Asociacija „Lamatos žemė“ ketina įgyvendinti tris projektus: pirks baidares, paupiuose rengs poilsio aikšteles, pirks vežiojamąsias virtuves kulinariniam paveldui garsinti

pinigai-600x3302013 m. rugsėjo 2 d. baigėsi teritorinio bendradarbiavimo projektų paraiškų pateikimo terminas Nacionalinei mokėjimo agentūrai prie Žemės ūkio ministerijos.

Asociacija „Lamatos žemė“ planuoja dalyvauti įgyvendinant tris teritorinio bendradarbiavimo projektus: asociacija yra dviejų projektų paraiškų teikėja ir koordinatorė, trečiame projekte yra bendruomenių partnerė.

Projektas „Tarpregioninio baidarių maršrutų tinklo „Baidarėmis per Lietuvą“ įrengimas“

Asociacijos „Lamatos žemė“ teikiamu projektu „Tarpregioninio baidarių maršrutų tinklo „Baidarėmis per Lietuvą“ įrengimas“ bus siekiama padidinti mažiau baidarininkams žinomų regionų turistinį lankomumą, turistus informuojant apie galimybes užsiimti baidarių poilsiu Vakarų ir Šiaurės Lietuvoje arba rinktis naujus maršrutus Aukštaitijoje.

Rengiant tarpregioninį baidarių maršrutų tinklą planuojama numatytuose maršrutuose įrengti tinkamą infrastruktūrą – poilsio aikšteles upių pakrantėse. Patogiose poilsio zonose bus pateikta informacija apie tarpregioninio tinklo maršrutus ir tokią pat infrastruktūrą turinčias vietas.

Poilsio aikštelės bus aprūpintos pavėsinėmis, lauko baldais, lauko tualetais, šiukšliadėžėmis ir lauko židiniais, aukštesniuose upių krantuose bus įrengti pontoniniai lieptai.

Projekto metu iš viso planuojama įrengti 18 aikštelių baidarininkams: Šilutės rajone – 6, Šiaulių r. – 3, Kretingos r. – 5, Ignalinos r. – 2,  Anykščių ir Utenos po 1.

Kadangi planuojame, kad dėl vykdomo projekto padidės baidarininkų srautas Vakarų ir Šiaurės Lietuvos regionuose, todėl bus nupirktos baidarės ir kita įranga, kurią toliau prižiūrės ir eksploatuos projekto partneriai – bendruomenės.

Partnerių – bendruomenių aprūpinimas šia įranga bus bendruomeninio verslo baidarių turizmo srityje paskatinimas Šilutės ir Šiaulių regionuose. Surinkti duomenys apie baidarių nuomos pasiūlą šiuose regionuose rodo, kad tai – palanki niša bendruomeniniam verslui.

Partneriai – bendruomenės įsipareigoja tinkamai saugoti ir eksploatuoti projekto metu įgytą turtą – užtikrinti turtui saugoti tinkamas rakinamas patalpas, atlikti reikalingą techninę priežiūrą.

Planuojama iš viso įsigyti 31 baidarę bei 5 priekabas jų transportavimui (Šilutei – 19 baidarių ir 3 priekabos, Šiauliams – 12 baidarių ir 2 priekabos).

Bendra projekto vertė – 537 126.00 Lt. Asociacijai „Lamatos žemė“ numatyta skirti 219 660,50 Lt.

Kad sėkmingai įgyvendintų projektą, „Lamatos žemė“ rugpjūčio pabaigoje pasirašė bendradarbiavimo sutartis su devyniais partneriais: asociacija „Šiaulių rajono vietos veiklos grupė“, Kretingos rajono kaimo plėtros asociacija, asociacijomis „Ignalinos rajono vietos veiklos grupė“, „Anykščių rajono vietos veiklos grupė“, „Utenos regiono vietos veiklos grupė“, „Bikavėnų kaimo bendruomenė“, Rusnės bendruomene „Rusnės sala“, asociacijomis „Kintų bendruomenė“ ir „Micaičių bendruomemė“.

Projektas „Klaipėdos regiono kaimo išteklių kompleksinės rinkodaros strategijos kūrimas“

Antras projektas, kurio pareiškėja ir koordinatorė taip pat yra „Lamatos žemė“, vadinasi „Klaipėdos regiono kaimo išteklių kompleksinės rinkodaros strategijos kūrimas“.

Kad įvykdytų šį projektą, „Lamatos žemė“ pasirašė bendradarbiavimo sutartis su partneriais – Kretingos rajono kaimo plėtros asociacija, asociacijomis „Skuodo vietos veiklos grupė“ ir „Vietos veiklos grupė „Pajūrio kraštas“.

Šio projekto vykdymo metu sieksime, kad apie 60 kaimo bendruomenių iš 108 bendruomenių, veikiančių Klaipėdos regione, sukurtų kompleksinius paslaugų paketus, t.y. savo produkcijos (kulinarinio paveldo, liaudies meno dirbinių, kitų gaminių), kitų kaimo turizmui paslaugų (apgyvendinimo, maitinimo, įrangos nuomos, pažintinių maršrutų, edukacijos programų) pasiūlą ir ją pristatytų sukurtame tinklapyje.

Taip pat projekto metu bus bandoma sukurti prekinius ženklus ir paskatinti kaimo bendruomenes kurti vadinamuosius teminius kaimus, pvz., linų kaimas, pirčių kaimas, bičių kaimas, verbų kaimas ir t.t.).

Ypatingas dėmesys bus skiriamas bendruomenių įtraukimui į projekto veiklas ir jų motyvacijos užsiimti alternatyviomis veiklomis skatinimui.

Bendra projekto vertė – 96 660,00 Lt. Asociacijai „Lamatos žemė“ turėtų būti skirta 32 339,60 Lt.

Projektas „Mažosios ir Didžiosios Lietuvos kulinarinio paveldo ypatumai“

Trečias projektas, kuriame asociacija „Lamatos žemė“, asociacijos Rusnės bendruomenė „Rusnės sala“, „Kražių bendruomenė“ ir „Kintų bendruomenė“ yra partnerės, vadinasi „Mažosios ir Didžiosios Lietuvos kulinarinio paveldo ypatumai“.

Šio projekto paraiškos teikėja ir koordinatorė yra asociacija Kelmės krašto partnerystės vietos veiklos grupė.

Projektas „Mažosios ir Didžiosios Lietuvos kulinarinio paveldo ypatumai“ yra skirtas kaimo gyventojų verslumui bei tradicinių kulinarinių amatų plėtrai skatinti, didinti ne žemės ūkio veiklų įvairovę kaimo vietovėse. Projektu bus sprendžiamos kaimo gyventojų užimtumo, verslumo trūkumo kaime problemos.

Planuojama įsigyti vežiojamąsias virtuves su priekabomis (Šilutei – dvi lauko virtuvės ir dvi priekabos), kurios bus aktyviai naudojamos visuose rajoniniuose renginiuose, šventėse. Naudojantis šia virtuve bus pagyvinti renginiai, atsiras galimybė užsidirbti papildomų lėšų bei reprezentuoti Kelmės ir Šilutės rajonų senąsias kulinarines tradicijas. Dalyvaujant Šilutės ir Kelmės rajonuose žvejų šventėse (žuvienės virimo čempionatuose), bus siekiama pasidalinti kulinarine patirtimi.

Bendra projekto vertė – 11 0902,00 Lt. Asociacijai „Lamatos žemė“ bus skirta 40 000,00 Lt.