Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Menkas obuolių derlius liūdina ir ūkininkus, ir verslininkus

Image - Menkas obuolių derlius liūdina ir ūkininkus, ir verslininkus

Pavasarį obuolių žiedus pakandęs šaltukas paliko pėdsaką ne tik Rytų Lietuvos obuolių derliui, bet ir Šilutės krašte, kur šalčio buvo mažiau, auginamiems sodams. Tad šiuo metu obuolių supirkėjai jau svarsto,

Sekmadienis, 15 Rugsėjis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Nauji Savivaldybės politikai apsiprato ir imasi darbo

Image - Nauji Savivaldybės politikai apsiprato ir imasi darbo

  Šilutės savivaldybės taryba surengė jau ketvirtąjį posėdį, vadinasi jau dirba tris mėnesius. Per šį laikotarpį paskirstyti visi valdžios postai ir pareigybės. Šios kadencijos Savivaldybės vadovai nėra tokie išdidūs ir pakvietė

Antradienis, 30 Liepa Komentarai (0)

Problema

Nesibaigiantys gatvių remontai nervina šilutiškius

Image - Nesibaigiantys gatvių remontai nervina  šilutiškius

Jau ketvirtą mėnesį vyksta Cintjoniškių gatvės dalies - nuo Gluosnių gatvės iki Pramonės g. - atnaujinimo darbai. Dešiniojoje gatvės pusėje įvažiavimai į Jaunimo alėjos gyvenamųjų namų kiemus jau sutvarkyti, užtat

Antradienis, 17 Rugsėjis Komentarai (2)

Savivaldybėje

Šilutiškiai atsisveikina su mažuoju Laurynu:artimieji prašo atnešti tik vieną gėlės žiedelį

Image - Šilutiškiai atsisveikina su mažuoju Laurynu:artimieji prašo atnešti tik vieną gėlės žiedelį

  Rytoj į paskutinę kelionę bus išlydėtas Gaidelių žvyro karjero tvenkinyje nuskendęs dešimties metų berniukas Laurynas. Penktadienį, rugsėjo 13 dienos popietę, baigėsi daugiau kaip dvi paras užtrukusios jo paieškos. Iš namų

Antradienis, 17 Rugsėjis Komentarai (1)

Seniūnijose

Vilkytiškiai šventė: susipažino su naujuoju klebonu, žygiavo labirintu ir sodino „Naujagimių alėją“

Image - Vilkytiškiai šventė: susipažino su naujuoju klebonu, žygiavo labirintu  ir sodino „Naujagimių alėją“

Kasmet Žolinės dieną Saugų seniūnijos Vilkyčių kaimo žmonės nužygiuoja „Vilko pėdomis“ - surengia taip pavadintą vasaros šventę.Šiemetinėje irgi buvo ne tik tradicinis žirgų konkūras, daug muzikos, vietinių dainininkų ir šokėjų

Antradienis, 20 Rugpjūtis Komentarai (0)

TARYBOJE _1Naujosios Savivaldybės tarybos opozicijos politikai yra šiek tiek nustebinti didesne demokratija Savivaldybės taryboje, mat šįkart paskirstant pareigas politikams atstovauti Savivaldybės įstaigų ir asociacijų valdybose bei regiono ir valstybės asociacijose, buvo pakviesti ir opozicijos politikai.

Proporcingai pagal valdančiosios koalicijos ir opozicijos politikų skaičių į minėtas institucijas pakviesti dalyvauti ir prie valdančiosios koalicijos nepritapę Savivaldybės tarybos nariai.

Praėjusios kadencijos metu opozicionierius Algirdas Gečas Savivaldybės merui Vytautui Laurinaičiui vis primindavo, kad valdančioji koalicija neprisileido opozicijos pasidalinti valdžia. Dabar jis jau sako, kad valdančioji koalicija padarė gerą žingsnį link demokratijos.

Reikia daugiau draugiškumo

Meras V. Laurinaitis „Šilutės naujienoms“ pakomentavo sprendimus, kuriais buvo padalintos pareigos politikams dalyvauti įvairių asociacijų valdybose. Jis pasakojo, kad šiemet nuspręsta pakviesti į tokią veiklą ir opozicijos politikus, juolab, kad jie tokios veiklos visuomet pageidauja. Meras mano, kad deleguoti opozicijos politikai nepiktnaudžiaus ir vien dėl politinių intrigų nesieks trukdyti veikiančių institucijų veiklai.

Opozicijos atstovas A. Gečas mano, kad valdančiojoje koalicijoje atsirado daugiau politikų, kurių požiūris yra artimesnis demokratijai. Kita vertus, užtikrintų valdančiosios koalicijos politikų skaičius naujojoje Savivaldybės taryboje yra bent dviem Tarybos nariais mažesnis lyginant su ankstesniąja kadencija. Tad nori jie ar ne, valdžios atstovams reikia būti draugiškesniems su opozicija.

Atstovai Lietuvos savivaldybių asociacijos suvažiavimuiSILUMOS A_PUPSYS

Be jokių trikdžių Šilutės savivaldybės taryba nusprendė išrinkti savo atstovus į Lietuvos savivaldybių asociacijos narių suvažiavimą visai Savivaldybės tarybos kadencijai: merą V. Laurinaitį, „tvarkietį“ Steponą Kazlauską bei konservatorę Sandrą Tamašauskienę.

Opozicijos atstovė S. Tamašauskienė sakė, kad ji norėjo dalyvauti tokios asociacijos veikloje, ir gegužės 29-ąją jau dalyvavo asociacijos naujos kadencijos pirmame suvažiavime. Suvažiavime išrinktas naujas asociacijos pirmininkas, Jonavos savivaldybės meras, socialdemokratas Mindaugas Sinkevičius, kuris pakeitė šiame poste 16 metų buvusį Druskininkų merą Ričardą Malinauską.

Pasak S. Tamašauskienės, jai svarbu išsiaiškinti ar Lietuvos savivaldybių asociacija yra biurokratinė, ar konkrečiai veikianti institucija, ar ji gali tobulinti Savivaldybių tarybų veiklą. Tad šioje srityje ji ir norėtų veikti daugiau.

Atstovai į Klaipėdos regiono plėtros tarybą

Į Klaipėdos regiono plėtros tarybą Savivaldybės taryba nusprendė deleguoti asociacijos VVG „Už žmonių valdžią“ atstovę Daivą Žebelienę. Minėtoje Taryboje dalyvaus ir meras V. Laurinaitis, kuriam tai privalu pagal užimamas pareigas.

D. Žebelienė „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad minėtoje taryboje VVG „Už žmonių valdžią“ nariai atstovaus jau antrą kadenciją. Praėjusią kadenciją į tarybą buvo deleguotas Vladas Kainovaitis. Pati D. Žebelienė regiono taryboje Šilutės savivaldybės interesus atstovavo eidama merės pareigas 2012 m. - 2013 m.

Pasak D. Žebelienės, Klaipėdos regiono tarybos sprendimai į gyvenimą ateina labai lėtai. Pavyzdžiui, jos pirmosios kadencijos metu, buvo priimtas sprendimas gerinti Šilutės miesto, Rusnės, Žemaičių Naumiesčio ir Švėkšnos infrastruktūrą, o realiai darbai atliekami tik dabar. Ji mano, kad bus įdomu dalyvauti regiono plėtros tarybos veikloje ir stengtis, kad investicinių lėšų kapšelis Šilutės savivaldybei būtų kuo didesnis.

Asociacijos „Šilutės miesto VVG“ - nauji Savivaldybės atstovai

Savivaldybės taryba pakeitė savo 2014 m. spalio 30 d. priimto sprendimo dalį, kurioje buvo išvardinti tuometiniai delegatai į asociacijos „Šilutės miesto VVG“ valdybą. Dabar Savivaldybės taryba delegavo socialdemokratą Antaną Martinkų ir Socialdemokratų - darbo partijos narį Arūną Pupšį.

A. Pupšys sakė, kad apie „Šilutės miesto VVG“ konkrečius įgyvendintus projektus, kurie miestui būtų atnešę naudos, dar negirdėjo. Todėl jį labai sudomino pasiūlymas dalyvauti asociacijos valdyboje. Jis jau dalyvavo pirmajame šios kadencijos posėdyje, kuriame išrinktas naujas pirmininkas - A. Martinkus. Pirmame posėdyje buvo užsiminta apie tris dabar įgyvedinamus projektus, kurių finansavimui yra skirtos nedidelės sumos. Tačiau, pasak A. Pupšio, ir jos turi atnešti Šilutei naudą.

„Žuvėjų krašte“ Savivaldybę atstovaus naujokai

Savivaldybės taryba pakeitė savo atstovus ir asociacijos Šilutės žuvininkystės regiono vietos veiklos grupės „Žuvėjų kraštas„ valdyboje. Į ją delegavo VVG „Už žmonių valdžią“ atstovą Edvardą Jurjoną ir liberalsąjūdietę Daivą Plikšnienę. Abu jie tik šiemet pirmą kartą tapo Savivaldybės tarybos nariais. D. Plikšnienė minėtos asociacijos veikloje jau dalyvavo, deleguota bendruomenės „Rusnės sala“.

Minėtai organizacijai vadovauja Savivaldybės planavimo ir plėtros skyriaus vedėjas Remigijus Budrikas. Su šios organizacijos veikla E. Jurjonas ketina susipažinti vartydamas protokolus. Jam yra įdomu ar Šilutės krašte veikia kokia nors edukacinė žuvies rūkykla. Jis norėtų, kad tokia rūkykla būtų Šilutėje, nes žino, kad ne tik šilutiškiams bet ir daugeliui krašto svečių yra įdomu pamatyti, kaip rūkomi karšiai ir kitos žuvys.

„Lamatos žemės“ valdyboje - du Tarybos senbuviai

Du Savivaldybės tarybos nariai, kuriuos galima pavadinti senbuviais - „tvarkietis“ Steponas Kazlauskas ir konservatorius Zigmantas Jaunius buvo deleguoti į asociacijos „Lamatos žemė“ valdybą. Kaimo vietovių bendruomenių asociacija jau apie dešimtmetį įgyvendina projektus ir yra sukaupusi didžiulę bendruomeninių projektų įgyvendinimo patirtį. Bendra jos administruotų projektų suma netrukus perkops 5 mln. Eur.

Abu politikai šios asociacijos valdyboje Savivaldybės interesus atstovaus pirmą kartą.

Į kultūros įstaigų tarybas – visas būrys

Savivaldybės taryba vienu sprendimu delegavo savo politikus į rajono kultūros įstaigų tarybas. Savivaldybės interesus Šilutės kultūros ir pramogų centro taryboje atstovaus „tvarkietė“ Alina Urbonienė ir konservatorius Zigmantas Merliūnas, Kintų Vydūno kultūros centro taryboje - A. Urbonienė ir Z. Jaunius, Salos etnokultūros ir informacijos centro taryboje - valstiečių ir žaliųjų politikas Virgilijus Pozingis ir D. Plikšnienė, Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro taryboje – „tvarkietė“ Laimutė Uselienė ir konservatorius Arūnas Kurlianskas, Žemaičių krašto etnokultūros centro taryboje - „tvarkietis“ Vygantas Stoškus ir A. Kurlianskas, Šilutės H. Šojaus muziejaus taryboje - Valstiečių ir žaliųjų politikė Genovaitė Kimbrienė ir liberalsąjūdietis A.Gečas, Šilutės kamerinio dramos teatro meno taryboje – G. Kimbrienė ir socialdarbietis Ričardas Stonkus.

Komentarai  

 
#1 As 2019-06-15 10:23
Gera foto matosi kas tikrasis mero pavaduotojas. Idomu kodel Pozingis deleguotas į Salos etnokultūros ir informacijos centro taryba, juk jis nėra Šilutės tarybos narys.
 
  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt