Kultūra ir švietimas

Renginys "Baroko kelionė". / Organizatorių nuotr.Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko baigiamosios programos "Palinkėkit mums gero vėjo ir geros kloties..." renginys "Baroko kelionė" iš ciklo "Literatūrinės muzikinės dedikacijos Šilutei".

Koncertinę programą "Baroko kelionė" atliko "Baroko duetas": Saulė Šerytė ir Renata Dubinskaitė (mecosopranai), akomponavo pianistė Audra Telksnytė. Tai buvo paskutinis renginys, skirtas Šilutės 500 metų jubiliejui paminėti, ir vienas iš baigiamųjų "Šilutė - Lietuvos kultūros sostinė 2011" renginių.

Šilutės muziejaus nuolatinę ekspoziciją "Šilokarčemos dvaro dailės kūrinių rinkinys" papildė paveikslas "Šv. Pranciškus Ksaveras". / Šilutės muziejaus nuotr.Šilutės muziejaus nuolatinę ekspoziciją "Šilokarčemos dvaro dailės kūrinių rinkinys" papildė restauruotas paveikslas "Šv. Pranciškus Ksaveras".

Jis yra paskutinė Šilokarčemos dvaro savininko dr. Hugo Šojaus (Hugo Scheu) sukaupto dailės kūrinių rinkinio detalė, kuriai buvo reikalinga restauracija.

egleLazerių projekcijos, muzikos ir fejerverkų puokštė, pasakų herojai - nykštukai ir laiškanešiai, ugnies misterija, rajono meno kolektyvų ir žymiausių šalies dainininkų pasirodymai - taip griausmingai penktadienį šilutiškiai įžiebė savo miesto Kalėdų eglę.

Įžiebus eglę kartu atsisveikinta su Lietuvos kultūros sostinės vardu. Sostinės titulą šilutiškiai perdavė Anykščiams. Didžiųjų švenčių laukimas prasidėjo.

Prie parodos, skirtos K.Donelaičio 300 metinėms. / Organizatorių nuotr.Išvykoje į Karaliaučių Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos bibliotekininkai baigė vykdyti Kultūros rėmimo fondo finansuotą projektą "Sankirtos: trys keliaujančios paveldo knygos dekados".

Tiesa, prieš tai šis projektas bibliotekininkus jau buvo nuvedęs į Tilžės centrinę biblioteką, kur atidarytas Vakarų Lietuvos knygynėlis, Įsrutį (Černiachovskas), kur bibliotekininkai dalyvavo mokslinėje - praktinėje konferencijoje, skirtoje Karalienės Luizos mokytojų seminarijos įkūrimo 200-osioms metinėms, ir skaitė pranešimus, surengė ikonografijos ir knygotyrines parodas.

zum kaledosGruodžio 5-ąją ir Šilutės žemės ūkio mokykloje iškilmingai įžiebta Kalėdų eglutė.

Mokykla džiaugiasi, kad šiemet nereikėjo nuskriausti miško: gražuolę žaliaskarę prieš keletą dienų išvertė siautėjusi vėtra. Žaisliukus ilgą laiką mokiniai kartu su socialine pedagoge L.Valauskiene po pamokų gamino patys: lipdė, karpė, klijavo. Taip pat padaryta daug kalėdinių puokščių, kuriomis papuošti kabinetai, klasės, mokytojų kambarys.

Stock.XCHNG nuotr.Žibų pradinės mokyklos mokytoja Daiva Balčytienė "Šilutės naujienoms" atsiuntė savo 4A klasės mokinės Gabrielės BALANDYTĖS eiles. Mergaitės eilėraščiuose ne tik vaikiški pastebėjimai apie snaiges, Kalėdas, bet ir netikėtai brandūs pamąstymai apie gyvenimo prasmę bei Dievą.

Advento proga siunčiame Gabrielės linkėjimus visiems.

ZIBU PRADINUKAIPradinukai ypač mėgsta lankytis muziejuose. Muziejus yra pats nenuobodžiausias mokytojas. Čia mokiniai gali pamatyti, pajausti, analizuoti, suvokti praeitį ir ją palyginti su dabartimi. Muziejus padeda mokiniams suvokti vertybes, perprasti papročius, tradicijas.

Patys smalsiausi Žibų pradinės mokyklos mokinukai dalyvavo regioninėje pradinių klasių mokinių konferencijoje „Muziejaus duris pravėrus“ Skuode.

naumiescio zygaiciuoseŽemaičių Naumiesčio gimnazijos mokinių savivaldos atstovai ir šiuolaikinių šokių kolektyvas, vadovaujamas Rūtos Andrijauskaitės, lankėsi Žygaičių gimnazijoje (Tauragės r.), kur vyko renginys „Šokis - sportas - sveikata“.

Tokiame renginyje mokiniai dalyvauja jau antrus metus. Pirmojoje šventės dalyje visi dalyviai šoko šiuolaikinius, antrojoje - tautinius šokius. Svečių teisėmis dalyvavę naumiestiškiai atliko šokį „Zumba“.

Įžiebta Šilutės miesto eglė. / Simonos Pužaitės nuotr.Ugnies žonglieriai, lazerių projekcijos, muzikos ir fejerverkų puokštė vakar Šilutėje papildė centrinės miesto eglės puošmenas.

Prie Kultūros ir pramogų centro, paspaudus raudoną mygtuką, iškilmingai įžiebta Kalėdų eglė bei atsisveikinta su Lietuvos kultūros sostinės vardu. Sostinės titulą šilutiškiai perdavė Anykščiams.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt