Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Ornitologai stebi gandro kelionę namo

Image - Ornitologai stebi gandro  kelionę namo

„Sausis šiemet buvo neaišku - ruduo ar pavasaris, o vasaris jau aišku, kad yra pavasaris“, - sako Ventės ornitologijos stoties vedėjas Vytautas Jusys, kai klausiame apie prasidėjusią pavasarinę paukščių

Antradienis, 18 Vasaris Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Liberalų sąjūdis pretendentu į Seimą siūlo A. Endziną

Image - Liberalų sąjūdis pretendentu  į Seimą siūlo A. Endziną

Kelti savo skyriaus pirmininką Audrių Endziną pretendentu į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje rinkimų apygardoje Šilutės liberalsąjūdiečiai nusprendė trečiadienį, partijos skyriaus visuotiniame

Antradienis, 21 Sausis Komentarai (0)

Problema

Gydytojų namo išsiųsta šilutiškė mirė nuo infarkto

Image - Gydytojų namo išsiųsta  šilutiškė mirė nuo infarkto

Su miokardo infarkto požymiais į Šilutės ligoninę besikreipusi moteris buvo išsiųsta namo ir netrukus mirė. Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisija sutuoktinės netekusiam vyrui nurodė kompensuoti 30 tūkstančių eurų, o

Trečiadienis, 12 Vasaris Komentarai (2)

Savivaldybėje

Šilutės medikai koronaviruso grėsmei pasirengė: paruošta speciali patalpa, apranga ir dezinfekcijos

Image - Šilutės medikai koronaviruso grėsmei pasirengė: paruošta speciali patalpa, apranga  ir dezinfekcijos

Suvaldyti mirtį nešantį koronavirusą ruošiasi ir Šilutės ligoninė. Kiekvienas į Priėmimo skyrių patekęs asmuo, kuriam būtų įtartas šis virusas, būtų nukreiptas į specialų apžiūrų kabinetą, jam būtų uždėta kaukė, ir

Pirmadienis, 17 Vasaris Komentarai (0)

Seniūnijose

2020-ieji – Saugų 480-ojo jubiliejaus metai: prisiminkime ir pasidžiaukime

Image - 2020-ieji – Saugų 480-ojo jubiliejaus metai: prisiminkime ir pasidžiaukime

Saugos šiemet švenčia 480 metų jubiliejų, tad šiai datai bus skirta nemažai seniūnijos renginių. Saugos - 13 km į šiaurę nuo Šilutės ir 13 km į pietryčius nuo Priekulės esantis

Šeštadienis, 15 Vasaris Komentarai (0)

NEEILINIS POSEDISAntradienį atostogaujantys rajono politikai buvo pakviesti į neeilinio Tarybos posėdžio 4 sprendimo projektų svarstymus komitetuose.

Valdančiosios koalicijos politikai nusprendė atsisakyti netikslingo ir Savivaldybei galimai nuostolingo projekto „Šilutės dienos paslaugų centro, esančio „Raudonkepuraitės“ lopšelyje - darželyje, pastato sutvarkymas“.

Sprendimas dėl minėto projekto įgyvendinimo buvo parengtas vadovaujant Virgilijaus Pozingio valdančiajai grupei ir skubotai rajono Taryboje priimtas valdžios perversmo metu.

Tarybos mažuma nepatenkinta

Bendrą Ekonomikos ir finansų,  Teritorijų ir kaimo reikalų bei Socialinių reikalų komitetų posėdį pravesti, rajono merės Daivos Žebelienės prašymu, ėmėsi rajono politikas Arvydas Jakas.

Valstiečių - žaliųjų ir Darbo partijos frakcijų pirmininkai Virgilijus Pozingis ir Saulius Stankevičius priekaištavo dėl tokio posėdžio organizavimo. Jų žodžiais tariant, dėl nereikšmingų sprendimų trukdomos politikų atostogos.

Tačiau valdančiosios koalicijos nuomonė buvo kitokia. Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto pirmininkas Algirdas Balčytis kalbėjo, kad būtina ištaisyti ankstesnės valdžios spendimus, kurie trukdo normaliam Savivaldybės administracijos darbui. Reikia pataisyti sprendimą „Dėl ilgalaikės paskolos iš valstybės vardu pasiskolintų lėšų ėmimo investicijų projektams finansuoti“ ir sutarties su banku parašo įgaliojimus perduoti savivaldybės administracijos direktoriui. A.Balčyčio nuomone, buvo padaryta klaida, kad ankstesniame sprendime buvo paminėtos ne tik direktoriaus pareigos, bet ir Idos Vasiljevienės pavardė. Todėl pakeitus direktorių tenka taisyti anksčiau parengtus dokumentus.

Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas A.Jakas gynė poziciją, kad svarbu įpareigoti Savivaldybės  administraciją parengti pastatų energinio naudingumo ir jų energinio efektyvumo didinimo galimybių įvertinimo studiją ir energinio efektyvumo daugiabučiuose namuose programą. Jo nuomone, dabar, kai rajono politikai atostogauja, administracijos darbuotojai turės ką prasmingai veikti ir taip bus sutaupytas brangus laikas rudenį.

Neaiški perspektyva

Daugiausia iečių laužė praradę valdžią politikai. Jie priešinosi dabartinės valdžios ir Savivaldybės administracijos norui atsisakyti projekto „Šilutės dienos paslaugų centro, esančio „Raudonkepuraitės“ lopšelyje - darželyje, pastato sutvarkymas“.
Šiam projektui įgyvendinti iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) administruojamo 2007-2013 m. Sanglaudos skatinimo fondo buvo planuojama gauti apie 300 tūkst. Lt, o Savivaldybei iš savo biudžeto reikėjo pridėti 51,6 tūkst. Lt.

V.Pozingis priekaištavo, kad ketinimai atsisakyti projekto nebuvo aptarti Strateginės plėtros komisijoje, priminė, kad buvo daug kovota, jog tokia investicija pasiektų savivaldybės įstaigą.

Bet Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Alvidas Šimelionis išdėstė pakankamai svarius argumentus, kodėl reikėtų atsisakyti  minėto projekto. Jis perdavė atostogauti išėjusio direktoriaus Raimundo Ambrozaičio žodžius, kad šiuo metu Savivaldybės biudžete nėra lėšų, kad būtų galima prisidėti prie planuotos investicijos.

Be to, pasak A.Šimelionio, neaiški Šilutės dienos paslaugų centro padalinio, esančio „Raudonkepuraitės“ pastate, perspektyva. Darželyje prisiglaudusi tik viena Šilutės dienos paslaugų centro grupė - socialinių įgūdžių ugdymo ir palaikymo paslaugų grupė, kuri yra finansuojama iš SADM programos „Šeimos ir vaikų teisių apsaugos politikos įgyvendinimas“. Ši programa baigiasi 2012 metais, apie pratęsimo galimybes nėra informacijos, t.y. nėra garantijų, kad programa bus vykdoma ateityje.

O Savivaldybė dar šiemet pradės eksploatuoti socialinėms paslaugoms skirtą pastatą Tulpių gatvėje. Į baigiamą rekonstruoti pastatą ketina sukelti ir daugiau socialines paslaugas teikiančių organizacijų, galbūt ten bus vietos ir Dienos paslaugų centro paslaugoms teikti.

Ankstesnės valdžios sprendimą rekonstruoti patalpas minėtai Dienos paslaugų centro grupei „Raudonkepuraitėje“ A.Šimelionis pavadino skubotu ir mažai apgalvotu. Jis sakė, kad suremontavus patalpas Savivaldybė būtų įpareigota net penkerius metus išsaugoti jų paskirtį.

Paramos neatsisako

Rajono merė D.Žebelienė paneigė V.Pozingio priekaištus, kad dabartinė valdžia atsisako investicijų. Ji buvusiam merui ir jo palaikymo komandai kalbėjo, kad investicijų nebus atsisakyta. D.Žebelienė užtikrino, kad netikslinga ir neapgalvota programa Dienos centrui rekonstruoti patalpas „Raudonkepuraitės“ darželyje bus pakeista į kokią nors kitą socialinių paslaugų programą.

Dauguma politikų palaikė siūlymą kitos savaitės rajono Tarybos posėdyje atsisakyti investicijų į „Raudonkepuraitės“ darželį.

Vėl papiktino „nachališku“ elgesiu

Jau tapo įprasta, kad Šilutės rajono tarybos ar komitetų posėdžiuose dėl valdžios susipriešinę politikai demonstruoja nepagarbą, neapsieina be piktesnių žodžių.

Ir šiame posėdyje politikas Saulius Stankevičius neatsisakė savo pasirinktos keistos pozicijos - įžeidinėti rajono merę D.Žebelienę. Kreipdamasis į V.Pozingį, S.Stankevičius pavadino jį meru, o gavęs politikų pastabą, kad meras dabar jau kitas asmuo, S.Stankevičius atkirto, kad jam meras - vis dar V.Pozingis.

Liberalcentristas Vytautas Laurinaitis, ir anksčiau ne kartą bandęs sudrausminti akiplėšiškai besielgiantį S.Stankevičių, dabar jo elgesį pavadino „nachališku“ ir vėl prašė liautis.

S.Stankevičius atsikirsdamas pranešė, kad užsirašė V.Laurinaičio pasakytą įžeidžiantį žodį ir perduos politiką svarstyti Etikos komisijai.