Kvapniąją kafiją ragavo šimtai pamariškių

Akcijoje „Kafijos diena“ dalyvavo daugiau nei 20 regiono kavinių, jose šį kvapnų gėrimą skanavo po keliasdešimt lankytojų.

Lietuvos kultūros kelias „Vėtrungių kelias“ – pilna atradimų ir susitikimų kelionė norintiems pažinti unikalų, savitą istoriją puoselėjantį etnografinį Mažosios Lietuvos regioną, kuris tęsiasi nuo Smalininkų per Rambyną, Bitėnus, Šilutę, Rusnę, Kintus, Dreverną, Klaipėdos miestą iki Kuršių nerijos – Nidos ir Juodkrantės.

Tokių vėtrungių neturi niekas

Vėtrungės – šio kultūros kelio atpažinimo ženklas, etnografinio regiono tapatumo simbolis. Tik mūsų pajūriui būdingų vėtrungių priešistorė siekia XIX amžių, jos gimimo vieta – Šilutės rajono Kintų seniūnija. Ją 1844 m. sugalvojo ir įteisino anuometinis laivybos Kuršių mariose inspektorius Ernstas Vilhelmas Berbomas.

Mokslininkai bandė ieškoti vėtrungės analogų pasaulyje, tačiau jų nerado nei Baltijos, nei Šiaurės jūros, nei Atlanto vandenyno pakrantėse.

Ar žinojote, kad vėtrungės dabar atsistojo šalia Lietuvos pamario kraštą reprezentuojančių simbolių: gintaro, lino ar medžio dirbinių, kad jos įtrauktos į Nacionalinį Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą? Ar žinote, kad 1,2 m aukščio vėtrungę turi ir popiežius Pranciškus?

Turite išskirtinę galimybę keliaudami „Vėtrungių keliu“ atrasti, pasigaminti ar įsigyti vėtrungę. Daugiau informacijos internetinėje svetainėje www.vetrungiukelias.lt

Keliaujam ir nenuobodžiaujam

Žaidimas „Vėtrungių keliu“ atkakliausiems suteiks ir malonių staigmenų, ir dovanų. 

Šiemet, kaip ir kasmet birželio 26 d. – Vėtrungių gimimo dieną, startavo kultūros kelionė, kurią dovanojo Šilutės kultūros ir pramogų centro komanda ir partneriai. Siūlomi net 6 vienos dienos maršrutai! Norintiems atrasti, paragauti, pasmalsauti ir dalyvauti siūlomas specialiai sukurtas žaidimas „Vėtrungių keliu“, kuris atkakliausiems dar suteiks ir malonių staigmenų, ir dovanų. Bus įdomu ir suaugusiems, ir vaikams. Žaidimo taisyklės nurodytos internetinėje svetainėje www.vetrungiukelias.lt bei „Facebook“ – @vėtrungių kelias ir informaciniame lankstinuke „Vėtrungių kelias-2021“, kurį rasite visuose regiono turizmo informacijos centruose Šilutėje, Klaipėdoje, Nidoje, Drevernoje, Jurbarke ir Rambyno regioninio parko lankytojų centre.

„Vėtrungių kelio“ operatorius – Šilutės kultūros ir pramogų centras (KPC), partneriai: Lietuvos muziejų asociacija, Jūrų muziejus, Klaipėdos Mažosios Lietuvos istorijos muziejus, Klaipėdos Etnokultūros centras, Liudviko Rėzos kultūros centras (Juodkrantė), Šilutės Hugo Šojaus muziejus, Gargždų krašto muziejaus filialas Jono Gižo etnografinė sodyba, Pagėgių M. Jankaus muziejus, Neringos muziejai, Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centras, Kintų Vydūno kultūros centras, Salos etnokultūros ir informacijos centras, Klaipėdos rajono TIC, Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centras, Šilutės turizmo ir informacijos centras, Nidos kultūros ir turizmo
informacijos centras „Agila“, Jurbarko TIC, Rambyno regioninio parko direkcija, Nemuno deltos regioninio parko direkcija, Šilutės F. Bajoraičio viešoji biblioteka.

Pakvietė kvapnioji kafija

Šilutės kultūros komandos iniciatyva birželio 26 d. visame regione jau trečią kartą buvo skelbiama Kafijos diena. Tądien besisvečiuojantys Mažojoje Lietuvoje buvo kviečiami ieškoti „Kafijos dienos“ akcijos ženklu pažymėtų kavinių ir jose paragauti šio tradicinio krašto gėrimo.

„Vėtrungių kelio“ dalyviai aplankė daugybę Mažosios Lietuvos vietų, kuriose mėgavosi kafija.

Didėjantis kavinių, norinčių dalyvauti akcijoje skaičius rodo, kad akcija pasiteisino. Šiemet akcijoje dalyvavo daugiau nei 20 regiono kavinių, kuriose apsilankė ir kafijos paragavo nuo 10 iki 50 lankytojų. Daug lankytojų sulaukė kavinės – Klaipėdoje „Storas katinas“, Klaipėdos rajone „Karčema Mingė“, „Agluona“, Nidoje „Sena sodyba“, Šilutėje „Gilija“, „Trukio stotelė“, Rusnėje „Prie Peterso tilto“ ir kt. „Mociškių palivarko“ (Pagėgių sav.) šeimininkai Rasa ir Sigitas džiaugėsi itin gausiu lankytojų skaičiumi – čia išvirta net 15 litrų kafijos!

Projekto rengėjai siekia, kad tradicija taptų ne tik „Kafijos diena“, bet kad svečiai, besilankantys mūsų krašte, šį gėrimą kavinėse galėtų rasti ir paragauti bet kuriuo metų laiku.

Kultūros kelio „Vėtrungių kelias“ įgyvendintojai siekia, kad kuo daugiau Lietuvos gyventojų atrastų mūsų kraštą ir visi, apsilankę čia, išvažiuotų žinodami kuo išskirtinis yra Klaipėdos kraštas arba penktasis Lietuvos etnografinis regionas – Mažoji Lietuva.

Rėmėjai:

Exit mobile version