Kūryba

 

2 biblioteka_traksedziai_kalediniai_zaislai_egleiKnygos bičiulius telkianti akcija „Knygų Kalėdos“ šiemet vėl kviečia dovanoti naujų knygų bibliotekoms. Šių metų šūkis – Dovanokime knygų SAVO bibliotekoms!

3 pasysiu_biblioteka_susitikimas_su_astrauskiene_violetaPersmelkti artėjančių Kalėdų dvasios visi skuba daryti gerus darbus. Jau septintą kartą akcija „Knygų Kalėdos“ kviečia dovanoti knygas savo bibliotekai. Ši akcija tapo visuotiniu, knygų bičiulius sutelkiančiu judėjimu. Juk knyga gali pakeisti gyvenimą: įkvėpti, padėti atsakyti į klausimus, spręsti problemas, jaustis stipresniam. Šiuo prieškalėdiniu laikotarpiu Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Pašyšių filialas organizuoja įvairius renginius, kuriuose kviečiama dalyvauti ne tik skaitytojų bendruomenė, bet ir tie, kurie dar neatradę bibliotekos.

 

SAM 4092Spalio 20 d. į kraštiečio Audriaus Šikšniaus dešimtosios knygos „Žiemojantis angelas II“ pristatymą Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Pašyšių filiale rinkosi nuolatiniai jo kūrybos skaitytojai.

Romano pasakojimas nukelia į pokario laikus, kai Lietuva išgyveno kolūkių kūrimus, sovietinės okupacijos metus. Knygos siužetas ne tik gerai atpažįstamas, bet ir artimas, nes daugelis susirinkusiųjų ar jų artimieji patys tai išgyveno. Persmelkta atvirumo, paprastumo autoriaus kūryba atranda vis daugiau skaitytojų ir tarp jaunimo. Pristatydamas savo knygą A. Šikšnius prisipažino, kad šis kūrinys jau artimesnis jo paties autobiografijai. Antroje „Žiemojančio angelo“ dalyje jis atgaivino vaikystėje matytus įvykius, sutiktus žmones.


21273110 265227040651057_1398600008983415938_o„BŪTENT TAIP“ - vadinasi fotogrfijų paroda, šiuo metu eksponuojama Šilutės kultūros ir pramogų centre. Parodos autorius - šilutiškis Kęstutus Zdanevičius. Juodai baltose nuotraukose jis bando parodyti Pamario krašto išskirtinumą - gamtos grožį, architektūros savitumą. Pasakoja tai ne žodžiais, o vaizdais...

Parodą galite apžiūrėti darbo dienomis pirmadieniais - ketvirtadieniais nuo 15 iki 18 val., penktadieniais nuo 15 iki 17 val. Šilutės kultūros ir pramogų centre. Paroda veiks iki spalio 4 dienos.

emalio simpoziumas_Kolje_2016_Ruta_Jurkunaite_BruozieneRugpjūčio 1-12 dienomis Kintų Vydūno kultūros centre vyksta 15-oji emalio meno laboratorija „Pamario ženklai“. Šiemet jos tema - „ATVIRUKAS LIETUVAI / POSTCARD LITHUANIA“.

Organizatoriai kviečia lankyti kūrybines dirbtuves Vydūno kultūros centre nuo 10 iki 18 valandos ir susipažinti su emalio kūrinių gimimu.

DSC 0212Du gruzinai, vokietis bei septyni lietuviai tapytojai kūrybinės mūzos ieško Rusnėje, kur Salos etnokultūros ir informacijos centras surengė tarptautinį tapybos plenerą „Rusnė 2017“.

Centro direktorė Birutė Servienė nuo liepos 30-osios atvykusiems dailininkams kasdien organizuoja išvykas po Pamario kraštą, kad tapytojai pažintų salos ir jos apylinkų gamtos savitumą, čia gyvenančių žmonių buitį.

sveksnos lankytinu_vietu_zemelapisKultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos rengė moksleivių fotografijų konkursą „Kultūrinis kraštovaizdis: nuo piliakalnių iki miesto bokštų“. Konkurse dalyvavo Lietuvos mokyklų 5-12 klasių moksleiviai - iš viso 106 dalyviai, atsiuntę 282 nuotraukas su įvairiais kultūros paveldo objektais iš visos Lietuvos.

4b203421Šilutiškis žurnalistas Dovydas Pancerovas, dirbantis interneto portale 15min.lt, pavasarį išleido pirmąją savo knygą „Kiborgų žemė“. Joje papasakojo savo įspūdžius apie Maidano revoliuciją ir Rusijos sukeltą karą Ukrainoje. Pasakojimas toks tikras ir įtaigus, kad, pasak skaitytojų, skaitant knygą galima ne tik išvysti aprašomus vaizdus, bet ir pajusti kvapus, visą atmosferą, tvyrojusią Kijevo Maidane ar karo zonoje.

Ši knyga - portalo 15min.lt inicijuoto socialinio projekto dalis. Karas Ukrainoje dramatiškai priminė, kad ir Lietuvos saugumas nėra nepajudinamas, todėl būtinos nuolatinės pastangos jį stiprinti. Stiprinti ne tik aukščiausiu valstybės lygiu. Todėl visas šios knygos pelnas skiriamas atokiuose Tauragės rajono Sakalinės miškuose įsikūrusiam Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotajam pėstininkų batalionui.

Portalas 15min.lt kartu su partneriais šio projekto lėšomis įsipareigojo batalione įrengti dvi šiuolaikiškas laisvalaikio - edukacines erdves. Jos užtikrins visavertį savo pilietinę pareigą garbingai atliekančių Lietuvos šauktinių ir šalies gynybai pasirengusių profesinės tarnybos karių laisvalaikį bei švietimą.

Įspūdžiais apie savo mokinio Dovydo knygą pasidalijo Šilutės pirmosios gimnazijos istorijos mokytojas - ekspertas Algirdas GEČAS.

 untitled 21_origDainų autorius ir atlikėjas, kolekcininkas, privataus bandonijų ir armonikų muziejaus įkūrėjas, pedagogas, „Jokubėlio“ nominantas, gyvenantis Vilkų Kampe (Švėkšnos seniūnija), nusifilmavo muzikiniame vaizdo klipe „Pamary“. Dainos autorius yra pats M. Nogaitis. Klipo autorius švėkšniškiams gerai pažįstamas operatorius Antanas Bružas. Kuriant klipą taip pat prisidėjo ir švėkšniškis Vytautas Marcinkevičius, kuris filmavo pasitelkiant į pagalbą droną.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt