Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pasivaikščiojimas po aukštapelkės širdį populiarėja

Image - Pasivaikščiojimas po aukštapelkės širdį populiarėja

Vasario 8 d. Nemuno deltos regioninis parkas (direktorius Žilvinas Čėsna) surengė tradicinį pelkių žygį po vieną didžiausių ir įspūdingiausių pelkių Lietuvoje – Aukštumalos aukštapelkę. Žygyje dalyvavo daugiau kaip pusšimtis žygeivių

Antradienis, 11 Vasaris Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Liberalų sąjūdis pretendentu į Seimą siūlo A. Endziną

Image - Liberalų sąjūdis pretendentu  į Seimą siūlo A. Endziną

Kelti savo skyriaus pirmininką Audrių Endziną pretendentu į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje rinkimų apygardoje Šilutės liberalsąjūdiečiai nusprendė trečiadienį, partijos skyriaus visuotiniame

Antradienis, 21 Sausis Komentarai (0)

Problema

Gydytojų namo išsiųsta šilutiškė mirė nuo infarkto

Image - Gydytojų namo išsiųsta  šilutiškė mirė nuo infarkto

Su miokardo infarkto požymiais į Šilutės ligoninę besikreipusi moteris buvo išsiųsta namo ir netrukus mirė. Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisija sutuoktinės netekusiam vyrui nurodė kompensuoti 30 tūkstančių eurų, o

Trečiadienis, 12 Vasaris Komentarai (2)

Savivaldybėje

Rusniškiams „akį rėžia“ kiauri stogai ir paslaugų kokybė

Image - Rusniškiams „akį rėžia“ kiauri stogai ir paslaugų kokybė

Šią savaitę prasidėjo kasmetinės Savivaldybės valdžios kelionės per seniūnijas, kurių metu gyventojams pristatomi visų metų darbai. Pirmieji pirmadienio popietę išklausyti tokios ataskaitos susirinko kelios dešimtys rusniškių.Savivaldybės vadovai galimai tikėjosi ypač

Pirmadienis, 17 Vasaris Komentarai (0)

Seniūnijose

2020-ieji – Saugų 480-ojo jubiliejaus metai: prisiminkime ir pasidžiaukime

Image - 2020-ieji – Saugų 480-ojo jubiliejaus metai: prisiminkime ir pasidžiaukime

Saugos šiemet švenčia 480 metų jubiliejų, tad šiai datai bus skirta nemažai seniūnijos renginių. Saugos - 13 km į šiaurę nuo Šilutės ir 13 km į pietryčius nuo Priekulės esantis

Šeštadienis, 15 Vasaris Komentarai (0)

graziausios sodbos_Valdziene_2Jau tapo gražia tradicija kiekvienais metais išrinkti geriausius rajono ūkininkus. Konkurso „Metų ūkis 2019“ nominantais šiemet tapo trys ūkininkai iš Alkos (Saugų sen.), Makių (Žemaičių Naumiesčio sen.) ir Galzdonų (Usėnų sen.) kaimų. Jie bus pagerbti rugsėjo 28 dieną, Žemaičių Naumiestyje vyksiančioje tradicinėje Mykolinių ir ūkininkų šventėje.
Nors konkurso nugalėtojai jau išrinkti, tačiau žiniasklaidos „desantas“, vadovaujamas Kaimo reikalų skyriaus vedėjo Povilo Budvyčio, dar kartą lankėsi geriausių rajono ūkininkų namuose.
Šįkart supažindiname su „Metų ūkis 2019“ trečiosios vietos laimėtoja Aldona Valdžiene, ūkininkaujančia Alkos kaime.

Ūkininkauti padeda sūnus

Nuo pat vaikystės A. Valdžienė gyvena praeitame šimtmetyje statytame raudonų plytų name. Mokytis ji pradėjo Žemaitkiemio pradinėje mokykloje, vėliau Sakūčiuose, o baigė tuometinę Šilutės I-ąją vidurinę mokyklą. Jau būdama septynerių metukų mokėjo melžti karves, kitus darbus dirbti, kuriuos liepdavo tėvelis (vėliau gyvenime jau teko dirbti laborante, kasininke).

Lygiai prieš šešiasdešimt aštuonerius metus, 1951 – ųjų rugsėjo 20 dieną, prasidėjo masinio trėmimo operacija „Osen“ (liet. ruduo), kurios metu į Krasnojarsko ir Altajaus kraštus bei Irkutsko ir Tomsko sritis buvo ištremta apie 20 000 Lietuvos gyventojų.

Ši tragedija neaplenkė ir mūsų lankytos ūkininkės A. Valdžienės. Tačiau dabar ponia Aldona su šypsena pasitiko žiniasklaidos atstovus bei Šilutės rajono savivaldybės Kaimo reikalų skyriaus vedėją P. Budvytį. Iš karto visus – gausią delegaciją, pakvietė į trobą.

Prisėdus prie stalo, prie puodelio karštos arbatos, ūkininkė pasakojo, kad puoselėja mišrų ūkį, augina ir pieninius galvijus, ir daržoves. Galvijų bandą sudaro 60 raguočių, iš jų 17 melžiamų karvių.
Ūkininkauti padeda sūnus Saulius, besidarbuojantis dar ir valdiškame darbe. Aldona džiaugiasi, kad visus techninius darbus atlieka sūnus, tačiau ir ji pati moka vairuoti traktorių.
Dukra Lina baigė socialinius mokslus Klaipėdos universitete ir pasirinko miestietišką gyvenimo būdą.

Pokalbio metu Aldona ne kartą pasidžiaugė, kad kaimas neprasigėręs.

Graziausios sodybos_ValdzieneSubūrė linksmiau gyventi norinčias moteris

Ūkininkė A. Valdžienė valdo 50 ha nuosavos žemės, kurios didelė dalis yra užliejama potvynio. Dar 20 ha žemės ji nuomoja.

Jaukiai sutvarkytą ūkininkės sodybą puošia anksčiau bene kiekvienuose namuose augusi gėlė – plačialapė monstera. Išpuoselėtame kieme tvarkingai sustatyta visa žemės ūkio technika: kombainas „Bizon“, didieji traktoriai „TYM“ ir „Belarus“, kita technika.

„Nebijau karvių melžti, nebijau ravėti, nebijau mėšlą mesti, nebijau ir su traktoriumi važiuoti. Karveliai į burną patys nelekia“, - linksmai nusiteikusi sakė ūkininkė.

Aldona prasitarė, kad horoskopų neskaitanti, nežiūrinti ir serialų, laiko randanti tik pauogauti, ir pagrybauti. Pasak jos, visos 365 dienos per metus yra dirbamos - penkios dienos ūkyje, o kiekvieną šeštadienį ir sekmadienį laiką leidžia prekiaudama turguje.

Visgi Aldona žino, kaip praskaidrinti sunkaus darbo dienas. Pati akordeonu grojanti A. Valdžienė draugėn subūrė linksmiau gyventi norinčias ir bet kokiais instrumentais bent kiek grojančias Žemaitkiemio bendruomenės moteris.
„Tuoj vakarai bus ilgesni, todėl galėsime su moterimis dažniau susitikti prie arbatos puodelio, padainuoti, suplanuoti daug įvairių užsiėmimų bendruomenės nariams“, - apie artimiausius savo planus užsimena veikli ūkininkė.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai