Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Visoje šalyje miškasodis jau įsibėgėja

Image - Visoje šalyje miškasodis jau įsibėgėja

  Į miškus iškeliauja 30 milijonų medelių, kuriuos pasodins Valstybinių miškų urėdija (VMU). Bus atkurta 8 362 ha miškų ir įveista dar 509 ha naujų miškų plotų. Daugiausia bus pasodinta, kaip

Trečiadienis, 8 Balandis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Liberalų sąjūdis pretendentu į Seimą siūlo A. Endziną

Image - Liberalų sąjūdis pretendentu  į Seimą siūlo A. Endziną

Kelti savo skyriaus pirmininką Audrių Endziną pretendentu į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje rinkimų apygardoje Šilutės liberalsąjūdiečiai nusprendė trečiadienį, partijos skyriaus visuotiniame

Antradienis, 21 Sausis Komentarai (0)

Problema

Į sukčių pinkles įkliuvusi verslininkė ieško kitų nukentėjusiųjų

Image - Į sukčių pinkles įkliuvusi verslininkė ieško kitų  nukentėjusiųjų

Iš Vokietijos užmestos sukčių pinklės stipriai įpainiojo šilutiškę verslininkę. Į įmonės pašto dėžutę antrą kartą gavusi anglų kalba paruoštus dokumentus, moteris pagalvojo, kad tai ES duomenų patvirtinimo forma, juos pasirašė

Pirmadienis, 30 kovas Komentarai (0)

Savivaldybėje

Nuo trečiadienio Šilutėje pradeda veikti mobilus patikros punktas

Image - Nuo trečiadienio Šilutėje pradeda veikti mobilus patikros punktas

  Jau rytoj prie Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro pradeda veikti Mobilusis patikros punktas dėl koronaviruso tepinėlių paėmimo. Prieš važiuojant išsitirti būtina registruotis bendruoju telefonu

Antradienis, 7 Balandis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos knygnešius – kovotojus už lietuvišką žodį - prisimenant

Image - Švėkšnos knygnešius – kovotojus  už lietuvišką žodį - prisimenant

Kasmet kovo 16-ąją švėkšniškiai mini Knygnešio dieną. Pastarasis - aštuonioliktasis paminėjimas buvo kitoks – be renginio, be žmonių, be prisiminimų... Net šv. Mišios už knygnešius Švėkšnos šv. apaštalo Jokūbo bažnyčioje

Ketvirtadienis, 26 kovas Komentarai (0)

 

1Kad ir kokios būtų prekės – jų kainos skiriasi ne šiaip sau. Kaina dažnai atspindi produkto kokybę – kuo prekė brangesnė, tuo gamintojas į jos gamybą investavo daugiau laiko, pastangų, pinigų, buvo naudojamos aukštos technologijos ir atlikti įvairūs bandymai kokybei užtikrinti.

Ta pati situacija pritaikoma ir bandant išsiaiškinti, kuo skiriasi pigiausios ir geriausios žieminės padangos. Šiandien pakalbėsime būtent apie tai bei padėsime įvertinti padangų kokybę plika akimi.

Kas būdinga kokybiškoms žieminėms padangoms?

Savaime suprantama, kad geriausios žieminės padangos užtikrins saugesnes keliones. Tačiau pirkdami dvigubai brangesnes padangas ne tik norėtųsi, bet ir turėtumėte žinoti, už ką mokate papildomai.

  • Ilgaamžiškumas – brangios padangos dažniausiai būna ilgaamžės. Su pigiomis, ne populiaraus gamintojo, padangomis automobilį eksploatuosite 3-4 sezonus, o su brangesnėmis – net 4-6.
  • Valdymas – jeigu pavairuotumėte automobilį su pigiomis ir, po to, su brangiomis padangomis, tikrai pastebėtumėte, jog automobilį žymiai lengviau valdyti su pastarosiomis padangomis.
  • Triukšmas – tokie gamintojai kaip „Goodyear“, „Michelin“ padangas gamina atsižvelgdami ir į mažiausias smulkmenas – tarp jų ir keliamas triukšmas. Kokybiškos padangos bus pagamintos suderinant ir puikų valdymą ir komfortą ir mažiausią įmanomą triukšmą.

Pirkdami kokybiškas padangas mokate ne vien tik už vardą – kaip jau minėjome, daug patirties turintys, visame pasaulyje pripažinti padangų gamintojai puikiai išmano kokybę ir tikrai žino, kaip ją įgyvendinti.

Kokybiškų padangų požymiai

Padangų kokybę įvertinti nėra labai sudėtinga. Pradėkite nuo vizualios apžiūros – padangų guma turi būti minkšta, nes kietas protektorius neužtikrins gero sukibimo su sniegu, ypač, ledu.

Na, o pati lengviausia įvertinimo dalis yra perskaityti informaciją, kurią privalo suteikti pats gamintojas. Visos naujos padangos turi būti įvertinamos atliekant tam tikrus bandymus. O jų rezultatus rasite ant padangos krašto:

  • TREADWEAR – ši informacija parodo, kaip greitai dėvisi padanga. Kuo šalia šio užrašo didesnis skaičius, tuo padanga lėčiau dėvisi, t.y. yra ilgaamžiška.
  • TEMPERATURE – tai parodo padangos atsparumą aukštai temperatūrai. Ji vertinama nuo A iki C (pastarasis yra prasčiausias įvertinimas). Prastos kokybės padanga gali būti nepakankamai atspari aukštai temperatūrai ir lengviau deformuotis.
  • TRACTION – šis indikatorius parodo sukibimo su šlapia kelio danga lygį. Žymima nuo AA iki C.

Taigi, padangų kokybė yra labai svarbi, o ją įvertinti nėra taip sudėtinga, kaip gali pasirodyti. Siūlome apsilankyti internetinėje parduotuvėse Senukai.lt ir savo akimis pamatyti, kokios yra geriausios žieminės padangos šiandien.

Komentarai  

 
#1 Armis 2019-11-30 16:41
Tikrai ne viskas kainoje... As tobulas padangas nusipirkau už 50 eur vieneta, cia skaitosi ekonomines klases, bet vazineja jomis net ir imones direktoriai, kurie supranta, kad ne kainoje esme. Vilnius garseja aukstesnem kainom, bet net ir padangas sitam mieste galima nusipirkti padoria kaina.