Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Akcija „Lašiša 2019“: pasibaigus akcijai, patikrinta daugiau nei 3000 žvejų mėgėjų

Image - Akcija „Lašiša 2019“: pasibaigus akcijai, patikrinta daugiau nei 3000 žvejų mėgėjų

  Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos (AAD) šiemet nuo rugpjūčio 3 iki gruodžio 1 dienos vykdė akciją „Lašiša 2019“, per kurią iš viso surengti 386 reidai ir patikrinta 3050 žvejų

Antradienis, 10 Gruodis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Radinys žuvyje sukrėtė: vos spėjo ištraukti iš mergaitės burnytės

Image - Radinys žuvyje sukrėtė: vos spėjo ištraukti iš mergaitės burnytės

  Noras paruošti skanią ir išskirtinę vakarienę gali baigtis visiškai ne taip, kaip planavote. Ypač jeigu parduotuvėje pirktame produkte nežinia iš kur atsiranda ten neturinčių būti metalo gabalų. Tuo galėjo įsitikinti šilutiškė,

Antradienis, 3 Gruodis Komentarai (2)

Savivaldybėje

Klaipėdoje rasto negyvo kūdikio motina žinoma ir Šilutės policijai

Image - Klaipėdoje rasto negyvo kūdikio motina žinoma  ir Šilutės policijai

Sekmadienio vakarą visą Lietuvą sukrėtė žinia, kad bute Klaipėdoje rastas 2,5 mėnesio, jau pradėjęs irti, kūdikio lavonėlis. Pareigūnai prašė pagalbos surasti mažylės mamą Aliną Sriebaliūtę ir jos sugyventinį Mykolą Ruikį.

Antradienis, 10 Gruodis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos neįgalieji minėjo Neįgaliųjų dieną

Image - Švėkšnos neįgalieji minėjo Neįgaliųjų dieną

 Artėjant Tarptautinei neįgaliųjų dienai, gruodžio 1-ąją Švėkšniškių sambūris pakvietė draugijos narius į šventę, kurią organizavo aštuntąjį ka

Penktadienis, 6 Gruodis Komentarai (0)

rusiavimasNors informacijos apie rūšiavimo svarbą ir naudą yra pateikiama gana daug, tačiau, ekologijos ekspertų teigimu, gyventojams užsiėmus tuo praktiškai, dar kyla daugybė paprasčiausių klausimų, į kuriuos atsakymų reikėtų ieškoti žymiai atidžiau. Į dažnai gyventojams kylančius klausimus apie rūšiavimą atsako ekologijos bendrovės „Ecoservice“ vadovas Arūnas Makauskas.

- Kur galima mesti sauskelnes?

- Deja, sauskelnės nėra perdirbamos, todėl jas meskite į bendrą atliekų konteinerį.

- Ar rūšiuojamos atliekos, kurios yra pagamintos iš gumos? Pavyzdžiui, guminės pirštinės. Kur jas mesti?

- Lietuvoje tokios atliekos nerūšiuojamos. Jas meskite į bendrą komunalinių atliekų konteinerį.

- Girdėjome, kad dalis atliekų, kurios patenka į buitinių atliekų konteinerius, prieš išvežant į savartyną dar yra išrūšiuojamos. Ar tai tiesa?

- „Ecoservice” ir kai kurios kitos atliekų tvarkymo bendrovės komunalines atliekas, prieš išvežant į sąvartyną, dar kartą rūšiuoja.

- Kodėl negalima į popieriui skirtus konteinerius mesti picų dėžių, jei jos yra kartoninės?

- Nors jos pagamintos iš kartono, bet dažniausiai būna smarkiai suterštos riebalais. Jei dėžė tikrai švari, tuomet galima mesti į atitinkamą konteinerį. Jei viršutinė jos dalis neriebaluota, nuplėškite ją ir išmeskite į rūšiavimo konteinerį.

- Ar tiesa, kad dauguma lankstinukų ir reklaminių laikraštukų nėra tinkami mesti į popieriui skirtą konteinerį? Jei taip, ką su jais daryti?

- Netiesa. Dauguma tinka perdirbimui. Meskite į popieriaus konteinerį. Perrūšiavimo centre dirbantys žmonės atrinks, kas bus tinkama perdirbti.

- Kodėl negalima į popieriaus rūšiavimo konteinerį mesti popierinių nosinaičių?

- Išrūšiuotos popieriaus atliekos privalo būti švarios, neužterštos riebalais, kitomis medžiagomis. Panaudotos nosinaitės yra suteptos. Gali plisti įvairios infekcijos, ligos, dėl to jas reikėtų mesti į buitinių atliekų konteinerį.

- Kur reiktų mesti tuščias skardines nuo konservų, alaus skardines, metalinius dangtelius?

- Metalo atliekos metamos į plastiko konteinerį.

- Ko negalima mesti į popieriaus konteinerį?

- Netinka dėžės nuo maisto: picų, tapetai, servetėlės, tualetinis popierius, kalkinis popierius, pakeliai nuo traškučių, vandeniui ar drėgmei atsparus impregnuotas arba kreiduotas popieriaus ar kartonas, laminuotas popierius.

- Koks yra išvežamų išrūšiuotų atliekų likimas? Ar verta jas rūšiuoti, kiek jų yra realiai panaudojama; ar neatsiduria viskas sąvartyne?

- Rūšiuoti tikrai verta. Visos atliekos vežamos į antrinių žaliavų rūšiavimo bazę, čia atskiriamos netinkamos atliekos, tinkamos suskirstomos pagal rūšis, supresuojamos ir išvežamos į perdirbimo gamyklas. Po rūšiavimo netinkamos perdirbimui atliekos panaudojamos energijos gamybai.

- Margarino indelį ne visai kruopščiai išploviau ir įmečiau į plastiko konteinerį. Jis bus perdirbtas kaip švarus ar bus tiesiog išmestas kaip buitinė šiukšlė?

- Indelis į sąvartyną nepateks. Jei jis stipriai užterštas, blogiausiu atveju, bus panaudotas energijos gamybai. Tokie plastikai yra smulkinami ir plaunami perdirbėjų.

- Kaip išrūšiuotas atliekas dar kartą perrūšiuojate?

- Visos atliekos vežamos į antrinių žaliavų perrūšiavimo bazę, čia atskiriamos netinkamos atliekos, tinkamos suskirstomos pagal rūšis, supresuojamos ir išvežamos į perdirbimo gamyklas. Po rūšiavimo netinkamos perdirbimui atliekos panaudojamos energijos gamybai.

- Kur reikėtų mesti „Tetrapak” pakuotes? Ar jos rūšiuojamos?

- „Tetrapak” pakuotes reikia rūšiuoti. Jas reikia mesti į plastikui skirtą konteinerį.

- Kaip rūšiuoti atliekas neturint tam specialių konteinerių?

- Namuose galima pastatyti atskirus keturis konteinerius arba maišus, pasigaminti dėžes (bendrą komunalinėms atliekoms, popieriui ir kartonui, plastmasei, stiklui). Taip pat galima rinkti ir į vieną atskirą maišą perdirbamas atliekas (popierių ir kartoną, plastmasę, stiklą) ir nuėjus prie konteinerių išrūšiuoti (sudėlioti į atskirus). Aišku, jei stengiatės dėti atliekas tvarkingai, nieko tokio, kad stiklas kartu, bet yra pavojus, kad esant duženoms jas rūšiuojant galima susižaloti.

- Ar galima deginti atliekas ant juodžemio darže? Juk žolės plotas tada nėra deginamas?

- Jokių atliekų negalima deginti.

- Ar folija gali būti perdirbama?

- Folija gali būti perdirbama, todėl ją meskite į plastikui skirtą konteinerį.

- Kur mesti saldainių popieriukus rūšiuojant šiukšles?

- Visą folijos pagrindu pagamintą švarią pakuotę (nuo jogurto, grietinės, saldainių, cigarečių, kepimo foliją ir kitą) reikia mesti į plastiko konteinerius. Tai yra perdirbama medžiaga.

- Kaip reikėtų atsikratyti senu mobiliuoju telefonu? Jei daiktai labai smulkūs, ar būtina juos vežti į specialią aikštelę? Ar galime mesti į buitinių atliekų konteinerį?

- Tokių atliekų negalima mesti į buitinių atliekų konteinerį. Šias elektronines atliekas reikia vežti į didelių gabaritų aikštelę. Taip pat tokias atliekas superka ir kai kurios elektronikos parduotuvės. Kai kuriose įstaigose, beveik visuose prekybos centruose, dažnai ir mokyklose, yra pastatyti konteineriai, kurie skirti elektroninėms atliekoms surinkti.

- Kodėl ne visas atliekas galima perdirbti?

- Technologijoms tobulėjant perdirbti galima vis daugiau atliekų, tačiau kai kurias atliekas yra itin brangu perdirbti, todėl nesant paklausos, nėra ir pasiūlos. Atsiradus poreikiui, atsiras ir galimybės perdirbti iki šiol masiniam perdirbimui nenaudojamas atliekas.

- Ką daryti su tuščiomis spausdintuvų kasetėmis?

- Jomis geriausia atsikratyti kaip ir elektroninėmis atliekomis. Daugelis elektronikos bei buitinių prekių pardavėjų priima tokio tipo atliekas perdirbimui.

- Kodėl negalima perdirbti 100 proc. visų popieriaus atliekų?

- Kai kurie popieriaus gaminiai nėra skirti perdirbimui, pvz.: cigarečių popierėliai, tapetai bei servetėlės. Tokio tipo atliekos sudaro apie 15 proc., todėl ekonominiu požiūriu neapsimoka perdirbinėti tokių atliekų, kadangi itin išauga transportavimo ir eksploatavimo išlaidos.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt