Kultūra ir švietimas

traksedziai atvirukai 1Tamsėjantys vakarai, vėliau auštanti diena jau kuria būsimųjų šv. Kalėdų laukimo džiaugsmą. Visas krikščioniškas pasaulis artėja prie susikaupimo meto - kūdikėlio Jėzaus gimimo šventės. Šios prasmingos šventės laukimo laikotarpiu kyla noras būti geresniems, prisiminti ir įvertinti besibaigiančius metus, dar kartą pabendrauti su senais ir naujais draugais.

pusele ispanijojeIspanijoje Leono mieste „C. E. I. P. Los Adilles“ mokykloje susirinko tarptautinio projekto „Come2gether“ („Eikime kartu“) partneriai - pedagogai iš Portugalijos, Turkijos ir Lietuvos - Šilutės lopšelis - darželis „Pušelė“. Tai buvo ketvirtasis „Comenius“ projekto mokytojų mainų ir susitikimų etapas.

seneliu nami adventasŠilutės senelių globos namuose prasidėjo advento renginiai, kurių ikikalėdiniu laikotarpiu čia kasmet būna gausu.

Antradienį Šilutės senelių globos namų gyventojai sulaukė būrio svečių. Šv. Mišias čia aukojo Šilutės katalikų bažnyčios klebonas Stasys Toleikis.

Dvasininkas ragino bent jau šiuo laiku peržvelgti savo gyvenimą, pasitikrinti, ar nesame dvasiškai apsnūdę, ir pabusti iš širdžių sąstingio.

grabupiai gamtos projektasGrabupių mokinukai su mokytojomis baigė vykdyti Lietuvos gamtos fondo projektą „Norime gyventi gražiau“. Šį projektą rėmė UAB „Antalis“, UAB „GreenfoneLt“, leidykla „Lututė“.

raudonkepuraite palangoje„Patirties sklaida - svarbiausia pedagogo meistriškumo tobulinimo  galimybė“ - šios kompetencijos siekdami Šilutės rajono priešmokyklinio ugdymo metodinio būrelio pedagogai surengė edukacinę kelionę į Palangos lopšelį - darželį „Nykštukas“ pasidalinti gerąja darbo patirtimi bei užmegzti bendradarbiavimo ryšius.

Apsilankę ir susipažinę su darželio vidaus bei išorės edukacinėmis erdvėmis, pabendravę su ugdytiniais ir pedagogais, atlikę „nykštukų“ užduotis, pedagogai susėdo diskusijai „Priešmokyklinio ugdymo vaikų pasiekimų ir pažangos vertinimas“.

maisto seminaras 1Žinia, kad jau nuo kitų metų ikimokyklinių įstaigų auklėtinių maitinimą planuojama paskirti vienai, konkursą laimėsiančiai įmonei, sukėlė nerimą ne tik lopšelių - darželių vadovams, bet ir visuomenės sveikatos specialistams.

Prieš savaitgalį susirinkę į Klaipėdos visuomenės sveikatos centro (KVSC) Šilutės skyriaus surengtą seminarą „Maisto svarba augančiam organizmui“, ikimokyklinių įstaigų darbuotojai ne tik dalijosi patirtimi, kaip kiekvienoje įstaigoje yra organizuojamas vaikų maitinimas.

Grupė "Forte". / © silutesnaujienos.ltTrečiųjų "Pamario talentų" scena nušvito lazerių ir talentų spalvingumu. Sausakimšoje Šilutės kultūros ir pramogų centro salėje ant scenos varžėsi net 17 dalyvių.

Šiemet talentai įšdrįso ne tik dainuoti, bet ir šokti įvairaus žanro šokius ar miksuoti DJ setus.

syliai adventasŠylių bibliotekoje surengta popietė, skirta prasidėjusiam adventui.

Niūrus lapkritis užleidžia vietą gruodžiui, o jis pasikeitimų atneša ne tik į gamtą, bet ir į sielą. Mat tai - advento mėnuo, jo ramybė ir susikaupimas veda į didžiausią krikščionių šventę - Kalėdas.

Saulius Bertulis - segė. / Organizatorių nuotr.Šiandien, gruodžio 2 d., Klaipėdos galerijoje "Baroti" bus atidaryta atkuriamo Klaipėdos krašto auksakalių cecho paroda "Pradžia".

Parodos metu bus demonstruojami papuošalai, stalo įrankiai, emalės technika pagaminti objektai, sukurti Klaipėdos miesto bei krašto juvelyrų ir susijusių profesijų atstovų. Tarp jų - ir auksakalių iš Šilutės darbai.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt