Kūryba

plakatasPasaulio istorijoje šviesių ir tamsių valandų yra atseikėta maždaug vienodai, todėl į ją panirusiam žmogui prisikėlimas ir gyvenimas visada tėra viltis, kurios visiško tikrumo neįrodys jokie, net patys gudriausi, teoriniai išvedžiojimai. Šia viltimi reikia gyventi, ją reikia teigti asmeniška auka, kad ir pačia mažiausia. Taip, istorija prasideda nuo mažų dalykų, tačiau juos darant laimima viskas. Jeigu po daugybės metų ariantis lauką žmogus užkliudys kurio nors iš mūsų kaulus ir jų neišsvaidys į šalis, bet rūpestingai užlygins tą vietą, tyliai pastovės, gal ir sukalbės maldą, vadinasi, viskas gerai – kėlimasis ir gyvenimas, kiek jis iš viso įmanomas laike ir istorijoje, kaip begalinė praėjusių ir būsimų kartų dabartis ir blyškus amžinybės atšvaitas mūsų nuodėmingoje žemėje, tęsiasi. Reiškia, čia iš tiesų buvome ir sėdėjome mes, o ne mūsų šešėliai.

Prof. Vytautas Radžvilas, Sąjūdžio Steigiamasis suvažiavimas

Jaukus pasnekesiai apie knygaSausio 29 d. Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Gardamo filiale rinkosi aktyviausi skaitytojai. Prie apvalaus stalo vyko literatūros popietė „Jaukūs pašnekesiai apie knygą". Popietės dalyviai prisiminė vaikystėje bei jaunystėje skaitytas mėgstamas bei populiarias knygas, kurias norisi skaityti ir skaityti. Daugumą žmonių knyga lydi visą gyvenimą.

kultura etnogtafiniai akcentaiJau 12-ąjį kartą iš eilės „Šilutės naujienos“ kultūros barų artojus sukvietė pasidžiaugti pernai rajoną garsinusiais įvykiais, nuveiktais darbais, organizuotais renginiais - ir vėl atvėrėme „Dvasios turtų skrynią“. Šįkart dar iškilmingesnėje aplinkoje - H.Šojaus dvaro menėje.

Tų dvasios turtų - įvairiausių žanrų renginių - mūsų rajono padangėje buvo taip gausu, kad, kaip ir kasmet, išrinkti „pačius pačiausius“ - originaliausius, atraktyviausius, įdomiausius ir labiausiai dvasią turtinančius, aukščiausiai sielą pakylėjančius - buvo nelengva. Net įvairialypei Šilutės rajono savivaldybės Kultūros skyriaus ir „Šilutės naujienų“ redakcijos suburtai komisijai.

Tą gausą neabejotinai dar pagausino ir 2015-ųjų metų paskirtis - juk jie buvo Etnografinių regionų metai, o Šilutės rajonas tik užpernai tapo atskiro etnografinio regiono - Mažosios Lietuvos - dalimi. Tad nekeista, jog pernai nebuvo savaitės, kad bent keliuose rajono kampeliuose - seniūnijose, klubuose, bendruomenėse, bibliotekose - nevyktų koks nors etnografinis renginys.

Taigi pasidžiaugti ir pasakyti ačiū tikrai yra už ką.

SodonisVisą mėnesį šilutiškiai galėjo siūlyti kandidatūras „Sidabrinės nendrės“ premijai gauti. Penktadienis buvo paskutinė siūlymų diena, tad jau skelbiame kandidatus į šios prestižinės Šilutės rajono premijos laureatus.

4 Gardamo biblioteka Siksnelio parodaŠilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Gardamo filiale vyko susitikimas su rašytoju, bibliotekininku ir skulptoriumi Juozu Šikšneliu. Susitikimo metu jis pristatė savo darbų parodą „Baibokai ir jų lazdos“.

IMG 8083Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Palėpėlėje (IV a.) bei Miesto filiale (Šojaus g. 2a) eksponuojama 2015 metais Klaipėdoje vykusio 41-ojo tarptautinio Renatės Lūšis vardo akvarelės plenero dalyvių paroda. Dailininkai, siekdami įamžinti savo kolegės ir ilgametės plenero organizatorės bei mecenatės, meno terapeutės, dailininkės Renatės Lūšis (1942–2014) vardą bei jos gyvenimo didžiąją meilę – akvarelę, nutarė plenerą pavadinti Renatės vardu.

Muziejaus nuotraukaPalydėjome 2015-uosius metus, ir vėl įvykiai veja įvykius, sukasi ne tik kasdienių darbų ratas, bet ir kūrybos, pramogų, nesenstančių tradicijų karuselė. Laikas apžvelgti įsimintiniausius Šilutės rajono kultūros įvykius ir renginius, pasidžiaugti jų kūrėjais, naujų idėjų autoriais, daugybės žmonių bendryste, kuri padėjo garsinti mūsų kraštą įdomiu ir prasmingu kultūriniu, bendruomeniniu gyvenimu.

„Šilutės naujienos“ ir Šilutės rajono savivaldybė jau dvyliktąjį kartą rengia ryškiausių krašto kultūrinių įvykių organizatorių pagerbimo ceremoniją „Atverkime dvasios turtų skrynią“. Ji vyks SAUSIO 26 DIENĄ 10 VALANDĄ Šilutės H.Šojaus muziejaus iškilmių menėje.

Šiemet Jums pristatome 5 nominacijas, kurioms siūlome 18 įspūdingiausių įvykių, projektų, sumanymų, iš maždaug 200 pretendentų (jų sąrašą galite rasti ir „Šilutės naujienų“ interneto svetainėje silutesnaujienos.lt bei Savivaldybės interneto svetainėje silute.lt).

Siūlome kartu pasidžiaugti mūsų dvasinio turto kūrėjais, jų talentu ir idėjomis, prisiminti įspūdingiausius jų darbus.

Redakcija

BenetieneIki sausio 9 dienos veikia tautodailininkės Violetos Benetienės veltinių paroda „Baltų mitologinės dievybės".

Parodoje eksponuojami papuošalai, kalėdiniai žaisliukai, rankinės, delmonai – išskirtiniai Mažosios Lietuvos tautinio kostiumo aksesuarai.eksponuojami Visi tautodailininkės kūriniai pasižymi kruopštumu, jaukiomis spalvomis, spinduliuoja šilumą. Jos delmonai pasižymi originalumu – jie pagaminti iš veltinio ir padabinti Baltų mitologinių dievybių atvaizdais. Mokytojaudama Rusnės pagrindinėje mokykloje parodos autorė pradėjo domėtis tautos ištakomis, baltų mitologija, o dabar šias žinias atkartoja savo darbuose.

Kaledu puosmenosKalėdų laukimas įgauna vis didesnį pagreitį - miestuose jau įžiebiamos eglės, šventiškai dabinasi vitrinos, vyksta edukacinės pamokos, kuriose galite išmokti nusipinti advento vainiką, pasigaminti kalėdinį žaisliuką ar iškepti tradicinių šišioniškiškų kepinių.

Didžiųjų švenčių laukimo nuotaika beldžiasi į kiekvieno širdį, norisi pasipuošti namus, pradžiuginti artimuosius, būti geresniems.