Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Image - Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Atėjęs pavasaris - pats geriausias laikas atsinaujinti, pradėti naujus darbus ir gerai leisti laiką. Nors pasaulinis virusas pristabdė gyvenimą, Šilutės seniūnijos ir „Šilutės komunalininko“ darbininkai nesnaudžia. Šilutės mieste jau pasodinta

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (1)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (5)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Image - Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Šilutės savivaldybės tarybos posėdyje balandžio 23 dieną opozicijos lyderė, konservatorė Sandra Tamašauskienė paskelbė apie savo atsistatydinimą iš lyderės pareigų. Ji sakė, kad jos atsistatydinimas yra sutarties su opozicijos partneriais -

Ketvirtadienis, 7 Gegužė Komentarai (0)

Problema

Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Image - Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Šilutės vaizdą darkantys ir visus įvažiuojančius į mūsų miestą šiurpinantys senieji autobusų stoties pastatai pagaliau pradėti stumti privatizacijai.Šilutiškiai jau seniai piktinasi, kad šie nebenaudojami pastatai netvarkomi, kad juose dažnai būriuojasi

Pirmadienis, 25 Gegužė Komentarai (1)

Savivaldybėje

Vaikų darželiai atgijo: turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Image - Vaikų darželiai atgijo:  turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Ar įmanoma, kad penkiametis vaikas susirgtų... depresija? Mintis regis, nereali, tačiau kaip tik tokiu klausimu nustebina mažametės mama. Toji mintis moterį ne juokais pradėjo kamuoti pastarąjį mėnesį, kol ji buvo

Antradienis, 26 Gegužė Komentarai (0)

Seniūnijose

Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja apie paplūdimį

Image - Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja  apie paplūdimį

Didžiajame Juknaičių ežere apsigyveno amūrai, karpiai, plačiakakčiai - iš viso apie 360 žuvų. Įžuvinti ilgus metus apleistą, nendrėmis apaugusį vandens telkinį sugalvojo aktyvūs bendruomenės nariai, prieš tai pasitarę su specialistais

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

Audrius Endzinas. /  Sigito Grinčinaičio (silutesnaujienos.lt) nuotr.Kelio į gyvenvietę, kurioje yra ir parlamentaro Audriaus Endzino šeimos sodyba, rekonstrukcija papiktino šilutiškius. Jie pabrėžia, kad rajone yra daug svarbesnių, bet blogesnės būklės kelių, kurie tokio dėmesio nesulaukia.

Šilutės rajone vos prieš kelias savaites pradėtas remontuoti vienas vietinės reikšmės vieškelis. Lėšos - beveik pusė milijono litų - iš Kelių priežiūros ir plėtros programos rezervo skirtos žvyrkeliui, besidriekiančiam nuo Jonaičių gyvenvietės Šilmeižių ir Didšilių kaimų link. Žmonės nelinkę vadinti vien sutapimu, kad būtent Šilmeižių kaime yra Seimo nario, Liberalų sąjūdžio (LS) atstovo A.Endzino šeimos sodyba, juoba kad šis politikas yra susisiekimo ministro Eligijaus Masiulio partijos kolega, rašo portalas lzinios.lt.

Remonto neinicijavo

Seimo narys A.Endzinas LŽ patvirtino tikrai gyvenantis Šilmeižiuose. Jo namų link vedančio kelio kapitaliniu remontu politikas tikino nė kiek nesistebintis. "Gerai, kad kelias rekonstruojamas. Vaikai galės patogiau į mokyklą nuvažiuoti ir kaimo žmonės - grįžti namo. Man nuo to kelio iki savo sodybos dar gerą galą reikia važiuoti", - aiškino politikas.

Pasak A.Endzino, kelias remontuojamas ne jo asmeniniu prašymu, o remiantis Vyriausybės nutarimu. "Važinėju ne tik tuo keliu. Iš Vilniaus iki pamario važiuoju ir autostrada. Negi dėl to, kad ja važinėju aš ir kiti Seimo nariai, jos negalima remontuoti?" - ironizavo LS atstovas.

A.Endzinas tikino nežinantis, kodėl minėto rezervo lėšų neskiriama kitiems apleistiems vietinės reikšmės Šilutės rajono keliams remontuoti.

Prisiminė gavęs prašymą

Šilutės rajono savivaldybės administracijoje neatsirado valdininkų, galinčių atsakyti, kieno prašymu remontuojamas minėtas kelias. Merijos klerkai tik baksnojo į šių metų gegužės 11 dienos Vyriausybės nutarimą, kuriuo buvo skirtos lėšos Šilutės seniūnijos vietinės reikšmės keliams tvarkyti.

Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus dėl kelio rekonstrukcijos jokio kriminalo neįžvelgia. "Tuo keliu važinėja ne tik A.Endzinas, bet ir daug kitų Šilutės rajono gyventojų. To magistralinio vieškelio, jungiančio du asfaltuotus kelius, būklė jau seniai mums kėlė nerimą", - aiškino seniūnas.

Jis pasakojo, kad pavasariais, per polaidį tas kelias dažnai apsemiamas ir virsta neišvažiuojama klampyne. "Vieną pavasarį mūsų gyventojas tame kelyje užklimpo ir, nepajėgęs pats išvažiuoti, automobilį paliko bei pėsčias grįžo namo. Tačiau atėjęs kitą rytą taip pat negalėjo išvažiuoti, nes naktį pašalo ir automobilio ratai įstrigo lede", - prisiminė seniūnas.

R.Steponkus tikino, kad dar šių metų vasario 2 dieną kaimų gyventojai jam atsiuntė pasirašytą prašymą dėl kelių remonto. Prašymas buvo skirtas ir Seimo nariui A.Endzinui, ir Šilutės seniūnijai. Dokumentą, labiau panašų į konkretų siūlymą dėl darbų ir jų atlikimo eigos, pasirašė Laučių, Šilmeižių, Grabupių ir Didšilių kaimų gyventojai. Jiems esą didelį susirūpinimą kelia esamų kelių būklė. Todėl gyventojai siūlo "nukasti ir nuvežti pakelėse susikaupusį gruntą, atnaujinti sankasas, įrengti 18 centimetrų storio  žvyro ir smėlio mišinio dangas, iškirsti krūmus, iškasti pakelės griovius, naujai įrengti pralaidas ir nuovažas".

Įtartinai tiksliai surašytą raštą A.Endzinas, kalbinamas LŽ, pagaliau prisiminė gavęs, tačiau tvirtino jo neinicijavęs. "Gavau ir tokį raštą, tačiau tikrai niekam nesiūliau jo rašyti", - kratėsi Seimo narys.

Girdi vien pažadus

Tačiau toks didelis dėmesys atskiriems objektams piktina kitų Šilutės rajono seniūnijų, maitinamų vien valdininkų pažadais, gyventojus. Kintų seniūnijoje jau kelerius metus nuolat atidėliojama kelio Šilutė-Povilai ruožo rekonstrukcija. Prieš kelerius metus pradėjus rekonstruoti šį kelią, darbų pabaigos iki šiol nematyti. Keliu, kuriuo iš Šilutės patogiausia pasiekti Lietuvos Venecija vadinamą Mingės kaimą, jau nebevažiuoja turistų autobusai.

"Turizmo agentūros atsisako vežioti šiuo maršrutu, nes kelionės nebaigtu rekonstruoti keliu nebeatlaiko jokie autobusai", - LŽ sakė Kintų seniūnas Antanas Kližentis.

Anot seniūno, jo valdose yra ir daugiau neišvažiuojamų kelių. "Tačiau mums vis žada - kitąmet, kitąmet. Dabar kelio remontą vėl atidėjo kitiems metams, po Seimo rinkimų. Juk žinote, kai bus kitas Seimas, bus ir kiti pažadai", - nusivylimo neslėpė A.Kližentis.

lzinios logo 2011 09

Komentarai  

 
#4 2011-12-10 02:48
Va del to as Lietuvoj nebegyvenu....
 
 
#3 2011-12-10 01:53
o ziema kelia vale ir be pono prasymo imsim ir patikesim
 
 
-1 #2 2011-12-09 14:22
šuns pririšimas: tur būt ne mane vieną apdraskė ar išgąsdino ...
 
 
-2 #1 2011-12-09 13:11
Apie musu partijos , zmogu arba gerai arba nieko ;)