Kūryba

 gyvenimo gyventojai pristatymasVasario 12 dieną, artėjant vienai iš reikšmingiausių Lietuvai istorinių datų, vasario 16-ajai – Lietuvos valstybės atkūrimo dienai, Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta poeto, prozininko, Lietuvos nepriklausomų rašytojų sąjungos nario, Fridricho Bajoraičio literatūrinės premijos laureato bei įvairių poezijos konkursų diplomanto, vieno iš produktyviausio Šilutės krašto rašytojo ir ištikimo bibliotekos bičiulio Audriaus Šikšniaus naujausia knyga „Gyvenimo gyventojai".

Briedis Hitlerio Elitines pajegos COPatrick Hook, Michael Sharpe, Brian L. Davis. Hitlerio elitinės pajėgos. Iš anglų kalbos vertė Gintaras Leščinskas. - Vilnius: Briedis [2015]. - 192 p.: iliustr.

sikniusDarykim darbus tylomis,
Geruosius visiškai be žodžių.
Negirdi Viešpats ausimis,
Bet iš akių jie neprapuola.

Audrius Šikšnius

leles ziemines 2Spėjame, vargiai rastume šilutiškį, kuris eidamas centrine Lietuvininkų gatve nebūtų stabtelėjęs prie Lietuvininkų g. 45 namo langų - tų, pro kuriuos žvelgia tarsi iš praeities nužengusios lėlės. Daug lėlių, kaskart vis kitokių, pagal metų laikus (o gal ir mados klyksmą?) keičiančių ir savo apdarus: tai pasipuošusių Kalėdoms, tai vėl užsimetančių plonytes sukneles - tarsi skubėtų į paplūdimį. O kartais persirengiančių tiesiog todėl, kad taip nutaria jų šeimininkė Onutė RUZGIENĖ...

Kad tokių stabtelėjusių yra labai daug, liudija ir pati šeimininkė: jai nuolat tenka pamatyti prie langų stiklo priplotas tai vaikų, tai senolių nosis, nuolat apie tai paliudija ir greta esančios parduotuvėlės pardavėja: esą, atėjo žmonės ir tikslinosi, kas čia už tų langų - lėlių parduotuvė ar dirbtuvėlės esančios?.. Ir kaip tų žydromis akimis mirksinčių gražuolių būtų galima nusipirkti?..

Bet neturėkite iliuzijų - Onutė niekam savo lėlių neparduos, sutinka tik papasakoti linksmas jų istorijas.

 saulius art baseinasIš Šilutės kilęs dailininkas Saulius Gudelevičius, virtualioje erdvėje prisistatantis Sauliaus Art vardu, vėl nustebino nauju kūriniu - 3D formatu idealiai nutapyta dviejų litų moneta. Beje, pastaroji, kaip ir kita lietuviškoji valiuta, jau pasitraukė iš rinkos, užleisdamos vietą naujiesiems euro banknotams ir monetoms.

Paklaustas, kodėl tapė būtent dviejų litų monetą, Saulius pripažino, jog tai - tiesiog atsitiktinumas, ir tuo pačiu savotiškas paminklas senajam litui.

fotoparoda budvycio ruskieneŠilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos kultūrinėje palėpėje eksponuojama Klaipėdos krašto fotomenininko Alfonso Budvyčio (1949-2003) retrospektyvinė paroda „Iškalbinga tyla“. Šilutės bendruomenė gali pamatyti didžiąją dalį - 19 originalių darbų iš 34 šio ciklo parodos darbų.

leliu kureja poteliuniene"Nuo mažumės buvau apsupta žmonių, kurie visada, kad ir kokia būtų rūpesčių kupina diena, rasdavo minutėlę laiko rankdarbiui. Tokia šiandien esu ir aš - savo pačios rankų darbais išreiškianti garsiai neišsakytas mintis ir svajones, - sako šilutiškė Rita Poteliūnienė, kuriai rankdarbiai - didžiausias laisvalaikio pomėgis ir malonumas.

Viešint pas pašnekovę, jau pirmomis minutėmis apgaubia jaukumas, harmonija, spinduliuojantys ne tik nuo gražiai sukurto interjero, bet ir pačios Ritos padarytų meno dirbinių. Dekupažo technika atnaujintas kavos stalelis, gėlių kompozicijos, išsiuvinėtos pagalvėlės ir... lėlės.

Būtent apie nuostabiąsias lėles ir susitikome pakalbėti. Ritos lėlės - išskirtinės - žavios ilgakojės, grakščios, lieknos ar putlutės. Viena už kitą gražesnės ir skirtingesnės. Šios gražuolės ne tik puošia namų erdves, bet savo dvasia apgaubia ir užburia visus atvykusiuosius. O kaip kitaip? Lėlių šeimininkė prisipažįsta, kad teko nueiti ilgą kūrybinį kelią - anot Ritos, iki lėlės reikėjo užaugti.

juvelyras tomas chockevicius„Žiedų valdovas“ - taip pirmomis susitikimo minutėmis norėjosi pavadinti jauną šilutiškį menininką Tomą Chockevičių, kuris, beje, dar visai neseniai Klaipėdos socialinių mokslų kolegijoje studijavo teisės mokslus bei tarnavo kariuomenėje. Tačiau ir tvirtą karį, ir griežtą teisininką, pasirodo, gali palaužti begalinis potraukis menui. Noras kurti jauną vaikiną iš Šilutės paskatino priimti svarbų sprendimą tolimesniam gyvenimui.

„Supratau, kad būti teisininku aš nenoriu. Tai - ne mano sritis“, - atvirauja Tomas, kuriantis juvelyrinius dirbinius.

Kintu biblioteka sugrizimai prie Vyduno 1Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filiale savo kelią pradėjo keliaujantys knygos renginiai „Iš pamario krašto bibliofilų rinkinių“.
Pirmojo renginio metu vyko ikonografijos ir dokumentikos parodos „Sugrįžimai prie Vydūno“ pristatymas Kintų bendruomenės nariams. Vėliau ji bus pristatyta Saugų, Švėkšnos, Žemaičių Naumiesčio, Vainuto ir Bikavėnų filialuose bei F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje.

Ukmergės naujienos