Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Image - Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Atėjęs pavasaris - pats geriausias laikas atsinaujinti, pradėti naujus darbus ir gerai leisti laiką. Nors pasaulinis virusas pristabdė gyvenimą, Šilutės seniūnijos ir „Šilutės komunalininko“ darbininkai nesnaudžia. Šilutės mieste jau pasodinta

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (1)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (5)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Image - Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Šilutės savivaldybės tarybos posėdyje balandžio 23 dieną opozicijos lyderė, konservatorė Sandra Tamašauskienė paskelbė apie savo atsistatydinimą iš lyderės pareigų. Ji sakė, kad jos atsistatydinimas yra sutarties su opozicijos partneriais -

Ketvirtadienis, 7 Gegužė Komentarai (0)

Problema

Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Image - Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Šilutės vaizdą darkantys ir visus įvažiuojančius į mūsų miestą šiurpinantys senieji autobusų stoties pastatai pagaliau pradėti stumti privatizacijai.Šilutiškiai jau seniai piktinasi, kad šie nebenaudojami pastatai netvarkomi, kad juose dažnai būriuojasi

Pirmadienis, 25 Gegužė Komentarai (1)

Savivaldybėje

Vaikų darželiai atgijo: turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Image - Vaikų darželiai atgijo:  turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Ar įmanoma, kad penkiametis vaikas susirgtų... depresija? Mintis regis, nereali, tačiau kaip tik tokiu klausimu nustebina mažametės mama. Toji mintis moterį ne juokais pradėjo kamuoti pastarąjį mėnesį, kol ji buvo

Antradienis, 26 Gegužė Komentarai (0)

Seniūnijose

Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja apie paplūdimį

Image - Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja  apie paplūdimį

Didžiajame Juknaičių ežere apsigyveno amūrai, karpiai, plačiakakčiai - iš viso apie 360 žuvų. Įžuvinti ilgus metus apleistą, nendrėmis apaugusį vandens telkinį sugalvojo aktyvūs bendruomenės nariai, prieš tai pasitarę su specialistais

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

kandidatai

Du iš pažiūros nesutaikomi Šilutės savivaldybės politikai - “tvarkietis” Vytautas Laurinaitis ir konservatorė Sandra Tamašauskienė, rinkėjų sprendimu, kovo 17 dieną kovos dėl Šilutės mero posto. Naujosios Šilutės savivaldybės tarybos 24 narių pavardes sužinojome išnagrinėję rinkimuose dalyvavusių partijų ir visuomeninio rinkimų komiteto pasiekimus.

Per visą rinkimų laikotarpį Šilutės rinkimų apygardoje, pradedant išankstiniu balsavimu, balsavimu namuose ir rinkimų apylinkėse sekmadienį, nebuvo pastebėta pažeidimų, kurie būtų siejami su balsų pirkimu. Šis faktas ypač malonus visiems rinkėjams, trokštantiems teisingų savivaldos rinkimų ir sąžiningai išrinktos valdžios.

Šilutiškiai savivaldos rinkimuose aktyvumu tik 1 proc. nusileido Lietuvos vidurkiui: Šilutės apygardos rinkimų apylinkėse balsuoti atėjo 16 920 žmonių, arba 46,74 proc. rinkimų teisę turinčių žmonių.

 Rinkėjai ramūs ir santūrus

”Šilutės naujienos” aplankė kelias Šilutės miesto ir seniūnijų rinkimų apylinkes. Rinkimų komisijų pirmininkai džiaugėsi, kad gali ramiai dirbti.

Galima sakyti, kad rinkėjų aktyvumas buvo palyginti proporcingas per visą rinkimų dieną. Iki vidudienio rinkimų apylinkėse buvo apsilankę 22 - 25 proc. rinkimų teisę turinčių žmonių. O tai ir yra įprastas balsuojančiųjų skaičius, kai bendras rinkimuose dalyvavusiųjų aktyvumas siekia tik iki 50 proc.
Rinkimų apylinkės, kuri įsikūrusi Šilutės pirmojoje gimnazijoje, pirmininkė Lina Radzevičienė rinkimų apylinkėje dirba nuo 1996 metų, o nuo 2005 metų eina ir rinkimų apylinkės pirmininkės pareigas.

Ji pasakojo, kad šių metų savivaldos rinkimai skyrėsi nuo ankstesniųjų. Sunku patikėti, bet šiemet nesijautė, kad yra rinkėjų, kurie prie balsadėžių būtų ėję kaip nors suinteresuoti ar kitaip tariant papirkti. Nesijautė ir socialinių darbuotojų su globotiniais antplūdžio, kurie prie balsavimo urnų įprastai atvesdavo neregius ar kitokios negalios kamuojamus žmones. Gali būti, kad jie tiesiog balsavo namuose.

Saugų rinkimų apylinkėje, kuri įsikūrusi J. Mikšo pagrindinėje mokykloje, pirmininkaujanti Laura Šikšnienė pasakojo, kad į rinkimus šios apylinkės žmonės renkasi ne blogiau, nei ankstesniais kartais. Šioje rinkimų apylinkėje neužfiksuota jokių konfliktų ar pažeidimų. Visa apylinkės komisija džiaugėsi ir naujais rinkėjais, kuriems šiemet suėjo 18 metų ir jie balsavo pirmąjį kartą. “Šilutės naujienoms” pavyko užfiksuoti šiemet pilnametystės sulaukusios Miglės Toleikytės pasveikinimą su pirmuoju balsavimu. Jai komisijos pirmininkė įteikė gėlių ir knygelę.

Aplankius kitas rinkimų apylinkes, kai kurie komisijų nariai pasakojo girdėję, kad Žemaičių Naumiestyje ir Vainute buvo užfiksuota rinkimų pažeidimų, siejamų su pretendentu tapti meru, Socialdemokratų darbo partijos atstovu Arūnu Pupšiu.

rinkimai laurinaitis

A. Pupšys “Šilutės naujienoms” aiškino, kad jis žino tik du incidentus. Viename iš jų pažeidimu pavadintas įvykis, kai žmogus padėjo savo giminaitei sužymėti jos pasirinktus pretendentus. Kitas įvykis - pranešimas, kad bandyta nupirkti balsą už A. Pupšį. A. Pupšys sakė, kad jis pats parašė skundą policijai, kad ši ištirtų “papirkimo” įvykį.

Rinkimų apylinkėse džiugios nuotaikos

Rinkimų vakarą, tarp 21 ir 23 val., kol partijų rinkimų štabai rinko duomenis iš rinkimų apylinkių, juos aplankė “Šilutės naujienos”. Visi pretendentai į mero postus jau buvo susitaikę su kukliais savo pasiekimais. “Šilutės naujienoms” nepavyko rasti tik pretendento į mero postą A. Ragelio ir Darbo partijos rinkimų štabo su pretendente į mero postą Vaida Poce. Kitą rytą paaiškėjo, jog abu pretendentai ir Darbo partijos sąrašo nariai nepateko į Savivaldybės tarybą nes gavo per mažai rinkėjų balsų.

Tiek partijos Tvarka ir teisingumas pretendentas į mero postą V. Laurinaitis, tiek Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų atstovė S.Tamašauskienė dar prieš suplaukiant duomenims iš rinkimų apylinkių tikėjosi, kad abu pateks į antrąjį rinkimų turą. Nuo pirmųjų gaunamų iš rinkimų apylinkių duomenų situacija klostėsi kaip jiedu ir prognozavo. Susumavus pirmuosius penkių ar šešių rinkimų apylinkių duomenis, mero rinkimuose dominavo V. Laurinaitis ir S. Tamašauskienė. Kartais prie jų prisiartindavo Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pretendentas Sigitas Majus. S. Majus, kuris aktyvioje politikoje į konkretų postą pretendavo pirmą kartą sakė, kad gauti 2232 rinkėjų balsai jam yra puikus rezultatas.

Ketvirtą vietą pretendentų į mero postą sąraše rinkėjai suteikė LR liberalų sąjūdžio Šilutės skyriaus lyderiui Algirdui Gečui.

Šilutės savivaldybės tarybos nariai

Devyniomis dešimtimis balsų TS-LKD rinkimų sąrašas gavo daugiau už lig šiol lyderiavusius Tvarkos ir teisingumo politikus. Už konservatorius balsavo 3096 rinkėjai ir jie dabar turės 5 vietas rajono taryboje. Reitingų lentelėje galime stebėti, kad per pirmąjį naujosios kadencijos tarybos posėdį mandatai bus įteikti S. Tamašauskienei, Arūnui Kurlianskui, Zigmantui Jauniui, Zigmantui Merliūnui, Žygimantui Kurlianskui. Jeigu S. Tamašauskienei pavyks įveikti savo konkurentą V. Laurinaitį kovoje dėl mero posto, tai konservatoriui Vytautui Stanslovui būtų įteiktas konservatoriams atitekęs šeštasis Savivaldybės tarybos politiko mandatas.

rinkimai tamasauskienePartijos Tvarka ir teisingumas politikų sąrašas iškovojo 3004 balsus ir jiems atiteko taip pat 5 Savivaldybės politikų mandatai. Jie bus įteikti Vytautui Laurinaičiui, Steponui Kazlauskui, Alinai Urbonienei, Vygantui Stoškui bei Vygantui Kamarauskui.

Jeigu Šilutės savivaldybės merui V. Laurinaičiui pavyks išsaugoti mero postą antrajame rinkimų ture, Savivaldybės tarybos nario mandatas galės būti įteiktas ir šeštai tvarkiečių sąrašo politikei Laimutei Uselienei.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąrašas gavo 2676 rinkėjų balsus ir jiems atiteks 4 Savivaldybės tarybos mandatai. Per pirmąjį posėdį mandatai bus įteikti Sigitui Majui, Genovaitei Kimbrienei, Edgarui Padimanskui bei Virgilijui Pozingiui. Jeigu V. Pozingiui pasiseks ir jis gaus tarnybą Savivaldybės administracijoje, tai Tarybos nare taps ir Lijana Jagintavičienė.

Lietuvos socialdemokratai iškovojo 2039 rinkėjų balsus ir Taryboje jiems bus įteikti 3 mandatai. Jie atiteks Antanui Martinkui, Tomui Budrikiui, Sigitui Šepučiui.

Savivaldybės mero postą laimėjus V. Laurinaičiui galimai bus atkuriama ir lig šiol veikusi valdančioji koalicija. Tuomet S. Šeputis liktų Savivaldybės administracijos direktoriumi, o į jo vietą Savivaldybės taryboje būtų pakviestas Kostas Girčius.

Lietuvos Respublikos Liberalų sąjūdžio Šilutės skyriaus politikai iškovojo 1663 rinkėjų balsus ir jiems atiteks 3 Savivaldybės politikų mandatai. Jie bus įteikti Algirdui Gečui, Audriui Endzinui ir Daivai Plikšnienei.

Lietuvos socialdemokratų darbo partija gavo 1618 rinkėjų palaikymą ir jiems atiteks du Savivaldybės politikų mandatai. Mandatai bus įteikti Arūnui Pupšiui ir Ričardui Stonkui. Kaip nebūtų keista ir apmaudu šios partijos Šilutės skyriaus steigėjui Sauliui Stankevičiui, jį rinkėjai iš antros vietos sąraše
pastūmė į ketvirtąją, ir taip neleido gauti Savivaldybės tarybos nario mandato.

Visuomeninis rinkimų komitetas „Už žmonių valdžią“ išsaugojo savo rinkėjų pasitikėjimą - už juos balsavo 1442 rinkėjai. Komitetas iškovojo tiek pat Tarybos narių mandatų - 2, kiek turėjo ir iki šiol. Mandatai bus įteikti Daivai Žebelienei ir Edvardui Jurjonui.

 

 

Susiję straipsniai