Nuomonės ir komentarai

 

cache 1000x563_size16x9_598c940c523bf_15IG20150625Iliustracijos6706Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę pasikeisti ir kokia yra pavardės keitimo procedūra.

sveksnos paminklas_signatarui_sauliuiAntradienį Šilutėje surengtas Švėkšnos centre numatyto pastatyti paminklo 1918 metų Lietuvos Nepriklausomybės signatarui Kazimierui Steponui Šauliui, kilusiam iš Stemplių kaimo (netoli Švėkš- nos), viešas projekto svarstymas.

Jame dalyvavo dvi švėkšniškės, aktyvios kultūrininkės Ona Norkutė ir  Violeta Astrauskienė. Jos išsakė savo ir kitų švėkšniškių abejones dėl  būsimo paminklo.

Pirmiausia švėkšniškius nustebino tai, kad susirinkimas apie projekto svarstymą organizuojamas Šilutėje! Savivaldybės vyriausiasis architektas Edmundas Benetis paaiškino, kad todėl, jog Šilutės r. savivaldybė organizuoja paminklo statymą, ir priminė, kad prieš tai pora susitikimų vyko Švėkšnoje...

Švėkšniškių atstovės Šilutėje buvo išklausytos. Jos savo raštą įteikė projekto rengėjui architektui Gintarui Čičiurkai.
Savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Viktoras  Bičkauskas sureagavo į moterų pastebėjimą dėl „amžinosios pelkės“ pagrindinėje Švėkšnos aikštėje ir siūlė, tvarkant būsimo paminklo skverą, išspręsti ir šią problemą.
Savo pasiūlymus dėl suoliukų skverelyje pateikė ir šilutiškis architektas Egidijus Vidrinskas.

Visa kita, kas jaudina ir daugelį švėkšniškių, kurie baiminasi reikšti nuomonę viešai, O.Norkutė ir V.Astrauskienė surašė į šį viešą laišką:

ZemaitaitisSeimo narys Remigijus Žemaitaitis užregistravo du naujus įstatymo projektus - Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo 8 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą (toliau - Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo projektas) ir Lietuvos Respublikos nedarbo socialinio draudimo įstatymo  9 ir 11 straipsnių pakeitimo įstatymo projektą (toliau - Nedarbo socialinio draudimo įstatymo projektas) – kuriais siekiama nustatyti tokį teisinį reglamentavimą, kuris nustatytų, kad asmenims nebūtų skiriama nedarbo išmoka arba piniginė socialinė parama arba jų mokėjimas  būtų nutrauktas, jeigu į šias išmokas pretenduojantis arba jas gaunantis asmuo yra neblaivus, o toks faktas užfiksuotas  kompetentingų institucijų.

 maxresdefaultAną dieną per radiją vienos žiniasklaidos grupės vienas redaktorių šnekėjo maždaug taip: rajonų spauda iš valdžios gaunanti daug pinigų, o tai negerai, nes ta spauda jau kaip ir mirusi, na, jei ir ne, tai tuoj „užsilenks“.

Suprask: valdžia tuos pinigus geriau teatiduoda nacionalinei žiniasklaidai, kurios kvėpavimą taip pat nuolat ištinka sunkūs astmos priepuoliai. Tik ar įmanoma palengvinti didelio astmatiko kančias, jei keliasdešimt mažesnių astmatikų mirs?

Kvailas klausimas. Toks pat kvailas, kaip ir klausimas, kam reikalinga vietos žiniasklaida.

antivalstybine propaganda siluteje titorenkoRusijos informacinio karo prieš Lietuvą parankinių irštva - Šilutėje? Taip.
Ir tai - ne žurnalistinė antis. Traksėdžiai. Sodų bendrija, Klevų takas... Tik dabar, šilutiški, išgirdai?..