Kūryba

tolminkiemio knyga barauskiene„Tolminkiemio sodininkas“ - naujausia rašytojos, kraštotyrininkės Editos Barauskienės knyga. Skaitytojas nukeliamas tris šimtmečius į praeitį - į Mažosios Lietuvos Tolminkiemio parapiją, kur kunigavo lietuvių literatūros klasikas, poemos „Metai“ ir pirmųjų lietuviškų pasakėčių autorius, lietuvių grožinės literatūros pradininkas Kristijonas Donelaitis.

Istorinius faktus sumaniai įpynusi į grožinio kūrinio audinį, autorė vaizdingai pateikia šio šviesuolio ir to laikmečio gyvenimą.

Tai ne pirma kraštotyrininkės knyga apie Mažąją Lietuvą ir šio krašto žmones. Ji jau yra parašiusi istorinius romanus apie Ievą Simonaitytę, Martyną Mažvydą, Abraomą Kulvietį.

„Žvelgdamas į Editą Barauskienę, joje matau kažkiek ir Ievos Simonaitytės. Turbūt - tas pats kraštas (E.Barauskienė, kaip ir I.Simonaitytė, - iš Priekulės) ir kalba, ir žmogus, mylintis ir besistengiantis atskleisti šį kraštą“, - pristatydamas knygą gerų žodžių autorei negailėjo Šilutės evangelikų liuteronų kunigas Remigijus Šemeklis.

Perskaitęs „Tolminkiemio sodininką“ jis mąstė, kas gi nauja apie K.Donelaitį parašyta šioje knygoje. Anot R.Šemeklio, turbūt gražiausias ir naujausias dalykas, kas tai knygai palieka vertę, yra kaip mūsų laikmečio žmogus mato K.Donelaitį, jo kraštą prabėgus trims šimtams metų.

valdasPrieš porą savaičių pasaulį išvydo pirmoji rusniškių šeimyninio atlikėjų dueto Valdo ir Vainoros Lacko kompaktinė dainų plokštelė. Tai, pasak dainininkų, ilgai brandintas, nešiotas širdyje, puoselėtas ir pagaliau į pasaulį išleistas „kūdikis“, talpinantis 17 įvairaus stiliaus dainų.

1 Biblioteka Leonidos Laureckytes kurybaSaulėtą popietę į Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Miesto filialą rinkosi skaitytojai, neabejingi poezijai. Čia vyko Macikų socialinės globos namų gyventojos Leonidos Laureckytės kūrybos popietė.

piliakalniu parodaKovo 20-ąją - Žemės dieną - H.Šojaus dvare (Lietuvininkų g. 4) atidaryta vilniečio, Lietuvos fotomenininkų  ir Lietuvos žurnalistų sąjungos nario, fotografo Alberto Švenčionio fotografijų paroda „Būtsargiai - Lietuvos piliakalniai“.

Dvaro erdvėse eksponuojama per 50 didžiulio formato nuotraukų, kuriose - iki šių dienų išlikę piliakalniai.

igne zarambaite su mama 634640838103058020 nKovo pradžioje jau rašėme, kad  baigiamajame „Knygų mugės“ renginyje, į kurį kvietė labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ steigėjai Andrius Mamontovas ir Ramūnas Karbauskis, nuskambėjo ir šilutiškės, jaunos kūrėjos Ignės Zarambaitės vardas.

Mergina pirmą kartą ryžosi dalyvauti Nacionaliniame vaikų literatūros konkurse ir jos kūrinys „Emilio laiškas“ pateko tarp geriausiųjų - apdovanotas geriausio debiuto nominacija.

Kovo 11-ąją autorė vyko į Naisiuose (Šiaulių r.) surengtą oficialių apdovanojimų renginį. Sugrįžusi iš apdovanojimų ir spausdama simbolinę „Gandro“ statulėlę, Ignė prisipažįsta, kad dalyvavimas šiame konkurse - pirmas žingsnis jos svajonių mėnulyje.

„Iki tol buvo tik skrydis. Tiesa, taip pat įdomus, bet kartais sudėtingas, kupinas iššūkių, kliūčių, abejonių. Todėl džiaugiausi pajutusi po kojomis šiokį tokį pagrindą. Dabar tikriausiai bus drąsiau“, - sakė mergina.

 Briedis Kolyma virselisVarlam Šalamov. Kolymos apsakymai. Iš rusų kalbos vertė Vytautas Leščinskas. - Vilnius: Briedis [2015]. - 576 p.: iliustr.

poete 1Rašymas - kaip terapija, kaip vaistas nuo negalios. Kai atsikėlusi ir papusryčiavusi, na, dar vaistukus išgėrusi ir poterėlius sukalbėjusi, sėdi ir parašai eilėraštį. O jei tai šventadienis, kuomet kitų darbų nėra, tai žiū - ir visi trys per dieną gimsta. Ir nereikia tam nei kokių įkvėpimų, nei magijų, nei mūzų...

Tai Švėkšnoje gyvenančios kūrėjos, ilgametės bibliotekininkės Irenos VARANAUSKIENĖS mintys. Mintys, iš kurių jau gimė bene 7 storoki sąsiuviniai eilių, o du iš jų visai neseniai sugulė ir pirmojon knygelėn. „Nubirę žiedlapiai“ dienos šviesą išvydo prieš pat jubiliejinį - 70-ąjį Irenos gimtadienį sausio 9-ąją.

susitikimas su Janina Sveikauskiene 3“...ačiū už žodžio skonį burnoj...” - šiais iškiliojo Lietuvos dainiaus Justino Marcinkevičiaus žodžiais Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje prasidėjo susitikimas su šilutiške verslininke, knygų autore Janina Šveikauskiene, skirtas Tarptautinei gimtosios kalbos dienai paminėti.

miliauskiene bibliotekininkeŠilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Usėnų filialo bibliotekininkė, Lietuvos bibliotekininkų draugijos narė Onutė Miliauskienė tapo Gabrielės Petkevičaitės - Bitės atminimo medalio „Tarnaukime Lietuvai“ laureate už pilietinę iniciatyvą valstybės stiprinimo labui.

Ukmergės naujienos