Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Visoje šalyje miškasodis jau įsibėgėja

Image - Visoje šalyje miškasodis jau įsibėgėja

  Į miškus iškeliauja 30 milijonų medelių, kuriuos pasodins Valstybinių miškų urėdija (VMU). Bus atkurta 8 362 ha miškų ir įveista dar 509 ha naujų miškų plotų. Daugiausia bus pasodinta, kaip

Trečiadienis, 8 Balandis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Liberalų sąjūdis pretendentu į Seimą siūlo A. Endziną

Image - Liberalų sąjūdis pretendentu  į Seimą siūlo A. Endziną

Kelti savo skyriaus pirmininką Audrių Endziną pretendentu į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje rinkimų apygardoje Šilutės liberalsąjūdiečiai nusprendė trečiadienį, partijos skyriaus visuotiniame

Antradienis, 21 Sausis Komentarai (0)

Problema

Į sukčių pinkles įkliuvusi verslininkė ieško kitų nukentėjusiųjų

Image - Į sukčių pinkles įkliuvusi verslininkė ieško kitų  nukentėjusiųjų

Iš Vokietijos užmestos sukčių pinklės stipriai įpainiojo šilutiškę verslininkę. Į įmonės pašto dėžutę antrą kartą gavusi anglų kalba paruoštus dokumentus, moteris pagalvojo, kad tai ES duomenų patvirtinimo forma, juos pasirašė

Pirmadienis, 30 kovas Komentarai (0)

Savivaldybėje

Nuo trečiadienio Šilutėje pradeda veikti mobilus patikros punktas

Image - Nuo trečiadienio Šilutėje pradeda veikti mobilus patikros punktas

  Jau rytoj prie Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro pradeda veikti Mobilusis patikros punktas dėl koronaviruso tepinėlių paėmimo. Prieš važiuojant išsitirti būtina registruotis bendruoju telefonu

Antradienis, 7 Balandis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos knygnešius – kovotojus už lietuvišką žodį - prisimenant

Image - Švėkšnos knygnešius – kovotojus  už lietuvišką žodį - prisimenant

Kasmet kovo 16-ąją švėkšniškiai mini Knygnešio dieną. Pastarasis - aštuonioliktasis paminėjimas buvo kitoks – be renginio, be žmonių, be prisiminimų... Net šv. Mišios už knygnešius Švėkšnos šv. apaštalo Jokūbo bažnyčioje

Ketvirtadienis, 26 kovas Komentarai (0)

Turizmas 3Lietuva pagal atvykstančių turistų skaičius vis dar smarkiai atsilieka nuo kaimynų – estų ir „broliukų“ latvių. Šilutės krašte sumažėjo paukščių stebėtojų ir vadinamųjų „nostalgijos“ turistų (išeivių iš pamario į Vokietiją ir jų atžalų), užtat šiemet mūsų kraštą atrado čekai, slovakai ir slovėnai. Atvykstantiems svečiams vis dar negalime pasiūlyti tinkamos ir jiems įprastos infrastruktūros, (pavyzdžiui, dviračių takų), o tie, kas į pamarį atvyksta gegužę arba rugsėjį, nesupranta, kodėl tuo metu krašto verslininkai negali pasiūlyti pakankamai galimybių nuplaukti į Nidą...

Tokius ir panašius pastebėjimus iš praėjusios vasaros turistinio sezono išsako Šilutės turizmo informacijos centro (TIC) darbuotojos.
Tad akivaizdu, kad išnaudojame dar toli gražu ne visas garsiai deklaruojamas „krašto, kur vanduo ir žmonės kuria gyvenimą“ galimybes, ir temptis dar turime kur.

Sumažėjo išeivių ir paukščių stebėtojų

Šiemet gegužės – rugpjūčio mėnesiais Šilutės TIC apsilankė 6257 turistai bei lankytojai, 4098 iš jų – lietuviai, 2159 – užsieniečiai.

Aktyviausiai mūsų kraštuose vis dar lankėsi vokiečiai – jų per 4 mėnesius sulaukta 1148. Atvyko ir 364 prancūzai, 143 latviai, pirmą kartą sulaukėme turistų iš buvusios Čekoslovakijos šalių – jų atvyko 88. Tad galime sakyti, kad ir Čekijos, Slovakijos bei Slovėnijos gyventojai jau atranda naujas šalis.

Per tą patį 2018 m. laikotarpį Šilutėje buvo sulaukta 8056 turistų, 4732 iš jų buvo Lietuvos, 3324 – užsienio šalių gyventojai. Pernai taip pat daugiausia turėjome svečių iš Vokietijos, Prancūzijos ir Latvijos, nemažai iš Skandinavijos šalių ir Rusijos.

Šiemetinė tendencija – labai sumažėjo atvykstančių garbaus amžiaus vokiečių – išeivių iš šių kraštų ir jų vaikų, kurie anksčiau labai lankė tėvų gimtinę. Taip pat smarkiai sumažėjo paukščių stebėtojų: jų šiemet atvyko tik vienetai, kai kelis ankstesniuosius metus ornitologiniai turistai plūste plūdo į pamarį.

Pasigenda galimybės nuplaukti į Nidą

Šiuos skaičius surinkusi TIC direktorė Rasa Grygelienė primena, jog centre registruojami tik tie, kurie čia užeina. Visgi nemažai keliautojų juos dominančią informaciją susirenka ir telefonu, ir savarankiškai apsilankydami Šilutės TIC‘o internetinėje svetainėje. O tie, kas į centrą ateina, paprastai neskuba, nori pabendrauti ir gauti apčiuopiamos informacinės medžiagos – lankstinukų, krašto žemėlapių. TIC darbuotojai tokių leidinukų visada turi ir dalina nemokamai. O kad turistams būtų patogu, centras šiemet vasaros sezono metu dirbo ir savaitgaliais.

Tendencija, kad daugelis keliautojų ieško betarpiško bendravimo, išsakoma ir organizuojamuose turizmo forumuose, kuriuose dalyvauja ir šilutiškiai.

R. Grygelienė sako, jog atvykstantieji šiemet dažniausiai domėjosi Nemuno deltos regioniniu parku, norėjo pažinti gamtinius takus ir aplankyti H. Šojaus muziejų. O tie, kurie mūsų kraštą aplanko gegužės ar rugsėjo mėnesiais, negali suprasti, kaip tuo metu, kai anot jų, turime ir 25 laipsnius šilumos, galime nesudaryti pakankamai galimybių norintiems nuplaukti į kitą Kuršių marių krantą... Būtent šios galimybės pirmiausia ieško ir internetu būsimų kelionių maršrutą susidarantys turistai. Tad šioje srityje dar yra apie ką pagalvoti laivininkams.

Yra ką veikti ir valdžiai

Tačiau turistus priimantys specialistai pastebi, kad yra ką veikti ir krašto valdžiai. Nes tokie faktai, kad vis dar negalime svečiams pasiūlyti galimybės pamatyti rajoną važiuojant dviračių takais, kad vis dar vėsesniu oru neturi ką veikti svečių vaikai, nes neturime sporto ir sveikatingumo komplekso su baseinu, garbės rajonui tikrai nedaro.

Tinkamai išvystyta regioninė infrastruktūra, pasak R. Grygelienės, labai svarbi keliaujantiems žmonėms.

„Kai turėsime dviračių taką į Rusnę, kai sulauksime Rusnės apžvalgos bokšto, kai galėsime svečių vaikams pasiūlyti laisvalaikiu paplaukioti baseine, kuris tikrai padės spręsti vis dar aktualią turizmo sezoniškumo problemą, neabejoju, kad sulauksime ir daugiau mūsų kraštu besidominčių svečių“, - sakė R. Grygelienė.

Šiuo metu, pasak direktorės, objektų, kuriuos galima pasiūlyti turistams aplankyti esant prastam orui, turime vos kelis: H. Šojaus muziejų, Vydūno kultūros centrą, Ventės ragą.

Turizmas 1Lietuvą atranda ir lietuviai

Tačiau, pasak R. Grygelienės, turizmo plėtrai šalyje labai svarbu ir tinkamas valstybės vadovų požiūris, o šioje srityje irgi dar turime neartus dirvonus – pagal turistų skaičius Lietuva vis dar smarkiai atsilieka nuo artimiausių savo kaimynų latvių ir estų. Ir TIC‘o vadovė tuo nesistebi, nes, pasak jos, „estai turi suomius, o latviai turi Rygos oro uostą“, kuris smarkiai lenkia mūsų sostinės Vilniaus oro vartus. O keliaujantiems žmonėms labai svarbu, kad jie iš vienos valstybės į kitą galėtų patekti tiesioginiais skrydžiais.

Pasidžiaugti galime bent tuo, kad vis daugiau po savo šalį keliauja patys lietuviai. TIC‘o darbuotojos sako, jog turizmą šalies viduje smarkiai išjudino pernai inicijuotas projektas „Surink Lietuvą“. Keliauti po gimtinę skatinantis projektas apjungė visas 60 šalies savivaldybių, ir suteikė galimybę pažinti kiekvieną krašto lopinėlį, ir užpildyti visos Lietuvos žemėlapį.