Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Ornitologai stebi gandro kelionę namo

Image - Ornitologai stebi gandro  kelionę namo

„Sausis šiemet buvo neaišku - ruduo ar pavasaris, o vasaris jau aišku, kad yra pavasaris“, - sako Ventės ornitologijos stoties vedėjas Vytautas Jusys, kai klausiame apie prasidėjusią pavasarinę paukščių

Antradienis, 18 Vasaris Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Liberalų sąjūdis pretendentu į Seimą siūlo A. Endziną

Image - Liberalų sąjūdis pretendentu  į Seimą siūlo A. Endziną

Kelti savo skyriaus pirmininką Audrių Endziną pretendentu į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje rinkimų apygardoje Šilutės liberalsąjūdiečiai nusprendė trečiadienį, partijos skyriaus visuotiniame

Antradienis, 21 Sausis Komentarai (0)

Problema

Gydytojų namo išsiųsta šilutiškė mirė nuo infarkto

Image - Gydytojų namo išsiųsta  šilutiškė mirė nuo infarkto

Su miokardo infarkto požymiais į Šilutės ligoninę besikreipusi moteris buvo išsiųsta namo ir netrukus mirė. Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisija sutuoktinės netekusiam vyrui nurodė kompensuoti 30 tūkstančių eurų, o

Trečiadienis, 12 Vasaris Komentarai (2)

Savivaldybėje

Šilutės medikai koronaviruso grėsmei pasirengė: paruošta speciali patalpa, apranga ir dezinfekcijos

Image - Šilutės medikai koronaviruso grėsmei pasirengė: paruošta speciali patalpa, apranga  ir dezinfekcijos

Suvaldyti mirtį nešantį koronavirusą ruošiasi ir Šilutės ligoninė. Kiekvienas į Priėmimo skyrių patekęs asmuo, kuriam būtų įtartas šis virusas, būtų nukreiptas į specialų apžiūrų kabinetą, jam būtų uždėta kaukė, ir

Pirmadienis, 17 Vasaris Komentarai (0)

Seniūnijose

2020-ieji – Saugų 480-ojo jubiliejaus metai: prisiminkime ir pasidžiaukime

Image - 2020-ieji – Saugų 480-ojo jubiliejaus metai: prisiminkime ir pasidžiaukime

Saugos šiemet švenčia 480 metų jubiliejų, tad šiai datai bus skirta nemažai seniūnijos renginių. Saugos - 13 km į šiaurę nuo Šilutės ir 13 km į pietryčius nuo Priekulės esantis

Šeštadienis, 15 Vasaris Komentarai (0)

remontas vaiku_centro_2Socialinės apsaugos ir darbo ministerija paskirstė 5,3 mln. eurų 343 Lietuvos vaikų dienos centrams. Po 16 000 eurų paskirta ir Šilutės rajone veikiantiems vaikų dienos centrams, kurių šiemet jau turime net šešis, kiekvieną jų lanko apie 20 vaikų. Tiesa, kol kas dar nėra tikslių duomenų, ar finansavimą gaus visi centrai.

Vaikų dienos centruose šiuo metu vyksta remontai, vienas jų plečiamas, kad jį galėtų lankyti jau 30 vaikų. Taigi, realybė tokia, kad tokių centrų, kuriuose po pamokų renkasi įvairaus amžiaus vaikai, poreikis auga kasmet, o remti jų egzistavimą privalo ir savivaldybės.

Veikia jau 6 centrai

Vaikų dienos centrai – tai maždaug prieš keletą dešimtmečių buvusių prailgintos dienos grupių mokyklose analogas. Regis dar visai neseniai Šilutėje įkurtas pirmasis toks centras, paskui antrasis, o štai šiemet jau suskaičiuojame šešis. Socialinių paslaugų centro padalinys Šilutėje ir Krizių, pagalbos bei informacijos centras Juknaičių mokykloje, privatus dienos centras „Diena kitaip“ Šilutėje, taip pat centrai Vainuto, Vilkyčių mokyklose ir pirmi metai Usėnų mokykloje, - tiek vaikų dienos centrų jau turime rajone. Kiekvieną jų nuolat lanko apie 20 vaikų ir paauglių. Jie čia ne tik leidžia laisvalaikį: jie taip pat ruošia pamokas, yra maitinami, su jais vyksta įvairi ugdomoji veikla.

Savivaldybės socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis sako, kad jau aišku, jog po 16 000 eurų bus skirta abiems Šilutėje ir Juknaičiuose bei Usėnuose įkurtiems centras, greičiausiai finansavimą gaus ir rezerviniame sąraše atsidūrę vilkytiškiai, nes taip nutiko pernai. Gali būti, kad patiems lėšų teks ieškoti tik vainutiškiams.
Pinigai bus pervedami tiesiogiai centrams.

Rengia šeimynišką aplinkąremontas vaiku_centro

Sukame į Liepų gatvėje įsikūrusį Šilutės socialinių paslaugų centro padalinį – Vaikų dienos centrą. Jau keli metai čia veikiančiose patalpose dabar triūsia statybininkai. Centrui atiduotos visos viename įėjime esančios pirmojo aukšto patalpos. Dabar jos ne tik atnaujinamos, bet ir plečiamos: įrengiamos modernios asmeninės higienos patalpos, virtuvėlė, bus ir pandusas, kad į centrą galėtų atvažiuoti neįgalūs jaunuoliai. Tai privalu – toks yra visų Europos Sąjungos finansavimą gaunančių projektų reikalavimas.

Tiesa, centro darbuotojos Indrė Šveikauskienė ir Greta Šiaudvytytė sako, jog kol kas nė vienas neįgalus jaunuolis centro nelanko. Tačiau niekas nežino, kada lankyti panorės, o tada jau ir priimti juos bus galima.

Laikinų nepatogumų Indrė ir Greta nesureikšmina: anot jų, dulkės ir nepatogumai pasimirš, užtat dirbti paskui bus ypač malonu. Juo labiau, kad centras jau turės ir virtuvėlę, tad nebereikės, kaip dabar, vienoje patalpoje vaikams ir pamokas ruošti, ir sumuštinius tepti, ir juos valgyti.

„Norime, kad mūsų vaikai galėtų mokytis ir elementariausių savitvarkos, maisto gaminimo įgūdžių, kad jie čia jaustųsi kaip namuose“, - sako Socialinių paslaugų centro direktorė Reda Urbaitytė.
Remontus planuojama baigti iki kovo mėnesio pabaigos.

Planuoja stabilesnį finansavimą

„Tokių centrų darbuotojai papildomai dirba ir su vaikų šeimomis, o tai sustiprina pačią šeimą, sumažina riziką, kad vaikas patirs nepriežiūrą“, - teigia Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

Ministerijos išplatintame pranešime teigiama, kad norėdama plėsti vaikų dienos centrų tinklą ministerija prisideda prie šių paslaugų plėtros valstybės biudžeto lėšomis, kurias paskirsto konkurso tvarka. Skelbiama, kad jau nuo 2021 metų planuojama pereiti prie stabilesnio vaikų dienos centrų finansavimo, atsisakant konkursų ir pervedant valstybės biudžeto lėšas savivaldybėms, kad šios paskirstytų jas akredituotas paslaugas teikiantiems centrams.

Ministras Seimui teiks Socialinių paslaugų įstatymo ir kitų teisės aktų projektus, pagal kuriuos planuojama akredituoti visas socialinės priežiūros paslaugas, taip pat ir vaikų priežiūrą dienos centruose. Iš valstybės biudžeto vaikų dienos centrų veiklai 2021 metams ketinama skirti 5,3 mln. eurų, o savivaldybės prisidėtų ir savo lėšomis.
Seimui pritarus, organizacijos, pageidausiančios teikti akredituotą dienos socialinę priežiūrą vaikams, turės teikti prašymą savivaldybei ir jei atitiks nustatytus reikalavimus, galės užsitikrinti finansavimą 3 metams su galimybe pratęsti jį tokiam pat laikotarpiui. Reikalavimai nustatyti patalpoms ir personalo išsilavinimui, bet siūloma, kad procedūra nebūtų pernelyg sudėtinga.

Poreikis tik auga

Savivaldybės socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis pasakoja, jog tokio popamokinio vaikų užimtumo poreikis Šilutės rajone sparčiai didėja. Tai todėl, kad dauguma tėvų dirba, todėl vaikai po pamokų lieka be priežiūros. O lankantys centrą yra užimti, šeimos yra ramios, kad jie ir pamokas paruoš, ir niekur su draugais nenuklys. Juo labiau, kad tokia paslauga tėvams nieko nekainuoja.

„Šiuo metu tik Šilutėje poreikis yra patenkinamas, bet tokių centrų dar reikėtų kiekvienoje seniūnijoje. Agituojame seniūnijas ir bendruomenes imtis tokios veiklos, Tačiau bėda ta, kad teikti projektus jų veiklos finansavimui leidžiama tik nevyriausybinėms organizacijoms arba viešosioms įstaigoms, įvairioms bendruomenėms ir bendrijoms. O bendruomenės vis dar baiminasi didelio popierizmo, ataskaitų ir panašių dalykų“, - sako A. Šimelionis.

Vienam projektui šiemet skirta 16 tūkst. eurų metams. Dešimtadalį šios sumos pareiškėjai turėjo užsitikrinti iš kitų šaltinių – savivaldybių, privačių rėmėjų ar panašiai. Šilutėje tą 10 procentų prideda Savivaldybė. Savivaldos prievolė yra apmokėti vaikų maitinimą pavakariais ir dengti dalį arba visą komunalinių mokesčių sumą.