Vaikai svečiavosi pas karvių, danielių, avių, ponių augintojus

juknaiciai verseliaiJuknaičių pagrindinėje mokykloje vyko šviečiamoji gyvulininkystės programa, kurią rėmė LEADER ir Žemdirbių mokymo metodikos centras. Programoje dalyvavo trisdešimt 2-4 klasių mokinių.

Žemės ūkio ministerijos inicijuota šviečiamoji gyvulininkystės programa skirta skatinti gyvulininkystės sektoriaus plėtrą Lietuvoje.

Dėl demografinės situacijos kaime blogėjimo neišvengiamai ima trūkti žemės ūkio specialistų, ypač – gyvulininkystės technologų. Todėl siekiant skatinti domėjimąsi gyvulininkyste, gerinti dirbančiojo šioje srityje įvaizdį, vaikams ir jaunimui pristatoma gyvulininkystės šaka, perspektyvios ir šiuolaikiškos gyvulių auginimo technologijos ir gyvulinės produkcijos perdirbimas.

Programos vykdytojai vaikus supažindina su visomis Lietuvoje paplitusiomis tradicinėmis gyvulininkystės šakomis: pienine ir mėsine galvijininkyste, kiaulininkyste, paukštininkyste, arklininkyste. Taip pat su saugomomis senosiomis Lietuvos ūkinių gyvūnų veislėmis, gyvulininkystės specialistų rengimu, darbo šioje srityje galimybėmis. Projekto dalyviai aprūpinti mokomąja medžiaga ir priemonėmis.

Juknaičių vaikai žiūrėjo edukacinius filmus apie įvairių gyvulių auginimą, atliko užduotis, piešė, dalyvavo viktorinoje.
Įdomiausios buvo kelionės pas gyvulių augintojus. Ūkininko R.Ambrozos ūkyje Stoniškiuose vaikai pamatė, kaip kompiuterizuotai girdomi veršeliai, su lietuviškomis juodgalvėmis grynaveislėmis avimis vaikus supažindino ūkininkas iš Kintų G.Šimkus. Vorusnėje vaikai grožėjosi danielių ir elnių banda, jos savininkas R.Žemaitaitis pasakojo apie šių gyvūnų gyvenimą, o apie „išmanųjį“ pieno šaldytuvą papasakojo ūkininkas P.Tamavičius, gyvenantis Gurgždžiuose.

Gėrėjomės ganykloje lakstančiais poniais. J.Tamavičienė vaikams papasakojo įdomių istorijų apie naminius paukščius. Ypač visus sudomino perlinės vištelės. Apžiūrėję ūkį, vaikai susėdo ant laiptų trumpo poilsio ir sugraužė šeimininkės pasiūlytus rabarbarus su cukrumi.

Ir vaikai, ir mokytojos džiaugėsi galimybe aplankyti įvairius ūkius, praturtinti vaikų žinias apie gyvulininkystę.

Exit mobile version