Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Milijonai Rusnėje išaugintų vėgėlių jauniklių praturtino Lietuvos upes ir ežerus

Image - Milijonai Rusnėje išaugintų vėgėlių jauniklių praturtino Lietuvos upes ir ežerus

Žuvininkystės tarnybos prie LR žemės ūkio ministerijos Vakarų regiono žuvivaisos skyriuje, Rusnėje, dirbtinai išveisti ir paauginti vėgėlių jaunikliai šiomis dienomis išleisti į Lietuvos ežerus ir upes. 3–5 savaičių vėgėlių mažyliais

Penktadienis, 27 kovas Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Liberalų sąjūdis pretendentu į Seimą siūlo A. Endziną

Image - Liberalų sąjūdis pretendentu  į Seimą siūlo A. Endziną

Kelti savo skyriaus pirmininką Audrių Endziną pretendentu į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje rinkimų apygardoje Šilutės liberalsąjūdiečiai nusprendė trečiadienį, partijos skyriaus visuotiniame

Antradienis, 21 Sausis Komentarai (0)

Problema

Aplinkosaugininkai aiškinasi, ar srutas prie Gėgės ištaškęs ūkininkas elgėsi teisėtai

Image - Aplinkosaugininkai aiškinasi, ar srutas prie Gėgės  ištaškęs ūkininkas elgėsi teisėtai

Prieš kelias dienas ūkininkas prie Gėgės upės netoli Plaškių taip trešė laukus, kad srutų kliuvo ne tik upei, bet ir šalia stovėjusioms žvejų mašinoms, čia pat sėdėjusiems žvejams.„Gal taip ūkininkas

Šeštadienis, 28 kovas Komentarai (0)

Savivaldybėje

Dėl žvejybos per karantiną – klausimai

Image - Dėl žvejybos per karantiną – klausimai

  Šalyje įvestas griežtas karantinas nė motais žūklės fanatikams. Vyrai antrą savaitę traukia žvejybinius įrankius ir vos prašvitus keliauja prie vandens. Kyla klausimas – ar pramoginė žvejyba leidžiama per karantiną? Patys

Sekmadienis, 29 kovas Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos knygnešius – kovotojus už lietuvišką žodį - prisimenant

Image - Švėkšnos knygnešius – kovotojus  už lietuvišką žodį - prisimenant

Kasmet kovo 16-ąją švėkšniškiai mini Knygnešio dieną. Pastarasis - aštuonioliktasis paminėjimas buvo kitoks – be renginio, be žmonių, be prisiminimų... Net šv. Mišios už knygnešius Švėkšnos šv. apaštalo Jokūbo bažnyčioje

Ketvirtadienis, 26 kovas Komentarai (0)

NAUJAKURIAI IIŠilutės Naujakurių kvartalo bendruomenės aktyvistai šį kartą į susitikimą pakvietė Savivaldybės politikus, kurių atėjo vos trys. Jiems ir teko išklausyti visus naujakuriškių priekaištus.

Leidimą nerašyti ataskaitų vadina absurdišku

Naujakurių aktyvistai susitikimą surengė F. Bajoraičio bibliotekoje, kurios salė šįkart buvo per erdvi, nes į susitikimą atėjo tik trys Savivaldybės politikai - Daiva Plikšnienė, Lijana Jagintavičienė ir Edvardas Jurjonas. Naujakurių bendruomenei atstovavo Vytautas Žiogas, Stasys Blinkevičius, kvartalo bendruomenės pirmininkas Stasys Juškevičius ir dar keli gyventojai.

V. Žiogas pasakojo, jog analizuojant paskutinio Savivaldybės tarybos posėdžio medžiagą buvo nustebintas politikų sprendimo, kuris pakoregavo Tarybos reglamento nuostatą apie politikų veiklos ataskaitų pateikimą. Jo teigimu, į nurodymą, kad politikai privalo pateikti veiklos ataskaitas, kurios viešinamos Savivaldybės tinklalapyje atsirado žodelis „gali“... V. Žiogo nuomone, ši korekcija sudaro prielaidą, kad politikai gali ir neteikti ataskaitų.

Nors visi atėjusieji politikai sakė, kad jie buvo prieš tokią korekciją, naujakuriškių duomenimis, tik vienas Zigmantas Jaunius balsavo prieš tokią korekciją. Visi kiti politikai balsavo už arba nebalsavo.

S. Blinkevičius laikė popieriaus lapus su į susitikimą atėjusių politikų ataskaitomis. Turiningiausia buvo E. Jurjono.

E. Jurjonas sakė, kad jis dar nėra apsisprendęs tęsti ataskaitos pildymą ar ne. Jo nuomone, yra žmonių, kurie pagal ataskaitas spręs, rinkti politikus dar kartą ar ne. Jam labiau patinka leisti laiką susitikimuose su žmonėmis ir išklausyti jų nuomones savivaldybėje sprendžiamais klausimais, nei rašyti ataskaitas apie veiklą.

D. Plikšnienė pripažino, kad ji šiuo klausimu nebalsavo, nes mano, kad politika besidomintys žmonės tikrai turi daug informacijos. Besiruošiant posėdžiams praleidžiama po kelias valandas prie dokumentų, analizuojant Savivaldybės biudžeto klausimą sugaišo net dieną ar dvi. Kaip tokį darbą surašyti ataskaitoje? Ji sakė, kad posėdžiuose jos nuomonė dažnai nesutampa su valdančiosios koalicijos sprendimais.

L. Jagintavičienė sakė, kad yra Taryboje politikų, kurių net balso neišgirsi. Jos nuomone, reikėtų, kad tokių politikų veikla matytųsi bent ataskaitose.

Be to, politikai sakė, jog meras Vytautas Laurinaitis visus politikus kvietė dalyvauti susitikimuose su gyventojais kartu su savivaldybės vadovais. Tačiau, pasak D. Plikšnienės, kaip juose dalyvauti, kai jie vyksta darbo valandomis. 

Naujakuriškis S. Blinkevičius tokį Reglamento pakeitimą, kuris leidžia politikams teikti ataskaitas arba ne, pavadino absurdišku darbu. Tokį sprendimą jis prilygino į gaisrą atvykusių ugniagesių leidimui gesinti ugnį arba ne... Jis patarė politikams pasinaudoti savo teise ir sudarius 7 politikų grupę paprašyti surengti apklausą dėl Reglamento korekcijos.

Politikai pernelyg brangūs

Naujakuriškiai domėjosi, kodėl Pašyšių pagrindinė mokykla buvo savivaldybės remontuota, vėliau privatizuota? E. Jurjonas sakė girdėjęs mero žodžius, jog sandėris buvo savivaldybei naudingas, todėl vargu ar verta daugiau gilintis.

S. Juškevičius klausė ar politikai žino, kurie jų kolegos gyvena Naujakuriuose, šalia Statybininkų gatvės. Jo nuomone, čia asfaltuojamos tos gatvės, kuriose gyvena kuris nors politikas. Politikai priminė, kad kurias gatves mieste asfaltuoti, pasirenka seniūnijos taryba. Pasitaiko, kad prie tvarkomų gatvių yra vieno ar kito politiko sodyba. Pasak D. Plikšnienės, gatvės asfaltuojamos ne dėl to, jog ten gyvena politikai, o konfliktai kyla tik todėl, kad politikų pavardėms yra skiriamas pernelyg didelis dėmesys.

Pradėjus kalbą apie tai, kiek atlyginimo ir kompensacijų už patirtas išlaidas gauna Savivaldybės politikai, paaiškėjo, kad atėjusieji į susitikimą nėra patys brangiausi, jie iš biudžeto gauna tik po 200 - 300 eurų per mėnesį. Pasak S. Blinkevičiaus, dauguma politikų yra brangūs ir mokesčių mokėtojams kainuoja daugiau nei po 400 - 500 eurų.

Jo nuomone, tokios biudžeto išlaidos yra didelės. S. Blinkevičius mano, kad jeigu politikai būtų geranoriški ir visą sumą, skirtą išlaidų kompensacijoms, paskirtų miesto kelių asfaltavimui, per metus būtų išasfaltuota apie 18 kilometrų. Jo nuomone, taip lėšos būtų panaudotos prasmingiau.