Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Jau nutraukiamas vilkų medžioklės sezonas

Image - Jau nutraukiamas vilkų medžioklės sezonas

  Aplinkos ministro įsakymu nutraukiamas 2019-2020 m. vilkų medžioklės sezonas, išnaudojus jų sumedžiojimo limitą, ir nuo sausio 17 d., šiuos žvėris draudžiama

Penktadienis, 17 Sausis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Ūkininkams rimtai grasina kiaulių maras ir paukščių gripas

Image - Ūkininkams rimtai grasina kiaulių maras ir paukščių gripas

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, jog mūsų šalies ūkininkams šiuo metu rimtai grasina du virusai: Lenkijoje jau užfiksuota 10 paukščių gripo atvejų, o šalia Šilutės esančiame Plungės rajone neseniai

Penktadienis, 17 Sausis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Senjorai cepelinais bus vaišinami ir Šilutėje

Image - Senjorai cepelinais bus vaišinami  ir Šilutėje

Vasario 2-ąją, Pasaulio cepelinų dieną, tinklaraštininkas Riebus katinas kviečia pavaišinti senjorus cepelinais.Apie savo dalyvavimą akcijoje jau paskelbė Šilutės valgykla „Šyša“, lietuviškų patiekalų kavinė „Astra“ ir „Trukio stotelė“. Kitos valgyklos, restoranai

Pirmadienis, 20 Sausis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos Padėkos vakare – pagarbos ženklai aktyviausiems ir iniciatyviausiems

Image - Švėkšnos Padėkos vakare – pagarbos ženklai  aktyviausiems ir iniciatyviausiems

Aktyviausi Švėkšnos bendruomenės nariai, tie, kas nuolat remia įvairias seniūnijos, vietos gimnazijos ir kultūros įstaigų iniciatyvas ir šiemet metų sandūroje sukviesti į Padėkos vakaronę. Tai – ilgametė šios seniūnijos ir

Šeštadienis, 18 Sausis Komentarai (0)

 

MOTOCIKLININKAI _2Šilutės savivaldybės tarybos Teritorijų ir kaimo reikalų komitetas pirmąjį savo išvažiuojamąjį posėdį surengė išvykoje į Laučių gyvenvietės pakraštyje kuriamą motociklininkų klubo “Šilutės greitis” aikštyną. Klubo nariai tik prieš pusmetį gavo teisę kurti aikštyną savo reikmėms. Jau dabar yra matomi būsimi teritorijos apmatai ir būsimos trasos kontūrai. Motociklininkai iki šiol tik tris kartus čia treniravosi, tačiau jau dabar gauna priekaištų iš kai kurių Laučių gyvenvietės žmonių. Laučiškiai skundžia Savivaldybės valdžiai ir politikams, kad netoli jų namų motociklininkų technika kelia didelį triukšmą, ir nesiaiškina, ar tai motociklininkų klubo, ar tiesiog iš kitur atvykstančios jaunuomenės motociklų triukšmas.

Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto pirmininkas Tomas Budrikis bei narys Audrius Endzinas užsimojo išsiaiškinti situaciją ir padėtį.

Nustebinti atliktu darbu

Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto pirmininkas T. Budrikis, bei nariai A. Endzinas, Lijana Jagintavičienė, Šilutės seniūnijos viešojo administravimo specialistas Algirdas Ivanauskas bei grupelė Savivaldybės administracijos atstovų praėjusį trečiadienį nuvyko į šalia Laučių kuriamą motociklininkų klubo aikštyną. Nors ši vieta pradėta tvarkyti tik prieš kelis mėnesius, jau dabar akivaizdžiai matosi, jog klubo nariai čia praleidžia daug laisvalaikio. Yra iškastas ir vandens prileistas tven- kinėlis, sukloti mediniai pamatų klojiniai būsimai varžybų organizatorių tribūnai, ruošiamos vietos žiūrovams. Matosi ir būsimos motociklininkų trasos kontūrai su dirbtinėmis ir natūraliomis kalvomis ir greičio keliukais.

Atvykusiems politikams motociklininkų lyderis, organizuojamo klubo „Šilutės greitis“ vadovas Aivaras Dubauskas sakė, kad klubo nariai yra patenkinti paskirtu sklypu. Darbai vyksta, tik neramu, jog yra žmonių gyvenvietėje, kurie nepatenkinti motociklininkų kaimynyste bei kuriama nauja aplinka.

Bendruomenės pirmininkė priekaištų neturi

Susirinkusieji nuo kalvos apžiūrėjo laukus link Laučių gyvenvietės. Jie stebėjosi, kad gyventojai girdi didelį triukšmą, nors rengiamos trasos vieta nuo artimiausių namų yra nutolusi mažiausiai apie 1,5 km, be to, tarp jų yra miškelis. Komiteto narių nuomone, gyventojus galėtų pasiekti nebent silpnas motociklų keliamas triukšmas. Juolab, kad klubo nariai patvirtino, jog jie motociklus iki trasos susiveža vežimėliais ir stengiasi nepažeisti visiems būtino poilsio laiko.

Motociklininkų klubo vadovas A. Dubauskas pasakojo, kad jam ne kartą skambino neprisistatę galimai Laučių gyvenvietės žmonės. Jie skundėsi, jog šalia jų namų važinėja motociklininkai ir keturračiai, ir reikalavo tokius važinėjimus nutraukti. Akivaizdu, kad tie motociklininkai tikrai nėra klubo nariai, o keturračių apskritai nėra klubo sąrašuose. Todėl tenka tik paraginti besiskundžiančius, kad tokiais atvejais kviestų policiją ar bent nufotografuotų motociklų numerius.
Politikų ir motociklininkų susitikime dalyvavo ir Laučių gyvenvietės bendruomenės pirmininkė Sonata Dauskartė. Ji sakė, kad tik sužinojus, jog Laučiuose bus kuriama motociklininkų trasa, buvo daug nerimo. Buvo manančių, kad čia suvažiuos daug jaunų motociklinin- kų, bus daug betvarkės. Tačiau dabar yra visiškai aišku, jog klubas tvarkingas, jame daug suaugusių žmonių ir jie kuria gražią aplinką bei normalią motociklininkų trasą.

Pasak S. Dauskartės, motociklininkai irgi turi būti kantrūs. Laučių gyvenvietėje taip pat gyvena įvairių žmonių, kai kurie jų nemėgsta jokių permainų. Jai tai pat buvo sakoma, jog nereikalingi čia jokie motociklininkai ir jų važinėjimai, tegu būna ramybė ir t.t. Pirmininkei lieka tik išklausyti, nuraminti ir paraginti žmones į situaciją žvelgti pozityviau. „Gal mums patiems, Laučių gyvenvietės žmonėms su savo vaikais šis klubas patiks, gal čia vyks įdomių renginių, bus ką pamatyti, o gal ir mus pačius priims?“, - taip laučiškius ramina S. Dauskartė. Iš jos kalbos buvo aišku, kad bendruomenės pirmininkė neturi jokių priekaištų klubo narių veiklai.
Poitikai prašys Savivaldybės paramos

Komiteto narys A. Endzinas sakė neabejojantis, kad kubo „Šilutės greitis“ nariai čia sukurs gerą trasą ir sutvarkys teritoriją. Tačiau politikas abejoja, kad po to kai viskas bus baigta, neatsiras kokių nors piktų žmonių ar valdiškų tarnybų atstovų, kurie klubui apkartins gyvenimą vien dėl to, jog čia iš anksto nebuvo atlikti kokie nors tyrimai. Todėl jis mano, jog Savivaldybės administracija galėtų pasirūpinti, kad klubui paskirtoje teritorijoje būtų atlikti bent minimalūs archeologiniai tyrimai. Tegu tyrėjai pasako ir išduoda dokumentą, jog motociklų trasos teritorijoje jokio istorinio ar kultūrinio paveldo nėra.
Komiteto pirmininkas T. Budrikis pritarė A. Endzino siūlymui. Jis sakė, kad tikrai reikia pasirūpinti ne tik tos teritorijos tyrimais. Jo nuomone, būtina ir šiek tiek pagerinti kelio dangą per gyvenvietės atkarpą iki posūkio link motociklininkų trasos. Reikėtų, kad važiuojantis transportas nekeltų dulkių, tad puikiai čia tiktų smulkinto asfaltbetonio danga. Jis sakė, jog yra labai patenkintas klubo narių atliekamu darbu ir prašė jį pakviesti, kai vyks kokios nors varžybos.

Politikų, motociklinin- kų ir Laučių bendruomenės atstovės susitikimas baigėsi taikiai, gavus politikų pažadą padėti kurti motociklininkų aikštyną.

Komentarai  

 
#1 Laučiai 2019-08-01 07:10
Girdėjau ir aš ne kartą tą triukšmą. Pradžioj maniau,kad su benzo pjūklais malkas pjauna, po to supratau,kad keturačius kaukina. O kaukina iki vėlumų 9-10 vakaro. Eriznančiai girdisi už poros kilometrų. Bendruomebės pirmininkės nuomonė nulinė, nes ta bendruomenė defakto mirusi. Kita dar bėda, kad tie keturačiai niokoja laučių mišką,kalnelius ,keliukus. Pasivaikščiokit po kalnuota miško vietas ir pamatysit išknistus kelius.
 

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt