Kultūra ir švietimas

kid-eating-hot-dogSiekiant išsiaiškinti vaikų ir jaunuolių valgymo įpročius, pernai Šilutės mokyklose buvo atlikta moksleivių tėvų apklausa. Ji parodė, kad net 74 proc. tėvų pasitiki vaikais ir netikrina, kaip jie išleido pietums skirtus pinigus. Tik 15 proc. tėvų visuomet patikrina, ką valgo jų atžalos Šilutės mokyklose.

Šią apklausą, kurioje dalyvavo beveik 900 Šilutės moksleivių tėvų, inicijavo centralizuoto maitinimo organizatorius VšĮ „Kretingos maistas“.

raudonkepuraite laikysenaPasirodė pranešimai, kad didelė dalis tėvų nežino apie metus galiojančią galimybę savo vaikus iki 4 valandų per dieną darželiuose palikti nemokamai. Pasidomėjus situacija Šilutėje, paaiškėjo, kad tokias grupes bandyta steigti gerokai anksčiau nei šių metų pradžioje, tačiau didelės iniciatyvos nerodė patys tėvai.

Tiesa, prieš apsispręsdami palikti vaiką darželyje keturioms valandoms, tėvai turi žinoti, kad sąlyginai nemokamos jos bus tada, jeigu vaikas darželyje nevalgys ir nemiegos pietų miego. Tačiau, remiantis rajono Tarybos priimtu sprendimu, už kiekvieną dieną vis tiek tektų sumokėti po simbolinį 1 lito mokestį, kuris skiriamas vaiko ugdymui reikalingoms priemonėms pirkti.

kraicio skrynia 40Užbaigiant Šilutės - Lietuvos kultūros sostinės metus, baigiamojo renginio dieną staigmeną šilutiškiams ir miesto svečiams pateikė Šilutės muziejus, atidarydamas unikalią parodą „Lietuvininkės kraičio skrynia“.

Renginys "Baroko kelionė". / Organizatorių nuotr.Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko baigiamosios programos "Palinkėkit mums gero vėjo ir geros kloties..." renginys "Baroko kelionė" iš ciklo "Literatūrinės muzikinės dedikacijos Šilutei".

Koncertinę programą "Baroko kelionė" atliko "Baroko duetas": Saulė Šerytė ir Renata Dubinskaitė (mecosopranai), akomponavo pianistė Audra Telksnytė. Tai buvo paskutinis renginys, skirtas Šilutės 500 metų jubiliejui paminėti, ir vienas iš baigiamųjų "Šilutė - Lietuvos kultūros sostinė 2011" renginių.

Šilutės muziejaus nuolatinę ekspoziciją "Šilokarčemos dvaro dailės kūrinių rinkinys" papildė paveikslas "Šv. Pranciškus Ksaveras". / Šilutės muziejaus nuotr.Šilutės muziejaus nuolatinę ekspoziciją "Šilokarčemos dvaro dailės kūrinių rinkinys" papildė restauruotas paveikslas "Šv. Pranciškus Ksaveras".

Jis yra paskutinė Šilokarčemos dvaro savininko dr. Hugo Šojaus (Hugo Scheu) sukaupto dailės kūrinių rinkinio detalė, kuriai buvo reikalinga restauracija.

egleLazerių projekcijos, muzikos ir fejerverkų puokštė, pasakų herojai - nykštukai ir laiškanešiai, ugnies misterija, rajono meno kolektyvų ir žymiausių šalies dainininkų pasirodymai - taip griausmingai penktadienį šilutiškiai įžiebė savo miesto Kalėdų eglę.

Įžiebus eglę kartu atsisveikinta su Lietuvos kultūros sostinės vardu. Sostinės titulą šilutiškiai perdavė Anykščiams. Didžiųjų švenčių laukimas prasidėjo.

Prie parodos, skirtos K.Donelaičio 300 metinėms. / Organizatorių nuotr.Išvykoje į Karaliaučių Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos bibliotekininkai baigė vykdyti Kultūros rėmimo fondo finansuotą projektą "Sankirtos: trys keliaujančios paveldo knygos dekados".

Tiesa, prieš tai šis projektas bibliotekininkus jau buvo nuvedęs į Tilžės centrinę biblioteką, kur atidarytas Vakarų Lietuvos knygynėlis, Įsrutį (Černiachovskas), kur bibliotekininkai dalyvavo mokslinėje - praktinėje konferencijoje, skirtoje Karalienės Luizos mokytojų seminarijos įkūrimo 200-osioms metinėms, ir skaitė pranešimus, surengė ikonografijos ir knygotyrines parodas.

zum kaledosGruodžio 5-ąją ir Šilutės žemės ūkio mokykloje iškilmingai įžiebta Kalėdų eglutė.

Mokykla džiaugiasi, kad šiemet nereikėjo nuskriausti miško: gražuolę žaliaskarę prieš keletą dienų išvertė siautėjusi vėtra. Žaisliukus ilgą laiką mokiniai kartu su socialine pedagoge L.Valauskiene po pamokų gamino patys: lipdė, karpė, klijavo. Taip pat padaryta daug kalėdinių puokščių, kuriomis papuošti kabinetai, klasės, mokytojų kambarys.

Stock.XCHNG nuotr.Žibų pradinės mokyklos mokytoja Daiva Balčytienė "Šilutės naujienoms" atsiuntė savo 4A klasės mokinės Gabrielės BALANDYTĖS eiles. Mergaitės eilėraščiuose ne tik vaikiški pastebėjimai apie snaiges, Kalėdas, bet ir netikėtai brandūs pamąstymai apie gyvenimo prasmę bei Dievą.

Advento proga siunčiame Gabrielės linkėjimus visiems.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt