Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Šilutės rajonui stichinė sausra negresia

Image - Šilutės rajonui stichinė sausra negresia

Stichinė sausra išlieka dviejose Lietuvos savivaldybėse – Trakų ir Elektrėnų rajonų, pirmadienį skelbia Hidrometeorologijos tarnyba. Varėnos rajone palijo kiek daugiau, todėl stichinė sausra šiame rajone

Pirmadienis, 8 Liepa Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Valdžia tikisi suplanuotų darbų pradžios

Image - Valdžia tikisi suplanuotų darbų pradžios

Antradienį Savivaldybėje surengta jau tradicinė kiekvieno mėnesio valdžios veiklos apžvalga - spaudos konferencija. Meras Vytautas Laurinaitis į ją buvo pakvietęs ir tikėjosi, kad joje dalyvaus Administracijos vadovai, tačiau Administracijos direktorius

Pirmadienis, 1 Liepa Komentarai (0)

Problema

Vytauto gatvės gyventojams tikrai teks kelti automobilius ant stogų: restitucijos nebus

Image - Vytauto gatvės gyventojams tikrai teks kelti automobilius ant stogų: restitucijos nebus

„Viskas teisėta“, - toks yra atsakymas į Šilutės, Vytauto ir Žalgirio gatvių gyventojų klausimus dėl Vytauto gatvėje parduodamų dviejų žemės sklypų. Šią problemą „Šilutės naujienose“ nagrinėjome birželio 27-ąją, straipsnyje „Miesto

Trečiadienis, 10 Liepa Komentarai (0)

Savivaldybėje

Susitiko Raseinių ir Šilutės savivaldybių vadovai

Image - Susitiko Raseinių ir Šilutės savivaldybių vadovai

Šilutės rajono savivaldybės vadovai liepos 8 d. dalyvavo susitikime su Raseinių rajono savivaldybės meru Andriumi Bautroniu, mero pavaduotoju Kęstučiu Užemecku, Administracijos direktoriumi Edmundu Jonyla, taip pat Raseinių tarybos

Penktadienis, 12 Liepa Komentarai (0)

Seniūnijose

Kukorų geležinkelio stotyje „Pravirko aušra...“

Image - Kukorų geležinkelio stotyje „Pravirko aušra...“

Žmogus gyvas tol, kol gyvas atsiminimas apie jį, kol pasakojama, kol prisimenama. Minint Gedulo ir vilties dieną Kukorų geležinkelio stotyje – simbolinėje vietoje – saugiškiai kūrė meninę instaliaciją „Pravirko aušra...“,

Trečiadienis, 19 Birželis Komentarai (0)

RUSNES PLIAZAI_1Vyraujant karštiems orams, pastarosiomis savaitėmis visoje šalyje ypač padaugėjo nuskendusiųjų: vieną birželio savaitę ugniagesiai iš vandens telkinių ištraukė net 19 skenduolių. Šilutės rajone birželį, Nemune ir Pakalnėje, nuskendo du žmonės.

„Saulė gerai, vasarą smagu atsigaivinti vandenyje, bet tai gali baigtis skaudžiomis pasekmėmis. Saugokite save ir kitus, prieš lipdami į vandenį, įsitikinkite, koks jo dugnas, stebėkite vaikus, nevartokite alkoholio, elkitės kultūringai. Prieš šokdami padėti skęstančiam paskambinkite numeriu 112, kiek įmanoma, stengsimės greičiau atvykti“, - pagrindines elgesio prie vandens taisykles primena Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo (PGT) tarnybos viršininkas Rimantas Mačijauskas.

Gelbėtojų vadas nuogąstauja, dar ir dėl to, kad nė vienas vandeningo Šilutės rajono paplūdimys nėra saugus, juose nėra gelbėtojų. Taigi nelaimės atveju, skęstantis žmogus profesionalios pagalbos sulauktų negreit...

 

Anksčiau veikė 3 saugūs paplūdimiai

Šilutės gelbėtojai pastebi, kad šilutiškiai prie vandens telkinių elgtis moka, visgi blogai, kad leisdami laiką prie vandens, jie negali jaustis saugūs.

„Blogiausias dalykas, kad Šilutės mieste ir rajone nėra paplūdimių, kuriuose dirbtų gelbėtojai, kad žmonės galėtų saugiai atvažiuoti, nusimaudyti ir atsitikus nelaimei, specialistas galėtų greitai suteikti pagalbą. Nors vienas paplūdimys turėtų būti saugus. Žmogus jaučiasi daug saugiau, kai žino, kad atsitikus nelaimei, jam kažkas padės“, - pastebi R. Mačijauskas.

PGT viršininkas prisimena, kad daug metų atgal Rusnėje, Atmatos upėje, ties tiltu veikė oficialus paplūdimys, kuriame budėdavo gelbėtojai. Dar du tokie gelbėtojų prižiūrimi paplūdimiai buvo Šyšos upės užtvankoje, vadinamojoje „spūskėje“ ir prie Nemuno ties Šilininkais. Gelbėtojų etatai paplūdimiuose buvo panaikinti 1994 metais, motyvuojant, kad brangiai kainuoja jų išlaikymas.

Sovietmečiu Šilutės rajone dirbdavo ir narai. Šiuo metu, jeigu kas nuskęsta, narai atvažiuoja iš Klaipėdos.

Tiesa, rajone budi ugniagesiai plaukikai, kurie suteikia pirminę pagalbą žmogui skęstant. Tačiau prabėgtų daug gyvybiškai svarbių minučių, kol gelbėtojai atvažiuotų padėti žmogui. Pavyzdžiui, šiuo metu, kai kelias iki Rusnės remontuojamas, gelbėtojai kelyje užtruktų apie 30 minučių. Skęstančiam žmogui išsilaikyti tiek laiko ant vandens būtų labai sunku.

„Kai skęsta žmogus, reaguoti reikia akimirksniu, jei spėjai išgelbėti, tai spėjai. Kai vanduo šiltas, žmogų daug sunkiau atgaivinti, po 5-8 minučių tikriausiai nebeįmanoma. Reti atvejai, kai šaltame vandenyje skendusį žmogų pavyksta atgaivinti ir po ilgesnio laiko tarpo. Buvo atvejų, kai ir po pusvalandžio atgaivino, tačiau turi būti labai šaltas vanduo“, - pasakojo PGT viršininkas.

Skęsta ir patyrę plaukikai

Anot R. Mačijausko, žmonės nori maudytis ir turi jaustis saugūs, nesvarbu ar prie jūros, ar prie Nemuno. Tai kas, kad kartais paplūdimiuose būna nedaug žmonių, ir jie turi būti saugūs. PGT viršininko pastebėjimu, daugiau nelaimių atsitinka ten, kur susiburia mažai žmonių. Paplūdimiuose, kur daugiau žmonių, išsigelbėti padeda vieni kitiems, o tie, kas maudosi nuošaly, taip ir nuskęsta.

„Nežinai, kur nelaimė gali nutikti. Žmogus, nemokėdamas išgelbėti kitą žmogų ir pats gali nuskęsti. Šiemet Lietuvoje buvo atvejis, kai vaikinas bandė išgelbėti mergaitę ir abu nuskendo“, - pasakojo patyręs gelbėtojas.
Per ilgametę savo darbo praktiką jis yra matęs daugybę skendimo atvejų.

R. Mačijauskas priminė daugybę metų atgal nutikusį atvejį, kai tėvai atvažiavo maudytis prie Atmatos upės ir atsivežė du mažamečius vaikus. Kol tėvai rengėsi, abu vaikai šoko į vandenį ir pradėjo skęsti. Prie pat kranto buvo labai gilu. Tėvas vieną vaiką išgelbėjo, o antras nuskendo.
Kartą žvejas, kramtydamas gumą, užspringo, įgriuvo į Nemuną ir nuskendo.

Gelbėtojams tenka matyti atvejų, kai jauni vyrai, neįvertinę upės gylio, neria nuo stataus kranto ir susižaloja. Kartais toks šuolis lemia neįgalumą visam gyvenimui. Dažnai skęsta ir alkoholio padauginę asmenys, norėdami pasirodyti prieš savo draugus.

Bjauriausia, pasak PGT viršininko, kai nuskendus žmogui, būna sunku surasti jo kūną. Kitą sykį skenduolį nuneša srauni upės srovė ir jį randa tik po 2-3 savaičių.

Saugūs paplūdimiai - prabanga

Apie tai, ar galėtų Šilutės rajone atsirasti poilsiautojams saugus paplūdimys, teiravomės Šilutės rajono savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjo Remigijaus Rimkaus.

Pasak jo, toks paplūdimys būtų prabanga, nes Savivaldybė neturi lėšų pasamdyti gelbėtojus, kurie budėtų prie vandens telkinio. Be to, pasak R. Rimkaus, rajone nėra tokių paplūdimių, kur vienu metu susirinktų daugiau kaip 100 poilsiautojų.

Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas primena, kad sovietmečiu, kai rajone veikė trys saugūs paplūdimiai, gyveno žymiai daugiau gyventojų. Dabar žmonių stipriai sumažėjo, taigi mažiau jų atvažiuoja ir prie upių, ežerų, Kuršių marių.

R. Rimkus priminė, kad siūlymas Klaipėdos rajono savivaldybėse įrengti saugius paplūdimius buvo svarstytas, visgi jo atsisakyta, nes ši paslauga brangiai kainuoja. Pasak jo, dauguma žmonių žino, kaip elgtis prie vandens, saugo save ir kitus.

Šiuo metu tyrimų duomenys rodo, kad pagrindiniuose Šilutės rajono paplūdimiuose maudytis galima, vanduo švarus.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt