Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Jau nutraukiamas vilkų medžioklės sezonas

Image - Jau nutraukiamas vilkų medžioklės sezonas

  Aplinkos ministro įsakymu nutraukiamas 2019-2020 m. vilkų medžioklės sezonas, išnaudojus jų sumedžiojimo limitą, ir nuo sausio 17 d., šiuos žvėris draudžiama

Penktadienis, 17 Sausis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Ūkininkams rimtai grasina kiaulių maras ir paukščių gripas

Image - Ūkininkams rimtai grasina kiaulių maras ir paukščių gripas

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, jog mūsų šalies ūkininkams šiuo metu rimtai grasina du virusai: Lenkijoje jau užfiksuota 10 paukščių gripo atvejų, o šalia Šilutės esančiame Plungės rajone neseniai

Penktadienis, 17 Sausis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Senjorai cepelinais bus vaišinami ir Šilutėje

Image - Senjorai cepelinais bus vaišinami  ir Šilutėje

Vasario 2-ąją, Pasaulio cepelinų dieną, tinklaraštininkas Riebus katinas kviečia pavaišinti senjorus cepelinais.Apie savo dalyvavimą akcijoje jau paskelbė Šilutės valgykla „Šyša“, lietuviškų patiekalų kavinė „Astra“ ir „Trukio stotelė“. Kitos valgyklos, restoranai

Pirmadienis, 20 Sausis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos Padėkos vakare – pagarbos ženklai aktyviausiems ir iniciatyviausiems

Image - Švėkšnos Padėkos vakare – pagarbos ženklai  aktyviausiems ir iniciatyviausiems

Aktyviausi Švėkšnos bendruomenės nariai, tie, kas nuolat remia įvairias seniūnijos, vietos gimnazijos ir kultūros įstaigų iniciatyvas ir šiemet metų sandūroje sukviesti į Padėkos vakaronę. Tai – ilgametė šios seniūnijos ir

Šeštadienis, 18 Sausis Komentarai (0)

Neigaliuju bustasPenki neįgalieji ir jų artimieji iš Šilutės, Vilkyčių ir Usėnų jau gali džiaugtis geresnėmis gyvenimo sąlygomis: specialiai jų poreikiams pritaikytais vonios kambariais, nupirktais laiptų kopikliais, keltuvu į namą.

Šiemet neįgaliųjų būsto pritaikymo darbams iš LR valstybės ir Šilutės rajono savivaldybės biudžetų buvo skirta 46 042 Eur.

Dar viena šeima, auginanti sunkią negalią turintį vaiką, turėjo galimybę įsigyti sensorinių priemonių, reikalingų gerinti vaiko raidą.

Skyrė daugiau pinigų

2019 metais Šilutės rajono savivaldybei neįgaliųjų būsto pritaikymo darbams buvo skirta 27 625,20 Eur (2018 metais – 24 208,48 Eur) valstybės biudžeto lėšų ir 18 416,8o Eur Šilutės rajono savivaldybės biudžeto lėšų. Iš viso šiai paramai skirta 46 042 Eur – 5 553 Eur daugiau negu pernai.

Šiemet, įgyvendinant Būsto pritaikymo neįgaliesiems programą, būstas buvo pritaikytas 5 asmenims. Pernai šia parama pasinaudojo 13 žmonių.
Pasak Socialinės paramos skyriaus vedėjo Alvido Šimelionio, šiemet būstų pritaikyta mažiau, nes Savivaldybė negavo daugiau prašymų. Kelis metus atgal Šilutė pirmavo Lietuvoje pagal pritaikomų būstų skaičių, taigi šiemet jau nebebuvo tokio poreikio.

Visus atliktus darbus įvertino pas neįgaliuosius važiavusi komisija, kurioje - Šilutės neįgaliųjų draugijos, Socialinės paramos ir Ūkio skyrių specialistai. Aplankytieji neslėpė džiaugsmo, jog tokiems savo namų patobulinimams gavo solidžią valstybės ir Savivaldybės paramą.

Stiprinant šeimų, auginančių vaikus su sunkia negalia socialinį saugumą 2019 metais kompensuojamas sensorinių priemonių įsigijimas vienai šeimai už 1 049 Eur. Pagal šią programą pernai buvo pritaikytas būstas ir kompensuotas sensorinių priemonių įsigijimas 4 šeimoms už 9 799,93 Eur.

Statybininkai dirbo kaip sauneigaliuju bustas_3

Komisija aplankė Liepų gatvėje gyvenančią 86 metų senjorę A. T. B. Rytais ir vakarais močiute rūpinasi kartu gyvenanti anūko šeima, dieną mama rūpinasi dukros. Antrame aukšte esančiame bute buvo pritaikyta vonios patalpa, tam viso panaudota 5765 Eur lėšų. Senjorei taip pat nupirktas mobilus laiptų kopiklis neįgaliojo vežimėliui, tam skirta 2520 Eur lėšų. Prašymą būstui pritaikyti šeima pateikė šiemet.

Apie galimybę pritaikyti būstą neįgaliai mamai dukra Audronė sužinojo iš Savivaldybės teisininko Vaido Kuzo, kuomet teisme tvarkėsi rūpybos reikalus. Specialistas stebėjosi, kad šeima taip vargsta laiptais nešiodami moterį, ją prausdami, tad pasiūlė pasinaudoti Būsto pritaikymo neįgaliesiems programa. „Jau naudojamės pritaikyta vonia ir labai džiaugiamės“, - sakė mamą slauganti Audronė.

Šeima džiaugiasi ir darbus atlikusia įmone „Stomeda“, kuriai vadovauja Tomas Budrikis. Įmonės vadovas šeimai pasiūlė patogius patobulinimus santechniniuose mazguose. Ir įrengė juos be papildomų lėšų. „Vyrai dirbo kaip sau“, - padėkos žodžių darbus atlikusiai įmonei negailėjo Audronė. Dukra džiaugiasi, kad pritaikius vonios kambarį ir tualetą, tapo daug paprasčiau prižiūrėti mamą.

Džiaugiasi parama

Vonios kambarys pritaikytas ir Kęstučio gatvėje, Šilutėje gyvenančiai 78 metų D. T. Moteris turi sunkią negalią, ja rūpinasi dukra su žentu. Komisiją pasitikęs žentas Kęstutis irgi patenkintas atliktais darbais, nes padidinus vonios kambarį tapo paprasčiau rūpintis neįgalia šeimos nare. Apie šią paramą jis sužinojo iš laikraščių, o prašymą ja pasinaudoti artimieji pateikė dar pernai.

Vonios pritaikymui panaudota viso 5524 Eur lėšų, taip pat nupirktas mobilus laiptų kopiklis neįgaliojo vežimėliui, kuriam įsigyti prireikė 1862 Eur lėšų.

Vonios patalpa pritaikyta ir Usėnuose gyvenančiam 82 metų žmogui. Tam panaudota 8741 Eur lėšų. Taip pat nupirktas mobilus laiptų kopiklis, kurio vertė 2 520 Eur.

Būstas pritaikytas ir 71-erių vilkytiškiui P. P. Vonios pritaikymui viso skirta 9411 Eur. Taip pat nupirktas keltuvas į gyvenamąjį namą, kuriam panaudota 8500 Eur. Prašymas pateiktas pernai.

Šilutėje, H. Šojaus gatvėje gyvenančiam E. M. perduotas 2018 metais įsigytas mobilus laiptų kopiklis. Prašymą šeima buvo pateikusi 2018 metais.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt