Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Ornitologai stebi gandro kelionę namo

Image - Ornitologai stebi gandro  kelionę namo

„Sausis šiemet buvo neaišku - ruduo ar pavasaris, o vasaris jau aišku, kad yra pavasaris“, - sako Ventės ornitologijos stoties vedėjas Vytautas Jusys, kai klausiame apie prasidėjusią pavasarinę paukščių

Antradienis, 18 Vasaris Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Liberalų sąjūdis pretendentu į Seimą siūlo A. Endziną

Image - Liberalų sąjūdis pretendentu  į Seimą siūlo A. Endziną

Kelti savo skyriaus pirmininką Audrių Endziną pretendentu į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje rinkimų apygardoje Šilutės liberalsąjūdiečiai nusprendė trečiadienį, partijos skyriaus visuotiniame

Antradienis, 21 Sausis Komentarai (0)

Problema

Gydytojų namo išsiųsta šilutiškė mirė nuo infarkto

Image - Gydytojų namo išsiųsta  šilutiškė mirė nuo infarkto

Su miokardo infarkto požymiais į Šilutės ligoninę besikreipusi moteris buvo išsiųsta namo ir netrukus mirė. Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisija sutuoktinės netekusiam vyrui nurodė kompensuoti 30 tūkstančių eurų, o

Trečiadienis, 12 Vasaris Komentarai (2)

Savivaldybėje

Šilutės medikai koronaviruso grėsmei pasirengė: paruošta speciali patalpa, apranga ir dezinfekcijos

Image - Šilutės medikai koronaviruso grėsmei pasirengė: paruošta speciali patalpa, apranga  ir dezinfekcijos

Suvaldyti mirtį nešantį koronavirusą ruošiasi ir Šilutės ligoninė. Kiekvienas į Priėmimo skyrių patekęs asmuo, kuriam būtų įtartas šis virusas, būtų nukreiptas į specialų apžiūrų kabinetą, jam būtų uždėta kaukė, ir

Pirmadienis, 17 Vasaris Komentarai (0)

Seniūnijose

2020-ieji – Saugų 480-ojo jubiliejaus metai: prisiminkime ir pasidžiaukime

Image - 2020-ieji – Saugų 480-ojo jubiliejaus metai: prisiminkime ir pasidžiaukime

Saugos šiemet švenčia 480 metų jubiliejų, tad šiai datai bus skirta nemažai seniūnijos renginių. Saugos - 13 km į šiaurę nuo Šilutės ir 13 km į pietryčius nuo Priekulės esantis

Šeštadienis, 15 Vasaris Komentarai (0)

simasiusAntradienį Šilutės seniūnijoje su šilutiškiais apie rajonui aktualias problemas diskutavo buvęs teisingumo ministras, Seimo narys liberalsąjūdietis Remigijus Šimašius.

Anot jo, svarstant estakados klausimą reikia nusileisti iš padebesių. Rinktis ne fantazijose sukurtą tobulą variantą, o realų, kad netektų dar ilgai vaikščioti su guminiais batais. Seimo narys aptarė Savivaldybės prasiskolinimo situaciją, kurortinės teritorijos statuso klausimą, išreiškė savo nuomonę apie skalūninių dujų gavybą.

Kalbėta apie Liberalų sąjūdžio bei Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) susijungimo galimybes. R.Šimašiaus siūlymas į Liberalų sąjūdį priimti tik kai kuriuos pasirinktus liberalcentristus, o ne jungtis visai partijai, Šilutės LiCS skyriaus pirmininką, Savivaldybės tarybos narį, statybinės įmonės „Žibai“ vadovą Steponą Kazlauską taip papiktino, jog jis išėjo iš salės.

Skalūnų dujų išgavimo smerkti neskuba

Susitikimą su R.Šimašiumi organizavo Liberalų sąjūdžio Šilutės skyrius, todėl diskusijoje daugiausia dalyvavo liberalai. Pasak šios partijos Šilutės skyriaus pirmininko, Savivaldybės tarybos nario Edvardo Vitkausko, norima padiskutuoti apie rajono problemas, perspektyvą, o ne nupiešti „Naujuosius Vasiukus“.

Kalbėdamas apie kilusį ažiotažą dėl skalūninių dujų R.Šimašius nebuvo pernelyg kategoriškas. Jo nuomone, nepaisant to, kad nežinomybė kelia natūralią baimę, velnias yra ne toks baisus, kokį jį piešia. „Visų pirma reikėtų įsigilinti į išgavimo technologijas, poveikį gamtai, remtis mokslininkų argumentais. Kas neaišku, turi tapti kiek įmanoma aiškiau, atskleidžiant, kaip visa tai atrodo“, - sakė Seimo narys.

R.Šimašius neatmeta prielaidos, kad kilęs sujudimas Tauragėje yra inspiruotas tam tikrų suinteresuotų asmenų, daugiau kalbama ne racionaliai, o emocijomis. Kaip vieną iš teigiamų skalūninių dujų gavybos aspektų jis laiko naujų darbo vietų sukūrimą vietiniams gyventojams.

Siūlo 10 kartų pigesnę estakadą

Nors apie rusniškiams gyvenimą palengvinsiančią estakadą kalbama ne vienerius metus, jos statybos nepajuda iš mirties taško. Anot R.Šimašiaus, gali būti, kad planai ir projektai vėl nugrims atgal. Jis pateikia paprasto gyventojo iš kito Lietuvos galo reakciją: „Kam  dėl maždaug 2000 žmonių kišti keliasdešimt milijonų į tokią vietą, kur nei buvau, nei būsiu. Juk yra didesnių problemų. Be to, potvynis atrodo visai žaviai, persikelti tereikia statiškai tik kokį 20 dienų per metus“.

Skepticizmas sustiprėja išgirdus, kad, vienos studijos duomenimis, estakada kainuotų daugiau kaip 40 mln. litų. Kuklesnis paskaičiavimas - apie 20 mln. litų. Abiem atvejais tai būtų rimta estakada važiuoti bet kokiam automobiliui. R.Šimašiaus manymu, problemą galima išspręsti bent dešimt kartų pigiau, nei kalbama.

„Estakadą galima pastatyti paprastą, už kokius 3 mln. litų, kad ji būtų pritaikyta lengviesiems automobiliams ir mikroautobusams važiuoti viena kelio juosta. Ar reikia ko sudėtingesnio? Vargu. Sunkvežimiai ir taip beveik visada apsemtą ruožą pervažiuoja. Paprastai tariant, jei reikia nuvažiuoti iš taško A (Šilutė) į tašką B (Rusnė), nebūtina pirkti hibridinio „Lexus“, nes pakanka ir nediduko „Hyundai“, - sakė R.Šimašius.simasius silutes skyrius

Šilutės liberalai teiravosi, ką svečias mano apie kurortinės vietovės statuso suteikimą visam kraštui ir į tai orientuotą vystymąsi. Seimo narys kalbėjo, jog ši mintis logiška, nes yra tokių vietovių, kur kurortinė vietovė atrodo daug dirbtiniau nei čia.

Jis pastebėjo, kad, pavyzdžiui, vilniečiams Šilutės kraštas atrodo tolimas ir egzotiškas, traukia savo kitoniškumu. „Šaligatvius reikia tiesti ten, kur žmonės jau pramynė žolę. Taip ir su kurortine vietove“, - svarstė R.Šimašius.

Šilutės skolų nenurašys

Seimo narys atkreipė dėmesį, jog skolomis, tenkančiomis vienam gyventojui, Šilutės savivaldybė atsilieka tik nuo Vilniaus. R.Šimašiaus nuomone, skolų naštos dydis priklauso nuo vietinės valdžios elgesio. Pavyzdžiui, investuojama ten, kur yra „pinigų valgymo mašina“: renovuojamos mokyklos, kurios dėl vaikų stygiaus uždaromos, neracionaliai vykdant viešuosius pirkimus permokama už darbą.

Šilutei nepavyks pasekti Graikijos pavyzdžiu: nusistekenti iki dugno ir laukti, kol kažkas nurašys visas ar dalį skolų. Seimo nariui replikavęs S.Kazlauskas klausė, kodėl Vyriausybė iš anksto „neuždėjo tramdomųjų marškinių“, t.y. kodėl leido Savivaldybei prasiskolinti. Kitą minutę jau teiravosi, ar įmanoma, kad Savivaldybei būtų padidintas skolinimosi limitas.

Kaip vieną iš išeičių dėl atsiskaitymų su verslininkais R.Šimašius rekomendavo suformuoti aiškius principus ir tvarką, kada ir su kuo bus atsiskaitoma. Taip bus galima išvengti korupcijos.

Buvęs Seimo narys liberalsąjūdietis Audrius Endzinas dėl savivaldybių prasiskolinimo dalį kaltės priskiria šalies valdžiai. Anot jo, deleguojant savivaldybėms naujas funkcijas dažnai pamirštama skirti papildomą finansavimą.

Papiktino Šilutės skyriaus LiCS vadovą

Susitikime dalyvavęs Šilutės LiCS skyriaus pirmininkas S.Kazlauskas teiravosi liberalsąjūdiečio R.Šimašiaus apie planus jungtis su kitomis liberalių pažiūrų partijomis. S.Kazlauskas išreiškė nuomonę, kad susijungimas padėtų ateityje geriau pasirodyti rinkimuose, sustiprintų partiją.

R.Šimašius sakė, jog dar sklandant kalboms apie galimybes susivienyti Seimo rinkimams jis buvo prieš ir nuosekliai laikėsi šios pozicijos. Jis nemato galimybės jungtis su „Sąjunga TAIP“ ar liberalcentristais, nes nesutampa moralinės vertybės ir principai, nėra bendros krypties. „Aš tikrai nemanau, kad šioje vietoje vienas plius vienas lygu du. Tie dalykai, kurie tada partiją suskaldė, niekur nedingo“, - reziumavo Seimo narys.

Tačiau, anot R.Šimašiaus, ir LiCS partijoje, ir „Sąjungoje TAIP“ yra nemažai padorių žmonių, kuriuos jis mielai kviečia prisijungti prie Liberalų sąjūdžio.

„Man aišku. Ačiū. Tikrai nepasirašysim, kad ateitų tik penki rinktiniai, to nebus. Jūs savo atsakymu sumenkinote visą Liberalų sąjūdį ir Šilutės skyrių“, - pašokęs iš vietos išrėžė S.Kazlauskas. Pasipiktinęs jis išėjo iš salės ir trinktelėjo durimis.

LiCS Šilutės skyriaus vadovui išėjus, R.Šimašius kalbėjo, jog ne mažiau kaip pusė iš beveik 4 tūkst. LiCS narių ateitų į Liberalų sąjūdį, jeigu liberalcentristų vadovybė nuspręstų jungtis su socialdemokratais arba tvarkiečiais, nes pamatytų, kad jiems nepakeliui.