Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Lietuvoje užfiksuoti rekordai: paskelbė, kur buvo šilčiausia

Image - Lietuvoje užfiksuoti rekordai: paskelbė, kur buvo šilčiausia

  Trečiadienį Nidoje ir Šilutėje pasiekti sausio 15 dienos šilumos

Trečiadienis, 15 Sausis Komentarai (1)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Nevalytos nuotekos tekėjo į marias. Kaip reaguoja šilutiškiai?

Image - Nevalytos nuotekos tekėjo į marias. Kaip reaguoja  šilutiškiai?

  Antradienio pavakarę Lietuvą apskriejo sukrečianti žinia, jog Klaipėdos AB „Grigeo Klaipėda“ į Kuršių marias leido nevalytas nuotekas. Paskelbti šiurpūs faktai: tarša normas viršijo iki 130 kartų, į marias galimai išleista

Sekmadienis, 12 Sausis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Skelbiami 2020 m. karo prievolininkų sąrašai: 18-23 m. jaunuoliai kviečiami pasitikrinti, ar pateko

Image - Skelbiami 2020 m. karo prievolininkų sąrašai: 18-23 m. jaunuoliai kviečiami pasitikrinti, ar pateko

  Jau galima sužinoti, kas bus kviečiami atlikti karo prievolę šiais metais – šiandien paskelbti 2020 m. karo prievolininkų sąrašai. Jie skelbiami šioje interneto svetainėje https://sauktiniai.karys.lt. Prie kiekvienos karo prievolininko pavardės

Trečiadienis, 15 Sausis Komentarai (0)

Seniūnijose

Saugose sužibo penktoji Padėkos vakaro žvakutė

Image - Saugose sužibo penktoji  Padėkos vakaro žvakutė

Yra laikas dirbti ir laikas pasidžiaugti darbo vaisiais. Saugų seniūnijos kolektyvas, norėdamas atsidėkoti už įvairiapusę pagalbą, į penktąją Padėkos vakaro šventę pakvietė Savivaldybės atstovus, seniūnaičius, bendruomenių pirmininkus, mokyklų vadovus, saviveiklininkus,

Ketvirtadienis, 16 Sausis Komentarai (0)

hands-1150073 960_720Per 9 šių metų mėnesius Šilutės rajone gimė pusketvirto šimto kūdikių, aukso žiedus sumainė ir amžiną meilę vienas kitam prisiekė 313 porų, skirtingais gyvenimo keliais pasuko 120 porų, netekome 436 kraštiečių.

Rugpjūtis dar kartą patvirtino taisyklę, jog kaip tik jis yra vestuvių mėnuo, o mažiausiai norinčiųjų kurti naują šeimą buvo sausį. Užtat su skyrybomis yra priešingai – sausį užfiksuotas didžiausias jų bumas, o mažiausiai besiskiriančių buvo rugsėjį.

Šilutės rajono savivaldybės civilinės metrikacijos skyriaus (CMS) vedėja Lilija Valaitienė suskaičiavo, kad šiemet nuo sausio 1-osios iki rugsėjo pabaigos CMS daugiausia santuokų užregistruota rugpjūtį – 72. Tuo tarpu tuoktis sausio mėnesį pageidavo tik 8 poros. Iš 313 santuokų 124 poros tuokėsi bažnyčioje, apskaityta ir 31 užsienyje sudaryta santuoka.

Nebe pirmą kartą tuokėsi 62 vyrai ir 63 moterys. Nepilnamečių santuokų šiemet iki rugsėjo pabaigos neužregistruota.

Ištuokų priešingai: iš 120-ies, sausį užregistruota daugiausiai – net 25, o rugsėjį mažiausiai – tik 6. Abiejų susitarimu santuoką nutraukė 108 poros. Teismų sprendimu, su tėvu liko gyventi 8 vaikai, su motinomis kur kas daugiau – 78 vaikai.

Aiškėja, kad kartu pragyventų metų skaičiui sutuoktinių amžius neturi beveik jokios įtakos. Štai iš tų 120-ies porų kartu iki 5 metų buvo pragyvenusi 31 šeima, nuo 6 iki 15 m. kartu buvo 36 poros, nuo 16 iki 25 m. - 25, o nuo 25 iki 50 m. kartu gyveno 28 šeimos.

Iki rugsėjo pabaigos rajone šiemet gimė 349 kūdikiai: 169 berniukai ir 180 mergaičių. Miesto gyventojai susilaukė 187 naujagimių, seniūnijose sukrykštė 162 kūdikiai. Sulaukėme ir trijų dvynukų porų, jie gimė balandį, gegužę ir rugsėjį.

Jauniausia kūdikio susilaukusi mama buvo 17-os, vyriausia – 45 metų. Kovo mėnesį viena šeima susilaukė 10-ojo vaikelio, kita birželį – aštuntojo, dar dvejose šeimose vasarį ir liepą gimė po septintąją atžalą.
Vienišos motinos pagimdė 18 kūdikių, tėvystė pripažinta 134 naujagimiams.

Šiemet populiariųjų berniukų vardų sąraše Domas, Lukas, Rokas, Motiejus, Armandas, Nojus, Gabrielius, Gustas, Neitas, Danielius, Benas. Retų vardų sąraše Eivinas, Martas, Toras, Kornelijus, Deimantas, Danas, Žakas, Dainoras, Benediktas, Gvidas, Tajus, Juozas, Neilas, Mantautas, Ąžuolas, Laisvis, Neidas, Kamilis, Deimas, Hubertas, Matėjus, Oliveris, Tauras, Herkus.

Populiariausi mergaičių vardai: Tėja, Gabrielė, Urtė, Greta, Ugnė, Lėja, Sofija, Luka, Liepa, Elija ir Emilija. Populiarumo rekordų dar nemuša Olivija, Mantė, Lukrecija, Deilana, Maja, Emerita, Ditė, Luna, Elžbieta, Eiva, Abigailė, Žemyna, Matėja, Dorotėja, Auksė, Fausta, Milėja, Samanta, Upė, Pija, Zoja, Meilė, Jonė, Lolita, Gytė.

Per 9 mėnesius atsisveikinome su 436 velioniais, mirė 237 vyrai ir 199 moterys. Žymiai daugiau tarp mirusiųjų buvo seniūnijų gyventojų – tokių 257, tuo tarpu Šilutės mieste mirė 179 žmonės.

Netekome vieno 100 metų sulaukusio ilgaamžio, po vieną buvo sulaukę 99, 98 metų, du - 97 metų. Mirė ir du dešimtmečiai vaikai, šios nelaimės įvyko sausį ir rugsėjį. Kūdikių mirčių šiemet neužfiksuota.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt