Kūryba

geliu pasaulis neringa„Tapant man reikia ne ypatingos nuotaikos, net ne įkvėpimo, o absoliutaus atsipalaidavimo“, - apie savo pomėgį kalba jau 10 metų Anglijos Lydso mieste gyvenanti kraštietė Neringa Petrošiūtė - Elazouny.

Liepos pabaigoje gimtajame mieste ji pristatė savo pirmąją tapybos darbų parodą „Neringos gėlių pasaulis“. Paroda veiks iki rugpjūčio pabaigos, tad užlipę į viešosios bibliotekos pastogėlę pateksite į gėlių oazę, kur galėsite pasigrožėti saulėgrąžų, bijūnų, kalijų, orchidėjų, lotoso žiedais.

Žydinti ir išskirtinė ne tik paroda, bet ir pati autorė. Neringa nutolusi nuo lietuviškų tradicijų, išpažįsta islamo religiją. Tai atspindi ir jos išvaizda: galvą ji apsigobusi skara, plazdena kone žemę siekiančiu sijonu. Tačiau tai jai netrukdo spinduliuoti moteriškumą, gerą nuotaiką, optimizmą. Dar daugiau - šilutiškė laužo stereotipus sakydama, kad šeimoje būtent ji dėvi kelnes, o tikslumo ir kruopštumo reikalaujančiame darbe yra bene vienintelė moteris kolektyve.

Aldonos Gustas pieiniai 2Kaune, galerijoje „Aukso pjūvis“, veikia šilutiškių bibliotekininkų bičiulės, Berlyne gyvenančios kraštietės menininkės Aldonos Gustas tapybos darbų paroda „Mano vaikystės Lietuva“. Parodoje eksponuojamas piešinių ciklas, kuriam darbus dailininkė sukūrė 1974–1990 m. Plačiau apie Kaune surengtą ir iki rugsėjo 25 d. veikiančią parodą galima paskaityti dvisavaitinio kultūros ir meno leidinio „Nemunas“ šių metų 16 numeryje ar lietuviškų naujienų portalų puslapiuose. Džiugi žinia pamario žmonėms: dar šį rudenį ši paroda bus eksponuojama ir Šilutėje, F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje.

pleneras rusneje birute apdovanojaDvylika šalies ir užsienio menininkų, atvykusių net iš Vokietijos ir Australijos, visą karštąją savaitę gyveno ir kūrė paveikslus pamario krašte.

Rugpjūčio 7-ąją į restorano „Deims“ kiemelyje surengtą parodą buvo pakviesti ir Šilutės miesto gyventojai bei svečiai. Tarptautinio plenero „Šilutė - Rusnė 2015“ baigiamajame vakare pristatytos senosios Rusnės salos ir Šilutės tradicijos. Anot plenero organizatorės, Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorės Birutės Servienės, šiemet šio plenero nerėmė jokios aukštesnės įstaigos, tad tęsti plenero tradicijas padėjo krašto verslininkai.

Parodoje lankytojai galėjo pasigrožėti darbais, kurie buvo kurti laisva tema „Pamario krašto spalvos“, spinduliavo sava išraiška, autorių technikos subtilybėmis, stiliumi.

vidrinskaite gabija parodoje„Džiaugiuosi, jog turiu galimybę apsistoti ir kurti Lietuvoje. Kai tik atsiranda proga, stengiuosi ją išnaudoti. Tačiau šiame gyvenimo etape noriu žengti didesniais keliais nei tie, kurie dabar egzistuoja Lietuvoje“, - sako šilutiškė Gabija Vidrinskaitė (25 m.), šiuo metu studijuojanti, gyvenanti ir kurianti Vokietijoje.

Mergina jau ne vienerius metus savo tapybos darbais palepina kraštiečių širdis. Be abejonės, bene labiausiai dėl to džiaugiasi tėvai ir buvę Gabijos mokytojai iš Šilutės rajono vaikų meno mokyklos Dailės skyriaus, su kuriais ji žengė pirmuosius savo žingsnius link profesionaliosios - laisvosios kūrybos.

domsaicio parodaIki rugpjūčio vidurio H.Šojaus dvaro rūmuose galite aplankyti parodą „Prano Domšaičio natiurmortai“.

Pranas Domšaitis - žymus dailininkas ekspresionistas, įtrauktas į daugelį XX a. moderniojo meno enciklopedijų. Tačiau Lietuvoje apie jį plačiau išgirsta tik XX a. pabaigoje.
Kodėl apie jį sužinota palyginti taip neseniai?

Tai lėmė nenuspėjami jo asmeninio gyvenimo vingiai ir dramatiškos istorinės aplinkybės.

neringos gelesLiepos 30 d. šilutiškiai buvo pakviesti į susitikimą su kraštiete Neringa Petrošiūte-Elazouny, šiuo metu gyvenančia ir kuriančia Anglijoje, Lydso mieste. Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Pastogėlėje eksponuojamoje jos pirmojoje tapybos darbų parodoje „Neringos gėlių pasaulis" miestelėnams buvo suteikta galimybė Neringos akimis pamatyti nuostabių gėlių įvairovę, jų spalvinę gamą bei gamtos joms duotas formas, o galbūt ir pajusti šių gėlių maloniai dvelkiantį aromatą.

roziu vakaras atlikejaiRožė - dieviškumo, tobulo grožio ir meilės simbolis, tai - kilmingiausia gėlė. Jos aromatas sklaido melancholiją ir skatina susikaupti, įsiklausyti į savo kūno ir sielos impulsus. Taigi sužydus rožėms, kai visa magiška ir užburiančia jėga sodą apgaubė jų kvapai, vėl į kūrybos ir bendravimo vakarą pakvietė verslininkė, kūrėja Janina Šveikauskienė. Pabūti su bičiuliais, pasigrožėti magiška gamtos galia trečiadienio vakarą susirinko neabejingų grožiui šilutiškių būrelis.

pleneras dailininkaiArūno ir Vilijos Dikšų šeimos sukurtoje kaimo sodybos oazėje, Mažių kaime, visą savaitę svečiavosi pulkelis dailininkų iš Vilniaus. Menininkai turėjo galimybę kurti bet kokiu oru tiek sodybos erdvėse, tiek patalpose.

Pleneras baigėsi surengta dailininkų darbų paroda ir aukcionu. Parodos žiūrovai buvo Dikšų šeimos bičiuliai.

R. Vanago dovanotos knygosŠilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje apsilankė garbus svečias – rašytojas, žurnalistas, redaktorius, vertėjas Rimantas Vanagas. Asmeninėje bibliografijoje rašytojas turi per 200 apybraižų jaunimo auklėjimo temomis, interviu su žymiais žmonėmis, išleistų poezijos rinkinių, knygų vaikams, esė ir publicistikos rinkinių, apsakymų, novelių. Nuo 1983 m. R. Vanagas yra  Lietuvos Rašytojų sąjungos narys. Už savo kūrybą autorius pelnė Zigmo Gėlės, Vaižganto, Teresės Mikeliūnaitės, Jono Marcinkevičiaus, Kultūros ministerijos bei Antano Baranausko premijas.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt