Kultūra ir švietimas

sveksnos sanatorine stendasŠvėkšnos specialioji mokykla mokslo metus palydėjo projektu „Sportinė, meninė diena“.

Kūno kultūros mokytojo R.Jokšo organizuotos sportinės rungtys prasidėjo draugiškomis futbolo rungtynėmis tarp mokytojų ir mokinių. Rungtynes laimėjo mokytojai, nors mokiniai stengėsi ir pademonstravo ne vieną gražų epizodą.  Vėliau visi išbandė save įvairiose rungtyse: baudų metimai, prisitraukimai, šuoliukai per šokdynę, estafetės.

Edukacine stovykla copyŠiandien 15 val. Kintų Vydūno kultūros centre prasideda edukacijos savaitė "Baltų ženklai ir simboliai lietuvių liaudies mene". Galėsite išmokti tapyti ant šilko - nupiešti savo Gyvybės medį, nusikalti apyrankę.

saskrydis 084Kasmet pirmąjį birželio savaitgalį viename iš Vakarų Lietuvos regionų vyksta bibliotekininkų sporto sąskrydis. Šįmet 11-ojo sąskrydžio dalyviai rinkosi egzotiškame Lakštingalų slėnyje Gargždų rajone.

archeologai Armalenuose masine kapavietePernai lapkritį Armalėnų kaime, kasant vandentiekio griovį, buvo aptikta masinė kapavietė su žmonių palaikais. Ištyrę palaikus kultūros paveldo specialistai nustatė, kad aptiktoje kapavietėje palaidoti netoliese buvusios Macikų koncentracijos stovyklos karo belaisviai.

Armalėnuose rastų palaikų ištyrimui ir kapaviečių sutvarkymui skirtas valstybinis finansavimas.

mokiniai geriausiJau šeštąjį kartą gabiausi rajono mokytojai ir juos gyvenimo keliu vedantys pedagogai rinkosi raškyti saldžių pergalės ir apdovanojimų vaisių. Savivaldybės Švietimo skyriaus iniciatyva Šilutės pirmojoje gimnazijoje surengta jau tradicija tapusi rajono moksleivių meno, mokslo ir sporto pasiekimų šventė.

Juknaiciu jonines 5Šeštadienį nuo pat ryto šventinės nuotaikos galite pasisemti Juknaičiuose - čia rengiama tradicinė seniūnijos šventė "VISADA JAUNI".

IMGP8157Šilutės muzikantai ir šokėjai mūsų kraštą garsina ir kaip kantri muzikos oazę. Tikriausiai netrukus visa Lietuva žinos, kad kantri gerbėjai renkasi ne tik Visagine, bet ir Šilutėje ar Rusnėje, nes čia surengtas jau ne vienas respublikinis kantri festivalis.

kintu parodaAnt bažnyčios laiptų pasigirsta geležimi kaustytų batų žingsnių aidas. Šautuvo buože stuktelėtos ir kojos spyriu „pakrikšytos“ durys atsilapoja ir į Dievo namus įgriūna ginkluotas rusų kareivis. Nuėjęs iki bažnyčios vidurio jis pakelia ginklą prie akių, nusitaiko ir iššauna - drioksteli du šūviai. Kareivis džiūgauja - abu savo tikslą pasiekė: virš altoriaus pakabinto kryžiaus Jėzaus statulėlėje (krucifikso) atsiranda dvi skylės: viena - galvoje, kita - šalia širdies...

gardamo svente„Kaip būtų gražu, jei mes, lietuviai, per šventes ir atlaidus susirinktume pasipuošę tautiniais rūbais“, - tokios mintys sukosi Gardamo pagrindinės mokyklos mokytojams, mokiniams ir jų tėveliams, stebint mokyklos etnografinio būrelio pasirodymą, skirtą Bendruomenės dienai „Šeima - tikras lobis“.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt