Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Image - Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Atėjęs pavasaris - pats geriausias laikas atsinaujinti, pradėti naujus darbus ir gerai leisti laiką. Nors pasaulinis virusas pristabdė gyvenimą, Šilutės seniūnijos ir „Šilutės komunalininko“ darbininkai nesnaudžia. Šilutės mieste jau pasodinta

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (1)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (5)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Image - Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Šilutės savivaldybės tarybos posėdyje balandžio 23 dieną opozicijos lyderė, konservatorė Sandra Tamašauskienė paskelbė apie savo atsistatydinimą iš lyderės pareigų. Ji sakė, kad jos atsistatydinimas yra sutarties su opozicijos partneriais -

Ketvirtadienis, 7 Gegužė Komentarai (0)

Problema

Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Image - Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Šilutės vaizdą darkantys ir visus įvažiuojančius į mūsų miestą šiurpinantys senieji autobusų stoties pastatai pagaliau pradėti stumti privatizacijai.Šilutiškiai jau seniai piktinasi, kad šie nebenaudojami pastatai netvarkomi, kad juose dažnai būriuojasi

Pirmadienis, 25 Gegužė Komentarai (1)

Savivaldybėje

Vaikų darželiai atgijo: turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Image - Vaikų darželiai atgijo:  turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Ar įmanoma, kad penkiametis vaikas susirgtų... depresija? Mintis regis, nereali, tačiau kaip tik tokiu klausimu nustebina mažametės mama. Toji mintis moterį ne juokais pradėjo kamuoti pastarąjį mėnesį, kol ji buvo

Antradienis, 26 Gegužė Komentarai (0)

Seniūnijose

Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja apie paplūdimį

Image - Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja  apie paplūdimį

Didžiajame Juknaičių ežere apsigyveno amūrai, karpiai, plačiakakčiai - iš viso apie 360 žuvų. Įžuvinti ilgus metus apleistą, nendrėmis apaugusį vandens telkinį sugalvojo aktyvūs bendruomenės nariai, prieš tai pasitarę su specialistais

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

 

gaisras balciaiKelias pastarąsias savaites liepsnos negailestingai siaubia Šilutės krašto žmonių gyvenimus. Net ir šventinės Velykų dienos nebuvo išimtis: tragiška nelaimė nutiko Vainuto seniūnijos Balčių kaime, kur sudegė jaunas, o ligoninėje atsidūrė smarkiai apdegęs pusamžis vyrai. Neįtikėtina, kad liepsnos šią sodybą sunaikina jau antrą kartą per 4 metus: per 2014-ųjų Kalėdas, po dujų sprogimo degančiu fakelu buvo virtęs šeimos namas, tada šeimininkai apsigyveno ūkiniame pastate. Per tą laiką sodybos šeimininkas dar neteko ir žmonos, o likęs jo turtas, kurio daugiau vyras taip ir neužgyveno, dabar supleškėjo antrąkart…

 


Nedaug trūko, kad rimtas gaisras būtų įsiplieskęs bute Saugose, kuriame šeimininkai buvo palikę vienišą šunį, ugnis siaubė ir mišką Norkaičių girininkijoje, nendrynus Rusnėje, pievas. Tad Velykų dienos ugniagesiams buvo labai sunkios.

Kaime buvo žinomas „taškas“

Apie nelaimę Balčiuose specialiosioms tarnyboms pranešta sekmadienio naktį, tuoj po antros valandos. Pranešta, kad dega gyvenvietės pakraštyje gyvenančio 54 m. V. P. ūkinis pastatas. Tiesa, šeimininkui jis atstojo namus, mat po to, kai per 2014-ųjų Kalėdas supleškėjo jo namai, ūkinis šeimininkui buvo tapęs namais. Už kelių kilometrų gyvenantis nelaimėlio brolis buvo padėjęs jam įsirengti čia kambariuką. Aukas jam rinko ir kaimo žmonės, tikėdamiesi, kad vyras sugebės atsitiesti po nelaimės ir atsistatys namus. Tačiau jis jų atstatyti nė nepradėjo…

Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Rimantas Mačijauskas sako, jog nelaimės priežastį dar aiškinasi ekspertai, tačiau labiausiai tikėtina, kad ugnis įsiplieskė dėl pačių gyventojų neatsargaus elgesio. Į gaisravietę atskubėję kaimynai ugniagesiams sakė, kad pastato šeimininkas ir tądien girtavo.

Vietiniai žodžių į vatą irgi nevynioja: sodyba kaime buvo gerai žinoma kaip „taškas“, kuriame pastogę rasdavo visi, kas ieškojo svaigalų ir kompanijos. „Tik tokie čia rinkosi, jo namai buvo lyg nemokama pastogė sugėrovams“, - sako balčiškiai, jiems pritaria ir Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus.

Nelaimės naktį V. P. kambarėlyje svečiavosi ir kitos Balčių šeimos atžala 26 m. V. K. Vaikinas uždarbiavo pas vietos ūkininką, o laisvalaikį leisdavo V. P. kompanijoje. Pasak vietinių, jis ir glaudėsi tame pačiame ūkiniame.

Ugniagesiai dirbo visą naktį

Sekmadienio naktį į Balčius pirmieji suskubo Vainuto, paskui juos Žemaičių Naumiesčio ir Šilutės ugniagesiai. Pastariesiems iki Balčių daugiau nei 30 kilometrų kelio, tad jiems pasiekus gaisravietę jau ir stogas buvo įkritęs. Pasak R. Mačijausko, gaisras buvo ir pastebėtas kiek per vėlai.

Darbo nelaimės vietoje vyrams užteko iki ryto, mat užgesinus liepsnas dar teko perkasti visą ūkiniame pastate buvusį šieną. Šilutiškiai ugniagesiai namo sugrįžo tik 8 val. ryto.

Dvi karves, jautį ir 10 vištų iš degančio pastato gelbėjo kaimynai, o atvykę ugniagesiai apdegusį ir sąmonę jau praradusį šeimininką rado netoli tvarto durų. Nebegyvas 26-erių vyras kambarėlyje rastas jau užgesinus liepsnas. Ugniagesiai turėjo spėlioti, ar žuvęs žmogus buvo vyras, ar moteris – taip liepsnos suniokojo vaikino kūną. Tik vėliau paaiškėjo, kad jos nusinešė jauno vaikino gyvybę.

Patį šeimininką iškviesti greitosios medikai rado jau pas kaimynus, ir išgabeno į Tauragės ligoninę. Jis paguldytas į reanimaciją, jo būklė labai sunki.

Laimė šioje nelaimėje tik tai, kad naktį buvo ramus oras, tad ugnis nepersimetė į gretimas sodybas.

Neteko namų ir žmonossuo saugos2

Vietiniai dar nepamiršo ir 2014-ųjų Kalėdų, kuomet šventėms pas tėvus buvo grįžusi ir šios šeimos dukra, visi ruošė vaišių stalą. Tuomet keičiant dujų balioną, nugriaudėjo sprogimas, greičiausiai dėl to, kad jis buvo blogai užsuktas, ir nutekėjo dujos. Sprogimas buvo negailestingas, jo metu išdužo namo langai, kilo gaisras, apdegė pats tuomet dar 50-metis šeimininkas ir jo 42-ejų žmona. Jie buvo išgabenti į Kauno ligoninę, kur gydėsi net kelis mėnesius.

Jų dukra iš liepsnų apimto namo pabėgo per išdužusį langą. Besigelbėdama šeima nespėjo pasiimti iš namo visiškai nieko – liko taip, kaip stovi.

Prieš kelis metus V.P. neteko ir žmonos.

Balčių kaimo bendruomenės primininkė Genutė Gofmanienė sakė, jog bendruomenė ir dabar svarsto galimybę paremti nelaimėlį.

Po dujų sprogimo apleistame gyvenamajame name spėjo įsikurti tik gandrai...

Saugose - šuns gelbėjimo operacija

Nedaug iki rimtos nelaimės sekmadienio pavakarę pritrūko ir Saugose esančiame nedideliame, kelių butų daugiabutyje. Čia esančio buto šeimininkai išvykdami iš namų paliko ne visiškai užgesusią krosnį, tad netrukus po namus ėmė plisti dūmai.

Namuose buvo likęs ir šuo, kurį iš pavojingų spąstų išvadavo tik iškviesti vietiniai ir Šilutės ugniagesiai. Pirmieji šunį, sėdintį ant palangės dūmų apimtame bute pastebėjo kaimynai, jie ir iškvietė ugniagesius. Šie patekti į butą negalėjo, tad užlipę kopėčiomis į antrąjį aukštą atidarė langą ir iškėlė keturkojį. Ugnis po namus neišplito, pavojų laiku pavyko likviduoti. Šuo perduotas kaimynams.

Degė miškas, nendrynai ir žolė

Velykų sekmadienį degė ir miškas Pašiliškių kaime, Norkaičių girininkijoje. Čia išdegė apie 20 arų eglaičių jaunuolyno, apdegė ir apie 1 ha jau paaugusio eglyno. Ugniagesiai iš Šilutės, Saugų ir Žemaičių Naumiesčio, taip pat patys miškininkai čia dirbo nuo pavakarės iki pusės 3 nakties. Pasak R. Mačijausko, jei liepsnos būtų pastebėtos bent kiek vėliau, ugnis būtų sunaikinusi kur kas didesnius miško plotus. Dėl ko kilo gaisras dar aiškinamasi, tiriama ir padegimo versija.

Antrąją Velykų dieną, apie 18 val. dvi ugniagesių cisternos - iš Šilutės ir Saugų - išskubėjo į Rusnę, kur degė Pakalnės nendrynai. Ir čia darbuotasi daugiau nei 3 val,andas, išdegė maždaug 200 arų plotas. Priežastis kol kas neaiški.

Velykų švenčių dienomis dar 7 kartus ugniagesiai skubėjo gesinti degančios žolės plotų. Žolė buvo padegta ir mieste: Štalių, Klaipėdos gatvėse, kitose vietose. R. Mačijauskas pripažįsta, kad šventinės dienos ugniagesiams buvo išties sunkios.

Ugniagesiai kviečia į atvirų durų dieną

 


Tradiciškai švęsdami savo profesinę šventę – šv. Florijono – ugniagesių globėjo dieną, Šilutės PGT vyrai tarnybos patalpose rengia atvirų durų dieną.

Gegužės 2 d., nuo 9 iki 13 valandos Šilutės PGT laukiami visi šilutiškiai, kurie nori pamatyti ugniagesių darbo sąlygas, jų techniką, pabendrauti ir išgirsti jų pasakojimus, nusifotografuoti prie šv. Florijono statulėlės.

„Gali ateiti vis kas nori, mielai laukiame ir priimsime“, - sakė R. Mačijauskas.