Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Miškininkai jau pradėjo prekiauti kalėdinėmis eglutėmis

Image - Miškininkai jau pradėjo prekiauti kalėdinėmis eglutėmis

  Valstybinių miškų urėdija (VMU) pradėjo prekybą kalėdiniais medeliais. Įmonės regioniniuose padaliniuose – beveik 120 vietų visoje šalyje – jau galima įsigyti ir eglučių iš miško, ir dekoratyvinių eglučių vazonuose, ir

Penktadienis, 29 Lapkritis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Radinys žuvyje sukrėtė: vos spėjo ištraukti iš mergaitės burnytės

Image - Radinys žuvyje sukrėtė: vos spėjo ištraukti iš mergaitės burnytės

  Noras paruošti skanią ir išskirtinę vakarienę gali baigtis visiškai ne taip, kaip planavote. Ypač jeigu parduotuvėje pirktame produkte nežinia iš kur atsiranda ten neturinčių būti metalo gabalų. Tuo galėjo įsitikinti šilutiškė,

Antradienis, 3 Gruodis Komentarai (2)

Savivaldybėje

Degučiuose – erdvė vaikų, jaunimo ir vyresniųjų laisvalaikiui

Image - Degučiuose – erdvė vaikų, jaunimo  ir vyresniųjų laisvalaikiui

Žemaičių Naumiesčio seniūnijos Degučių kaimo gyventojai jau džiaugiasi permainomis kaimo centre – šalia bendruomenės namų įrengtas tikras vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų traukos centras – vaikų žaidimų, sporto ir poilsio zona.

Trečiadienis, 4 Gruodis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Image - Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Didžioji dalis švėkšniškių asociacijos „Švėkšniškių sambūris“ narių - pagyvenę žmonės, aktyviai dalyvaujantys bendruomenės gyvenime. Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga jie suruošė šventę sau ir pakvietė į ją visus norinčius susitikti,

Penktadienis, 4 Spalis Komentarai (0)

 

autobusiukaiPraėjusią savaitę iš sostinės į 20 skirtingų savivaldybių išriedėjo neįgaliesiems pritaikyti autobusai – paskutinieji iš šešiasdešimties. Šilutės rajonas tokį 9 vietų automobilį, kuriame įrengtos trys vietos neįgaliesiems su vežimėliais, gavo dar užpernai. Panaudos pagrindais autobusas buvo perduotas sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijai „Šilutės Viltis“. Pavėžėjimo paslaugą spec. transportu rajone teikia ir Socialinių paslaugų centras. Tad neįgaliuosius vienijančių bendrijų vadovės sako, kad pajėgumų teikti pavežėjimo paslaugą – užtenka, o norinčių ja pasinaudoti neįgaliųjų galėtų būti ir daugiau.

Po autobusėlį – kiekvienai savivaldybei

Šešiasdešimt neįgaliesiems pritaikytų autobusų per tris metus išdalinti pagal investicinį projektą „Specialaus transporto, pritaikyto neįgaliesiems įsigijimas ir paslaugų teikimas savivaldybių teritorijoje“. Sprendimas parengti projektą ir naudojantis Valstybės investicijų programos lėšomis įsigyti 60 autobusiukų Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje subrendo bendraujant su neįgaliųjų organizacijų atstovais, lankantis savivaldybėse.

Visi autobusiukai buvo perduoti neįgaliųjų nevyriausybinėms organizacijoms, kurios pavėžėja negalią turinčius žmones į darbą, gydymo įstaigas, įvairius renginius ar tolimesnes išvykas.

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis sakė, kad neįgaliesiems pritaikyti autobusiukai yra ne tik transporto priemonės, bet ir langas į pasaulį daugeliui žmonių.

„Tai lengvesnis važiavimas į darbą, pas gydytojus, tai džiugus važiavimas į koncertą. Be to, šis projektas - vienas iš būdų, kaip sutelkti valstybės, savivaldybių ir nevyriausybinių organizacijų darbą, kad visi mokytumėmės būti partneriais, siekdami bendrų tikslų“, - kalbėjo L. Kukuraitis.

Galėtų naudotis intensyviau

Užpernai gautu autobusėliu pavežėjimo paslaugas teikiančios „Šilutės Vilties“ vadovė Eglė Paulauskienė pasakojo, kad bent jau kol kas su vienu tokiu turimu specialiai pritaikytu automobiliu jų bendrija puikiai patenkina ne tik šios organizacijos, bet ir kitų draugijų narių poreikius.

Negalią turintys žmonės autobusėlį dažniausiai užsisako vykdami pas gydytojus į Klaipėdą, Kauną, Vilnių, į sanatorijas. Bendrija yra sudariusi sutartį su Šilutės r. savivaldybe, kuri apmoka didžiąją dalį kelionės išlaidų. Dažnai pasitaiko ir taip, kad neįgalusis už paslaugą nemoka nė cento – atsižvelgiama į gaunamas pajamas. Įstaiga dalyvauja įvairiuose socialiniuose projektuose, į kuriuos būtent gautu autobusėliu vežioja ir savo globotinius.

„Stengiamės apie galimybę pasinaudoti paslauga informuoti kuo plačiau – laikraščiuose, socialiniame tinkle, tačiau, sakyčiau, kad žmonės gana vangūs. Sunku pasakyti, ar nepastebi, nežino, ar tiesiog turi kitų būdų, kaip nuvykti ten, kur reikia“, - svarstė E. Paulauskienė.

Užtenka paprasto transporto

Šilutės r. neįgaliųjų draugijos vadovė Laima Micienė kalbėjo, kad ir jos vadovaujamos organizacijos nariai, kurių yra apie 500, jei reikia, pasinaudoja teikiamomis pavėžėjimo paslaugomis. Tačiau dažniausiai tuos, kurie dar vaikšto patys, visur, kur reikia, nuveža savo transportu, o kelionės išlaidas dengia lėšomis iš įvairių projektų.
„Anksčiau buvo minčių, kad gal reikėtų ir mums specialiai pritaikyto automobilio, bet dabar matome, kad poreikis pilnai patenkinamas. Be to, nemažai kainuotų ir tokio automobilio priežiūra“, - sakė L. Micienė.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt