Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Kova su kovais: žmonės pyksta, o paukščiai sparčiai nyksta

Image - Kova su kovais: žmonės pyksta, o paukščiai  sparčiai nyksta

  „Baisu, kas darosi mūsų parke, jį užkariavo kovai. Jeigu prieš 5 metus miestelyje buvo gal apie 30 kovų lizdų, dabar visas parkas jų užkariautas, kovai keliasi ir į Taikos bei

Trečiadienis, 17 Balandis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Konservatoriai ir liberalai džiaugiasi pasiekimais, bet kai kurias detales nutyli

Image - Konservatoriai ir liberalai džiaugiasi pasiekimais, bet kai kurias detales nutyli

  Antrą dieną po Savivaldybės mero rinkimų pralaimėjusioji pretendentė Sandra Tamašauskienė kartu su savo Tėvynės sąjungos Lietuvos krikščionių demokratų partijos (TS LKDP, konservatoriai) bei Lietuvos respublikos liberalų sąjūdžio politikais surengė spaudos

Pirmadienis, 25 kovas Komentarai (0)

Problema

Atėjus pavasariui į darbą išėjo ir darbštuoliai statybininkai - bebrai

Image -  Atėjus pavasariui  į darbą išėjo  ir darbštuoliai  statybininkai - bebrai

Slūgstant pasario potvynio vandenims, rajone išryškėjo pasėlių vietos, kurias nuolat semia dirbtinės vandens saugyklos - bebrų užtvankos. Ūkininkams šie gyvūnai padaro nemažai žalos tiek pasėliuose, tiek ganyklose ar miškuose. Jų

Šeštadienis, 20 Balandis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Uždaroma viena iš trijų „Maxima“ parduotuvių

Image - Uždaroma viena iš trijų „Maxima“ parduotuvių

Kiek daugiau nei po savaitės – balandžio 29 dieną uždaroma viena iš trijų Šilutės „Maxima“

Pirmadienis, 22 Balandis Komentarai (3)

Seniūnijose

Bikavėnuose protmūšis „Paimk iniciatyvą į savo rankas“

Image - Bikavėnuose protmūšis  „Paimk iniciatyvą į savo rankas“

  Bikavėnuose, Senųjų kaimo tradicijų kultūros centre vyko nuotaikingas Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos organizuotas protų mūšis „Paimk iniciatyvą į savo rankas“, vykdytas pagal projektą „Bibliotekos sociumas“, finansuotą Lietuvos kultūros tarybos

Sekmadienis, 31 kovas Komentarai (0)

 

Siuksles 4Padangos, unitazai, stiklai, gelžgaliai, plastiko ir statybinės atliekos, baldai, manekenų dalys ar sodo skulptūros, netgi obuoliai - visą šį „turtą“ kai kurie šilutiškiai daug metų vežė ir palikdavo šalia konteinerių garažų teritorijose. Šiukšlintojų nedrausmino nei kameros, nei garažų teritorijoje automobilius remontuojančių vyrų priekaištai.

Neapsikentusi su šia viena opiausių miesto probemų, Šilutės rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą, kad komunalinių atliekų konteinerių prie garažų nuo 2019 metų sausio 1 dienos nebebus.

Pradedant įgyvendinti šį sprendimą daugeliui kilo klausimas, kurgi turės mesti buitines atliekas garažų naudotojai, automobilių servisų darbuotojai? Kaip bus su metiniu atliekų išvežimo mokesčiu: ar nelikus konteinerių, garažų savininkai vistiek turės jį mokėti?

 

Kovojo su šiukšlintojais

Vienoje bendrijoje garažą turintis šilutiškis Petras į jį atvažiuoja kelis kartus per metus, dažniausiai pasiimti ten laikomų baidarių. Automobilio jis čia nebelaiko jau seniai, nes kai išsikėlė iš buto, garažą turi nuosavame name. Taigi dėl to, kad atliekų konteinerių garažų teritorijoje nebeliks, jam nei šilta, nei šalta, šiukšlių į juos jis ir taip niekada nemesdavo. Labiau Petrą piktino garažų teritorijoje riogsintys šiukšlynai, taigi dabar, anot jo, bus net geriau.

Aukštumalės garažų bendrijoje „Ratai“ automobilių servisą turintis Artūras dėl to, kad neliko buitinių atliekų konteinerių, bėdos irgi nedaro, nes nuomojasi savo konteinerį. Vyras atvirauja, kad įsigaliojus naujai tvarkai jam bus net ir geriau, nes vienas konteineris buvo netoli jo serviso, tad jam dažnai tekdavo kovoti su žmonėmis, nelegaliai atvežančiais čia neleistinas atliekas.

„Tvarkos niekada nebūdavo. Buvome netgi kamufliažinę kamerą pastatę, šiukšlintojus nuolat drausmindavome. Kad konteinerių nebeliko man net geriau, tačiau ar geriau kitiems bendrijos nariams, nežinau“, - pasakojo Artūras.

Norėtų tvarkytis patys

Šilutės garažų statybos ir eksploatavimo bendrijos „Ratai“ pirmininkui Algimantui Adamoniui visų pirma iškilo klausimas, kaip bus su mokesčiu už šiukšlių išvežimą: ar nelikus buitinių atliekų konteinerių, už šią paslaugą vistiek reikės mokėti?

Ligšiol kiekvienas bendrijos narys už šiukšlių išvežimą metams turėdavo sumokėti po 15 Eur. Garažų bendrijoje buvo trys konteineriai, kuriuos už tai atsakinga įmonė išveždavo kartą per dvi savaites. Algimantas pripažįsta, kad šiukšlinimo problema tikrai buvo. Kadangi konteineriai buvo nuošalioje vietoje, nesaugomi, į juos atveždavo visokiausių atliekų, kokių nė viename garaže net nepamatytum. Dėl šios problemos bendrijos pirmininkas jau anksčiau yra kreipęsis į Savivaldybės specialistus. Reaguojant į tai, pasak Algimanto, šalia konteinerių kelioms dienoms buvo pakabintos kameros, paskui nuimtos. Kad ką nors sugautų nelegaliai metant šiukšles, jam girdėti neteko.

A. Adamonis sako, kad bendrijos nariai labiau norėtų bendrijoje tvarkytis patys: konteinerius išsinuomoti ir mokėti tiesiogiai atliekų surinkėjams, o ne per Savivaldybę. Anot jo, 15 Eur metams iš vieno garažo naudotojo buvo išties nemaža suma.
„Jeigu nuimtų mokestį, tvarkytumėmės patys, sudarytume sutartį tiesiogiai su šiukšlių išvežimo įmone“, - kalbėjo vyras.

Jis netgi svarsto apie galimybę įsigyti kameras ir jas įrengti prie konteinerių. Anot bendrijos pirmininko, jam nebūtų sunku susekti, kas neteisėtai išpila šiukšles ir peržiūrėti vaizdo įrašą, nes į garažų bendriją jis ateina kasdien.

Buitines šiukšles neš prie daugiabučiųSiuksles 2

Savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus gamtosaugininkas Mindaugas Būdvytis pasakojo, kad garažų teritorijose, kurios yra atokiose miesto vietose, neaptvertos, nesaugomos, prieinamos pašaliniams žmonėms esantys konteineriai buvo viena opiausių miesto problemų. Į šiuos konteinerius šilutiškiai, kurie nėra garažų naudotojai, suveždavo komunalinėms nepriskiriamas atliekas: pavojingas, statybines ir žaliąsias atliekas, nebetinkamas naudoti padangas, automobilių detales, baldus.

„Siekiame, kad būtų tvarkingiau“, - apie sprendimą iš garažų teritorijų pašalinti buitinių atliekų konteinerius komentavo specialistas.

Garažų naudotojams rekomenduojama susidariusias mišrias komunalines atliekas išmesti prie daugiabučių namų į bendro naudojimo ar individualius konteinerius. Anot specialisto, juk garaže daug buitinių atliekų nesusidaro, o į konteinerius mesti automobilių filtrų, tepalų, plasmasių, galų gale - netgi obuolių negalima.
Fiziniai ir juridiniai asmenys, vykdantys veiklą garažų bendrijose, turi teisę deklaruoti atliekų kiekį. Užpildę deklaraciją, turi pateikti rinkliavos administratoriui – Viešųjų paslaugų skyriui (Lietuvininkų g. 8).

Garažų naudotojams iškilo klausimas, kaip dabar bus su išvežimo mokesčiu? M. Būdvytis paaiškino, kad rinkliava susideda iš nuolatinės ir kintamosios dalies. Nuolatinė dalis, kurią sudaro administravimo išlaidos, išliks - 3,45 Eur per metus. Kintamoji dalis, kuri priklauso nuo išvežamų šiukšlių kiekio, bus panaikinta, nes paprasčiausiai neliks ir buitinių atliekų.

Drausminti kameromis - sudėtinga

Garažų teritorijose esančius konteinerius Šilutės rajono atliekų tvarkymo operatorius jau išsivežė, tačiau kai kur dar riogso „mini sąvartynai“. Anot M. Būdvyčio atliekų šalia konteinerių operatorius neprivalėjo surinkti, šias krūvas artimiausiu metu tvarkys seniūnijos darbininkai.

Dar keletas tokių sąvartynų yra už sodų bendrijų tvorų, čia taip pat šalia konteinerių mėtosi stiklai, obuoliai, seni baldai, netgi unitazai. Specialistas sako, kad prie sodų bendrijų buitinių atliekų konteineriai liks, nes ten gyvena žmonės. Ateityje planuojama buitinių atliekų konteinerius įkelti į sodų teritoriją ir tartis su pirmininkais, kad aplinką šalia konteinerių bendrijos gyventojai tvarkytųsi patys. Nes dabar, kai konteineriai yra už tvoros - betvarkė.

Klausėme, kaip sekėsi šiukšlintojus drausminti kameromis? Pasak M. Būdvyčio, žmogų atpažinti vien tik iš veido, nėra paprasta, ypač jeigu automobilį jis pasistato toliau. Keletą pažeidėjų pavyko atpažinti pagal automobilių numerius, jie gavo įspėjimus.

Gamtosaugininkas pastebi, kad žmonės paskutiniu metu elgiasi atsakingiau. Kad šiukšlintojų mažėja, rodo ir Rumšų sąvartyne didėjantys statybinių ir kitų atliekų kiekiai.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt