Kūryba

1 Biblioteka Leonidos Laureckytes kurybaSaulėtą popietę į Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Miesto filialą rinkosi skaitytojai, neabejingi poezijai. Čia vyko Macikų socialinės globos namų gyventojos Leonidos Laureckytės kūrybos popietė.

piliakalniu parodaKovo 20-ąją - Žemės dieną - H.Šojaus dvare (Lietuvininkų g. 4) atidaryta vilniečio, Lietuvos fotomenininkų  ir Lietuvos žurnalistų sąjungos nario, fotografo Alberto Švenčionio fotografijų paroda „Būtsargiai - Lietuvos piliakalniai“.

Dvaro erdvėse eksponuojama per 50 didžiulio formato nuotraukų, kuriose - iki šių dienų išlikę piliakalniai.

igne zarambaite su mama 634640838103058020 nKovo pradžioje jau rašėme, kad  baigiamajame „Knygų mugės“ renginyje, į kurį kvietė labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ steigėjai Andrius Mamontovas ir Ramūnas Karbauskis, nuskambėjo ir šilutiškės, jaunos kūrėjos Ignės Zarambaitės vardas.

Mergina pirmą kartą ryžosi dalyvauti Nacionaliniame vaikų literatūros konkurse ir jos kūrinys „Emilio laiškas“ pateko tarp geriausiųjų - apdovanotas geriausio debiuto nominacija.

Kovo 11-ąją autorė vyko į Naisiuose (Šiaulių r.) surengtą oficialių apdovanojimų renginį. Sugrįžusi iš apdovanojimų ir spausdama simbolinę „Gandro“ statulėlę, Ignė prisipažįsta, kad dalyvavimas šiame konkurse - pirmas žingsnis jos svajonių mėnulyje.

„Iki tol buvo tik skrydis. Tiesa, taip pat įdomus, bet kartais sudėtingas, kupinas iššūkių, kliūčių, abejonių. Todėl džiaugiausi pajutusi po kojomis šiokį tokį pagrindą. Dabar tikriausiai bus drąsiau“, - sakė mergina.

 Briedis Kolyma virselisVarlam Šalamov. Kolymos apsakymai. Iš rusų kalbos vertė Vytautas Leščinskas. - Vilnius: Briedis [2015]. - 576 p.: iliustr.

poete 1Rašymas - kaip terapija, kaip vaistas nuo negalios. Kai atsikėlusi ir papusryčiavusi, na, dar vaistukus išgėrusi ir poterėlius sukalbėjusi, sėdi ir parašai eilėraštį. O jei tai šventadienis, kuomet kitų darbų nėra, tai žiū - ir visi trys per dieną gimsta. Ir nereikia tam nei kokių įkvėpimų, nei magijų, nei mūzų...

Tai Švėkšnoje gyvenančios kūrėjos, ilgametės bibliotekininkės Irenos VARANAUSKIENĖS mintys. Mintys, iš kurių jau gimė bene 7 storoki sąsiuviniai eilių, o du iš jų visai neseniai sugulė ir pirmojon knygelėn. „Nubirę žiedlapiai“ dienos šviesą išvydo prieš pat jubiliejinį - 70-ąjį Irenos gimtadienį sausio 9-ąją.

susitikimas su Janina Sveikauskiene 3“...ačiū už žodžio skonį burnoj...” - šiais iškiliojo Lietuvos dainiaus Justino Marcinkevičiaus žodžiais Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje prasidėjo susitikimas su šilutiške verslininke, knygų autore Janina Šveikauskiene, skirtas Tarptautinei gimtosios kalbos dienai paminėti.

miliauskiene bibliotekininkeŠilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Usėnų filialo bibliotekininkė, Lietuvos bibliotekininkų draugijos narė Onutė Miliauskienė tapo Gabrielės Petkevičaitės - Bitės atminimo medalio „Tarnaukime Lietuvai“ laureate už pilietinę iniciatyvą valstybės stiprinimo labui.

Briedis Svajoniu laivas virselisBill Niven (sudarytojas). Svajonių laivas „Wilhelm Gustloff“. Iš vokiečių kalbos vertė Alma Imbrasienė. - Vilnius: Briedis [2015]. - 252 p.: iliustr.
Leidykla „Briedis“ pristato naujieną - profesoriaus Bill Niven sudarytą knygą (straipsnių rinkinį) „Svajonių laivas Wilhelm Gustloff“.

 knyga tolminkiemio sodininkasVasario 26 d.  17.15 val. kviečiame į H.Šojaus dvarą (Lietuvininkų g. 4, Šilutė) - į rašytojos, kraštotyrininkės Editos Barauskienės naujos knygos „Tolminkiemio sodininkas”,skirtos K. Donelaičio gimimo metinėms, pristatymą.

Ukmergės naujienos