Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Akcija „Lašiša 2019“: pasibaigus akcijai, patikrinta daugiau nei 3000 žvejų mėgėjų

Image - Akcija „Lašiša 2019“: pasibaigus akcijai, patikrinta daugiau nei 3000 žvejų mėgėjų

  Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos (AAD) šiemet nuo rugpjūčio 3 iki gruodžio 1 dienos vykdė akciją „Lašiša 2019“, per kurią iš viso surengti 386 reidai ir patikrinta 3050 žvejų

Antradienis, 10 Gruodis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Radinys žuvyje sukrėtė: vos spėjo ištraukti iš mergaitės burnytės

Image - Radinys žuvyje sukrėtė: vos spėjo ištraukti iš mergaitės burnytės

  Noras paruošti skanią ir išskirtinę vakarienę gali baigtis visiškai ne taip, kaip planavote. Ypač jeigu parduotuvėje pirktame produkte nežinia iš kur atsiranda ten neturinčių būti metalo gabalų. Tuo galėjo įsitikinti šilutiškė,

Antradienis, 3 Gruodis Komentarai (2)

Savivaldybėje

Šilutiškiams nebegėda – miesto Kalėdų eglė nušvito naujai

Image - Šilutiškiams nebegėda – miesto Kalėdų eglė  nušvito naujai

Šimtai šilutiškių penktadienį atėjo į Kalėdų eglės įžiebimo šventę. Daugeliui tai buvo dviguba šventė, nes šiemet eglė nušvito ne įprastai mėlynai, o jau padabinta naujomis puošmenomis. Šventinėmis spalvomis sutvisko ir

Trečiadienis, 11 Gruodis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos neįgalieji minėjo Neįgaliųjų dieną

Image - Švėkšnos neįgalieji minėjo Neįgaliųjų dieną

 Artėjant Tarptautinei neįgaliųjų dienai, gruodžio 1-ąją Švėkšniškių sambūris pakvietė draugijos narius į šventę, kurią organizavo aštuntąjį ka

Penktadienis, 6 Gruodis Komentarai (0)

RUSNES RUMAI 1Rusnės Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorė Birutė Servienė dabar išgyvena kūrybinių planų euforijos laiką. Rajono vadovai oficialiai pasiūlė B.Servienės vadovaujamą įstaigą, iki šiol neturinčią normalių patalpų, perkelti į erdvius XX amžiaus pradžioje statytus tuometinės apskrities teismo rūmus.

Rajono vadovai senųjų teismo rūmų patalpų perdavimo Etnokultūros centrui sprendimo projektą artimiausiu metu ketina pateikti rajono Tarybai.

Buvo kitokių iniciatyvų

Iki šiol Salos etnokultūros ir informacijos centras glaudėsi Rusnės seniūnijos pastato fojė ir keliuose kabinetuose. Prieš pusmetį Rusnės seniūnės Dalios Drobnienės bei jos partiečių liberalsąjūdiečių iniciatyva svarstyta galimybė etnokultūros centrą įkurdinti pastate, kurį valdo įmonė, siejama su buvusio Seimo nario Audriaus Endzino šeima. Iniciatoriams nereikšminga atrodė net ir planuojama nuomos kaina - apie 5000 Lt kas mėnesį.

Paaiškėjus, jog tokių planų neremia nei seniūnijos bendruomenė, nei rajono valdančioji dauguma, iniciatyvos nugeso. Juolab kad rajono politikai susitikimuose su žmonėmis buvo raginami minėtai įstaigai perleisti neišnaudojamas Savivaldybės valdomas patalpas.

Žvilgsnis nukrypo į Rusnės specialiosios mokyklos vieną pastatą - mokykla daugiau nei pusamžį naudojosi senaisiais teismo rūmais. Tačiau prieš kelerius metus mokykla gavo naują 5000 kv. m. ploto pastatą, dar turi bent tris pastatus mokymo, sporto bei darbiniams užsiėmimams vykdyti. O moksleivių skaičius yra mažesnis nei 100.

Dabar jau nei seniūnė D.Drobnienė, nei jos bendraminčiai nebeprieštarauja, kad Salos etnokultūros ir informacijos centrui būtų perduoti senieji teismo rūmai.

Bus vietos kolektyvams, studijoms

Centro direktorė B.Servienė jau apgalvojo, kaip išnaudos erdvias „teismo rūmų“ patalpas. Pirmajame aukšte būtų įkurtas informacinis centras - jis bus lengvai pasiekiamas turistams, keliaujantiems dviračių taku.
RUMAI
Tame pačiame aukšte veiktų kelios edukacinių studijų salės: keramikos, audimo, senųjų žvejybos reikmenų gamybos.

Etnokultūros centras turi įsigijęs keramikos kaitinimo krosnelę, kuria naudotis išmoko centro etnografė Sonata Verbučianskė. Turi ir audimo stakles, kuriomis galima austi ne tik drobeles, bet ir skudurinius grindų kilimėlius.

Centras turi ir šviesios atminties, garsaus žvejo Ervino Prūso žvejybos drabužius - jie bus puikus akcentas žvejybos reikmenų studijai. Šioje salėje ketinama mokyti pinti nėgių gaudymo bučiukus, megzti tinklus, gaminti kitokius žvejybos reikmenis.

Antrajame pastato aukšte planuojama įkurdinti visus Salos etnokultūros ir informacijos centro globojamus kolektyvus. Dabar jų yra aštuoni.

Šiame aukšte yra erdvi koncertų salė, kuri tiks dainininkų, šokėjų, aktorių repeticijoms. Kai kurie kolektyvai turės atskirus tik jiems skirtus kabinetus. Pirmiausia į tokius kabinetus pretenduoja moterų vokalinis ansamblis „Luotužė“, šokių kolektyvas „Rusnietis“.

Be to, antrajame aukšte atsiras etnokultūros studijų kabinetas. Centras jau dabar turi apie 300 etnografijos ir istorijos knygų, kuriomis galėtų naudotis krašto etnokultūra besidomintys žmonės.

Planuojamos dar vienos įkurtuvės

Kad ir kokios patogios bus Salos etnokultūros ir informacijos centro naujos patalpos, tačiau lieka svajonė, kad netrukus bus imtasi renovuoti senuosius Rusnės kultūros namus, kuriuose vyktų koncertai, spektakliai, būtų demonstruojami kino filmai.

Nors dabar minėti kultūros namai - tik griuvėsiai, tačiau yra viltis, kad jų remontas pajudės. Rajono Taryboje jau pritarta ES paramos programose ieškoti lėšų Rusnės kultūros namų salei atstatyti.

Salos etnokultūros ir informacijos centrui persikėlus į „teismo rūmus“, Rusnės seniūnijos pastate įsikurtų F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Rusnės filialas. Bibliotekos direktorė Dalia Užpelkienė mano, kad ši vieta strategiškai žymiai geresnė nei dabartinės filialo patalpos, esančios vaikų darželio pastate.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt