Sveikatos šaltinis

Sloga. / whattoexpect.com nuotr.Nors vaistinių lentynos gausiai nuklotos receptiniais ir nereceptiniais vaistais, kurių informaciniuose lapeliuose žadama, kad vos keletą kartų pavartoję išsigydysite varvančią nosį. Visgi, vaistukai ne visada veikia arba kartu su gydomuoju  atkeliauja ir šalutinis poveikis.

Verta pagalvoti apie natūralius slogos gydymo būdus, kurie garantuoja saugumą ir veiksmingumą. Iš gausybės receptų atrinkome keturis efektyviausius, kurie greičiausiai išvys slogą iš jūsų organizmo ir ši nebenorės sugrįžti!

HKitchen-Fruit-Salad-PostŽiemą, kai gyvenimo ritmas sulėtėja ir daugiau laiko praleidžiama namuose, prie televizoriaus ekrano, dažnai labai greitai priauga papildomų kilogramų, kurie vasarą nutirpsta.
Tai normalus procesas.

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Sveikatos mokyklos visuomenės sveikatos specialistai pataria kaip galite to išvengti.

vaisiaiValstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba praneša, kad pradėtas skubus tyrimas dėl nesaugių džiovintų vaisių mišinio cukruje (slyvos, abrikosai, kriaušės, obuoliai, persikai) ir džiovintų abrikosų išplatinimo Lietuvos rinkoje.

Informacija apie nesaugius vaisius gauta Europos Komisijos Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema (RASSF).

dainius kinderisŠilutiškis keliautojas, dviejų knygų autorius, sportininkas trisdešimtmetis Dainius Kinderis pasižymi ištverme, kuri kelia nuostabą. Autostopu nukeliavęs per visą Afrikos pakrantę, išmaišęs Tolimųjų Rytų šalis vyras tuo nepasitenkina ir plečia savo galimybių ribas.

Dabar siekia įveikti sudėtingiausių ištvermės varžybų trasą ir tam ruošiasi net būdamas nepalankiausiose sportui vietovėse.

maistasKetvirtadienį priimtoje Europos Parlamento rezoliucijoje raginama imtis skubių priemonių sumažinti maisto švaistymą, tarp jų – įteisinti dvigubą maisto produktų galiojimo termino žymėjimą: iki kada produktas gali būti parduodamas ir iki kada – vartojamas.

Vanduo suteikia energijos. / Stock.XCHNG nuotr.Jei jūs iš tų žmonių, kurie žiemą kas antrą dieną šokinėja į ledinį ežero ar upės vandenį – jūs kuo tikriausias keistuolis! Tačiau jei jūs to taip dažnai nepraktikuojate, o įlendate į šaltą vandenį tik retkarčiais ir trumpam – jūs žmogus, kuris rūpinasi savo sveikata. 

Antsvoris, mieguistumas, ploni plaukai, suglebusi oda… Tai tikrai ne tie žodžiai, kurie apibūdina šalto vandens entuziastus. Juos tiksliau galima apibūdinti kitaip: atletiškumas, energingumas, jaunatviškumas! Kokia jų paslaptis? Kokia iš tiesų yra reguliaraus šaltų maudynių nauda žmonėms, neturintiems mazochistinių polinkių?

Kečupo ir majonezo padažas. / Stock.XCHNG nuotr.Mes taip pripratome prie majonezo ir kečupo, kad sunkiai įsivaizduojame savo kasdienybę be šių „papildų“. Salotos, mišrainės, kiaušiniai, žuvis su majonezu; bulvytės, kepsniai, šašlykas, makaronai, picos, mėsainiai – dominuoja kečupas.

Daugeliui pagalvojus apie šiuos patiekalus be mėgiamų pagardų, mintyse prasisuka prėsko maisto etiketės. Dažnai, nors ir žinome, kad tam tikri produktai nėra sveiki, jų neatsisakome. Juk skanus maistas teikia tokį didelį malonumą ir kaip gi be jo gyventi. Tad, pažiūrėkime, koks majonezas ir kečupas nežalotų mūsų sveikatos ir gal net suteiktų vieną kitą naudingą medžiagą.

photo201006 0053 01 download 3Vieni iš pagrindinių vaiko sveikatos rodiklių, į kuriuos privalu tėvams atkreipti dėmesį ir reaguoti - vaiko vystymasis, psichomotorinė raida, ūgio, svorio pokyčiai, paauglystėje - elgesys, lytinio brendimo požymiai.

Žuvis. / Stock.XCHNG nuotr.Praėjusių metų pabaigoje Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba atrinko produktų, paženklintų „Be E“, „Jokių E“, „Jokių pridėtinių E“, „Be konservantų“ mėginius laboratoriniams tyrimams.

Buvo atrinkti prieskonių, mėsos, pieno gaminių (tarp jų – varškės sūrelių vaikams), padažų, miltinių gaminių, žuvies, grybų, sriubų konservų ir kt. mėginiai. 

Atlikus tyrimus Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto laboratorijoje, daugumoje maisto produktų, kaip ir deklaruota jų etiketėse, konservantų nenustatyta.

Tačiau dviejuose jų rasta aromato ir skonių stipriklių.