Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Image - Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Atėjęs pavasaris - pats geriausias laikas atsinaujinti, pradėti naujus darbus ir gerai leisti laiką. Nors pasaulinis virusas pristabdė gyvenimą, Šilutės seniūnijos ir „Šilutės komunalininko“ darbininkai nesnaudžia. Šilutės mieste jau pasodinta

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (1)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (5)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Image - Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Šilutės savivaldybės tarybos posėdyje balandžio 23 dieną opozicijos lyderė, konservatorė Sandra Tamašauskienė paskelbė apie savo atsistatydinimą iš lyderės pareigų. Ji sakė, kad jos atsistatydinimas yra sutarties su opozicijos partneriais -

Ketvirtadienis, 7 Gegužė Komentarai (0)

Problema

Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Image - Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Šilutės vaizdą darkantys ir visus įvažiuojančius į mūsų miestą šiurpinantys senieji autobusų stoties pastatai pagaliau pradėti stumti privatizacijai.Šilutiškiai jau seniai piktinasi, kad šie nebenaudojami pastatai netvarkomi, kad juose dažnai būriuojasi

Pirmadienis, 25 Gegužė Komentarai (1)

Savivaldybėje

Vaikų darželiai atgijo: turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Image - Vaikų darželiai atgijo:  turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Ar įmanoma, kad penkiametis vaikas susirgtų... depresija? Mintis regis, nereali, tačiau kaip tik tokiu klausimu nustebina mažametės mama. Toji mintis moterį ne juokais pradėjo kamuoti pastarąjį mėnesį, kol ji buvo

Antradienis, 26 Gegužė Komentarai (0)

Seniūnijose

Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja apie paplūdimį

Image - Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja  apie paplūdimį

Didžiajame Juknaičių ežere apsigyveno amūrai, karpiai, plačiakakčiai - iš viso apie 360 žuvų. Įžuvinti ilgus metus apleistą, nendrėmis apaugusį vandens telkinį sugalvojo aktyvūs bendruomenės nariai, prieš tai pasitarę su specialistais

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

asmeninis asistentas_2Nuo šiol Šilutėje ar rajone gyvenantys negalią turintys žmonės turi galimybę nemokamai pasikviesti asmeninį asistentą į namus ir sulaukti pagalbos kasdieninėse situacijose namuose ar viešose vietose.

Sveikiems žmonėms kartais sunku suprasti, kad negalią turinčiam žmogui sunkiau apsipirkti, užlipti laiptais, nueiti į renginį. Kitiems pagalbos reikia ir valgant, rengiantis ar bandant kažką pasakyti.

Naują projektą kuruojančios Šilutės rajono savivaldybės atstovai įsitikinę, kad asmeninio asistento paslaugos poreikis Šilutėje yra. Šiuo metu jau yra trys neįgalieji, besinaudojantys šia paslauga, teikti prašymus kviečiami ir kiti fizinę ar kompleksinę negalią turintys žmonės.

Gali naudotis nuo 16 metų

„Paslaugų šeimai plėtojimas Šilutės rajone“ projekto paslaugų sąrašas jau nuo rugsėjo pasipildė dar viena paslauga – Asmeninis asistentas fizinę ir (ar) kompleksinę negalią turintiems asmenims.

Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus Socialinių paslaugų poskyrio vedėja Audronė Barauskienė pasakojo, kad Savivaldybė parengė projektą ir 4 metams gavo 62 000 Eur finansavimą iš ES struktūrinių fondų.

Asmeninio asistento paslaugų teikėjas Savivaldybės administracija ir atrinktas partneris – Šilutės socialinių paslaugų centras. Šiame centre dviem metams jau įdarbinti keturi asmeniniai asistentai. Planuojama, kad jų pagalbą pajus 20 žmonių, o vienu metu paslauga galės naudotis 5 žmonės.

„Tai yra bandomasis projektas. Tikimės, kad Šilutės rajone ši paslauga bus veiksminga ir jos tęstinumas bus“, - sakė A. Barauskienė.

Asmeninio asistento paslauga gali būti skiriama 16 metų ir vyresniems, darbingo amžiaus asmenims, turintiems fizinę ar kompleksinę negalią: Neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo nustatyta tvarka nustatytas neįgalumo lygis arba darbingumo lygis dėl fizinės (judėjimo, regos, klausos, vidaus organų sutrikimai) ir (ar) kompleksinės negalios, kuri visiškai arba vidutiniškai apriboja jų veiklą, galimybes orientuotis, dirbti bei savarankiškai tvarkyti asmeninį ir socialinį gyvenimą.

Paslauga nemokama

Asmeninis asistentas neįgaliajam padės namų ar viešoje erdvėje, iki 4 valandų per parą, 7 dienas per savaitę. Paslauga nemokama.

Asmeninis asistentas gali suteikti individualią diskretišką pagalbą, susijusią su asmens higiena, maitinimu. Taip pat lydėti žmogų į sveikatos priežiūros ar kitas valstybės, ar savivaldybės įstaigas, organizacijas, užimtumo įstaigas, darbą, laisvalaikio praleidimo vietą.

Neįgaliajam gali būti suteikta individuali pagalba adekvačiai reaguojant į aplinką ir siekiant užmegzti bei palaikyti socialinius santykius su aplinka: kalbėti, orientuotis laike ir aplinkoje, disponuoti finansiniais ištekliais, vartoti vaistus, bendrauti.

Norintys gauti šią paslaugą, turi pateikti neįgalumo dokumentą, asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą bei užpildyti prašymą.

Kreiptis dėl paslaugos pagal gyvenamąją vietą galima į seniūnijos socialinę darbuotoją, Savivaldybę.

Sveikina naujovę

„Kiti gal neįsivaizduoja, kaip paprastose situacijose neįgaliam žmogui gali būti nelengva susitvarkyti. Kliūtimis gali tapti laiptai ar durų slenksčiai“, - sako negalią turinti šilutiškė Marija.

Jauna moteris sveikina asmeninio asistento paslaugos atsiradimą mūsų rajone. Anot jos, tokia pagalba neįgaliems žmonėms labai reikalinga.

Pati Marija šia paslauga naudotis nežada, nes turi artimųjų, kurie jai padeda apsipirkti, į namus nunešti didesnius daiktus, nueiti pas gydytojus.