Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

 • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Aplinkos viceministrės domėjosi potvynio valdymo ir prevencinėmis priemonėmis

Image - Aplinkos viceministrės domėjosi potvynio valdymo ir prevencinėmis priemonėmis

  Šilutėje lankėsi Aplinkos apsaugos viceministrės Rasa Vaitkevičiūtė ir Justina Grigaravičienė. Susitikime su savivaldybės vadovais bei administracijos specialistais kalbėta apie potvynio valdymo priemones. Pasak J. Grigaravičienės, su Vyriausybės kancleriu Algirdu Stončaičiu

Pirmadienis, 11 Lapkritis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Žalgirių gyventojai nerimauja: ar Savivaldybė pasotino tik pažadais?

Image - Žalgirių gyventojai nerimauja: ar Savivaldybė pasotino tik pažadais?

Prieš tris savaites Savivaldybės pagalbos šaukęsi ir pažadų nepalikti nelaimėje sulaukę potvynių vandenų kasmet semiamo Žalgirių kaimo Šilinės gatvės gyventojai vėl nerimauja. Jų nerimo priežastis – kelio į Rusnę rekonstrukcija,

Penktadienis, 15 Lapkritis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Šilutės policijos kieme - du nauji „VW Caddy“

Image - Šilutės policijos kieme - du nauji „VW Caddy“

Šilutės policijos komisariato kieme jau savaitę stovi du naujutelaičiai automobiliai „VW Caddy“ – dalis visos Lietuvos policijos automobilių parką papildžiusių naujų transporto priemonių. Dabar Šilutės policija turi 9 tarnybinius automobilius

Pirmadienis, 18 Lapkritis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Image - Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Didžioji dalis švėkšniškių asociacijos „Švėkšniškių sambūris“ narių - pagyvenę žmonės, aktyviai dalyvaujantys bendruomenės gyvenime. Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga jie suruošė šventę sau ir pakvietė į ją visus norinčius susitikti,

Penktadienis, 4 Spalis Komentarai (0)

 

1Kad ir kokios būtų prekės – jų kainos skiriasi ne šiaip sau. Kaina dažnai atspindi produkto kokybę – kuo prekė brangesnė, tuo gamintojas į jos gamybą investavo daugiau laiko, pastangų, pinigų, buvo naudojamos aukštos technologijos ir atlikti įvairūs bandymai kokybei užtikrinti.

Ta pati situacija pritaikoma ir bandant išsiaiškinti, kuo skiriasi pigiausios ir geriausios žieminės padangos. Šiandien pakalbėsime būtent apie tai bei padėsime įvertinti padangų kokybę plika akimi.

Kas būdinga kokybiškoms žieminėms padangoms?

Savaime suprantama, kad geriausios žieminės padangos užtikrins saugesnes keliones. Tačiau pirkdami dvigubai brangesnes padangas ne tik norėtųsi, bet ir turėtumėte žinoti, už ką mokate papildomai.

 • Ilgaamžiškumas – brangios padangos dažniausiai būna ilgaamžės. Su pigiomis, ne populiaraus gamintojo, padangomis automobilį eksploatuosite 3-4 sezonus, o su brangesnėmis – net 4-6.
 • Valdymas – jeigu pavairuotumėte automobilį su pigiomis ir, po to, su brangiomis padangomis, tikrai pastebėtumėte, jog automobilį žymiai lengviau valdyti su pastarosiomis padangomis.
 • Triukšmas – tokie gamintojai kaip „Goodyear“, „Michelin“ padangas gamina atsižvelgdami ir į mažiausias smulkmenas – tarp jų ir keliamas triukšmas. Kokybiškos padangos bus pagamintos suderinant ir puikų valdymą ir komfortą ir mažiausią įmanomą triukšmą.

Pirkdami kokybiškas padangas mokate ne vien tik už vardą – kaip jau minėjome, daug patirties turintys, visame pasaulyje pripažinti padangų gamintojai puikiai išmano kokybę ir tikrai žino, kaip ją įgyvendinti.

Kokybiškų padangų požymiai

Padangų kokybę įvertinti nėra labai sudėtinga. Pradėkite nuo vizualios apžiūros – padangų guma turi būti minkšta, nes kietas protektorius neužtikrins gero sukibimo su sniegu, ypač, ledu.

Na, o pati lengviausia įvertinimo dalis yra perskaityti informaciją, kurią privalo suteikti pats gamintojas. Visos naujos padangos turi būti įvertinamos atliekant tam tikrus bandymus. O jų rezultatus rasite ant padangos krašto:

 • TREADWEAR – ši informacija parodo, kaip greitai dėvisi padanga. Kuo šalia šio užrašo didesnis skaičius, tuo padanga lėčiau dėvisi, t.y. yra ilgaamžiška.
 • TEMPERATURE – tai parodo padangos atsparumą aukštai temperatūrai. Ji vertinama nuo A iki C (pastarasis yra prasčiausias įvertinimas). Prastos kokybės padanga gali būti nepakankamai atspari aukštai temperatūrai ir lengviau deformuotis.
 • TRACTION – šis indikatorius parodo sukibimo su šlapia kelio danga lygį. Žymima nuo AA iki C.

Taigi, padangų kokybė yra labai svarbi, o ją įvertinti nėra taip sudėtinga, kaip gali pasirodyti. Siūlome apsilankyti internetinėje parduotuvėse Senukai.lt ir savo akimis pamatyti, kokios yra geriausios žieminės padangos šiandien.

 • Naujausi
 • Populiarūs
 • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt