Kūryba

IMG 8083Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Palėpėlėje (IV a.) bei Miesto filiale (Šojaus g. 2a) eksponuojama 2015 metais Klaipėdoje vykusio 41-ojo tarptautinio Renatės Lūšis vardo akvarelės plenero dalyvių paroda. Dailininkai, siekdami įamžinti savo kolegės ir ilgametės plenero organizatorės bei mecenatės, meno terapeutės, dailininkės Renatės Lūšis (1942–2014) vardą bei jos gyvenimo didžiąją meilę – akvarelę, nutarė plenerą pavadinti Renatės vardu.

Muziejaus nuotraukaPalydėjome 2015-uosius metus, ir vėl įvykiai veja įvykius, sukasi ne tik kasdienių darbų ratas, bet ir kūrybos, pramogų, nesenstančių tradicijų karuselė. Laikas apžvelgti įsimintiniausius Šilutės rajono kultūros įvykius ir renginius, pasidžiaugti jų kūrėjais, naujų idėjų autoriais, daugybės žmonių bendryste, kuri padėjo garsinti mūsų kraštą įdomiu ir prasmingu kultūriniu, bendruomeniniu gyvenimu.

„Šilutės naujienos“ ir Šilutės rajono savivaldybė jau dvyliktąjį kartą rengia ryškiausių krašto kultūrinių įvykių organizatorių pagerbimo ceremoniją „Atverkime dvasios turtų skrynią“. Ji vyks SAUSIO 26 DIENĄ 10 VALANDĄ Šilutės H.Šojaus muziejaus iškilmių menėje.

Šiemet Jums pristatome 5 nominacijas, kurioms siūlome 18 įspūdingiausių įvykių, projektų, sumanymų, iš maždaug 200 pretendentų (jų sąrašą galite rasti ir „Šilutės naujienų“ interneto svetainėje silutesnaujienos.lt bei Savivaldybės interneto svetainėje silute.lt).

Siūlome kartu pasidžiaugti mūsų dvasinio turto kūrėjais, jų talentu ir idėjomis, prisiminti įspūdingiausius jų darbus.

Redakcija

BenetieneIki sausio 9 dienos veikia tautodailininkės Violetos Benetienės veltinių paroda „Baltų mitologinės dievybės".

Parodoje eksponuojami papuošalai, kalėdiniai žaisliukai, rankinės, delmonai – išskirtiniai Mažosios Lietuvos tautinio kostiumo aksesuarai.eksponuojami Visi tautodailininkės kūriniai pasižymi kruopštumu, jaukiomis spalvomis, spinduliuoja šilumą. Jos delmonai pasižymi originalumu – jie pagaminti iš veltinio ir padabinti Baltų mitologinių dievybių atvaizdais. Mokytojaudama Rusnės pagrindinėje mokykloje parodos autorė pradėjo domėtis tautos ištakomis, baltų mitologija, o dabar šias žinias atkartoja savo darbuose.

Kaledu puosmenosKalėdų laukimas įgauna vis didesnį pagreitį - miestuose jau įžiebiamos eglės, šventiškai dabinasi vitrinos, vyksta edukacinės pamokos, kuriose galite išmokti nusipinti advento vainiką, pasigaminti kalėdinį žaisliuką ar iškepti tradicinių šišioniškiškų kepinių.

Didžiųjų švenčių laukimo nuotaika beldžiasi į kiekvieno širdį, norisi pasipuošti namus, pradžiuginti artimuosius, būti geresniems.

karpiniai snaiges ziurovaiLapkričio pavakarę šilutiškiai, besidomintys karpinių menu, buvo pakviesti į Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vykusį prieškalėdžio vakarą „Snaigių fantazija“ su kraštiete tautodailininke, karpinių meistre Kristina Stase Mažukaitiene.

Vakaro svečiams autorė pristatė snaigių karpinių parodą bei 2013 m. išleistą knygą „Snaigių fantazija. Iškirpkite ir Jūs“, dalijosi mintimis apie save, kūrybą ir pomėgį jausmus, mintis išreikšti karpant bei galimybę iš arčiau pamatyti ir pažinti nuostabius ažūrinius šalčio kūrinius - snaiges.

astrauskienes paroda norkuteŠeštadienį į F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Švėkšnos filialą vietinius sukvietė Violetos Astrauskienės elegijų - lakonikų „Subyrėjęs pasaulis“ pristatymas ir fotografijos darbų „Kelionių spalvos“ parodos atidarymas.

Augalus mylinti gėlininkė, puiki kulinarė, jausminga dailininkė, talentinga fotografė,  iškalbinga poetė - tai tik maža dalis pomėgių, kuriuos aprėpia švėkšniškė Violeta Astrauskienė. Nors pati menininkė yra itin kukli, tačiau už ją kalba jos kūryba.

Dailes mokyklaAtgaiva sielai, bendravimo su bendraminčiais malonumas, tikras poilsis ir atotrūkis nuo kasdienybės - tokias priežastis praturtinti savo laisvalaikį dailės užsiėmimais įvardija grupelė šilutiškių, jau nebe pirmi metai tą savo laisvalaikį skiriančių mokymuisi piešti.

Du savaitės vakarus dabar jau dvi suaugusiųjų grupės renkasi Šilutės meno mokykloje, ir čia, vadovaujami patyrusių pedagogų, kremta piešimo, kompozicijos, tapybos, net ir skulptūros pagrindus.

RasytojaŠilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešoji biblioteka kas trejus metus organizuoja literatūrinį rudenį „Prisijaukinkim žodį, paukštį, debesį...“ 2015 m. rugsėjo 10–11 d. vyko jau penktasis ruduo. Jo laureate tapo ir Fridricho Bajoraičio premiją už romaną „Tolminkiemio sodininkas“ gavo rašytoja Edita Barauskienė (2005 m. laureate tapo rašytoja Astrida Petraitytė, 2007 m. – poetas Sigitas Poškus, 2009 m. – literatūrologė Dainora Pociūtė-Abukevičienė, 2012 m. – poetas Audrius Šikšnius). Skaitytojams siūlome interviu su rašytoja apie tai, kaip radosi šis romanas, kuo mums svarbus Kristijonas Donelaitis, koks jo paveikslas romane.

tautodailininkai danute narbutieneTapyti, nerti, velti, siuvinėti kryželiu, išminkyti iš molio ir išdegti krosnyje, iškalti iš metalo, išdrožti iš medžio - tokie mūsų krašto tautodailininkų darbai šiuo metu eksponuojami Šilutės Hugo Šojaus muziejuje. Per šiuos rankdarbius atsiskleidžia liaudies kūrėjų grožio pajautimas ir jų santykis su aplinka, žmonėmis, šio krašto gamta bei tradicijomis.

Kartu su šia paroda muziejuje veikia ir tautodailininko rusniškio Egonto Peteraičio tapybos darbų paroda. Keturiasdešimt du paveikslai kalba apie autoriaus meilę gimtajam kraštui - juose daugiausiai vaizduojamos vandeningos Rusnės apylinkės bei išskirtinė Pamario krašto gamta.

Išsamiau apie šias dvi ekspozicijas „Šilutės naujienų“ skaitytojams papasakojo Tautodailininkų sąjungos Šilutės skyriaus pirmininkė Danutė Narbutienė.

Parodos veiks iki lapkričio mėnesio, tad jei norite pasigrožėti mūsų krašto liaudies kūrėjų darbais, suskubkite apsilankyti senajame Šilutės H.Šojaus muziejuje (Lietuvininkų g. 36).

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt