Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Po 10 metų Ispanijoje aptiktas Lietuvoje žieduotas paprastasis griciukas

Image - Po 10 metų Ispanijoje aptiktas Lietuvoje žieduotas paprastasis griciukas

Beveik prieš dešimtį metų, 2010 m. gegužės 3 d. Šilutės r. Šyšos kaimo apylinkėse Mindaugo Mačiulio žieduotas paprastasis griciukas (Limosa limosa), patinas, vyresnis nei antrų kalendorinių metų (išperėtas prieš 2009

Šeštadienis, 7 kovas Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Liberalų sąjūdis pretendentu į Seimą siūlo A. Endziną

Image - Liberalų sąjūdis pretendentu  į Seimą siūlo A. Endziną

Kelti savo skyriaus pirmininką Audrių Endziną pretendentu į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje rinkimų apygardoje Šilutės liberalsąjūdiečiai nusprendė trečiadienį, partijos skyriaus visuotiniame

Antradienis, 21 Sausis Komentarai (0)

Problema

Šilutės stadione uždraustos bet kokio lygio futbolo varžybos

Image - Šilutės stadione uždraustos bet kokio lygio  futbolo varžybos

  Daug gražių futbolo pergalių menantis Šilutės stadionas šiandien atrodo itin apverktinai. Jeigu pagrindinės aikštės kokybė dar neblogos būklės, tai sirgalių tribūnos sulūžusios, dauguma kėdžių virtusios nuolaužomis, o tos, ant kurių

Antradienis, 17 kovas Komentarai (0)

Savivaldybėje

Jūsų patogumui - Šilutės maitinimo įstaigų sąrašas

Image - Jūsų patogumui - Šilutės maitinimo įstaigų sąrašas

  Šilutės kavinės, restoranai, picerijos, valgyklos užvėrė duris lankytojams, tačiau teikia maisto pristatymo į namus paslaugą. Jūsų patogumui - Šilutės maitinimo įstaigų sąrašas, kurį sudarė Šilutės turizmo ir informacijos centras. Palaikyti

Penktadienis, 20 kovas Komentarai (1)

Seniūnijose

Valdžia išgirdo: Katyčiai - saugi seniūnija, bet nesusitvarkanti su nuotekomis

Image - Valdžia išgirdo: Katyčiai -  saugi seniūnija, bet nesusitvarkanti su nuotekomis

  Katyčių seniūnijoje Savivaldybės vadovai išgirdo skundų, jog čia yra nemažai vandentvarkos problemų. Katytiškiai skundėsi, kad nuotekų vamzdynai ir valymo įrengimai čia yra, tačiau apie 50 sodybų prie sistemos nesijungia. Vietiniai

Ketvirtadienis, 19 kovas Komentarai (1)

DSC 0895Kad ir kiek kalbama apie vairuotojų abipusės pagarbos ir tolerancijos keliuose būtinybę, kasdienybė rodo, kad iki tos pagarbos lietuvaičiams dar oi kaip toli. Tai pastarosiomis dienomis ypač pastebi krašto ūkininkai, į Šilutėje, Ramučių gatvėje esančią „Šilutės girnų“ įmonę atvežantys šiųmetį grūdų derlių. Anot žemdirbių, prošal zvimbiantys lengvųjų automobilių vairuotojai demonstruoja tokį nepasitenkinimą, kad tenka lenkti gatvėje išsirikiavusių traktorių eilę, jog tiems laukiantiems ir graži diena pajuosta.

Šilutės policijos pareigūnai sako, kad „su ta tolerancija yra visaip“, ir patikina, kad ir patys ūkininkai ne viską padaro, kad netrukdytų kitiems eismo dalyviams.

Įmonė viena, o gatvė siaura


„Šilutės naujienoms“ skambinę ūkininkai guodėsi, kad labai pasigenda kitų ta pačia Ramučių gatve pravažiuojančių vairuotojų geranoriškumo. Anot pašnekovų, nors „Šilutės girnų“ darbuotojai ir labai stengiasi, kad grūdus atvežusiųjų eilės trumpėtų kuo greičiau, visai jų išvengti vis tiek nepavyksta.
Pasak asociacijos „Šilutės krašto ūkininkų sąjunga“ vadovo Kęstučio Andrijausko, jau būta dienų, kuomet sunkiasvorės technikos eilės nuo „Šilutės girnų“ nusidriekė iki pat Nemuno gatvės. Taip yra todėl, kad šalia „Šilutės girnų“ esanti aikštelė sutalpina geriausiu atveju 5 – 7 traktorius su priekabomis, o kur dėtis kitiems? Tie kiti ilgas valandas stovi tiesiog gatvės pakraštyje. Ir ne tik valandas – kai kurie ūkininkai šalikelėje įsitaiso jau iš vakaro ir čia praleidžia naktį.

Beje, Ramučių gatvė yra gana judri, automobiliai ja zuja nuo ryto iki vakaro. Nėra ji ir plati, prasilenkti joje, kai pakraštyje stovi traktoriai su priekabomis, yra išties nelengva.

Tą gerai supranta ir patys ūkininkai. „Mes suprantame, kad blokuojame tą gatvę, bet kur mums dėtis? Grūdų kitur juk nenuveši – tokia įmonė tik viena rajone. Be to, juk ne savo malonumui mes čia stoviniuojame. Tiesiog kitos išeities nėra - turime laukti, kol priims mūsų derlių“, - komentavo K. Andrijauskas.

Tačiau prošal lekiantys lengvųjų automobilių vairuotojai, pasak pašnekovo, demonstruoja tokį nepasitenkinimą, kad ir kantriausių ūkininkų kantrybė trūksta. Ypač – jauni žmonės, dažniausiai vos gavę vairuotojo pažymėjimą. Vyresnieji, anot K. Andrijausko, yra kur kas taktiškesni ir kantresni.

Beje, ši problema, pasak krašto ūkininkų vadovo, Šilutėje yra toli gražu nebe pirmi metai. Ir tai, kad šiomis dienomis ji kiek prislopo, nieko nereiškia: tai tik todėl, kad žiemkenčių javapjūtė baigėsi, tad ir traktorių eilės sutrumpėjo. O kai už poros savaičių įsilinguos vasarinių javų pjūtis, Ramučių gatvėje ir vėl bus ta pati situacija.

Nepraleidžiame nei moterų, nei policijos mašinų

Šilutės policijos komisariato viršininkas Artūras Mikalauskas sako, kad policijos patruliai pastebi įvairių situacijų. Cituojant pareigūnų viršininką, „su ta tolerancija yra visaip: yra ir labai geranoriškų vairuotojų, yra ir kelių chuliganų“.

A. Mikalauskas taip pat patvirtina, kad nemandagiausi ir labiausiai takto stokojantys keliuose yra jauni vairuotojai. Tad, anot jo, peršasi nuomonė, kad vairavimo mokyklos visą dėmesį skiria Kelių eismo taisyklių ir techninių dalykų mokymui, tačiau visai neakcentuoja vairavimo kultūros būtinybės. O keliuose sparčiai daugėjant automobilių be šito jau nebeišsiversime.

Policijos pareigūnai irgi neretai pastebi, kad ilgai tenka laukti išvažiuojantiems iš šalutinių gatvių ar keliukų vairuotojams. Pasak A. Mikalausko, praleisti įsukančius į pagrindinį kelią sustoja gal tik koks penkiasdešimtas Šilutės vairuotojas.

Net iš policijos komisariato kiemo nežymėtais automobiliais ir be švyturėlių išvažiuojantys pareigūnai, pasak jų viršininko, turi palaukti mažiausiai kelias minutes, kol kas nors juos praleidžia.

Įdomus ir toks pačių Šilutės moterų pastebėjimas, kad jas, sustojusias prie pėsčiųjų perėjos dažniausiai praleidžia vairuotojai vyrai. Tuo tarpu vairuotojos moterys kur kas dažniau važiuoja nekreipdamos dėmesio į gatvę kirsti norinčias kitas moteris...

Ar viską padarė ūkininkai?

Bendru A. Mikalausko pastebėjimu, eismo kultūra didžiuosiuose šalies miestuose jau yra gerokai pralenkusi šilutiškių vairuotojų „kultūrą“.

Tiesa, šioks toks progresas šioje srityje pastaraisiais metais visgi pastebimas, anot A. Mikalausko, yra bent jau geriau nei buvo prieš kokį dešimtmetį. Tačiau iki tikrai aukštos kultūros keliuose mums, Šilutės krašto vairuotojams, visgi dar toloka.

Bet A. Mikalauskas siūlo ir patiems ūkininkams pagalvoti, ar stovėdami gatvėje jie tikrai nesukelia nepatogumų kitiems eismo dalyviams. Ar yra paliekama pakankamai vietos ties išvažiavimais iš kiemų ar kitų keliukų? Ar pakankamai dideli tarpai lieka tarp pačių traktorių, kad į juos galėtų lengvai įvažiuoti automobilis, kuris nori praleisti kitą, atvažiuojantį iš priekio? Pagaliau, ar čia visą parą stovinčių traktorių burzgimas netrukdo šioje gatvėje gyvenančiųjų ramybės? Tai vis klausimai, apie kuriuos, anot pašnekovo, turėtų pagalvoti kiekvienas grūdus atvežęs ir eilėje laukiantis ūkininkas.

Komentarai  

 
#1 Morta 2019-08-06 22:42
Siais technologiju laikais, gyva eile, archaiska. Tegu imone tvarkosi, jei neturi kur laukti, turi laukti kitaip, gal virtualioje eileje, bet ne ant kelio.