Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Image - Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Atėjęs pavasaris - pats geriausias laikas atsinaujinti, pradėti naujus darbus ir gerai leisti laiką. Nors pasaulinis virusas pristabdė gyvenimą, Šilutės seniūnijos ir „Šilutės komunalininko“ darbininkai nesnaudžia. Šilutės mieste jau pasodinta

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (1)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (5)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Image - Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Šilutės savivaldybės tarybos posėdyje balandžio 23 dieną opozicijos lyderė, konservatorė Sandra Tamašauskienė paskelbė apie savo atsistatydinimą iš lyderės pareigų. Ji sakė, kad jos atsistatydinimas yra sutarties su opozicijos partneriais -

Ketvirtadienis, 7 Gegužė Komentarai (0)

Problema

Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Image - Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Šilutės vaizdą darkantys ir visus įvažiuojančius į mūsų miestą šiurpinantys senieji autobusų stoties pastatai pagaliau pradėti stumti privatizacijai.Šilutiškiai jau seniai piktinasi, kad šie nebenaudojami pastatai netvarkomi, kad juose dažnai būriuojasi

Pirmadienis, 25 Gegužė Komentarai (1)

Savivaldybėje

Vaikų darželiai atgijo: turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Image - Vaikų darželiai atgijo:  turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Ar įmanoma, kad penkiametis vaikas susirgtų... depresija? Mintis regis, nereali, tačiau kaip tik tokiu klausimu nustebina mažametės mama. Toji mintis moterį ne juokais pradėjo kamuoti pastarąjį mėnesį, kol ji buvo

Antradienis, 26 Gegužė Komentarai (0)

Seniūnijose

Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja apie paplūdimį

Image - Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja  apie paplūdimį

Didžiajame Juknaičių ežere apsigyveno amūrai, karpiai, plačiakakčiai - iš viso apie 360 žuvų. Įžuvinti ilgus metus apleistą, nendrėmis apaugusį vandens telkinį sugalvojo aktyvūs bendruomenės nariai, prieš tai pasitarę su specialistais

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

 

Siuksles 4Padangos, unitazai, stiklai, gelžgaliai, plastiko ir statybinės atliekos, baldai, manekenų dalys ar sodo skulptūros, netgi obuoliai - visą šį „turtą“ kai kurie šilutiškiai daug metų vežė ir palikdavo šalia konteinerių garažų teritorijose. Šiukšlintojų nedrausmino nei kameros, nei garažų teritorijoje automobilius remontuojančių vyrų priekaištai.

Neapsikentusi su šia viena opiausių miesto probemų, Šilutės rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą, kad komunalinių atliekų konteinerių prie garažų nuo 2019 metų sausio 1 dienos nebebus.

Pradedant įgyvendinti šį sprendimą daugeliui kilo klausimas, kurgi turės mesti buitines atliekas garažų naudotojai, automobilių servisų darbuotojai? Kaip bus su metiniu atliekų išvežimo mokesčiu: ar nelikus konteinerių, garažų savininkai vistiek turės jį mokėti?

 

Kovojo su šiukšlintojais

Vienoje bendrijoje garažą turintis šilutiškis Petras į jį atvažiuoja kelis kartus per metus, dažniausiai pasiimti ten laikomų baidarių. Automobilio jis čia nebelaiko jau seniai, nes kai išsikėlė iš buto, garažą turi nuosavame name. Taigi dėl to, kad atliekų konteinerių garažų teritorijoje nebeliks, jam nei šilta, nei šalta, šiukšlių į juos jis ir taip niekada nemesdavo. Labiau Petrą piktino garažų teritorijoje riogsintys šiukšlynai, taigi dabar, anot jo, bus net geriau.

Aukštumalės garažų bendrijoje „Ratai“ automobilių servisą turintis Artūras dėl to, kad neliko buitinių atliekų konteinerių, bėdos irgi nedaro, nes nuomojasi savo konteinerį. Vyras atvirauja, kad įsigaliojus naujai tvarkai jam bus net ir geriau, nes vienas konteineris buvo netoli jo serviso, tad jam dažnai tekdavo kovoti su žmonėmis, nelegaliai atvežančiais čia neleistinas atliekas.

„Tvarkos niekada nebūdavo. Buvome netgi kamufliažinę kamerą pastatę, šiukšlintojus nuolat drausmindavome. Kad konteinerių nebeliko man net geriau, tačiau ar geriau kitiems bendrijos nariams, nežinau“, - pasakojo Artūras.

Norėtų tvarkytis patys

Šilutės garažų statybos ir eksploatavimo bendrijos „Ratai“ pirmininkui Algimantui Adamoniui visų pirma iškilo klausimas, kaip bus su mokesčiu už šiukšlių išvežimą: ar nelikus buitinių atliekų konteinerių, už šią paslaugą vistiek reikės mokėti?

Ligšiol kiekvienas bendrijos narys už šiukšlių išvežimą metams turėdavo sumokėti po 15 Eur. Garažų bendrijoje buvo trys konteineriai, kuriuos už tai atsakinga įmonė išveždavo kartą per dvi savaites. Algimantas pripažįsta, kad šiukšlinimo problema tikrai buvo. Kadangi konteineriai buvo nuošalioje vietoje, nesaugomi, į juos atveždavo visokiausių atliekų, kokių nė viename garaže net nepamatytum. Dėl šios problemos bendrijos pirmininkas jau anksčiau yra kreipęsis į Savivaldybės specialistus. Reaguojant į tai, pasak Algimanto, šalia konteinerių kelioms dienoms buvo pakabintos kameros, paskui nuimtos. Kad ką nors sugautų nelegaliai metant šiukšles, jam girdėti neteko.

A. Adamonis sako, kad bendrijos nariai labiau norėtų bendrijoje tvarkytis patys: konteinerius išsinuomoti ir mokėti tiesiogiai atliekų surinkėjams, o ne per Savivaldybę. Anot jo, 15 Eur metams iš vieno garažo naudotojo buvo išties nemaža suma.
„Jeigu nuimtų mokestį, tvarkytumėmės patys, sudarytume sutartį tiesiogiai su šiukšlių išvežimo įmone“, - kalbėjo vyras.

Jis netgi svarsto apie galimybę įsigyti kameras ir jas įrengti prie konteinerių. Anot bendrijos pirmininko, jam nebūtų sunku susekti, kas neteisėtai išpila šiukšles ir peržiūrėti vaizdo įrašą, nes į garažų bendriją jis ateina kasdien.

Buitines šiukšles neš prie daugiabučiųSiuksles 2

Savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus gamtosaugininkas Mindaugas Būdvytis pasakojo, kad garažų teritorijose, kurios yra atokiose miesto vietose, neaptvertos, nesaugomos, prieinamos pašaliniams žmonėms esantys konteineriai buvo viena opiausių miesto problemų. Į šiuos konteinerius šilutiškiai, kurie nėra garažų naudotojai, suveždavo komunalinėms nepriskiriamas atliekas: pavojingas, statybines ir žaliąsias atliekas, nebetinkamas naudoti padangas, automobilių detales, baldus.

„Siekiame, kad būtų tvarkingiau“, - apie sprendimą iš garažų teritorijų pašalinti buitinių atliekų konteinerius komentavo specialistas.

Garažų naudotojams rekomenduojama susidariusias mišrias komunalines atliekas išmesti prie daugiabučių namų į bendro naudojimo ar individualius konteinerius. Anot specialisto, juk garaže daug buitinių atliekų nesusidaro, o į konteinerius mesti automobilių filtrų, tepalų, plasmasių, galų gale - netgi obuolių negalima.
Fiziniai ir juridiniai asmenys, vykdantys veiklą garažų bendrijose, turi teisę deklaruoti atliekų kiekį. Užpildę deklaraciją, turi pateikti rinkliavos administratoriui – Viešųjų paslaugų skyriui (Lietuvininkų g. 8).

Garažų naudotojams iškilo klausimas, kaip dabar bus su išvežimo mokesčiu? M. Būdvytis paaiškino, kad rinkliava susideda iš nuolatinės ir kintamosios dalies. Nuolatinė dalis, kurią sudaro administravimo išlaidos, išliks - 3,45 Eur per metus. Kintamoji dalis, kuri priklauso nuo išvežamų šiukšlių kiekio, bus panaikinta, nes paprasčiausiai neliks ir buitinių atliekų.

Drausminti kameromis - sudėtinga

Garažų teritorijose esančius konteinerius Šilutės rajono atliekų tvarkymo operatorius jau išsivežė, tačiau kai kur dar riogso „mini sąvartynai“. Anot M. Būdvyčio atliekų šalia konteinerių operatorius neprivalėjo surinkti, šias krūvas artimiausiu metu tvarkys seniūnijos darbininkai.

Dar keletas tokių sąvartynų yra už sodų bendrijų tvorų, čia taip pat šalia konteinerių mėtosi stiklai, obuoliai, seni baldai, netgi unitazai. Specialistas sako, kad prie sodų bendrijų buitinių atliekų konteineriai liks, nes ten gyvena žmonės. Ateityje planuojama buitinių atliekų konteinerius įkelti į sodų teritoriją ir tartis su pirmininkais, kad aplinką šalia konteinerių bendrijos gyventojai tvarkytųsi patys. Nes dabar, kai konteineriai yra už tvoros - betvarkė.

Klausėme, kaip sekėsi šiukšlintojus drausminti kameromis? Pasak M. Būdvyčio, žmogų atpažinti vien tik iš veido, nėra paprasta, ypač jeigu automobilį jis pasistato toliau. Keletą pažeidėjų pavyko atpažinti pagal automobilių numerius, jie gavo įspėjimus.

Gamtosaugininkas pastebi, kad žmonės paskutiniu metu elgiasi atsakingiau. Kad šiukšlintojų mažėja, rodo ir Rumšų sąvartyne didėjantys statybinių ir kitų atliekų kiekiai.