Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Nemokama vieta valčiai nuleisti ir Žalgirių kaime

Image - Nemokama vieta valčiai nuleisti ir Žalgirių kaime

  Įgyvendinus Aplinkos ministerijos kuruojamą projektą, žvejai mėgėjai ir kiti poilsiautojai jau gali nemokamai naudotis naujai įrengtomis 27 valčių nuleidimo vietomis dvylikoje savivaldybių. Tikimasi, kad, sudarius sąlygas vandens telkiniuose tinkamai nuleisti

Penktadienis, 3 Balandis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Liberalų sąjūdis pretendentu į Seimą siūlo A. Endziną

Image - Liberalų sąjūdis pretendentu  į Seimą siūlo A. Endziną

Kelti savo skyriaus pirmininką Audrių Endziną pretendentu į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje rinkimų apygardoje Šilutės liberalsąjūdiečiai nusprendė trečiadienį, partijos skyriaus visuotiniame

Antradienis, 21 Sausis Komentarai (0)

Problema

Į sukčių pinkles įkliuvusi verslininkė ieško kitų nukentėjusiųjų

Image - Į sukčių pinkles įkliuvusi verslininkė ieško kitų  nukentėjusiųjų

Iš Vokietijos užmestos sukčių pinklės stipriai įpainiojo šilutiškę verslininkę. Į įmonės pašto dėžutę antrą kartą gavusi anglų kalba paruoštus dokumentus, moteris pagalvojo, kad tai ES duomenų patvirtinimo forma, juos pasirašė

Pirmadienis, 30 kovas Komentarai (0)

Savivaldybėje

COVID-19 Šilutės rajone: susirgo Šylių kaimo gyventojas, izoliuoti jį apžiūrėję medikai

Image - COVID-19 Šilutės rajone: susirgo Šylių kaimo gyventojas, izoliuoti jį apžiūrėję medikai

  Ketvirtadienį Lietuvoje buvo patvirtinti 47 nauji koronaviruso atvejai, o daugiausia jų jau kelintą dieną iš eilės fiksuojama Klaipėdoje. Dar vienas koronaviruso atvejis, jau trečiasis, patvirtintas ir Šilutės rajone. "Šilutės naujienų"

Penktadienis, 3 Balandis Komentarai (8)

Seniūnijose

Švėkšnos knygnešius – kovotojus už lietuvišką žodį - prisimenant

Image - Švėkšnos knygnešius – kovotojus  už lietuvišką žodį - prisimenant

Kasmet kovo 16-ąją švėkšniškiai mini Knygnešio dieną. Pastarasis - aštuonioliktasis paminėjimas buvo kitoks – be renginio, be žmonių, be prisiminimų... Net šv. Mišios už knygnešius Švėkšnos šv. apaštalo Jokūbo bažnyčioje

Ketvirtadienis, 26 kovas Komentarai (0)

"Nuaras" dovanoja beglobius žyvūnus ir prašo žmonių paramos. / animal.lt nuotr.Gruodžio 6 d. UAB "Nuaras" Klaipėdos filialui dėl nepratęstos nuomos sutarties beglobiams gyvūnėliams teko skubiai kraustytis į naujas patalpas Kalnuvėnų kaime. Pastarosios, deja, nebuvo pritaikytos gyvūnams, tad jas reikėjo skubiai remontuoti.

"Nuaras" įmonė beglobius gyvūnus surenka ir Šilutės rajono savivaldybės teritorijoje.

„Darbai vyksta, situacija jau kur kas geresnė, bet vis dar reikalinga visuomenė parama“ – dabartinę situaciją apibendrina "Nuarui" padedančios įstaigos – Gyvūnų globėjų asociacijos prezidentas Vytautas Gustaitis.

Gyvūnų globėjų asociacija ne tik perėmė kai kurių gyvūnų globą, bet ir padeda tvarkyti naująją teritoriją. Bendromis jėgomis naujoji Kalnuvėnų kaimo teritorija, skirta beglobiams gyvūnams, jau išvalyta nuo šiukšlių, įrengti keturi vidaus voljerai. Juose apgyvendinti trumpaplaukiai gyvūnai, kurie negali gyventi lauke. Jie jaukiai žiemoja šildomose patalpose.

Keli šunys vis dar yra kieme, būdose, tačiau jų kailis ilgesnis, todėl švelnus šaltukas jiems nebaisus. Žinoma, beglobiai šunys čia tik laikinai – jau ruošiami stacionarūs vidiniai voljerai. Jiems statybinės medžiagos gabenamos iš senos teritorijos. "Nuaras" būtų labai dėkingas galintiems paaukoti nereikalingų statybinių medžiagų – tuomet darbas vyktų sparčiau. Jau užsakyta ir 20 patogių lauko voljerų. Tikimasi, kad jų gamyba neužtruks.

Įrenginėjamoje teritorijoje glaudžiasi ir iš Kretingos patekusi Dobermano veislės patelė. Vargšelę visiškai nusilpusią valkataujančią šalia parduotuvės aptiko kretingiškiai policininkai. Pareigūnams pagailo vargšės kalaitės ir jie pasirūpino, kad ji atsidurtų "Nuaro" globoje.

"Ji tokia sulysusi, kad šonkaulius tiesiog galima skaičiuoti... O sveria vos apie 10 kg", - baisią dobermanės būklę apibūdino "Nuaro" gyvūnų prižiūrėtoja Onutė Rudytė. Šios veislės patelės turėtų sverti apie 30 kg. Dobermene atidžiai rūpinamasi ir tikimasi, kad ji atisgaus ir galės būti padovanota geriems žmonėms. Kaip kalaitė atsidūrė gatvėje, neaišku, tačiau matosi, kad ji valkatavo jau tikrai nebe pirmą dieną.

"Nesvarbu, kad Klaipėdos "Nuarui" dabar gana sunkūs laikai, tačiau atsisakyti padėti tokiems vargšams gyvūnėliams tiesiog neįmanoma", - sakė "Nuaro" atstovė. Kalaitė apgyvendinta šildomose patalpose, jai teikiamas visavertis maitinimas ir kita reikalinga pagalba.

"Vis dėlto, šiai beglobiukei reikia kiekvieno Jūsų pagalbos – padėti galite aukodami maistą, maisto papildus, guolius ir kitus gyvūnams reikalingus daiktus", - pridėjo moteris.  Ji pabrėžė, jog gyvūnui svarbus ne tik maistas ir šiltas guolis, bet ir žmogiška šiluma bei meilė. Gyvūnų globėjų asociacija ragina visus suvienyti jėgas ir padėti beglobiams pasijausti mylimais.

"Nuaras" itin dėkoja žmonėms, kurie nedvejojo ir jau skubiai prisidėjo prie paramos Klaipėdos beglobiams gyvūnams. Šių geradarių dosnumas padės efektyviau spręsti beglobių gyvūnėlių problemas ir pagreitins jų jaukų įsikūrimą naujose patalpose Kalnuvėnų kaime. "Džiaugiamės, kad atsirado žmonių, neabejingų keturkojams draugams – tiems, kas patys savimi pasirūpinti negali", - kalbėjo gyvūnus prižiūrinti darbuotoja.

Pagalba vis dar reikalinga. Artėjant gražiausioms metų šventėms "Nuaras" kviečia kartu pasirūpinti, kad jos būtų jaukios ir šiltos visiems. Paremti gyvūnus galite ne tik pinigais, bet ir daiktais. Šiuo metu itin reikalingos įvairios statybinės medžiagos, būdos ar bent medžiagos, skirtos joms pagaminti. Labai padėtų ir įvairūs reikmenys patiems gyvūnams – guoliai, pašaras, indeliai, kraikas katėms ir kt. Informaciją apie tai, kaip galima padėti gyvūnams, galima rasti įstaigos internetiniame puslapyje.

Gyvūnų globėjų asociacija linki visiems jaukių artėjančių švenčių ir ragina gėriu bei šiluma pasidalinti su tais, kuriems labiausiai jos reikia. Prisiminkite, kad gyvenimas vertinimas ne pagal nugyventų metų skaičių, o pagal padarytų gerų darbų kiekį.

 

Komentarai  

 
#1 2011-12-16 17:04
Gaila keturkojų