Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Image - Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Atėjęs pavasaris - pats geriausias laikas atsinaujinti, pradėti naujus darbus ir gerai leisti laiką. Nors pasaulinis virusas pristabdė gyvenimą, Šilutės seniūnijos ir „Šilutės komunalininko“ darbininkai nesnaudžia. Šilutės mieste jau pasodinta

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (1)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (5)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Image - Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Šilutės savivaldybės tarybos posėdyje balandžio 23 dieną opozicijos lyderė, konservatorė Sandra Tamašauskienė paskelbė apie savo atsistatydinimą iš lyderės pareigų. Ji sakė, kad jos atsistatydinimas yra sutarties su opozicijos partneriais -

Ketvirtadienis, 7 Gegužė Komentarai (0)

Problema

Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Image - Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Šilutės vaizdą darkantys ir visus įvažiuojančius į mūsų miestą šiurpinantys senieji autobusų stoties pastatai pagaliau pradėti stumti privatizacijai.Šilutiškiai jau seniai piktinasi, kad šie nebenaudojami pastatai netvarkomi, kad juose dažnai būriuojasi

Pirmadienis, 25 Gegužė Komentarai (1)

Savivaldybėje

Vaikų darželiai atgijo: turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Image - Vaikų darželiai atgijo:  turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Ar įmanoma, kad penkiametis vaikas susirgtų... depresija? Mintis regis, nereali, tačiau kaip tik tokiu klausimu nustebina mažametės mama. Toji mintis moterį ne juokais pradėjo kamuoti pastarąjį mėnesį, kol ji buvo

Antradienis, 26 Gegužė Komentarai (0)

Seniūnijose

Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja apie paplūdimį

Image - Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja  apie paplūdimį

Didžiajame Juknaičių ežere apsigyveno amūrai, karpiai, plačiakakčiai - iš viso apie 360 žuvų. Įžuvinti ilgus metus apleistą, nendrėmis apaugusį vandens telkinį sugalvojo aktyvūs bendruomenės nariai, prieš tai pasitarę su specialistais

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

Fishing Lake OhridŠiandien radijo stoties M-1 būstinėje apsilankę svečiai iš Aplinkos ministerijos ir laidos vedėjai tiesioginiame eteryje stebėjosi Šilutės rajono savivaldybės abejingumu - mūsų Savivaldybė net neteikia siūlymo Aplinkos ministerijai dėl galimybės tapti "žvejų rojumi".

Aplinkos ministerijos inicijuotu projektu į dvi iš Lietuvos savivaldybių atkeliautų didelės investicijos: būtų gausiai įveista žuvys, sutvarkyta turizmo paslaugų infrastruktūra, viešoji infrastruktūra (gerinami keliai, stovyklavietės, poilsiavietės prie vandens telkinių ir kt.), gerinama turizmo rinkodara ir pan.

Tačiau Aplinkos ministerija apgailestauja, kad mažai tinkamų kandidatų tapti "Žvejų rojumi", todėl paraiškų priėmimas pratęstas iki rugsėjo 9 dienos.

"Žvejų rojumi" pavadintos vietos planuojamos kurti Lietuvoje kaip alternatyva žvejų traukos kraštu esančioms Skandinavijos šalims. „Žvejų rojus“ bus itin žuvingi vandens telkiniai, šalia jų bus sukurta patraukli infrastruktūra, maitinimo ir kitos paslaugos.

Aplinkos ministerija užsimojo įrengti Lietuvoje du „žvejų rojus“ (paskelbta savivaldybių, pretenduojančių kurti „Žvejų rojų“, atranka), ir siekia, kad mūsų šalyje liktų pajamos, kurias gali duoti pasiturintys žvejai, negailintys lėšų už garantuotą vertingą laimikį. Dabar jie žūklauti važiuoja, pavyzdžiui, į Norvegiją ir ten palieka pinigus.

Aplinkos ministerija primena, kad tebelaukia pasiūlymų iš savivaldybių, kurios būtų suinteresuotos bendradarbiauti įgyvendinant projektą.

"Žvejybos rojaus" projektas susilaukė didžiulio susidomėjimo tiek iš visuomenės, tiek iš galimų projekto partnerių. Po projekto pristatymo sulaukėme teigiamų ekspertų ir žvejų įvertinimų, todėl, manome, jog šio projekto realizacijos atidėlioti negalima. Juolab savivaldybės parinkimas - tik pati darbų pradžia, o kur dar žuvų įveisimas vandens telkiniuose, infrastruktūros plėtra, teisinis projekto reguliavimas ir kiti darbai, kurie neįvykdomi per dieną. Todėl pradėti darbus reikia jau dabar", - sakė viceministras L.Jonauskas.

Tikimasi, jog pasirinkti partneriai prie šio projekto prisidėtų žvejybos, poilsio, turizmo, apgyvendinimo, vandens telkinių, žuvų išteklių apsaugos, visuomenei teikiamų paslaugų viešinimu ir kitų paslaugų infrastruktūra.

Savivaldybių, kurios suinteresuotos bendradarbiauti įgyvendinant projektą, pasiūlymai Aplinkos ministerijoje laukiami iki šių metų rugsėjo 9 dienos.

Visuomenėje pradėjus sklisti kalboms, kad Šilutės kraštas galėtų tapti šiuo meškeriotojų rojumi, V.Pavilonis dar rugpjūtį paneigė, esą NDRP teritorija pretenduoja tapti "Žvejų rojumi".

Nemuno deltos regioninis parkas, V.Pavilonio nuomone, ne vieta pataikauti žvejams, nes parko kita paskirtis: čia apstu retų gyvūnų ir augalų, tad reikia juos saugoti.

Kita vertus, nepaneigsi - apie 30 tūkstančių ha teritoriją užimantis parkas ir iki šiol vadinamas žvejų Meka.. Iš to kyla nemenkų gamtosauginių problemų. V.Pavilonio žodžiais tariant, iki šiol buvo nekontroliuojamas įvažiavimas į botaninių, kraštovaizdžio, ichtiologinių draustinių teritorijas, daug gamtos teršimo problemų.