Saugų parapijos katalikai laukia įkurtuvių

saugu baznycios remontas poLapkričio 17-ąją saugiškiai ir apylinkės gyventojai – katalikai rinksis į didelę šventę – tądien įvyks oficialus suremontuotos Saugų katalikų šv. Kazimiero bažnyčios atidarymas.

Nors naujojoje bažnyčioje saugiškiai meldžiasi jau nuo spalio pradžios, bet čia dar dėliojami paskutinieji remonto štrichai.
„Tai visų mūsų darbas ir visų parapijiečių turtas“, – sako bažnyčios atgaivinimo iniciatorius, parapijos klebonas Vytautas Tamašauskas.

Suskaičiuoti remonto kainos neįmanoma

Saugų katalikų bažnytėlė statyta dar prieškariu, apie 1931-uosius metus. Tad nieko keista, kad per tokį amžiaus tarpsnį buvo jau visai sutrešę ir pastato langai, ir jo stogas, ir vidaus įrengimai.

Sumanymas imtis bažnyčios remonto kilo prieš kiek daugiau nei metus šioje parapijoje pradėjusiam dirbti klebonui V.Tamašauskui. Veiklus ir iniciatyvų nestokojantis dvasininkas nepabūgo lėšų stygiaus ir remonto sunkumų, tad netruko rasti ir bendraminčių.

Visos bažnyčios remontui panaudotos sumos klebonas paminėti nenori, nes, pasak jo, to ir neįmanoma padaryti. Galima būtų pasakyti sumą, kurią suaukojo parapijiečiai ir įmonės, į kurias pagalbos kreipėsi klebonas. Bet tikrai neįmanoma įvertinti geranoriškai už „ačiū“ dirbusių žmonių darbo, neįmanoma suskaičiuoti ir tų aukų, kurias žmonės ir atskiros įmonės skyrė mediena, statybinėmis medžiagomis ar jau pagamintais daiktais. Neįkainojamas yra ir altorius, kurį iš ąžuolo padarė saugiškis meistras Kazimieras Striauka.

Bažnyčią remontavo vietos vyrai, jiems vadovavo ir darbus organizavo Antanas Kontrimas ir Jokūbas Klimbys.

Įrengta moderni šildymo sistemasaugu baznycia kunigas tamasauskas

Statybininkai darbus pradėjo birželį. Jiems teko uždėti naują pastato stogą ir jį apšiltinti, įrengti naują elektros instaliaciją, atlikti visą vidaus apdailą – ištinkuoti ir išdažyti. Bažnyčios antrajame aukšte įrengtos patalpos choristams, maldos namams nupirkti nauji šviestuvai ir baldai.

Šioje bažnyčioje dar pernai buvo sumontuota ir moderni infraraudonųjų spindulių šildymo sistema. Tokios Lietuvoje dar naujos, bet energiją taupyti padedančios šildymo sistemos jau įrengtos ir Kintų bei Vilkyčių bažnyčiose, kuriose irgi dirba V.Tamašauskas.

Naudojant šildymo infraraudonaisiais spinduliais sistemą žmogaus kūnas jaučia keliais laipsniais aukštesnę temperatūrą nei yra patalpoje, tad net esant vėsiam orui žmogus jaučiasi šiltai.

Pasak V.Tamašausko, tokia šildymo sistema labai efektyvi.

Vienas paskutiniųjų darbų Saugų bažnyčioje buvo varpinės su kryžiumi ir varpo iškėlimas ant stogo. Parapijiečius maldai kvies senasis nedidelis varpas, atnaujinta tik varpinė.

„Tiesiog pastatėme bažnyčią iš naujo“, – taip šį nuveiktą darbą apibūdina klebonas V.Tamašauskas.  

Iš senojo inventoriaus bažnytėlėje liko tik suolai, bet, pasak klebono, gali būti, kad ir jų amžius jau suskaičiuotas. „Jei pavyks rasti rėmėjų, gal jau kitais metais imsimės keisti ir suolus“, – sako dvasininkas.

TRUMPA TEKSTINĖ REKLAMA SU NUORODA 60€/MEN.