Kūryba

IMG 02Kasmet gegužės 7-ąją Lietuvoje minima Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Ši data kiekvienam sąmoningam ir pilietiškam lietuviui primena rusų carinės valdžios represijas, kuriomis buvo varžomi kiekvienos tautos brandumą liudijantys ženklai – kalba, knygų leidyba, spauda, laisvas žodis.

Minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje pristatyta solidžios knygos „Nugrimzdusi Klaipėda" II dalis, kurioje rašoma apie priemiesčius, gyvenvietes, poilsiavietes. Susitikime dalyvavo svečiai iš Klaipėdos: knygos sudarytoja, filologė, lituanistė Jovita Saulėnienė, kraštietis rašytojas, habilituotas socialinių mokslų daktaras Rokas Flick, leidyklos „ Eglė" redaktorius Antanas Stanevičius.

blankaites knyga autore„Mano mama buvo paprasta, tiesaus būdo, atvira, nuoširdi ir darbšti moteris. Galima sakyti, viena iš paskutiniųjų šio krašto lietuvininkių. Joje, kaip ir kiekviename žmoguje, galėjai surasti visą spektrą įvairiausių asmenybę ir sielą pripildančių spalvų. Mama labai mylėjo šitą kraštą, gamtą, niekada nesigailėjo, kad visas gyvenimas prabėgo čia - jos vaikystės ir jaunystės žemėje. Tikėjo, kad, anot Vydūno, „geriausios sąlygos Taurėjimui randasi Tėvynėje’, - rašo savo mamos Onos Blankienės atsiminimų knygą išleidusi Kristina Blankaitė.

Neseniai įvyko šios knygos „Angelai negali gyventi Žemėje, arba Knyga apie žmones“ pristatymas Šilutėje. Jaukiai įsitaisę prie arbatos puodelių kalbėjo tie, kurie skaitė knygą, ir tie, kurie pažinojo Kristinos Blankaitės mamą, gyvenusią, o vėliau ir visuomeninę veiklą vykdžiusią Šereiklaukyje (Pagėgių sav.).

10171688 1571815333088079 8100829078958598201 nLietuvos bibliotekininkų draugija 2015 metų balandžio 23–29 dienomis paskelbė 15-ąją Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę. Jos tema – ,,Biblioteka: informacija ir žinios – kiekvienam“. Šia proga Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Gardamo filiale vyko susitikimas su Gardamo seniūnijos Pypliškės kaimo kraštiečiu, dabar gyvenančiu Šiauliuose, Liudviku Stankumi.

 1 Syliu biblioteka susitikimas us Terese LorencieneTrečiadienio popietę Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Šylių filiale įvyko popietė su tautodailininke, eiliuotoja Terese Lorenčiene, kuri pristatė savo naujausią pasakojimų padavimų knygą "Iš kartos į kartą".

Pasysiu biblioteka su sypsena per gyvenimaKarikatūristas Valdemaras Tisaitis Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Pašyšių filiale pristatė savo karikatūrų ir šaržų parodą „Su šypsena per gyvenimą“.

puipa siluteje3Šilutės miesto mecenato, kultūros ir visuomenės veikėjo Hugo Šojaus (Scheu) 170-ųjų gimimo metinių proga šilutiškiai turėjo galimybę susitikti su garsiu lietuviško kino kūrėju - režisieriumi Algimantu Puipa ir prodiuseriu Kęstučiu Petruliu.

H.Šojaus dvare surengto  vakaro dalyviai išgirdo, kuo kino menininkus vilioja egzotiška Mažoji Lietuva, jos centras Šilutė, ir turėjo progą pamatyti Šilutėje bei Pamaryje filmuotą vaidybinį filmą „Elzė iš Gilijos“.

tolminkiemio knyga barauskiene„Tolminkiemio sodininkas“ - naujausia rašytojos, kraštotyrininkės Editos Barauskienės knyga. Skaitytojas nukeliamas tris šimtmečius į praeitį - į Mažosios Lietuvos Tolminkiemio parapiją, kur kunigavo lietuvių literatūros klasikas, poemos „Metai“ ir pirmųjų lietuviškų pasakėčių autorius, lietuvių grožinės literatūros pradininkas Kristijonas Donelaitis.

Istorinius faktus sumaniai įpynusi į grožinio kūrinio audinį, autorė vaizdingai pateikia šio šviesuolio ir to laikmečio gyvenimą.

Tai ne pirma kraštotyrininkės knyga apie Mažąją Lietuvą ir šio krašto žmones. Ji jau yra parašiusi istorinius romanus apie Ievą Simonaitytę, Martyną Mažvydą, Abraomą Kulvietį.

„Žvelgdamas į Editą Barauskienę, joje matau kažkiek ir Ievos Simonaitytės. Turbūt - tas pats kraštas (E.Barauskienė, kaip ir I.Simonaitytė, - iš Priekulės) ir kalba, ir žmogus, mylintis ir besistengiantis atskleisti šį kraštą“, - pristatydamas knygą gerų žodžių autorei negailėjo Šilutės evangelikų liuteronų kunigas Remigijus Šemeklis.

Perskaitęs „Tolminkiemio sodininką“ jis mąstė, kas gi nauja apie K.Donelaitį parašyta šioje knygoje. Anot R.Šemeklio, turbūt gražiausias ir naujausias dalykas, kas tai knygai palieka vertę, yra kaip mūsų laikmečio žmogus mato K.Donelaitį, jo kraštą prabėgus trims šimtams metų.

valdasPrieš porą savaičių pasaulį išvydo pirmoji rusniškių šeimyninio atlikėjų dueto Valdo ir Vainoros Lacko kompaktinė dainų plokštelė. Tai, pasak dainininkų, ilgai brandintas, nešiotas širdyje, puoselėtas ir pagaliau į pasaulį išleistas „kūdikis“, talpinantis 17 įvairaus stiliaus dainų.

1 Biblioteka Leonidos Laureckytes kurybaSaulėtą popietę į Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Miesto filialą rinkosi skaitytojai, neabejingi poezijai. Čia vyko Macikų socialinės globos namų gyventojos Leonidos Laureckytės kūrybos popietė.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt