Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Šalies vandenų taršai mažinti – griežtesni nuotekų valymo reikalavimai

Image - Šalies vandenų taršai mažinti – griežtesni nuotekų valymo reikalavimai

  Lietuvos vandenų taršai azoto ir fosforo junginiais mažinti yra skirtas neseniai aplinkos ministro Kęstučio Navicko patikslintas Nuotekų tvarkymo reglamentas. Jis įsigalios 2019 m. lapkričio 1-ąją. Dėl taršos azoto ir fosforo junginiais

Trečiadienis, 17 Spalis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Iš Darbo partijos politikų atėmė kabinetą, tačiau pakėlė ambicijas kovai

Image - Iš Darbo partijos politikų atėmė kabinetą, tačiau pakėlė ambicijas kovai

Darbo partijos Šilutės skyriaus nariai praėjusį pirmadienį galimai jau paskutinį kartą naudojosi partijai skirtu kabinetu Šilutės seniūnijos pastate. Jį Savivaldybės vadovų ir rajono tarybos sprendimu iš darbiečių nutarta atimti.Apie tai

Antradienis, 16 Spalis Komentarai (0)

Problema

Šilutiškiai netyli: vis dažniau skundžiasi dėl nekokybiškų aviečių, agurkų, stintų

Image - Šilutiškiai netyli: vis dažniau skundžiasi dėl nekokybiškų aviečių, agurkų, stintų

Supelijusios avietės ir šviežių agurkų kvapą praradusios stintos turguje, grikių kruopų maišeliai, kuriuose skraido maistinės kandys ir saldainiai su kirmėlėmis parduotuvėse, nešvara kebabinėse - tai skundai, kuriuos Šilutės valstybinei maisto

Šeštadienis, 13 Spalis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Lietuvoje dėl tragedijos nuskambėjęs šuo Ramzis vėl turi namus

Image - Lietuvoje dėl tragedijos nuskambėjęs šuo Ramzis vėl turi namus

  Kūdikį mirtinai sudraskęs šuo Ramzis jau turi naujus namus. Iš Vakarų Lietuvos gyvūnų priežiūros centro, kur dobermanas praleido pusantrų metų, jį išsivežė naujas

Trečiadienis, 17 Spalis Komentarai (0)

Seniūnijose

Rusnės seniūnija „ nacionalinio konkurso „Valstybę kuriame mes“ nominantė

Image - Rusnės seniūnija „ nacionalinio konkurso „Valstybę kuriame mes“ nominantė

Konkurso „Valstybę kuriame mes“ vertinimo komisija, aplankė Rusnės seniūniją, kuri yra tarp trisdešimties Lietuvos seniūnijų, patekusių į trečiąjį konkurso

Sekmadienis, 7 Spalis Komentarai (0)

Aktualijos

REFERENDUMO 1Referendumo „TAIP Seimo atgimimui“ vienas iš organizatorių, visuomeninio judėjimo „TAIP“ lyderis Šilutėje Arvydas Jakas, kartu su savo pavaduotoju Egidijumi Jovaiša paskelbė, kad referendumo pritarėju jau galima tapti ir internetu. Organizacija „TAIP“, siekdama aktyvinti pilietiškumą, sudarė sąlygas žmonėms išreikšti savo nuomonę dėl referendumo organizavimo internetu.

skutuliene copyTrečiadienį, birželio 13 dieną, Šilutės rajono meras Virgilijus Pozingis kviečia 15-ąjį šios kadencijos rajono Tarybos posėdį, kuriame politikai spręs aukščiausios valdžios likimą: atleisti ar neatleisti iš pareigų patį merą V.Pozingį ir jo pavaduotojus - Stasę Skutulienę bei Vaidą Pavilonį.

Mickeviciaus isleistuves i pensijaPenktadienį į pensiją išlydėtas Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariato viršininkas Stasys Mickevičius.

RUSNES TUALETAS 294 tūkstančiai litų - tokia suma netrukus pasieks rajono seniūnijas. Pinigai skirti rajono seniūnijoms iš respublikinės vietos bendruomenių savivaldos 2012 metų programos.

Minėtą sumą padalijus po keliolika ar kelis tūkstančius litų seniūnijoms (pagal gyventojų skaičių), jose suskubta rinkti Vietos bendruomenių tarybas (VBT), kurios ir turėjo nuspręsti, kam tų pinigų jų bendruomenėje labiausiai reikėtų.

Vienur nutarta juos skirti kultūros, kitur - sporto reikalams, dar kitose seniūnijose gatves papuoš naujas inventorius, atsiras viešieji tualetai, bus pagamintos vėliavos, paremtos kitos iniciatyvos.

meras konaklyje 1Šilutės savivaldybės visuomenė gali būti rami - antradienį rajono meras Virgilijus Pozingis jau grįžo iš Turkijos Konaklio savivaldybės ir pradėjo eiti pareigas.

Įvairiausiomis abejonėmis ir įtarimais apaugusią kelionę meras vadina komandiruote ir pasakoja, kad Turkijoje derino būsimus projektus.

bta 211420 newDrausti automobilį jau seniai tapo įprasta ir kiekvienam prieinama. Brangesnius automobilius vairuotojai draudžia savanorišku Kasko draudimu ir taip išvengia papildomų nuostolių įvykus eismo įvykiui ar automobilį apgadinus ilgapirščiams. Tuo tarpu būstą vis dar draudžiame vangiai ir dažnai net nesusimąstome, kad rizika prarasti turimą turtą yra labai didelė.

pinigasSvetimų kraštų nebūna, tik keliautojas kartais jaučiasi svetimas. Ši vieno rašytojo mintis ypač aktuali vasarą, kai imame dairytis, kokiame „rojaus kampelyje" atsipūsti nuo darbų. Ir jei ne vienas jau žino, kad lankantis Azijos šalyse, derėtų susilaikyti nuo prisilietimo prie nepažįstamų žmonių, o kai kuriose Pietų Europos valstybėse pasisveikinimas, dvidešimt kartų pasibučiuojant ir dešimt apsikabinant, gali užtrukti ir ne vieną minutę, dėl skirtingų tradicijų vis dar dažnai pakliūvame į „nepatogias" situacijas.

Kad netektų raudonuoti iš gėdos ar aikčioti iš nuostabos, „Swedbank" Asmeninių finansų institutas pasidomėjo skirtingų kultūrų tradicijomis, susijusiomis su pinigais ir turtu, o tuo, ką sužinojo, dalinasi su Jumis.

parama galviju baltnugarisValstybinė gyvulių veislininkystės priežiūros tarnyba primena, kad jau antrus metus iš eilės nykstančių Lietuvos senųjų veislių gyvulių ir naminių paukščių augintojai gali kreiptis dėl šių veislių išsaugojimui skiriamos ES paramos. Šilutės rajono ūkininkai kviečiami pasinaudoti išmokomis už senuosius lietuviškos veislės šėmus ir baltnugarius galvijus.

martyno ranka„Šilutės naujienos“ jau ne kartą rašė apie Pagėgių savivaldybės Mociškių kaime gyvenančio Martyno Girulio nelaimę - jis gimė pusiau paraližiuotas, iki šiol nevaldo rankų. Vaikinas prašo visų padėti jam įgyvendinti svajonę - turėti nors vieną funkcionuojančią ranką.

Ukmergės naujienos