Šilutės dziudo imtynininkai kovojo Lenkijoje

dziudoBochnios mieste (Lenkija) vyko didelis tarptautinis dziudo turnyras, kuriame dalyvavo sportininkai iš Lietuvos, Čekijos, Kroatijos, Austrijos, Ukrainos, Slovakijos ir Lenkijos.

Šilutiškių komanda iškovojo II vietą, o broliai Ernestas ir Edvardas Sagalec tapo savo svorio kategorijų čempionais.
Nuo 1250 metų Bochnios miestas garsus savo druskų kasyklomis, kuriose ir vyko šis tarptautinis dziudo turnyras, – 176 metų gylyje po žeme.

„Varžybų vieta atrodė įspūdingai. Visi dalyviai ir svečiai galėjo užsisakyti nakvynę pačiose kasyklose, įsigyti suvenyrų, papietauti. Tai nuostabus miestelis po žeme“, – kalbėjo treneris Rimvydas Lukošius.

Pirmąją dieną komandos varžėsi komandinėse varžybose, penkiose svorio kategorijose. Šilutės dziudo klubui atstovavo Mangirdas Matiukas – 46 kg legionierius iš Panevėžio, Ernestas Sagalec (50 kg sv. kat.), Rokas Šadzevičius (55 kg sv. kat.), Edvardas Sagalec (60 kg sv. kat.) ir Dominykas Šatkus (66 kg sv. kat.).

Šilutiškiai liko antri, finale nusileidę tik šeimininkams. Trečia buvo Slovakijos komanda. Šilutės dziudo klubas buvo apdovanotas specialiu prizu kaip geriausia užsienio komanda.

Po komandinių varžybų vyko individualios. Čia čempionu tapo Ernestas Sagalec, finale įveikęs Slovakijos imtynininką.
60 kg svorio kategorijos treneris R.Lukošius pavadino „lietuvišku finalu“. Jame susitiko klubo draugai Edvardas Sagalec ir Dominykas Šatkus. Šį kartą Edvardas buvo stipresnis. R.Šadzevičius liko septintas.

Treneris R.Lukošius negaili gražių žodžių savo auklėtiniams: „Visi šaunuoliai, kovojo net po devynias kovas, nepaisydami nuovargio“.

Po apdovanojimų niekas neskubėjo išsiskirstyti, nes vyko įvairių vertingų daiktų loterija, o po jos – vakarienė bei diskoteka.
„Turnyras buvo organizuotas labai gerai, vertingi prizai sportininkams – tikrai didelis miesto administracijos dėmesys šiam renginiui“, – kalbėjo treneris.