Kultūra ir švietimas

biblioteka dvarai_ir_baznycios3Minint Žemaitijos metus Juknaičių ir Pašyšių bibliotekininkės surengė išvažiuojamąjį pažintinį renginį ,,Mūsų senieji dvarai ir bažnyčios“. Kartu su skaitytojomis aplankytos Švėkšnos, Žemaičių Naumiesčio bibliotekos, bažnyčios, Švėkšnos Genovaitės vila, Degučių trikampė medinė bažnyčia.

gardamo biblioteka_parodaBirželio  27- tą dieną Gardamo bibliotekoje vyko gardamiškės, Vilniaus dailės akademijos grafinio dizaino studentės, Ugnės Lidžiūtės iliustracijų parodos „Paukščiai ir gėlės pristatymas, dainavo Gardamo moterų vokalinis ansamblis „Aušrinė“ (vadovė Lina Balčiauskienė), renginys skirtas, miestelio šventei.

logo-savanorysteAtostogų metu laisvalaikį praturtinti gali ne tik knygos, filmai ar kelionės, bet ir savanorystė – galimybė įgyti karjerai ir asmenybės vystymuisi naudingos patirties, padedant spręsti visuomenei aktualias problemas. Galima rinktis iš kelių savanorystės formų: savanoriškos veiklos ir savanoriškos tarnybos, vietinės, nacionalinės ir tarptautinės, trumpalaikės arba ilgalaikės savanorystės. O renkantis atitinkamas savanorystės programas – užsidirbti net 0,25 stojamojo balo į Lietuvos aukštąsias mokyklas.

music-festivalsJau nuo penktadienio tiek įvairiausių renginių, kad tik vos spėk suktis. Linkime turiningo savaitgalio!

gardamas2
Kaip įprasta baigiantis birželiui, minint Petrų ir Povilų vardines Gardame įvyko miestelio šventė “Kai sueina kaimynai”.

Į šventę suėję visos seniūnijos žmonės džiaugėsi, kad geras - saulėtas su vėjeliu - oras, kad susirinko daug kaimynų, grojo puiki kaimiška muzika ir vaišių netrūko. Prekybininkai atvežė gardžių gėrimų, saldumynų, buvo alaus, šašlykų ir keptų dešrelių. Kitoje aikštės pusėje stovėjo pačių seniūnijos seniūnaitijų gyventojų suneštinėmis vaišėmis

nukloti stalai, ant kurių viskas buvo iš namų ūkių. Šeimininkės ant stalų dėjo viską, ką sugeba daryti namuose: sūrius, rūkytus lašinius ir kumpius, šviežiai raugintus agurkus ir įvairiausius sumuštinius bei kitokius gardumynus. Svečius gardamiškiai vaišino įvairiomis arbatomis, gira, o kai kur slapta ir „zuikio ašarų“įpylė. Juk čia Gardamas - mūsų krašto naminės degtinės sostinė, ir neveltui čia išrinktas LR Seimo narys Remigijus Žemaitaitis, besilankydamas seniūnaitijų kiemeliuose ne kartą turėjo aiškintis, kodėl tokio gėrimo gamyba Lietuvoje dar vis nelegalizuota ir kuo mes skiriamės nuo kitų ES šalių?

Visa šventė šiemet vyko tvirta žemaičių kalba, o jos vedėja, Žemaičių krašto etnokultūros centro vadybininkė Lina Balčiauskienė, kad tvirčiau jaustųsi, sau į pagalbą pasikvietė žemaičių kalba šnekantį svečią iš Skuodo Stasį Vainorą.

dronai bibliotekojeŠilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje visą birželį vyksta užsiėmimai su bepilotėmis skraidyklėmis, įsigytomis vykdant Lietuvos kultūros tarybos finansuotą projektą „Jaunųjų technologų akademija“ bibliotekoje“. Šiuo projektu siekiama suburti besidominčius naujausiomis informacinėmis technologijomis Šilutės rajono vaikus ir jaunimą, įtraukti juos į bendrą netradicinę veiklą, skatinti jų saviraišką.

svietimieciu spartakiada_juknaiciuose2Mokslo metams einant į pabaigą rajono švietimo įstaigų darbuotojai birželio 27 dieną Juknaičiuose susitiko paskutinei bendrai metų veiklai – dalyvauti spartakiadoje.

VetrungesTrečiadienio popietę atvykusius prie Šilutės Kultūros ir pramogų centro pasitiko žaidimo „Vėtrungių kelias“ organizatoriai. Tai jau nebe pirmus metus vykdomas projektas, kurio metu siekiama išryškinti Mažosios Lietuvos etnografinio regiono išskirtinumą per kultūrinius išteklius – parodas, edukacines programas bei muziejų ekspedicijas. Žaidimas, prasidėjęs birželio 26 d. tęsis iki pat rugsėjo 27-osios - Pasaulinės turizmo dienos.

Budraitis 4Kartais atrodo, kad visas gyvenimas – vien šventės... Vienos pralekia, žiūrėk jau kitų sulaukiame. Dar nenuvytusios Tėvo dienos gėlės ir šventės jaudulys širdyje, gamtos žydėjime, kvapų ir žodžių siautulyje tik ką nuvilnijęs Poezijos pavasaris, o švėkšniškiai ir svečiai susitinka šventės išvakarėse. Organizatoriai kviečia švęsti gimnazijos 100-metį.

Švėkšnos bibliotekininkė Danutė Litvinienė, susitikimo su teisininku, kino, televizijos ir teatro aktoriumi, režisieriumi, diplomatu, fotografu, tapytoju, filosofu – legendiniu Juozu Budraičiu, pasidžiaugė, kad susitikime dalyvauja ir J. Budraičio klasės draugai, buvę Švėkšnos mokyklos 31-osios laidos abiturientai, atvykę iš įvairių Lietuvos vietų. Renginio vairą bibliotekininkė patikėjo švėkšniškei poetei ir prozininkei, Kaimo rašytojų sąjungos narei Violetai Astrauskienei, kuri kartu su svečiu leidosi į literatūrinių improvizacijų jūrą. Juozo pasakojimą keitė klausimai, Violetos skaitomi poezijos posmai.

Kartu su svečiu leiskimės į literatūrines improvizacijas su prisiminimais, poezija, klausimais ir atsakymais.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt