Rankų lenkimo čempionate – 22 šilutiškiai, čempionė – E. Vaitkutė

Šakiuose vyko Lietuvos rankų lenkimo čempionatas, kuriame išdalinta gausybė medalių komplektų. Į čempionatą suvažiavo 171 dalyvis, 22 iš jų – Šilutės sporto klubo „Pamarys“ atstovai, kuriuos treniruoja Aleksandras Pancerovas ir Vilija Parnarauskienė. Mūsiškiai parsivežė 19 medalių, o Eglė Vaitkutė tapo absoliučia Lietuvos rankų lenkimo čempione. Treneris A. Pancerovas sakė, kad per 20 metų pirmą kartą nepavyko užimti komandinės prizinės vietos, mūsiškiai liko ketvirti.

Lenkimai kairiaja ranka

Moterų lenkimo kairiaja ranka varžybose pirmąsias vietas iškovojo E. Vaitkutė (80 kg svorio kategorijoje) ir Vilija Parnarauskienė (60 kg). Prizinių vietų iškovoti nepavyko Paulinai Mickutei ir Virginijai Nevidonskienei, bet jos pridėjo komandai taškų.

Vyrų grupėje 65 kg svorio kategorijoje pirmavo Ernestas Girskis, jis laimėjo prieš komandos draugą Martyną Degutį, kuriam teko II vieta. Toje pačioje svorio kategorijoje dalyvavo Ernestas Pežas bei Aurelijus Urbonas, pasidalinę 4-5 vietas. 60 kg sv. kat. Valteris Kupčikovas užėmė II, Aurimas Šikšnius IV, Karolis Balseris V vietą. Dar 7 sportininkai, kuriems prizinių vietų užimti nepavyko, komandai laimėjo taškų: Orestas Šeputis, Lukas Birbalas, Ilja Steponenko, Erikas Žvinklys, Deividas Pežas, Tomas Agintas ir Osvaldas Girskis.

Lenkimai dešiniąja ranka

Moterų varžybose +80 kg svorio kategorijoje lygių neturėjo E. Vaitkutė, kuri įveikė visas varžoves. Pirmos vietos medalis atiteko ir šilutiškei P. Mickutei, kuri 60 kg sv. kat. finale kovojo su V. Parnarauskiene. Vilijai atiteko II vietos medalis. Sidabro medalis atiteko Neringai Vilidaitei (55 kg), o sidabru pasipuošė Solveiga Dulkytė (50 kg). Varžybose dalyvavo ir Greta Klašiūtė, Gabija Urbonaitė bei V. Nevidonskienė, bet prizinių vietų neužėmė, tik pridėjo komandai taškų.

Vyrai dešiniąja ranka taip pat iškovojo prizinių vietų. Vienintelis aukso medalį iš šilutiškių iškovojo Valteris Kupčikovas (60 kg), A. Šikšnius pasipuošė bronza.

100 kg sv. kat. antras buvo O. Girskis, o treneris A. Pancerovas meistrų 90 kg svorio kategorijoje taip pat pasipuošė II vietos medaliu. Trečias vietas savo svorio kategorijose iškovojo E. Pežas (65 kg) ir E. Žvinklys (80 kg). O. Šeputis, E. Girskis, M. Degutis, I. Steponenko, o T. Agintas dešiniąja ranka medalių neiškovojo.

Absoliuti čempionė Eglė

Tarp moterų lygių neturėjo ir absoliučios čempionės vardą iškovojo E. Vaitkutė. Ji dešiniąja ir kaire rankomis iškovojo auksą, aplenkusi priešininkes iš Mažeikių ir Kuršėnų.

Komandinėje įskaitoje triumfavo Radviliškio sportininkai (352 tšk.), antri buvo klaipėdiečiai (200), o treti – kuršėniškiai (176). Mūsiškiai liko ketvirti su 169 taškais.

Balandžio 6 d. senojoje Melioratorių sporto salėje (Tilžės 32a) vyks Lietuvos jaunių ir jaunimo rankų lenkimo sporto čempionatas.