Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Image - Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Atėjęs pavasaris - pats geriausias laikas atsinaujinti, pradėti naujus darbus ir gerai leisti laiką. Nors pasaulinis virusas pristabdė gyvenimą, Šilutės seniūnijos ir „Šilutės komunalininko“ darbininkai nesnaudžia. Šilutės mieste jau pasodinta

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (5)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Image - Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Šilutės savivaldybės tarybos posėdyje balandžio 23 dieną opozicijos lyderė, konservatorė Sandra Tamašauskienė paskelbė apie savo atsistatydinimą iš lyderės pareigų. Ji sakė, kad jos atsistatydinimas yra sutarties su opozicijos partneriais -

Ketvirtadienis, 7 Gegužė Komentarai (0)

Problema

Problema Katyčiuose: gyventojai nesutinka su bibliotekos perkėlimu

Image - Problema Katyčiuose: gyventojai nesutinka su bibliotekos perkėlimu

Vasaros pabaigoje miestelio centre esanti Katyčių biblioteka bus iškelta į naujas patalpas mokyklos pastate. Nuo 1947 m. tame pačiame name veikusios bibliotekos iškėlimas netenkina lankytojų, kurie buvo įpratę daug metų

Šeštadienis, 16 Gegužė Komentarai (0)

Savivaldybėje

Pandemijos banga Baltijos šalyse beveik baigėsi, sunkiausia – kaimyninėse šalyse

Image - Pandemijos banga Baltijos šalyse beveik baigėsi, sunkiausia – kaimyninėse šalyse

Nors šalyje nuosekliai auga žmonių judumas ir dirbančiųjų skaičius, ne tik Lietuvoje, bet ir visose Baltijos šalyse koronaviruso pandemijos banga artėja link pabaigos. Geriausiai šiandien sekasi Estijai ir Lietuvai, kur

Pirmadienis, 25 Gegužė Komentarai (0)

Seniūnijose

Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja apie paplūdimį

Image - Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja  apie paplūdimį

Didžiajame Juknaičių ežere apsigyveno amūrai, karpiai, plačiakakčiai - iš viso apie 360 žuvų. Įžuvinti ilgus metus apleistą, nendrėmis apaugusį vandens telkinį sugalvojo aktyvūs bendruomenės nariai, prieš tai pasitarę su specialistais

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

SAULES ENDZINO2020 m. sausio 31 d. 15 val. - tai paskutinis laikas, kai gyventojai, šiemet suplanavę statyti saulės jėgainę iki 10 kW galios, turi deklaruoti savo planą Aplinkos projektų valdymo agentūrai. Tik deklaravę savo ketinimą būsimos saulės energijos jėgainės statytojai gali tikėtis gauti kompensaciją - 320 Eur už 1 kW jėgainės galios.

„Taigi, jėgainės statytojai vienu trečdaliu ar ketvirtadaliu kainos gali atpiginti savo saulės energijos jėgainės statybą“, - sako UAB „Energetikos objektų statyba“direktorius Audrius Endzinas.

Jėgainių projektuotojai ir statybininkai rūpinasi užsakovų gerove

UAB „Energetikos objektų statyba“ jau nuo 2010 metų užsiima Saulės energijos jėgainių projektavimu, statyba ir visų reikiamų dokumentų sutvarkymu, kad perteklinė pagaminta energija iš elektros energetikos tinklų būtų sugrąžinta ją pagaminusiam vartotojui.

Bendrovės direktorius A. Endzinas džiaugiasi, kad visi privatūs asmenys, sugalvoję savo sodyboje pasistatyti saulės energijos jėgainę, jau keleri metai gali gauti ir Valstybės paramą. Didžiausia parama siekia 3200 Eur už 10 kW galios jėgainę.

Šiemet LR Vyriausybė biudžete tam paskyrė dvigubai didesnę paramos sumą, nei praėjusiais metais - 14 mln. Eur. Todėl, anot A. Endzino, būtų neatsakinga nepasinaudoti paramos galimybe. 2020 metais pasistatę jėgainę paramos negaus tik tie, kurie nedeklaruos savo planų iki š. m. sausio 31 dienos.

Verslo įmonėms, kurios planuoja šiemet statyti saulės jėgainę, parama nėra skiriama. Tačiau bendrovės, kurios yra PVM ir pelno mokesčio mokėtojos, gali pasiskaičiuoti pačios, kokią sumą jos sutaupys, jeigu įgyvendins statybų sumanymą.

Saulės energijos jėgainių projektuotojai ir statytojai, pasak A. Endzino, yra tiesiogiai suinteresuoti, kad žmogus, suplanavęs pasistatyti jėgainę privatiems poreikiams, pasinaudotų visomis galimomis Valstybės lengvatomis ir finansine parama.

Įgyvendino savo svajonę

Šilutės seniūnijos Paleičių kaimo ūkininkai Dalia ir Eugenijus Šulskiai jau kelios savaitės džiaugiasi savo saulės energijos jėgaine. Praėjusių metų pradžioje jie buvo deklaravę, kad planuoja statyti jėgainę, ir dabar neabejotinai gaus Valstybės paramą.

Dalia „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad šeima savo ūkyje augina kelias dešimtis mėsinių galvijų, parduoda jų vienerių metų prieauglį. Tokiam ūkiui reikia nemažai elektros energijos: jos pagalba veikia ventiliatoriai, pašarų gamybos bei gyvulių priežiūros įrengimai. Todėl ir buvo suplanuota, kad bent didesnę dalį energijos pasigamins patys, panaudodami saulės energiją.

Dalia stebėjosi, kaip greitai ir kokybiškai buvo atlikti visi saulės energijos jėgainės projektavimo, statybos ir pajungimo į bendrą elektros energijos sistemą darbai. Meistrus savo sodyboje kartkartėmis ji matė tik porą savaičių.

A. Endzinas aplankė naujosios jėgainės šeimininkus, kad išsiaiškintų, kaip jiems sekasi naudotis sukuriama energija. Pokalbio metu jis užsiminė, kad Valstybės finansinė parama skiriama ir rekonstruojantiems senas šildymo sistemas, ir diegiantiems šilumos siurblių „Oras - oras“ bei „Oras - vanduo“ sistemas. Nors tokių sistemų „Energetikos objektų statyba“ nestato, tačiau savo klientams gali patarti kaip pasirinkti geriausius tos srities specialistus.

Pasak A. Endzino, pasirenkantys statyti saulės energijos jėgaines ar šilumos sistemas, ir norintys gauti kompensacijas, tokius planus turėtų registruoti Aplinkos projektų valdymo agentūroje: www.apva.lt svetainėje iki šių metų sausio 31 d.