Kultūra ir švietimas

Turkija lietuviai_5Kone visuotine tapusios lietuvių emigracijos laikais apie 80 milijonų gyventojų turinčioje saulėtoje Turkijoje gyvena vos apie 600 mūsų tautiečių. Skaičius tikrai menkas, palyginus su emigrantų Jungtinėje Karalystėje, Ispanijoje ar Airijoje skaičiais.

Geriausiai šią saviškių bendruomenę pažįstanti Turkijos lietuvių bendruomenės pirmininkė Rūta DANILEVIČIUTĖ sako, jog burti lietuvius nėra lengva.

Apie tai, ir apie mūsiškių išvykimo į šią šalį priežastis kalbėdama jau 16 metų Turkijoje gyvenanti Rūta pabrėžia, jog dauguma tenykščių lietuvių - moterys, čia sukūrusios mišrias šeimas. Tačiau jos nenori būti vadinamos „meilės emigrantėmis“, nes turi savo veiklas ir nėra tik namų šeimininkės. Todėl meilės temą, taip įprastą pokalbiuose su užsienio lietuviais, šįkart aplenkiame.  

vilkyciu mokykla_erasmus1Vilkyčių pagrindinė mokykla dvejus metus dalyvavo tarptautiniame projekte „Socialinės atskirties mažinimas per verslumą ir savanorystę“. Liepos pradžioje Vilkyčių pagrindinėje mokykloje vyko paskutinis tarptautinis susitikimas, kuriame dalyvavo mokytojai iš Italijos ir Rumunijos.

Susitikimas buvo skirtas galutinės projekto ataskaitos rengimui. Šalys tarėsi dėl bendrųjų ataskaitos dalių rašymo, kalbėjo apie reikalingus dokumentus, kurie turės būti pridėti prie galutinės ataskaitos ir kitus svarbius dalykus.

abiturientaiPrasmingas renginys išskirtinėje vietoje - taip pavadinta aukščiausius - 100 balų įvertinimus už brandos egzaminus gavusių rajono abiturientų pagerbimo valanda, liepos 17-ąją įvykusi Šilutės Hugo Šojaus muziejaus Freskų salėje. Šiemet 11 mūsų krašto jaunuolių, besimokančių trijose skirtingose gimnazijose, į Šilutės krašto kraičio skrynią sudėjo net 14 šimtukų.

Išties vieta, kurioje per daug metų lankėsi daugybė aukštų svečių - prezidentų, patriarchų ir užsienio šalių atstovų, kur vyksta patys iškilmingiausi šio krašto renginiai, bene labiausiai tinka pagerbti tuos, kurie dar tik kyla skrydžiui, ir kuriems, neabejotinai priklauso krašto ateitis.

Į gyvenimą išeinantiems jaunuoliams linkėta sėkmingo skrydžio, o baigus studijas ir įgijus gerą išsilavinimą nepamiršti gimtojo krašto - grįžti į Šilutę. Jiems, o taip pat jų mokytojams įteiktos Savivaldybės dovanos ir gėlės.

tautinis paveldsLiepos 14 d. Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filiale pristatyta Kintų Vydūno kultūros centro fotografijų paroda „Pamario krašto virtuvė“.

lafaPasibaigus mokslams Šilutės atvira jaunimo erdvė kviečia maloniai praleisti laiką draugų būryje. Nuo liepos 12 d.iki rugpjūčio 30 d., kiekvieną ketvirtadienį nuo 16 val. iki 20 val. organizuojami „LA-FA ketvirtadieniai“, prie Kultūros ir pramogų centro.

Ten jaunimo laukia susitikimai su įdomiais žmonėmis, stalo žaidimai (pulas, stalo futbolas ir kt.) kitokios linksmybės ir dovanos. Norinčių pailsėti lauks patogūs sėdmaišiai.

rusne koncertas_kintu_festivalis_07-20_Folk_in_JazzPasaulyje populiari muzikos rūšis - world music („pasaulio muzika“) - suskambės ir Kintų muzikos festivalyje. Tai šiuolaikinės muzikos kompozicijos, kuriose folkloras derinamas su kitų žanrų muzika, tradicinei liaudies muzikai taip suteikiant  naują „veidą“ - modernesnį ir netikėtą skambesį, praturtinant naujomis prasmėmis.

Liepos 20 d., 21 val. Rusnės evangelikų liuteronų bažnyčioje į klasikinės muzikos festivalio repertuarą įsilies netikėta trijų svarbiausių Lietuvos muzikinių tradicijų - liaudies dainų, klasikinės muzikos ir džiazo - jungtis, tarsi šviežio oro gūsis atgaivinsianti folkloro interpretacijas.

1Švietimo ir mokslo ministerijos iniciatyva 40 šalies bendrojo lavinimo mokyklų jau nuo rugsėjo siūlys visos dienos ugdymą mokiniams. Tai reiškia, kad ankstų rytą atėję į mokyklą, joje vaikai galės pasilikti iki vėlyvo vakaro. Ar nepavargs mokiniai, mokytojai ir kitas mokyklos personalas? Ir ar nebus visiems nuobodu toje pačioje erdvėje visa dieną? Į šiuos ir kitus nuogąstavimus atsako privačios mokyklos „Šiaurės licėjus“, veikiančios Vilniuje ir Kaune, atstovė Lina Kilčiauskaitė, jau trejus metus besirūpinanti visos dienos ugdymo kokybe šioje mokykloje.

bikavenu biblioteka_eilesLiepos 6-ąją minimos lietuvių poetės Janinos Degutytės 90-osios gimimo metinės. Ta proga liepos 5-ąją jaunieji Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Bikavėnų filialo lankytojai  pakviesti apsilankyti bibliotekoje vykusiame renginyje.

sveksnos abiturientaiĮ Švietimo skyrių plaukia paskutinieji šiemetinių abiturientų egzaminų rezultatai, kurie šilutiškius iš vienos pusės džiugina, iš kitos - ir liūdina.

Šilutės rajono bendrojo lavinimo mokyklų abiturientų žinios šiemet įvertintos 14 šimtukų, ir tai žymiai daugiau nei buvo pernai. Tačiau dalį egzaminų šiemetiniai mūsų abiturientai išlaikė prasčiau, negu pernykščiai.

Šilutės rajono bendrojo lavinimo mokyklas - penkias gimnazijas ir Šilutės suaugusiųjų mokymo centrą šiemet baigė 349 abiturientai.

Ukmergės naujienos