Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Nemokama vieta valčiai nuleisti ir Žalgirių kaime

Image - Nemokama vieta valčiai nuleisti ir Žalgirių kaime

  Įgyvendinus Aplinkos ministerijos kuruojamą projektą, žvejai mėgėjai ir kiti poilsiautojai jau gali nemokamai naudotis naujai įrengtomis 27 valčių nuleidimo vietomis dvylikoje savivaldybių. Tikimasi, kad, sudarius sąlygas vandens telkiniuose tinkamai nuleisti

Penktadienis, 3 Balandis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Liberalų sąjūdis pretendentu į Seimą siūlo A. Endziną

Image - Liberalų sąjūdis pretendentu  į Seimą siūlo A. Endziną

Kelti savo skyriaus pirmininką Audrių Endziną pretendentu į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje rinkimų apygardoje Šilutės liberalsąjūdiečiai nusprendė trečiadienį, partijos skyriaus visuotiniame

Antradienis, 21 Sausis Komentarai (0)

Problema

Į sukčių pinkles įkliuvusi verslininkė ieško kitų nukentėjusiųjų

Image - Į sukčių pinkles įkliuvusi verslininkė ieško kitų  nukentėjusiųjų

Iš Vokietijos užmestos sukčių pinklės stipriai įpainiojo šilutiškę verslininkę. Į įmonės pašto dėžutę antrą kartą gavusi anglų kalba paruoštus dokumentus, moteris pagalvojo, kad tai ES duomenų patvirtinimo forma, juos pasirašė

Pirmadienis, 30 kovas Komentarai (0)

Savivaldybėje

COVID-19 Šilutės rajone: susirgo Šylių kaimo gyventojas, izoliuoti jį apžiūrėję medikai

Image - COVID-19 Šilutės rajone: susirgo Šylių kaimo gyventojas, izoliuoti jį apžiūrėję medikai

  Ketvirtadienį Lietuvoje buvo patvirtinti 47 nauji koronaviruso atvejai, o daugiausia jų jau kelintą dieną iš eilės fiksuojama Klaipėdoje. Dar vienas koronaviruso atvejis, jau trečiasis, patvirtintas ir Šilutės rajone. "Šilutės naujienų"

Penktadienis, 3 Balandis Komentarai (8)

Seniūnijose

Švėkšnos knygnešius – kovotojus už lietuvišką žodį - prisimenant

Image - Švėkšnos knygnešius – kovotojus  už lietuvišką žodį - prisimenant

Kasmet kovo 16-ąją švėkšniškiai mini Knygnešio dieną. Pastarasis - aštuonioliktasis paminėjimas buvo kitoks – be renginio, be žmonių, be prisiminimų... Net šv. Mišios už knygnešius Švėkšnos šv. apaštalo Jokūbo bažnyčioje

Ketvirtadienis, 26 kovas Komentarai (0)

tureklai traksedziuoseDaugiabučio namo kaimynus supriešino... nauji turėklai. Tokia situacija susiklostė Traksėdžiuose, Šilojų gatvėje.

Nedaug trūko, kad visiems vienos laiptinės kaimynams būtų tekę sumokėti 180 eurų už I aukšte įrengtus naujus turėklus, nors jų prašė tik viename I aukšto bute gyvenanti neįgali moteris.

Negana to, „Šilutės būstas“ buvo toks paslaugus, kad nevaikštančiai moteriai turėklą įrengė net į rūsį, kur ji tikrai niekada neužsuks...

Kaimynų, žinoma, papildomos išlaidos nenudžiugino - jie pasiskundė „Šilutės naujienoms“. Nagrinėjant konfliktą paaiškėjo žmones apstulbinusi žinia: turėklus neįgaliajai visiškai nemokamai galėjo įrengti Savivaldybė.

Deja, iki šiol „Šilutės būsto“ specialistai nežinojo apie daugybę metų veikiančią Neįgaliųjų būsto pritaikymo programą, todėl žmonėms apie tai nė neužsiminė.

 Iš „ubagų“ pasididino algas

Šilojų g. 23 daugiabučio II laiptinės gyventojai pasitinka plačiai atvėrę ir laiptinės, ir rūsio duris - taip, kad visi matytų naujus turėklus. Jie neabejotinai patogu sunkiai vaikštantiems žmonėms.tureklas traksedziuose_i_rusi

Niekas dėl turėklų triukšmo ir nekeltų, jei jie papildomomis išlaidomis gyventojams nebūtų atsirūgę. O atsirūgo: namo administratorius „Šilutės būstas“ vieniems išrašė 8 eurais didesnes sąskaitas, kitiems papildomai priskaičiavo net 16 eurų.

Pikčiausia, anot gyventojų, kad nei kokio susirinkimo, nei apklausos dėl tų turėklų niekas nedarė, su gyventojais nesitarė.

Žmonės pasakoja, kad nuėję į „Šilutės būstą“ klausė namo vadybininkės Giedros Beinorienės, kodėl taip savavališkai rengiami patobulinimai, kurių jie neprašė. Bet išgirdo, kad prašė I aukšto bute gyvenanti ligonė. Nesvarbu, kad nevaikštanti, kad niekada į tą rūsį neis. Esą administratorius turintis teisę rengti visus patobulinimus, kurių kaina neviršija 300 eurų. O už tai turi mokėti visi namo gyventojai.

„Iš mūsų, ubagų, jie sau algas pasididino“, - piktinasi traksėdiškiai.

Supykdė su kaimynais

Neįgalią moterį prižiūrinti jos sesuo Roma bendrauja geranoriškai. Moteris paaiškina šiek tiek girdėjusi apie neįgaliųjų būsto pritaikymo programą, pagal kurią neįgaliesiems dažniausiai nemokamai įrengiami butų, namų, laiptinių patobulinimai, padedantys lengviau judėti, tvarkytis.

Kaip tokią paramą gauti, traksėdiškė tiksliai nežinojo, todėl elektroniniu paštu susisiekė su namo administratoriaus atstovais ir tikėjosi, kad šie viską paaiškins.

„Šilutės būstas“ apie neįgaliųjų būsto pritaikymo programą nieko nekomentavo, bet 2 turėklus laiptinėje ir vieną - šalia laiptų į rūsį netrukus įrengė.

Kai turėklai atsirado, visi laiptinės kaimynai gavo didesnes sąskaitas. Žinoma, jie pareiškė pretenzijas neįgaliosios seseriai, o ji dar kartą rašė namo vadybininkei G.Beinorienei.

„Nusiunčiau jiems ministerijos įsakymą dėl būsto pritaikymo neįgaliesiems programos ir taktiškai bandžiau paaiškinti, kad specialistė tikriausiai ko nors nesuprato. Nes nesupratau, kodėl nepasinaudojo tokia programa. Mes būtume galėjusios dalį sumos pačios padengti, o dabar likome supykdytos su kaimynais. Taip pasakiau ir darbų kokybe pasidomėjusiam kažkokiam tos įmonės vadovui“, - pasakojo p.Roma.

Tačiau šaukštai jau buvo po pietų: turėklų įrengimo išlaidos buvo užkrautos visiems laiptinės gyventojams.

„Šilutės būstas“ nežinojo...

Kiek metų Savivaldybė vykdo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos inicijuojamą Neįgaliųjų būsto pritaikymo programą, nebepasakytų net pats Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis - antras dešimtmetis tikrai. Daugybę metų apie tai rašo ir „Šilutės naujienos“, internete viešina pati Savivaldybė. Mažiausiai 2 kartus kasmet žurnalistai su Savivaldybės Socialinės paramos ir Ūkio skyrių bei Šilutės neįgaliųjų draugijos atstovais vyksta pas neįgaliuosius, kurie yra Savivaldybei parašę prašymus pritaikyti jų būstus neįgaliojo poreikiams, ir aprašo situacijas.

Pirmą kartą specialistai apžiūri neįgaliųjų gyvenimo sąlygas, nustato, ką galėtų pakeisti butuose ar laiptinėse, kad šiems žmonėms gyvenimas palengvėtų. Metų pabaigoje važiuojama patikrinti, kaip darbai atlikti, ar viskas tenkina šeimininkus.

Iš viso rajone kasmet pritaikymai įrengiami 3-6 neįgaliųjų namuose. Jau įrengta nemažai įvairių keltuvų, nuovažų, patobulinimų voniose ir tualetuose, turėklų laiptinėse. Prie šių patogumų menka dalele prisidėjo tik tos šeimos, kurių namuose patobulinimų kaina viršijo 5200 eurų. Visi kiti patogumus gavo nemokamai, už juos sumokėta iš Valstybės ir iš Savivaldybės biudžeto.

Žinia, jei žmogus nesusiduria su tokiomis problemomis, jis ir nesužinos apie tokią galimybę. Bet kad apie tokią programą galėtų nežinoti panašius patobulinimus rengiantys „Šilutės būsto“ specialistai, sunku patikėti.

Bet teko: „Pirmą kartą apie ją girdime. Tokia informacija iki mūsų neatėjo...“ - sako įmonei vadovaujantis Marius Stankus.
Jis iškart skambina Socialinės paramos skyriaus vedėjui A.Šimelioniui ir klausinėja, ar išties tokia parama teikiama neįgaliems žmonėms...

Vedėjas pasakoja apie metų metus vykdomą programą, apie tai, kad ir šiuo metu įrenginėjama keletas butų, kurių šeimininkai paramos paprašė pernai.  Be to, jau priimami prašymai atlikti tokius darbus kitais metais.

„Ir kaip jie gali nežinoti?..“ - nesupranta A.Šimelionis.

Ieškos galimybės kompensuoti

Galiausiai įvyko „Šilutės būsto“, Socialinės paramos ir Ūkio skyrių vadovų susitikimas, kurio metu jie aiškinosi tai, ką žinoti yra privalu visiems namus administruojančios bendrovės vadovams ir vadybininkams, - kaip galima padėti neįgaliesiems.

Sutarta, jog bus ieškoma galimybės kompensuoti Šilojų g. 23 daugiabučio laiptinėje pritvirtinto turėklo įrengimą. „Bet tikrai niekas nekompensuos turėklo į rūsį įrengimo išlaidų“, - patikino A.Šimelionis.

„Šilutės būsto“ direktorius M.Stankus sakė, kad nuo šiol bus ieškoma visų įmanomų galimybių kompensuoti gyventojams visų jų pageidaujamų patobulinimų išlaidas ir bus artimiau bendradarbiaujama su Savivaldybe, kad panašūs atvejai nesikartotų.