Kultūra ir švietimas

Gamtos mokslai_1Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centre surengta gamtos mokslų popietė „Gamtos mokslai kitaip“.

DSC 06022018 m. gegužės 25-26 dienomis Šilutėje švęsime 507-ąjį miesto gimtadienį. Tradiciškai antrąją šventės dieną, gegužės 26-ąją, pradėsime eisena, kuri vyks iš Lietuvininkų gatvės į Turgaus aikštę.

 

Dvirai ygis_MamomsGegužės 5 dieną (šeštadienį), Mamos dienos proga, Nemuno deltos regioninis parkas kviečia visas Mamytes į dviračių žygį, kurio metu Jūs galėsite iš arčiau susipažinti su Rusnės salos grožiu, pabėgus nuo kasdienių rūpesčių aktyviai praleisti laiką gamtoje.

sveksnos skautai_vilniuje3Šv. Jurgis yra skautų globėjas, ir ši diena minima balandžio 23-ąją, kasmet skautai šią šventę pamini vis kitame krašte. Pernai Jurginės buvo minimos Klaipėdoje, šiemet - Vilniuje, kitais metais visi vyksime į Jurbarką.

 

Igne Saugose_1Saugų bibliotekininkės Regina ir Rasa suorganizavo susitikimą Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos pradinukams ir priešmokyklinukams su vaikų rašytoja Igne Zarambaite.

Viešnia atvežė ne tik savo knygas "Emilio laiškas", "Skudurinukė" ir "Elzė ir senojo dvaro paslaptis", bet ir lėles - savo knygų veikėjas.

filmasPo Velykų, balandžio 4 dieną, Ventėje dirbo vienas garsiausių Lietuvos režisierių Algimantas Puipa su filmavimo grupe. Dieną Šilutės krašte jie praleido kurdami vaidybinį filmą „Kamanių medus“. Filmas, kurio biudžetas yra 680 000 eurų, kuriamas pagal Torgny Lindgreno to paties pavadinimo romaną, o jame pasakojama dviejų brolių istorija.

Filmo gamybos vadovas Kristijonas Puipa pasakojo, kad Ventėje buvo filmuojama filmo pradžia, nes Ventės peizažas atitiko neįvardintą skandinavišką salą.

Masinei filmo scenai kūrėjai kvietė nusifilmuoti ir šilutiškius, tačiau buvo keliami specialūs reikalavimai jų išvaizdai: jie turėjo būti skandinaviškos išvaizdos - aukšti, švieios odos ir plaukų.

Šioje lietuviškoje juostoje nusifilmavo ir trys Šilutės teatro aktoriai - Alma Rimkevičiūtė, Vygantas Paldauskas ir Vytautas Bartuška. O vienas pagrindinių aktorių - Juozas Budraitis yra kilęs iš Švėkšnos.

„Esu labai patenkinta, jeigu dar kartą pakvies, būtinai filmuosiuos“, - įspūdžiais dalinosi A.Rimkevičiūtė.

 

20180421 112032Aš dalyvausiu balandžio 21 dieną vyksiančioje akcijoje DAROM – 2018! O tu?“, - tokiu skambiu šūkiu prasidėjo Žemaičių Naumiesčio gimnazijos radijo laidelė. Organizatoriai ragino susiburti svarbiam tikslui – kurti švaresnę aplinką, skatinti pilietiškumą, bendrystę bei savanorystę. Mokiniai ir kiti dalyviai skubėjo į fojė, kur galėjo pasipuošti žalia apyranke bei užsiregistruoti pasirašydami dekoratyvinėje lentoje.

 

atenes mazosiosPenktadienis ir 13 diena toli gražu  nebuvo sudėtinga data žavioms, darbščioms bei nuoširdžiai šokiui atsidavusioms šokių klubo „Atėnė“ šokėjoms. Tądien net keturios klubo grupės iš Klaipėdos, kur vyko tradicinis renginys - respublikinis sporto ir meno festivalis „Vaikai - olimpinės gėlės 2018“, sugrįžo su taurėmis ir nominacijomis.

lietuviu kalbaBalandžio 12 d. Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filiale lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Nijolė Sodonienė vedė netradicinę lietuvių kalbos pamoką „Laisvalaikio skaitymai - perskaityta ir dar neskaityta  knyga“ Kintų pagrindinės mokyklos 9 klasės mokiniams.

Ukmergės naujienos