Mokiniams – sotesnės porcijos

School-canteen-interior-design-ideasJau nuo vasario nemokamai maitinami mokiniai mokyklose gauna apie 10 procentų didesnes porcijas. Tuo pasirūpino šalies Vyriausybė, pritarusi Mokinių nemokamo maitinimo mokyklose tvarkos aprašo pakeitimams.

Šilutės r. savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vyriausioji specialistė Virginija Paulauskienė sakė, jog su Vyriausybės nutarimu buvo supažindinti visų moksleivius maitinančių įmonių vadovai, tuo pasirūpino juos į pasitarimą sukvietęs Švietimo skyrius.

Tad jau visą mėnesį nemokamai maitinamiems rajono priešmokyklinukams ir pradinukams pietums skiriama 4,25 lito (iki šiol buvo 3,90 Lt), 5-12 klasių mokiniams ir gimnazistams – 5,20 lito (buvo 4,70 Lt).

Mokyklose organizuojamose dieninėse vasaros poilsio stovyklose pusryčiams, pietums ir pavakariams bus skiriama 8,58 lito (buvo 7,80 Lt).

Nutarimui įgyvendinti reikalingos lėšos (9,1 mln. litų) numatytos 2014 m. valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatyme.

Šiuo nutarimu įgyvendinami nuo 2014 m. sausio 1 d. įsigaliojusio Socialinės paramos mokiniams įstatymo pakeitimai.

Rajone nemokamą maitinimą šiemet gauna apie 1900 vaikų, pernai tokių mokinių buvo žymiai daugiau – apie 2300. Tačiau toks spartus nemokamai maitinamų vaikų skaičiaus mažėjimas toli gražu nėra geresnio mūsų visų gyvenimo rodiklis. Pasak V.Paulauskienės, jis tik rodo didžiulius emigracijos ir visai menkus gimstamumo mastus.

Nemokamas maitinimas skiriamas vaikams, kurių šeimose vienam asmeniui tenka mažiau nei 525 litai. Mokslo metų pradžioje jis paskiriamas visiems metams.