Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Laboratoriniai tyrimai Kuršių marių žuvų taršos nepatvirtino

Image - Laboratoriniai tyrimai Kuršių marių žuvų taršos nepatvirtino

 Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad siekiant įvertinti galimą teršalų poveikį žuvininkystės produktų saugai, sausio mėnesį buvo atrinkti Kuršių marių ir Baltijos jūros priekrantės vandenų žuvų

Šeštadienis, 25 Sausis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Liberalų sąjūdis pretendentu į Seimą siūlo A. Endziną

Image - Liberalų sąjūdis pretendentu  į Seimą siūlo A. Endziną

Kelti savo skyriaus pirmininką Audrių Endziną pretendentu į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje rinkimų apygardoje Šilutės liberalsąjūdiečiai nusprendė trečiadienį, partijos skyriaus visuotiniame

Antradienis, 21 Sausis Komentarai (0)

Problema

Ūkininkams rimtai grasina kiaulių maras ir paukščių gripas

Image - Ūkininkams rimtai grasina kiaulių maras ir paukščių gripas

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, jog mūsų šalies ūkininkams šiuo metu rimtai grasina du virusai: Lenkijoje jau užfiksuota 10 paukščių gripo atvejų, o šalia Šilutės esančiame Plungės rajone neseniai

Penktadienis, 17 Sausis Komentarai (0)

Savivaldybėje

V. Musvydaitė buria žingsniuotojus į didžiausią ėjimo renginį Lietuvoje

Image - V. Musvydaitė buria žingsniuotojus į didžiausią ėjimo renginį Lietuvoje

Išbandžiusi ne vieną sporto šaką sveikatingumo motyvatorė Vlada Musvydaitė pastaruosius kelerius metus yra atradusi ėjimą. Į šį nesudėtingą sportinį užsiėmimą įtraukusi savo šeimą, juo stengiasi užkrėsti ir vis daugiau Lietuvos

Pirmadienis, 27 Sausis Komentarai (2)

Seniūnijose

Gardamo parapija turi naują kunigą

Image - Gardamo parapija  turi naują kunigą

Šilutės rajono katalikų bendruomenės gyvenime - pokyčiai. Tikintieji į naują tarnystę Gardame išlydėjo kunigą Raimondą Jonauską. Telšių vyskupas Kęstutis Kėvalas kunigą paskyrė šv. Roko bažnyčios administratoriumi. Jis taip pat bus

Sekmadienis, 26 Sausis Komentarai (0)

POZINGIOSavivaldybės Tarybos opozicijos politikai suabejojo Kaimo reikalų skyriaus melioracijos įrenginių eksploatacijai skiriamų lėšų panaudojimo skaidrumu. Juolab kad valdančiosios daugumos balsų persvara nulėmė, jog Švėkšnos seniūnijoje susibūrusių ūkininkų asociacijos vienam melioracijos darbų projektui Savivaldybė įsipareigojo pridėti 10 proc. savo lėšų.

Ar gerai, kad vienas iš melioruotinų žemės sklypų savininkų yra Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis, kuris taip pat buvo ir vienas iš sprendimo projekto derintojų?

Opozicijai kilo abejonės

Savivaldybės Tarybos posėdyje opozicijos politikams užkliuvo tai, kad Savivaldybės biudžete esančios lėšos, skirtos melioracijos įrenginiams tvarkyti, yra išdalinamos ūkininkų asociacijų parengtų melioracijos projektų daliniam finansavimui. Pasak liberalo Raimundo Ambrozaičio, yra apie 200 ūkininkų prašymų tvarkyti melioracijos įrenginių gedimus, tačiau ūkininkų prašomų lėšų Savivaldybės biudžete vis pritrūksta.

Opozicijos politikai tuomet suabejojo, ar Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas V.Pozingis nepainioja viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo, nes yra ne tik vienas iš ūkininkų asociacijos narių, kurie parengė projektą melioruoti savo sklypus, bet yra ir valdininkas, savo parašu suderinęs sprendimo projektą.       
       
Klaidino ir trukdė susirinkusiems

Savivaldybės Tarybos posėdžio metu niekas neatsižvelgė į opozicijos politikų priekaištus, todėl jie surengė susitikimą su Savivaldybės Kaimo reikalų skyriaus vedėju Povilu Budvyčiu, kad išsiaiškintų melioracijai skirtų lėšų panaudojimo tvarką, POZINGIS Vremontuotinų melioracijos įrenginių projektų prioritetus ir t.t.

Susitikime su politikais nekviestas dalyvavo ir administracijos direktoriaus pavaduotojas V.Pozingis. Susitikimo moderatoriui, opozicijos lyderiui Algirdui Gečui ir kitiems opozicijos politikams ne kartą teko prašyti V.Pozingio, kad jis netrukdytų susirinkusiesiems, nes direktoriaus pavaduotojas savo replikomis pertraukinėjo politikų diskusiją su į susitikimą pakviestu Kaimo reikalų skyriaus vedėju P.Budvyčiu.

V.Pozingis kaltino politikus, neva jie nesupranta, neva savo prielaidomis klaidina žiniasklaidininkus, dėstė, kad jis iš to projekto negauna jokios naudos, kad savivaldybės Taryba jokių pinigų asociacijos projektui finansuoti neskiria.

Be to, V.Pozingis nevengė ir demagogikos: aiškino, kad jis yra Lietuvos pilietis, kaip ir visi kiti, kad moka mokesčius ir kad turi teisę, jog ir jo žemė būtų tvarkoma.

Opozicijos politikai kantriai kartojo V.Pozingiui, kad jie nėra prieš tai, jog bus gerinama ir jam priklausanti žemė. Tačiau pasak Etikos komisijos pirmininko liberalo J.Jatauto, V.Pozingiui, taip pat kaip ir kitiems savivaldybės politikams ir administracijos darbuotojams, privalu laikytis Etikos taisyklių ir nekurti situacijų, leidžiančių visuomenei abejoti sprendimų skaidrumu.

V.Pozingis tiesiog turėjo nedalyvauti derinant jam palankų sprendimą dėl jo žemių melioracijos sistemos tvarkymo.

V.Pozingis vis tiek primygtinai visus įtikinėjo, jog sprendimo projektą peržiūrėjęs ir patikrinęs (kitaip tariant - derinęs), jis nieko nepažeidė.

Linkėjo informacijos sklaidos

Per porą metų Šilutės savivaldybėje melioracijos įrenginiams gerinti privačiose žemėse buvo suburta 15 asociacijų, iš kurių 12 jau gavo valstybės ir Savivaldybės paramą.

Pasak konservatoriaus Zigmanto Jauniaus, jam, jau ne vienerius metus stebinčiam Savivaldybėje įgyvendinamus melioracijos projektus, susidaro įspūdis, kad paramą dažniausiai gauna tos ūkininkų asociacijos, kuriose yra savivaldybės valdžiai palankių žmonių. O apie paramos galimybes, Z.Jauniaus nuomone, Kaimo reikalų skyrius per mažai informuoja rajono ūkininkus.

Tokias prielaidas paneigė skyriaus vedėjas P.Budvytis. Jis sakė, kad ūkininkai apie paramos skyrimą melioracijos sistemų gerinimui yra daug informuojami per televiziją, stebėdami kaimui skirtus reportažus. Be to, Kaimo reikalų skyriuje yra parengti tipiniai asociacijų steigimui reikalingi dokumentai.

Tačiau, pasak P.Budvyčio, nemažai interesantų nuleidžia rankas, nes yra sudėtinga susitarti su savo žemių kaimynais ir imtis bendrų veiksmų.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt