Spaudos projektas

vilkyciu pasakosŠilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Vilkyčių filiale vyko jau trečiasis vasaros skaitymo skatinimo akcijos „Vasara bibliotekoje“ renginys.

lelininku projektas_biblioteka3Jau tapo tradicija - Šilutės F.Bajoraičio viešoji biblioteka išlieka atvira ne tik vasarojantiems šilutiškiams, miesto svečiams, bet ir jauniesiems kraštiečiams, sugrįžtantiems aplankyti artimųjų. Jau penktus metus iš eilės bibliotekininkai sukviečia juos į stovyklą „Jaunieji genijai - menininkai“.

Šis patrauklus projektas, finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos ir Šilutės rajono savivaldybės, šiais metais prisideda prie LR Švietimo ir mokslo ministerijos bei Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro iniciatyvos „Atverk duris vasarai“.

Užregistruotos erdvės ir organizuojami renginiai yra atvaizduoti Lietuvos žemėlapyje (https://www.lmnsc.lt/atviros_edukacines_erdves_2018/?m=1), kuriuo naudodamasis galbūt ne vienas atostogautojas jau susirado siūlomą vasaros užsiėmimą.

saugu svente_3Kasmet viduvasarį po simboliniais malūno sparnais susiburiantys Saugų apylinkės žmonės ir šiemet nepamiršo tradicijos, bet ją praturtino ir naujomis idėjomis.

Saugiškiai pagerbė 13 savo šiemetinių 80-mečių bei į bendruomenę priėmė 22 naujus narius - per metus nuo praėjusios šventės gimusius kūdikius. Surengę konkursą jie taip pat išsiaiškino šauniausią seniūnaitiją, šauniausius grožio kūrėjus ir naujakurius, žinoma - pagerbė ir savo Mindaugus, ir 100-ąjį gimtadienį švenčiančią Lietuvą.

dainu svente_jaunimasLiepos 1-osios rytą, šokių mokytojos, vyriausios Dainų šventės baletmeistrės Ritos Kurpeikytės vadovaujamos Šilutės pirmosios gimnazijos, Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos ir Žibų pradinės mokyklos tautinių šokių grupės išvyko į Vilnių ruoštis Pasaulio lietuvių dainų šventės „Vardan tos...“ šokių dienai. Kartu išvyko ir Šilutės Vydūno gimnazijos tautinių šokių grupės.

Turkija 2_muziejininkesPrieš savaitę iš saulėtosios Turkijos parvyko trijų dešimčių šilutiškių delegacija, dalyvavusi tenykštėje Alanijos mieste vykusioje tarptautinėje turizmo, kultūros ir meno šventėje. Šiemet šis grandiozinis festivalis buvo skirtas Baltijos valstybių šimtmečiui.

Tolimojoje Turkijoje lietuvių liaudies šokius pristatė Švėkšnos šokių kolektyvas „Šalna“, Šilutės ir Kintų muziejininkės vietinius ir gausius festivalio svečius vaišino Kintų kepykloje kepta duona, lietuviškais šakočiais ir sūriais, lauže keptomis bulvėmis su kastiniu ir raugintais agurkėliais, mokė pasigaminti Pamario krašto ženklus - vėtrungėles ir žuveles. Rajono savivaldybės vadovai ilgametės draugystės sutvirtinimui Alanijos miestui įteikė ąžuoliuką.

Šilutiškiai vis dar dalijasi kelionės įspūdžiais, kurios metu ne tik dalyvavo jau 18-ą kartą vykusio festivalio renginiuose, išsamiai pristatė Pamario krašto istoriją, kultūrą ir kulinarinį paveldą. Kartu jie pamatė vietos įžymybes, pažino Turkijos istoriją ir šiuolaikinį meną, susipažino su Turkijos lietuvių bendruomenės nariais.  

Ukmergės naujienos