Sostinės titulą iš Šilutės į Anykščius nuskraidins Angelas

kulturos sostine logoJubiliejinių metų palydų ir eglutės įžiebimo šventėje laukia didelės staigmenos

Jau šį penktadienį visiems, kurie savo idėja, darbu, pajauta, materialiniu ir dvasiniu palaikymu į 2011 m. metraštį padėjo įrašyti du įspūdingus įvykius ir išdidžiai skelbė Lietuvai ir pasauliui žinią, kad Šilutė švenčia 500 metų jubiliejų ir yra šių metų Lietuvos kultūros sostinė, ketinama padėkoti įspūdingomis jubiliejinių metų palydėtuvėmis.

Svarbus – kiekvienas žmogus

„Kada įvyks baigiamasis renginys, žinojome jau pavasarį. Beliko visas idėjas sudėti į bendrą išpuoštą kraitę ir padovanoti visiems miestelėnams bei miesto svečiams. Taip ir padarysime“, – šypsojosi Kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė, komentuodama būsimą šventę.

Ypatingą progą Šilutė ims švęsti nuo pat ryto. Daug renginių, atrakcijų, užsiėmimų vyks F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje, Šilutės pedagogų švietimo centre, Šilutės muziejuje, prie Kultūros ir pramogų centro.

„Svarbiausia, kad žmonės nepabijotų blogesnio oro ir visi kartu susirinktume pasidžiaugti tuo, kokius išskirtinius metus turėjom, kaip akcentuotai, iškėlę Mažosios Lietuvos vėliavą, skleidėm pasauliui žinią, kad Šilutės kraštas – išskirtinis ir savitas.

Kaip ir čia gyvenantys kūrybingi, aktyvūs ir ambicingi žmonės“, – kalbėjo V.Griškevičienė.

Kultūros skyriaus vedėja neslėpė, kad daugelis iš pradžių nusivylė, kai Kultūros ministerija kultūrinei sostinės metų programai įgyvendinti skyrė vos 100 tūkst.litų. Tačiau dar kartą pasitvirtino posakis, kad renginių sėkmę lemia ne pinigai, o gražios iniciatyvos ir kūrybiškumas.

„Gražūs dalykai susidėliojo iš kruopelyčių, visų mūsų kantraus ir prasmingo darbo“, – komplimentų visiems kultūros renginių dalyviams ir rengėjams negailėjo V.Griškevičienė.

Neįkainojamos dovanos

Prisiminusi į pabaigą einančius svarbius kultūrinius metus, Kultūros skyriaus vedėja džiaugėsi, kad per juos buvo sukurta nemažai unikalių, išliekamąją vertę turinčių dalykų.

„Šimtmečiams išliks kraštiečio Kazio Daugėlos sukurtas maršas, kuris pirmą kartą nuskambėjo per miesto jubiliejų, Šilutės 500 metų filmas. Tik šiandien ant mano stalo nugulė dar vienas puikus kūrinys – kompaktinė plokštelė „Lietuvininkų tarme – apie Mažosios Lietuvos papročius“. Jį šišioniškių tarme įgarsino Vaida Galinskienė ir Indrė Skablauskaitė“, – džiaugėsi V.Griškevičienė.

Neįkainojamą dovaną gavo ir F.Bajoraičio biblioteka. Gyventojai, kraštiečiai, šviesuoliai, įvairios organizacijos ir universitetai dovanojo nemažai įdomių istorinių ir kitokio pobūdžio knygų. Kiek tiksliai jų padovanota, bus galima sužinoti penktadienį bibliotekoje surengtame virtualiame „Penkių šimtmečių knygų kolekcijos“ pristatyme.

Laukia staigmenos

Atsidėkodami visiems, kurių akyse švietė pasididžiavimas, jog yra šilutiškiai, baigiamojo renginio organizatoriai žada nemažai siurprizų.

Ypatingos staigmenos laukia mažųjų. V.Griškevičienė ragina visas mokytojas, mamas, darželių auklėtojas vaikučius 10 val. ryto atvesti į F.Bajoraičio bibliotekoje rengiamą žaismingą viktoriną. Kas užsuks – nepasigailės, nes mažųjų laukia didelė staigmena. Kokia ji, organizatoriai neišdavė, tačiau juokėsi, kad dalyvauti viktorinoje – tikrai verta.

Kultūros skyriaus vedėja visus tuos, kurie dar nesuspėjo parašyti laiško Kalėdų Seneliui, ragina tai padaryti iki penktadienio.

Kalėdų Senelis prie Kultūros ir pramogų centro tą dieną atsiųs nykštukus, kurie padės mažiesiems Seneliui skirtus laiškus sumesti į didelę dėžę. Ten laiškai ilgai neužsibus – vaikų džiaugsmui tiesiai iš aikštės visi kalėdiniai norai Kalėdų Seneliui bus išskraidinti sraigtasparniu.

Linksmai trypti kojomis, mojuoti rankomis vaikai galės kalėdinėje – muzikinėje programoje „Baltos natos“.

„Tėveliai gali būti ramūs, kad jų vaikučiai tikrai nesušals, nes bus daug judesio, šypsenų ir šurmulio“, – šypsojosi V.Griškevičienė.

Besidomintys Mažosios Lietuvos regiono lietuvininkės aprangos detalėmis, galės pasmalsauti edukaciniame seminare, kuriame dalyvaus garsios etnologės G.Kadžytė, E.Matulionienė ir I.Armonienė. Seminarą suorganizavęs Šilutės muziejus taip pat pakvies užsukti į parodos „Lietuvininkės kraičio skrynia“ atidarymą.

Pirmą kartą prie Šilutės kultūros ir pramogų centro bus surengta mugė, kur dovanų ras ir didelis, ir mažas. Mokiniai su mokytojomis taip pat ruošia staigmeną – mažąją vaikų darbelių mugę.

Į Anykščius nuskries Šilutės angelas

Į jubiliejinių metų palydėtuves atvyks ir Anykščių miesto meras Sigutis Obelevičius su savo palyda. Jam teatralizuotų išlydėtuvių metu rajono meras Virgilijus Pozingis perduos „Lietuvos kultūros sostinės“ vardą. Kadangi Anykščiai turi Angelų muziejų, kultūros sostinės titulą planuojama perduoti būtent šiuo simboliu.

Anykštėnų sumanymu, perdavimo ceremoniją Anykščių miesto gyventojai savo miesto aikštėje stebės tiesiogiai didžiuliame lauko ekrane.

„Šventės pabaigoje bus daug ugnies, lazerių, muzikos ir fejerverkų. Net Kalėdinę eglę įžiebsime kai kuo, kas irgi bus staigmena“, – šypsojosi V.Griškevičienė ir visus gyventojus kvietė dieną susiplanuoti taip, kad pavyktų sudalyvauti visuose šventiniuose renginiuose.

Exit mobile version