Spaudos projektas

Isvyka 1Demokratiškos valstybės pagrindas ir garantas - stiprios savivaldybės, o pastarųjų stiprybę lemia bendruomeniškumo laipsnis. Tikros savivaldos plėtojimas, visų pirma, yra bendruomenės plėtojimas. Bendruomenėje ugdomas pagrindinis žmogaus, kaip socialinės būtybės, gebėjimas - menas gyventi ir sutarti su kitais, tai yra savarankiškas, nesavanaudis, atviras ir atsakingas bendravimas, kitų žmonių interesų bei nuomonių gerbimas. Bendruomenėje sudaromos sąlygos tenkinti pagrindinius žmogaus socialinius, psichologinius ir biologinius poreikius.

Įmonė NORFA kartu su naujienų portalu DELFI siekdama mažinti regionų atskirtį ir norėdama parodyti, kad net mažiausiuose Lietuvos miesteliuose, kaimuose yra knygos vertų šviesių žmonių ir istorijų, paskelbė konkursą „BENDRUOMENĖ 2018“. Jo tikslas - skatinti bendruomeniškumą, aktyvų, prasmingą laisvalaikį, užimtumą, didinti įvairių šalies bendruomenių žinomumą.

Saugų bendruomenės „Saugų artuma“ aktyvas, pasitaręs su seniūnijos administracija, nusprendė dalyvauti konkurse ir įrodyti, kad ne tik didmiesčiuose verda gyvenimas!

paroda laivybos_jpgRugsėjo 11 d. Usėnų bibliotekoje atidaryta paroda „Laivyba pamaryje“, kurioje eksponuojamos Salos etnokultūros ir informacijos centro archyve saugomi Kęstučio Demerecko vadovaujamos leidyklos „Libra Memelensis“ ir kolekcionieriaus Viktoro Raševskio surinktos graviūros, atvirukai, fotografijos.  Parodą pristatė Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorė Birutė Servienė.  Ji supažindino su laivybos istorija Rusnėje.

Rudens svente_juostos_2Nuo ryto iki vakaro plūstanti žmonių minia, apgultos prekybininkų palapinės, vienas kitą keičiantys koncertai ir besišypsantys žmonės, - tokie vaizdai visą šeštadienį nesikeitė Šilutėje, Tilžės gatvėje, kur po kelių metų pertraukos ir vėl buvo surengta anksčiau šilutiškių mėgta Rudens šventė.

Ir parduodančių, ir perkančių, ir muzikos besiklausančių ar atvežtinių gėrybių skanaujančių čia netrūko visą dieną, tad, anot kai kurių renginio dalyvių, po keleto metų į Šilutę sugrąžinta šventė pati įrodė - ji reikalinga.

DSC 0389Renginys, kuriame nebuvo nė vieno surūgusio veido; tikra bendrystės, draugystės ir bičiulystės šventė; susibūrimas, kuriame visi draugiški visiems, ir į kurį sueinama tikrai ne pilvą - labiau dūšią pamaloninti, - tai vis šeštadienį Senojo turgaus aikštėje kunkuliavusio jubiliejinio - 10-ojo Žuvienės virimo čempionato dalyvių atsiliepimai.

Tądien senąją turgaus aikštę užtvindė tūkstantinė žmonių jūra, kaip ir prieš kelis šimtus metų, kai čia vykdavo Šilutę garsinę žuvies turgūs. Paragauti įvairių skonių žuvienių, pasivaikščioti po istorinį Šilokarčemos turgų ir pabendrauti su šilutiškiais atvyko daug garbių svečių iš užsienio ir Lietuvos. Į Šilutę verdant gardžiausią žuvienę išbandyti savo jėgas suvažiavo 57 komandos (10-čia daugiau nei pernai), iš kurių po dvi buvo iš Rusijos ir Lenkijos, po vieną iš Vokietijos ir Latvijos. Daugiau kaip pusė komandų - 35 buvo atvykusios ne iš Pamario krašto.

Per kelias valandas šios komanos išvirė 3 t 900 l žuvienės - daugiausiai per visą Žuvienės virimo čempionato istoriją. Komandų šefai į katilus dėjo nuo karpių iki pūgžlių, bei širdelėmis pjaustytų morkų, o ant komandų stalų buvo galima pamatyti netgi žuvies ašarėlių... Tačiau visi konstatavo, jog svarbiausias ingredientas, be kurio neišvirsi skanios žuvienės - gera nuotaika ir meilė.

Komisija nusprendė, kad šiemet absoliutaus čempionato nugalėtojo vardo vertas Mažeikių „Kobinys“. Mažeikiškiams atiteko prizas - 30 kg sveriantis rūkytas šamas, o jų žuvienės virimo meistrui Jonui Pocevičiui -  vardinis čempiono žiedas.

poetas Lembertas_2-Eugenijus-muida-ir-Ramun-DragenytRugpjūčio 30 d. Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko knygos „Poezija“ apie poetą, notarą ir visuomenininką Praną Lembertą sutiktuvės. Poetui gyvam esant buvo išleisti du poezijos rinkiniai „Saulėtekiai“ (1935), „Baltija šaukia“ (1947), po jo mirties publikuotas rinkinys „Tau, sesute“ (1969) ir keletas kitų. Ši, naujoji knyga, pasirodė jo 120-ųjų gimimo ir 50-ųjų mirties metinių proga.