Gyvenimas ir stilius

Trikampis: Šilutėje netyla kalbos, kad mero V.Pozingio ir jo žmonos Dainos šeimyninis laivas jau skęsta, nors politikas gandus neigia. / Diena.lt redakcijos archyvo nuotr.Šilutės merui Virgilijui Pozingiui pastaruoju metu tenka atsakinėti į nemalonų klausimą – kodėl viešumoje rajono galva pasirodo su svetima moterimi?

Etnografinė žvejo sodyba Rusnėje. / Simonos Pužaitės (silutesnaujienos.lt) nuotr.Etnografinė žvejo sodyba Rusnėje – vienas iš nedaugelio privačių muziejų Lietuvoje. Tokia buvo čia gyvenusių moterų valia – paversti savo namus etnografiniu muziejumi. Ir tikrai, atrodo, kad šiuose namuose laikas sustojo prieš šimtą metų, o pro duris netrukus įžengs pačios šeimininkės.

Rusnė. / Simonos Pužaitės (silutesnaujienos.lt) nuotr.Tęsiame "Pinigų kartos" straipsnių ir videoreportažų ciklą apie lankytinas vietas Šilutės rajone.

Šįkart jūsų dėmesiui - Rusnė.

 11Vieni tiki, kad šiandien įvyks pasaulio pabaiga, kiti mano, kad tai - nuostabiausia diena vedyboms. Nesvarbu, kaip jūs reaguojate į šią datą, ji - ypatinga.

Astrologai teigia, kad šiandien vienuoliktą valandą vienuolika minučių ir vienuolika sekundžių bus idealus palindromas - seka, kuri iš abiejų pusių vienoda. Toks palindromas iš datos gali susidaryti tik kas šimtą metų.

Taigi šiandien žmonės minės šiuos įvykius ir šventes:

a) Visas pasaulis prisimins nusiginklavimo dieną (Pirmojo pasaulinio karo pabaigą);

b) Tai bus dvasinė diena tiems, kurie tiki 11 skaičiaus mistine galia;

c) Ypatinga diena tiems, kurie tuokiasi arba švenčia gimtadienį (ypač 11-tą);

d) Galbūt net pasaulio pabaiga (kaip spėja kai kurie "žiniuoniai" internete).

Paskutinį kartą toks palindromas buvo prieš šimta metų - 1911.11.11. Beje ši data tapo įsimintina istorijoje. Kanzase, JAV, temperatūrą tą dieną nukrito nuo 24 laipsnių iki -12 laipsnių. Toks oro pasikeitimas sukėlė stiprius uraganus šalyje.

Šiandien kino teatruose pradėtas rodytas naujas filmas pavadinimu "11-11-11", kuriame teigiama, kad ryt turėtų prasiverti vartai į pragarą. Filme pasakojama apie vyrą, kurio šeima žūsta 11 val. 11 minučių ir jį pradeda persekioti skaičius 11.

Tačiau ne visi pasaulio gyventojai šios dienos laukia su baime. Daugybė porų nusprendė sumainyti aukso žiedus būtent poryt. Indijoje, Kinijoje tikima, kad ši data atneš laimę ir sėkmę santykiams.

Skaičių 11 labai mėgsta lošėjai - dažniausiai tie, kurie žaidžia Black Jack'ą arba Keno.

Astrologė Angelina Zalatorienė, paklausta apie simbolinę dieną, pirmiausia pabrėžia, kad kiekvienos dienos sėkmė priklauso nuo kiekvieno žmogaus vidinio nusiteikimo. Taip pat patikina: "Šiemetiniai 11-ukai - gan patogus laikas įvairiems darbams. Tik svarbu juose rasti pusiausvyrą".

Simbolinis lapkričio penktadienis - 15-oji Mėnulio kalendoriaus diena, kuriai priskiriamas gyvatės simbolis. Kaip skelbia astrologiniai kalendoriai - tai viena sudėtingiausių Mėnulio dienų.

Lapkričio 11-oji - Gyvatės diena iš vienos pusės pakankamai palankus, iš kitos - ganėtinai pavojingas metas. Tą dieną ypač sustiprėja emocijos, instinktai ima viršų ir kaip niekad lengva pasiduoti silpnybėms. Astrologė Nijolė Gabija Wolmer, kalbėdama apie 15-ąją Mėnulio dieną, pažymi: "Gyvatės diena - viena svarbiausių pilnaties dienų, kuomet labiausiai pasireiškia prieštaravimai tarp proto ir jausmų, tarp sąmonės ir pasąmonės".

Bažnytiniame gyvenime nuo senų laikų 11 buvo laikomas nuodėmės, nesaikingumo ir ištvirkimo skaičiumi, nes jis vienu viršija Dešimties Dievo įsakymų skaičių. Tuo tarpu sakraliniame ezoteriniame kontekste skaičius "11" laikomas apsivalymo simboliu, gyvenimo, mirties, transformacijos ženklu.

 Įspūdingai atrodo sidabrinių klevų alėja. / Organizatorių nuotr.Pasivaikščioje po po istorinį Šilutės miesto parką, galite aptikti net 50 rūšių medžių, krūmų, puskrūmių. Parko augmeniją tyrinėjo ir augančius medžius schemoje pažymėjo šilutiškis architektas Egidijus Vidrinskas.

Šilutės muziejaus turizmo informacijos centras pakvietė miesto gidus į ekskursiją, kurioje architektas aprodė visą senojo dvaro parko teritoriją, pristatė parko ladšaftą, augmeniją.

Pasinaudodamas ta schema, kiekvienas galite parke įdomiai praleisti laisvalaikį, apžiūrėdami įvairių rūšių medžius - retus ir įprastus mūsų gamtoje.

Visus, kuriuos sudomino dvaro parko želdynai, kviečiame užsukti į Šilutės muziejaus turizmo informacijos centrą. Čia gausite architekto E.Vidrinsko parengtą apžvalginio maršruto schemą ir pagal ją galėsite pasivaikščio po istorinį dvaro parką.

A.Čekuolis pernai kovą atsakinėjo į šilutiškių klausimus. / Simonos Pužaitės nuotr.Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė 80-ojo jubiliejaus proga passveikino žurnalistą Algimantą Čekuolį.

Savo sveikinimo laiške šalies vadovė pabrėžė, jog daugelis Lietuvos žmonių yra dėkingi ilgamečiui televizijos laidų vedėjui už pasaulio patyrimą, gyvenimo džiaugsmo ir smalsumo užkratą.

Šia proga perpublikuojame 2010 m. kovą rašytą straipsnį, kuomet A.Čekuolis lankėsi Šilutėje. Charizmatiškojo žurnalisto mintys nepraranda aktualumo ir šiandien.

Uostadvario vandens kėlimo stotis. / atostogos.pinigukarta.lt nuotr."Šilutės naujienos", bendradarbiaudami su vienu populiariausių tinklalapių apie verslą Lietuvoje "Pinigų karta", skelbia straipsnių ir videoreportažų ciklą apie lankytinas vietas Šilutės rajone.

Pažvelkite į Pamario krašto egzotiką iš naujo! Galbūt kai kurios puikiai pažįstamos nuo vaikystės vietos gali tapti neįtikėtinu atradimu.

Kiekvieną dieną spausdinsime straipsnį, kuriame rasite vaizdo reportažą, trumpą aprašą, naudingą informaciją ir galbūt patarimus, kurie pravers ruošiantis į kelionę.

Advento sodai. / baltai.lt nuotr.Klaipėdos etnokultūros centras jau trečius metus niūriais rudens, advento vakarais kviečia visus susiburti bendrai veiklai. Pernai bendromis jėgomis nuausta 3 m. ilgio šimtaraštė juosta, užpernai numegztas 26 m. ilgio šalikas.

Šiemet siūloma dalyvauti akcijoje "AUGINK SODĄ".

Lapkričio ir gruodžio mėnesiais Meno kiemo dirbtuvėse triūs tautodailininkė Margarita Macijauskienė, kurios padedami klaipėdiečiai suvers didžiausią ir puošniausią šiaudinę puošmeną - sodą.

sveksnos sporto muziejus martinkusĮ Švėkšnoje esantį barą „Viesulas“ pakeleiviai ir švėkšniškiai nuo pavasario suka ne tik pavalgyti, bet ir peno sielai pasisemti.

Tokią galimybę visiems suteikė baro savininkas Antanas MARTINKUS, pavasarį čia atidaręs miestelio sporto istorijos muziejų ir Švėkšnos vaizdų iš paukščio skrydžio fotonuotraukų galeriją.

Tai pirmosios, bet ne paskutinės verslininko idėjos. Pastaruoju metu jis įgyvendino dar vieną naujovę, o pavasarį žada ir kitų.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt