Ženklai „Įsijunk šypseną“. Ką jie reiškia?

ijunk sypsena rambynasŠilutėje, Lietuvininkų gatvėje, vasaros pabaigoje įrengti trys akį traukiantys informaciniai kelio stendai „Įsijunk šypseną“, kurie skatina vairuotojus daugiau šypsotis bei vairuoti be pykčio. Šie ženklai – tai saugaus eismo iniciatyvos „Nulis pykčio“, kurią visoje šalyje įgyvendina didžiausia šalies ne gyvybės draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“, dalis.

Visi Lietuvos vairuotojai buvo kviečiami internete pildyti „Pykčio keliuose žemėlapį“ – žymėti gatves ten, kur vairuotojai pastebi daugiausia pykčio. „Pikčiausiose“ vairuotojų nurodytose buvo įrengti stendai „Įsijunk šypseną“, kurie primins vairuotojams daugiau šypsotis.

Bendradarbiaudama su Šilutės rajono savivaldybe, AB „Lietuvos draudimas“ įrengė ženklus trijose miesto vietose, kurias patys Šilutės vairuotojai nurodė kaip keliančias didžiausią pyktį vairuojant: Lietuvininkų gatvėje, šalia Savivaldybės, prie policijos komisariato ir prie Lietuvininkų gatvės sankirtos su Vytauto gatve.

Ar žmonės pastebėjo Šilutėje esančius naujus ženklus? Kokias emocijas jie kelia? To klausėme vairuotojų ir praeivių?

Gediminas Tunaitis:

– Pastebėjau, kad yra trys ženklai: prie „Rambyno“, Savivaldybės ir dar prie policijos komisariato. Be abejo, šis ženklas priverčia nusišypsoti, pakelia nuotaiką ir, manau, kad ne man vienam. Mano nuomone, šis ženklas yra tikrai reikalingas.

Vaida Konaverskienė:

– Net labai pakelia nuotaiką. Jis reikalingas, kad vairuotojai nebūtų tokie pikti ir į viską stengtųsi žiūrėti su šypsena. Pastebėjau, kad ženklai yra prie policijos komisariato ir Savivaldybės.

Paulius Kuzminskas:

– Šie šmaikštūs ženklai tikrai skatina draugiškumą kelyje ir, žinoma, pakelia nuotaiką. Bet koks panašus, geras ženklas daug ką reiškia mūsų niūriuose gyvenimuose. Pats stengiuosi dažnai šypsotis, net ir tada, kai būna sunku. Taip, kad blogiau dėl šio ženklo tikrai nebus.

Danutė Aliukonienė:

– Žinau, kad Šilutėje yra tokie ženklai, bet tikrai neatkreipiau dėmesio, kuriose vietose. Turbūt dabar reikės pasidairyti, kad žinočiau. Manau, smagu, kad yra tokie ženklai, kurie pakelia nuotaiką.

Kristina Petkutė:

– Neatkreipiau dėmesio, kad Šilutėje yra tokie ženklai, tačiau kituose miestuose teko matyti. Smagu, kad tokių ženklų yra ir Šilutėje. Galbūt jie tikrai paskatins žmones „įjungti“ savo šypsenas dažniau, o ypač – vairuotojus. Nes kelyje dažniausiai būna pikčiausi ir labiausiai skubantys žmonės.

Kas kelia geras emocijas?

Neseniai draudimo bendrovė BTA, bendradarbiaudama su „Spinter tyrimais“, atliko gyventojų apklausą, kas jiems keliuose sukelia teigiamų emocijų.

Tyrimo rezultatai atskleidė, kad net 44 proc. respondentų daugiausia teigiamų emocijų kelyje sukelia, kai kito automobilio vairuotojas padėkoja galvos linktelėjimu, pakeldamas ranką ar avariniu signalu. Šiuos kelyje teigiamas emocijas sukeliančius veiksmus dažniausiai įvardijo vyrai, aukščiausio išsimokslinimo atstovai ir didžiausių pajamų gavėjai. Kito vairuotojo padėką taip pat dažniau paminėjo mažesnių miestų, rajonų centrų ir kaimo vietovių gyventojai.

Net 41 proc. respondentų nurodė, kad teigiamas emocijas jiems sukeltų šių situacijų sprendimas su šypsena. Dažniausiai šią priežastį, kaip teigiamų emocijų sukėlėją, nurodė 18-25 metų asmenys. Šie jaunuoliai dar neturi ilgos vairavimo patirties ir puikių įgūdžių, tad neretai patenka į keblias ar net kurioziškas situacijas. Tad iš kitų vairuotojų jie tikisi supratimo.

38 proc. respondentų įvardijo, kad juos maloniai nuteiktų, jei parodžius posūkį, kitas vairuotojas juos užleistų. 36 proc. sakė, kad jiems svarbu, kai kiti vairuotojai netinkamai pasielgę atsiprašo.

Net 34 proc. apklaustųjų svarbu matyti kituose automobiliuose besišypsančius ir nuotaikingai besijaučiančius žmones. Likę 30 proc. teigė, kad būnant pėsčiaisiais, jiems nuotaiką pakelia vairuotojai, kurie sustoja ir leidžia gatvę pereiti ne pėsčiųjų perėjoje.

Exit mobile version