Spaudos projektas

Pliateriu dvarai_3Dvarai ir pilys - reikšmingi istorijos liudininkai, savo gyvavimo laikotarpiu buvę didžiųjų kunigaikščių ir didikų rezidencijomis, kultūros ir švietimo centrais, saugoję ne tik turtingas bibliotekas, archyvus, meno dirbinių ir paveikslų kolekcijas, bet ir didikų šeimų istorijas, bei jų gyvenimo būdą. Nuotraukos - galimybė pažinti vertingą istorinį paveldą - kai kur atgimstantį ir naujai pasitinkantį lankytojus.

USENU 2Gamta ir šiemet išsaugojo tradiciją Usėnuose švenčiamą seniūnijos vasaros šventę atvėsinti lietumi,  kuris pliūptelėjo šeštadienį, kai tik įpusėjo valdžios vyrų ir moterų sveikinimai ir dovanų dalybos usėniškiams. Visiems teko traukti skėčius ar lįsti po medžiais ir į palapines. Tačiau tai nesugadino usėniškių geros nuotaikos, nes jie jau žino - švenčiant Žolinių - Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų šventę nuolat taip nutinka.

Šventinę dieną usėniškiai ir sportavo, ir meškerėmis žuvis iš tvenkinio traukė, ir meldėsi už visus esamus ir buvusius usėniškius.

Liepio paroda_2Penktadienį Rusnės biblioteka savo lankytojus pakvietė į susitikimą su žinomu krašto verslininku Stanislovu Liepiu, kuris tądien pristatė savo fotografijų parodą.

literaturinis-ruduo-2018Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešoji biblioteka skelbia šeštąjį literatūrinio rudens „Prisijaukinkim žodį, paukštį, debesį“ konkursą. Kas trejus metus vykstančio konkurso tikslas - skleisti, aktualinti naujausią šilutiškių autorių grožinę ir humanitarinę kūrybą, populiarinti poeto, publicisto, kultūros veikėjo, pirmosios kilnojamosios bibliotekos Mažojoje Lietuvoje įkūrėjo Fridricho Bajoraičio vardą, už grožinę kūrybą skiriant jo vardo literatūrinę premiją.

zolininke Violeta_BauzieneŠis metų laikas ypatingas - žaliuoja, žydi laukų ir pievų gėlės, vaistažolės. Rusnės žolininkei Valentinai Baužienei dabar pats darbymetis.

„Skiname, džioviname, kaip skruzdės viską tempiame į namus, atrodo, galo nėra. Šiuo mitologiniu laiku saulė ritasi žemyn, dienos trumpėja, o augalai atiduoda visą savo brandą”, - vedžiodama po savo vaistažolių daržą pasakoja moteris.

Apie kiekvieną augalą, tiek jos darže augantį, tiek patvoryje ar pamiškėje, Valentina galėtų pasakoti nesustodama. Štai juozažolė yra aromatinga, todėl puikiai tinka į aliejų ar actą, o pelynas padės sutrikus virškinimui bei pašalins įtampą iš vidaus organų.

Raugerškio šaknys atstoja lietuvių pamėgtą egzotiškąją ciberžolę.

Išlydėdama iš savo sodybos Valentina pavaišina ne tik magiška dedešvų arbata, bet ir raudonųjų begonijų žiedais, kurios rūgštelna burnoje. Nejučia ateina suvokimas, kad viskas ko žmogui reikia, auga šalia mūsų.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt