Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Image - Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Atėjęs pavasaris - pats geriausias laikas atsinaujinti, pradėti naujus darbus ir gerai leisti laiką. Nors pasaulinis virusas pristabdė gyvenimą, Šilutės seniūnijos ir „Šilutės komunalininko“ darbininkai nesnaudžia. Šilutės mieste jau pasodinta

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (1)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (5)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Image - Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Šilutės savivaldybės tarybos posėdyje balandžio 23 dieną opozicijos lyderė, konservatorė Sandra Tamašauskienė paskelbė apie savo atsistatydinimą iš lyderės pareigų. Ji sakė, kad jos atsistatydinimas yra sutarties su opozicijos partneriais -

Ketvirtadienis, 7 Gegužė Komentarai (0)

Problema

Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Image - Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Šilutės vaizdą darkantys ir visus įvažiuojančius į mūsų miestą šiurpinantys senieji autobusų stoties pastatai pagaliau pradėti stumti privatizacijai.Šilutiškiai jau seniai piktinasi, kad šie nebenaudojami pastatai netvarkomi, kad juose dažnai būriuojasi

Pirmadienis, 25 Gegužė Komentarai (1)

Savivaldybėje

Vaikų darželiai atgijo: turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Image - Vaikų darželiai atgijo:  turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Ar įmanoma, kad penkiametis vaikas susirgtų... depresija? Mintis regis, nereali, tačiau kaip tik tokiu klausimu nustebina mažametės mama. Toji mintis moterį ne juokais pradėjo kamuoti pastarąjį mėnesį, kol ji buvo

Antradienis, 26 Gegužė Komentarai (0)

Seniūnijose

Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja apie paplūdimį

Image - Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja  apie paplūdimį

Didžiajame Juknaičių ežere apsigyveno amūrai, karpiai, plačiakakčiai - iš viso apie 360 žuvų. Įžuvinti ilgus metus apleistą, nendrėmis apaugusį vandens telkinį sugalvojo aktyvūs bendruomenės nariai, prieš tai pasitarę su specialistais

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

NAUJAKURIAI IIŠilutės Naujakurių kvartalo bendruomenės aktyvistai šį kartą į susitikimą pakvietė Savivaldybės politikus, kurių atėjo vos trys. Jiems ir teko išklausyti visus naujakuriškių priekaištus.

Leidimą nerašyti ataskaitų vadina absurdišku

Naujakurių aktyvistai susitikimą surengė F. Bajoraičio bibliotekoje, kurios salė šįkart buvo per erdvi, nes į susitikimą atėjo tik trys Savivaldybės politikai - Daiva Plikšnienė, Lijana Jagintavičienė ir Edvardas Jurjonas. Naujakurių bendruomenei atstovavo Vytautas Žiogas, Stasys Blinkevičius, kvartalo bendruomenės pirmininkas Stasys Juškevičius ir dar keli gyventojai.

V. Žiogas pasakojo, jog analizuojant paskutinio Savivaldybės tarybos posėdžio medžiagą buvo nustebintas politikų sprendimo, kuris pakoregavo Tarybos reglamento nuostatą apie politikų veiklos ataskaitų pateikimą. Jo teigimu, į nurodymą, kad politikai privalo pateikti veiklos ataskaitas, kurios viešinamos Savivaldybės tinklalapyje atsirado žodelis „gali“... V. Žiogo nuomone, ši korekcija sudaro prielaidą, kad politikai gali ir neteikti ataskaitų.

Nors visi atėjusieji politikai sakė, kad jie buvo prieš tokią korekciją, naujakuriškių duomenimis, tik vienas Zigmantas Jaunius balsavo prieš tokią korekciją. Visi kiti politikai balsavo už arba nebalsavo.

S. Blinkevičius laikė popieriaus lapus su į susitikimą atėjusių politikų ataskaitomis. Turiningiausia buvo E. Jurjono.

E. Jurjonas sakė, kad jis dar nėra apsisprendęs tęsti ataskaitos pildymą ar ne. Jo nuomone, yra žmonių, kurie pagal ataskaitas spręs, rinkti politikus dar kartą ar ne. Jam labiau patinka leisti laiką susitikimuose su žmonėmis ir išklausyti jų nuomones savivaldybėje sprendžiamais klausimais, nei rašyti ataskaitas apie veiklą.

D. Plikšnienė pripažino, kad ji šiuo klausimu nebalsavo, nes mano, kad politika besidomintys žmonės tikrai turi daug informacijos. Besiruošiant posėdžiams praleidžiama po kelias valandas prie dokumentų, analizuojant Savivaldybės biudžeto klausimą sugaišo net dieną ar dvi. Kaip tokį darbą surašyti ataskaitoje? Ji sakė, kad posėdžiuose jos nuomonė dažnai nesutampa su valdančiosios koalicijos sprendimais.

L. Jagintavičienė sakė, kad yra Taryboje politikų, kurių net balso neišgirsi. Jos nuomone, reikėtų, kad tokių politikų veikla matytųsi bent ataskaitose.

Be to, politikai sakė, jog meras Vytautas Laurinaitis visus politikus kvietė dalyvauti susitikimuose su gyventojais kartu su savivaldybės vadovais. Tačiau, pasak D. Plikšnienės, kaip juose dalyvauti, kai jie vyksta darbo valandomis. 

Naujakuriškis S. Blinkevičius tokį Reglamento pakeitimą, kuris leidžia politikams teikti ataskaitas arba ne, pavadino absurdišku darbu. Tokį sprendimą jis prilygino į gaisrą atvykusių ugniagesių leidimui gesinti ugnį arba ne... Jis patarė politikams pasinaudoti savo teise ir sudarius 7 politikų grupę paprašyti surengti apklausą dėl Reglamento korekcijos.

Politikai pernelyg brangūs

Naujakuriškiai domėjosi, kodėl Pašyšių pagrindinė mokykla buvo savivaldybės remontuota, vėliau privatizuota? E. Jurjonas sakė girdėjęs mero žodžius, jog sandėris buvo savivaldybei naudingas, todėl vargu ar verta daugiau gilintis.

S. Juškevičius klausė ar politikai žino, kurie jų kolegos gyvena Naujakuriuose, šalia Statybininkų gatvės. Jo nuomone, čia asfaltuojamos tos gatvės, kuriose gyvena kuris nors politikas. Politikai priminė, kad kurias gatves mieste asfaltuoti, pasirenka seniūnijos taryba. Pasitaiko, kad prie tvarkomų gatvių yra vieno ar kito politiko sodyba. Pasak D. Plikšnienės, gatvės asfaltuojamos ne dėl to, jog ten gyvena politikai, o konfliktai kyla tik todėl, kad politikų pavardėms yra skiriamas pernelyg didelis dėmesys.

Pradėjus kalbą apie tai, kiek atlyginimo ir kompensacijų už patirtas išlaidas gauna Savivaldybės politikai, paaiškėjo, kad atėjusieji į susitikimą nėra patys brangiausi, jie iš biudžeto gauna tik po 200 - 300 eurų per mėnesį. Pasak S. Blinkevičiaus, dauguma politikų yra brangūs ir mokesčių mokėtojams kainuoja daugiau nei po 400 - 500 eurų.

Jo nuomone, tokios biudžeto išlaidos yra didelės. S. Blinkevičius mano, kad jeigu politikai būtų geranoriški ir visą sumą, skirtą išlaidų kompensacijoms, paskirtų miesto kelių asfaltavimui, per metus būtų išasfaltuota apie 18 kilometrų. Jo nuomone, taip lėšos būtų panaudotos prasmingiau.