Kūryba

10171688 1571815333088079 8100829078958598201 nLietuvos bibliotekininkų draugija 2015 metų balandžio 23–29 dienomis paskelbė 15-ąją Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę. Jos tema – ,,Biblioteka: informacija ir žinios – kiekvienam“. Šia proga Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Gardamo filiale vyko susitikimas su Gardamo seniūnijos Pypliškės kaimo kraštiečiu, dabar gyvenančiu Šiauliuose, Liudviku Stankumi.

 1 Syliu biblioteka susitikimas us Terese LorencieneTrečiadienio popietę Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Šylių filiale įvyko popietė su tautodailininke, eiliuotoja Terese Lorenčiene, kuri pristatė savo naujausią pasakojimų padavimų knygą "Iš kartos į kartą".

Pasysiu biblioteka su sypsena per gyvenimaKarikatūristas Valdemaras Tisaitis Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Pašyšių filiale pristatė savo karikatūrų ir šaržų parodą „Su šypsena per gyvenimą“.

puipa siluteje3Šilutės miesto mecenato, kultūros ir visuomenės veikėjo Hugo Šojaus (Scheu) 170-ųjų gimimo metinių proga šilutiškiai turėjo galimybę susitikti su garsiu lietuviško kino kūrėju - režisieriumi Algimantu Puipa ir prodiuseriu Kęstučiu Petruliu.

H.Šojaus dvare surengto  vakaro dalyviai išgirdo, kuo kino menininkus vilioja egzotiška Mažoji Lietuva, jos centras Šilutė, ir turėjo progą pamatyti Šilutėje bei Pamaryje filmuotą vaidybinį filmą „Elzė iš Gilijos“.

tolminkiemio knyga barauskiene„Tolminkiemio sodininkas“ - naujausia rašytojos, kraštotyrininkės Editos Barauskienės knyga. Skaitytojas nukeliamas tris šimtmečius į praeitį - į Mažosios Lietuvos Tolminkiemio parapiją, kur kunigavo lietuvių literatūros klasikas, poemos „Metai“ ir pirmųjų lietuviškų pasakėčių autorius, lietuvių grožinės literatūros pradininkas Kristijonas Donelaitis.

Istorinius faktus sumaniai įpynusi į grožinio kūrinio audinį, autorė vaizdingai pateikia šio šviesuolio ir to laikmečio gyvenimą.

Tai ne pirma kraštotyrininkės knyga apie Mažąją Lietuvą ir šio krašto žmones. Ji jau yra parašiusi istorinius romanus apie Ievą Simonaitytę, Martyną Mažvydą, Abraomą Kulvietį.

„Žvelgdamas į Editą Barauskienę, joje matau kažkiek ir Ievos Simonaitytės. Turbūt - tas pats kraštas (E.Barauskienė, kaip ir I.Simonaitytė, - iš Priekulės) ir kalba, ir žmogus, mylintis ir besistengiantis atskleisti šį kraštą“, - pristatydamas knygą gerų žodžių autorei negailėjo Šilutės evangelikų liuteronų kunigas Remigijus Šemeklis.

Perskaitęs „Tolminkiemio sodininką“ jis mąstė, kas gi nauja apie K.Donelaitį parašyta šioje knygoje. Anot R.Šemeklio, turbūt gražiausias ir naujausias dalykas, kas tai knygai palieka vertę, yra kaip mūsų laikmečio žmogus mato K.Donelaitį, jo kraštą prabėgus trims šimtams metų.

valdasPrieš porą savaičių pasaulį išvydo pirmoji rusniškių šeimyninio atlikėjų dueto Valdo ir Vainoros Lacko kompaktinė dainų plokštelė. Tai, pasak dainininkų, ilgai brandintas, nešiotas širdyje, puoselėtas ir pagaliau į pasaulį išleistas „kūdikis“, talpinantis 17 įvairaus stiliaus dainų.

1 Biblioteka Leonidos Laureckytes kurybaSaulėtą popietę į Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Miesto filialą rinkosi skaitytojai, neabejingi poezijai. Čia vyko Macikų socialinės globos namų gyventojos Leonidos Laureckytės kūrybos popietė.

piliakalniu parodaKovo 20-ąją - Žemės dieną - H.Šojaus dvare (Lietuvininkų g. 4) atidaryta vilniečio, Lietuvos fotomenininkų  ir Lietuvos žurnalistų sąjungos nario, fotografo Alberto Švenčionio fotografijų paroda „Būtsargiai - Lietuvos piliakalniai“.

Dvaro erdvėse eksponuojama per 50 didžiulio formato nuotraukų, kuriose - iki šių dienų išlikę piliakalniai.

igne zarambaite su mama 634640838103058020 nKovo pradžioje jau rašėme, kad  baigiamajame „Knygų mugės“ renginyje, į kurį kvietė labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ steigėjai Andrius Mamontovas ir Ramūnas Karbauskis, nuskambėjo ir šilutiškės, jaunos kūrėjos Ignės Zarambaitės vardas.

Mergina pirmą kartą ryžosi dalyvauti Nacionaliniame vaikų literatūros konkurse ir jos kūrinys „Emilio laiškas“ pateko tarp geriausiųjų - apdovanotas geriausio debiuto nominacija.

Kovo 11-ąją autorė vyko į Naisiuose (Šiaulių r.) surengtą oficialių apdovanojimų renginį. Sugrįžusi iš apdovanojimų ir spausdama simbolinę „Gandro“ statulėlę, Ignė prisipažįsta, kad dalyvavimas šiame konkurse - pirmas žingsnis jos svajonių mėnulyje.

„Iki tol buvo tik skrydis. Tiesa, taip pat įdomus, bet kartais sudėtingas, kupinas iššūkių, kliūčių, abejonių. Todėl džiaugiausi pajutusi po kojomis šiokį tokį pagrindą. Dabar tikriausiai bus drąsiau“, - sakė mergina.

Ukmergės naujienos