Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Image - Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Atėjęs pavasaris - pats geriausias laikas atsinaujinti, pradėti naujus darbus ir gerai leisti laiką. Nors pasaulinis virusas pristabdė gyvenimą, Šilutės seniūnijos ir „Šilutės komunalininko“ darbininkai nesnaudžia. Šilutės mieste jau pasodinta

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (1)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (5)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Image - Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Šilutės savivaldybės tarybos posėdyje balandžio 23 dieną opozicijos lyderė, konservatorė Sandra Tamašauskienė paskelbė apie savo atsistatydinimą iš lyderės pareigų. Ji sakė, kad jos atsistatydinimas yra sutarties su opozicijos partneriais -

Ketvirtadienis, 7 Gegužė Komentarai (0)

Problema

Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Image - Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Šilutės vaizdą darkantys ir visus įvažiuojančius į mūsų miestą šiurpinantys senieji autobusų stoties pastatai pagaliau pradėti stumti privatizacijai.Šilutiškiai jau seniai piktinasi, kad šie nebenaudojami pastatai netvarkomi, kad juose dažnai būriuojasi

Pirmadienis, 25 Gegužė Komentarai (1)

Savivaldybėje

Vaikų darželiai atgijo: turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Image - Vaikų darželiai atgijo:  turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Ar įmanoma, kad penkiametis vaikas susirgtų... depresija? Mintis regis, nereali, tačiau kaip tik tokiu klausimu nustebina mažametės mama. Toji mintis moterį ne juokais pradėjo kamuoti pastarąjį mėnesį, kol ji buvo

Antradienis, 26 Gegužė Komentarai (0)

Seniūnijose

Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja apie paplūdimį

Image - Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja  apie paplūdimį

Didžiajame Juknaičių ežere apsigyveno amūrai, karpiai, plačiakakčiai - iš viso apie 360 žuvų. Įžuvinti ilgus metus apleistą, nendrėmis apaugusį vandens telkinį sugalvojo aktyvūs bendruomenės nariai, prieš tai pasitarę su specialistais

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

RUSNES PLIAZAI_1Vyraujant karštiems orams, pastarosiomis savaitėmis visoje šalyje ypač padaugėjo nuskendusiųjų: vieną birželio savaitę ugniagesiai iš vandens telkinių ištraukė net 19 skenduolių. Šilutės rajone birželį, Nemune ir Pakalnėje, nuskendo du žmonės.

„Saulė gerai, vasarą smagu atsigaivinti vandenyje, bet tai gali baigtis skaudžiomis pasekmėmis. Saugokite save ir kitus, prieš lipdami į vandenį, įsitikinkite, koks jo dugnas, stebėkite vaikus, nevartokite alkoholio, elkitės kultūringai. Prieš šokdami padėti skęstančiam paskambinkite numeriu 112, kiek įmanoma, stengsimės greičiau atvykti“, - pagrindines elgesio prie vandens taisykles primena Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo (PGT) tarnybos viršininkas Rimantas Mačijauskas.

Gelbėtojų vadas nuogąstauja, dar ir dėl to, kad nė vienas vandeningo Šilutės rajono paplūdimys nėra saugus, juose nėra gelbėtojų. Taigi nelaimės atveju, skęstantis žmogus profesionalios pagalbos sulauktų negreit...

 

Anksčiau veikė 3 saugūs paplūdimiai

Šilutės gelbėtojai pastebi, kad šilutiškiai prie vandens telkinių elgtis moka, visgi blogai, kad leisdami laiką prie vandens, jie negali jaustis saugūs.

„Blogiausias dalykas, kad Šilutės mieste ir rajone nėra paplūdimių, kuriuose dirbtų gelbėtojai, kad žmonės galėtų saugiai atvažiuoti, nusimaudyti ir atsitikus nelaimei, specialistas galėtų greitai suteikti pagalbą. Nors vienas paplūdimys turėtų būti saugus. Žmogus jaučiasi daug saugiau, kai žino, kad atsitikus nelaimei, jam kažkas padės“, - pastebi R. Mačijauskas.

PGT viršininkas prisimena, kad daug metų atgal Rusnėje, Atmatos upėje, ties tiltu veikė oficialus paplūdimys, kuriame budėdavo gelbėtojai. Dar du tokie gelbėtojų prižiūrimi paplūdimiai buvo Šyšos upės užtvankoje, vadinamojoje „spūskėje“ ir prie Nemuno ties Šilininkais. Gelbėtojų etatai paplūdimiuose buvo panaikinti 1994 metais, motyvuojant, kad brangiai kainuoja jų išlaikymas.

Sovietmečiu Šilutės rajone dirbdavo ir narai. Šiuo metu, jeigu kas nuskęsta, narai atvažiuoja iš Klaipėdos.

Tiesa, rajone budi ugniagesiai plaukikai, kurie suteikia pirminę pagalbą žmogui skęstant. Tačiau prabėgtų daug gyvybiškai svarbių minučių, kol gelbėtojai atvažiuotų padėti žmogui. Pavyzdžiui, šiuo metu, kai kelias iki Rusnės remontuojamas, gelbėtojai kelyje užtruktų apie 30 minučių. Skęstančiam žmogui išsilaikyti tiek laiko ant vandens būtų labai sunku.

„Kai skęsta žmogus, reaguoti reikia akimirksniu, jei spėjai išgelbėti, tai spėjai. Kai vanduo šiltas, žmogų daug sunkiau atgaivinti, po 5-8 minučių tikriausiai nebeįmanoma. Reti atvejai, kai šaltame vandenyje skendusį žmogų pavyksta atgaivinti ir po ilgesnio laiko tarpo. Buvo atvejų, kai ir po pusvalandžio atgaivino, tačiau turi būti labai šaltas vanduo“, - pasakojo PGT viršininkas.

Skęsta ir patyrę plaukikai

Anot R. Mačijausko, žmonės nori maudytis ir turi jaustis saugūs, nesvarbu ar prie jūros, ar prie Nemuno. Tai kas, kad kartais paplūdimiuose būna nedaug žmonių, ir jie turi būti saugūs. PGT viršininko pastebėjimu, daugiau nelaimių atsitinka ten, kur susiburia mažai žmonių. Paplūdimiuose, kur daugiau žmonių, išsigelbėti padeda vieni kitiems, o tie, kas maudosi nuošaly, taip ir nuskęsta.

„Nežinai, kur nelaimė gali nutikti. Žmogus, nemokėdamas išgelbėti kitą žmogų ir pats gali nuskęsti. Šiemet Lietuvoje buvo atvejis, kai vaikinas bandė išgelbėti mergaitę ir abu nuskendo“, - pasakojo patyręs gelbėtojas.
Per ilgametę savo darbo praktiką jis yra matęs daugybę skendimo atvejų.

R. Mačijauskas priminė daugybę metų atgal nutikusį atvejį, kai tėvai atvažiavo maudytis prie Atmatos upės ir atsivežė du mažamečius vaikus. Kol tėvai rengėsi, abu vaikai šoko į vandenį ir pradėjo skęsti. Prie pat kranto buvo labai gilu. Tėvas vieną vaiką išgelbėjo, o antras nuskendo.
Kartą žvejas, kramtydamas gumą, užspringo, įgriuvo į Nemuną ir nuskendo.

Gelbėtojams tenka matyti atvejų, kai jauni vyrai, neįvertinę upės gylio, neria nuo stataus kranto ir susižaloja. Kartais toks šuolis lemia neįgalumą visam gyvenimui. Dažnai skęsta ir alkoholio padauginę asmenys, norėdami pasirodyti prieš savo draugus.

Bjauriausia, pasak PGT viršininko, kai nuskendus žmogui, būna sunku surasti jo kūną. Kitą sykį skenduolį nuneša srauni upės srovė ir jį randa tik po 2-3 savaičių.

Saugūs paplūdimiai - prabanga

Apie tai, ar galėtų Šilutės rajone atsirasti poilsiautojams saugus paplūdimys, teiravomės Šilutės rajono savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjo Remigijaus Rimkaus.

Pasak jo, toks paplūdimys būtų prabanga, nes Savivaldybė neturi lėšų pasamdyti gelbėtojus, kurie budėtų prie vandens telkinio. Be to, pasak R. Rimkaus, rajone nėra tokių paplūdimių, kur vienu metu susirinktų daugiau kaip 100 poilsiautojų.

Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas primena, kad sovietmečiu, kai rajone veikė trys saugūs paplūdimiai, gyveno žymiai daugiau gyventojų. Dabar žmonių stipriai sumažėjo, taigi mažiau jų atvažiuoja ir prie upių, ežerų, Kuršių marių.

R. Rimkus priminė, kad siūlymas Klaipėdos rajono savivaldybėse įrengti saugius paplūdimius buvo svarstytas, visgi jo atsisakyta, nes ši paslauga brangiai kainuoja. Pasak jo, dauguma žmonių žino, kaip elgtis prie vandens, saugo save ir kitus.

Šiuo metu tyrimų duomenys rodo, kad pagrindiniuose Šilutės rajono paplūdimiuose maudytis galima, vanduo švarus.