Kūryba

Dailes mokyklaAtgaiva sielai, bendravimo su bendraminčiais malonumas, tikras poilsis ir atotrūkis nuo kasdienybės - tokias priežastis praturtinti savo laisvalaikį dailės užsiėmimais įvardija grupelė šilutiškių, jau nebe pirmi metai tą savo laisvalaikį skiriančių mokymuisi piešti.

Du savaitės vakarus dabar jau dvi suaugusiųjų grupės renkasi Šilutės meno mokykloje, ir čia, vadovaujami patyrusių pedagogų, kremta piešimo, kompozicijos, tapybos, net ir skulptūros pagrindus.

RasytojaŠilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešoji biblioteka kas trejus metus organizuoja literatūrinį rudenį „Prisijaukinkim žodį, paukštį, debesį...“ 2015 m. rugsėjo 10–11 d. vyko jau penktasis ruduo. Jo laureate tapo ir Fridricho Bajoraičio premiją už romaną „Tolminkiemio sodininkas“ gavo rašytoja Edita Barauskienė (2005 m. laureate tapo rašytoja Astrida Petraitytė, 2007 m. – poetas Sigitas Poškus, 2009 m. – literatūrologė Dainora Pociūtė-Abukevičienė, 2012 m. – poetas Audrius Šikšnius). Skaitytojams siūlome interviu su rašytoja apie tai, kaip radosi šis romanas, kuo mums svarbus Kristijonas Donelaitis, koks jo paveikslas romane.

tautodailininkai danute narbutieneTapyti, nerti, velti, siuvinėti kryželiu, išminkyti iš molio ir išdegti krosnyje, iškalti iš metalo, išdrožti iš medžio - tokie mūsų krašto tautodailininkų darbai šiuo metu eksponuojami Šilutės Hugo Šojaus muziejuje. Per šiuos rankdarbius atsiskleidžia liaudies kūrėjų grožio pajautimas ir jų santykis su aplinka, žmonėmis, šio krašto gamta bei tradicijomis.

Kartu su šia paroda muziejuje veikia ir tautodailininko rusniškio Egonto Peteraičio tapybos darbų paroda. Keturiasdešimt du paveikslai kalba apie autoriaus meilę gimtajam kraštui - juose daugiausiai vaizduojamos vandeningos Rusnės apylinkės bei išskirtinė Pamario krašto gamta.

Išsamiau apie šias dvi ekspozicijas „Šilutės naujienų“ skaitytojams papasakojo Tautodailininkų sąjungos Šilutės skyriaus pirmininkė Danutė Narbutienė.

Parodos veiks iki lapkričio mėnesio, tad jei norite pasigrožėti mūsų krašto liaudies kūrėjų darbais, suskubkite apsilankyti senajame Šilutės H.Šojaus muziejuje (Lietuvininkų g. 36).

Norbutas prie paveiksluAštuonios drobės, aštuonios abstrakcijos, išjaustos menininko ir tapusios asmeninės jo dvasinės kelionės ženklu. Link to, kad jo paveikslai dabar eksponuojami H.Šojaus konferencijų centre, šilutiškis Simonas Norbutas ėjo ilgai, savęs ieškodamas teatro, dailės studijose, dirbdamas ir kultūros namų dailininku, ir žurnalistu Šilutėje, ir scenos dekoracijų montuotoju profesionaliame teatre Vilniuje.

Grįžęs iš didmiesčio jis visą vasarą praleido gimtajame Gaidelių kaime, kur užsidaręs savo motinos pustuščiame bute, laikinai paverstame tapybos studija, tapė. Rezultatas - antroji tapybos darbų paroda „Ugnies kelias: šokantys kariai“.
Didelio formato, ryškių, ekspresyvių, randuotų Simono paveikslų akivaizdoje kalbėjomės apie tapybą, maištavimą, gimtojo krašto šauksmą ir gyvenimo kelionę, kurioje kiekvienas iš mūsų nuolatos mokosi.

VainutaBaltų vienybės šventėje, rugsėjo 19 d. surengtoje Klaipėdos miesto piliavietėje, dalyvavo ir Vainuto seniūnijos Bikavėnų senųjų kaimo tradicijų centro folkloro ansamblis „Vainuta“.

 Sveksnos geliu kilimas viadukas„Pati auginu daug gėlių ir širdį suspaudžia pagalvojus, kad rudeninė šalna per vieną naktį gali jas visas pasiglemžti. Norėdami aplenkti šalčius, nutarėme visus žiedus nuskinti ir iš jų kažką gražaus miesteliui sukurti“, - atvirauja Šilutės rajono neįgaliųjų draugijos Švėkšnos padalinio pirmininkė Ingrita Riterienė.

Neįgaliųjų draugijos nariai jau ketvirtus metus tęsia gražią tradiciją ir prasidėjus rudeniui švėkšniškių kasdienybę praskaidrina margaspalvių gėlių kompozicijomis prie Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčios. Kasmet stengiamasi atkreipti dėmesį į svarbiausias Švėkšnos miestelio datas.

Siksnelio parodaFridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje atidaryta rašytojo, skulptoriaus, bibliotekininko, Klaipėdos apskrities I. Simonaitytės viešosios bibliotekos direktoriaus Juozo Šikšnelio mažosios plastikos paroda „Baibokai ir jų lazdos“. Parodos autorius skaitytojams žinomas kaip romanų, novelių, pjesių, detektyvų autorius.

 20150910 135706Šilutės rajono savivaldybės F. Bajoraičio viešoji biblioteka vėl pradžiugino knygų bičiulius ir skaitytojus tradicinio tarptautinio Literatūrinio rudens „Prisijaukinkim žodį, paukštį, debesį...“ renginiais, kuriuose pakviesti dalyvauti kraštiečiai knygininkai. Su renginio svečiais – rašytojais – turėjo galimybę pabendrauti ir bibliotekos filialų skaitytojų bendruomenės.

Tarptautinio literatūrinio rudens „Prisijaukinkim žodį, paukštį, debesį…“, kurį organizavo Šilutės F. Bajoraičio viešoji biblioteka, neaplenkė ir Saugų. Mažoje, bet jaukumu alsuojančioje Saugų bibliotekoje, susitikti su knygų bičiuliais atvyko Teresė Leciūtė-Lorenčienė, Ramutė Šveikauskienė, Kristina Stasė Mažukaitienė bei Angelė ir Vytautas Raukčiai.

1 Bikavenu biblioteka popieteŠilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Bikavėnų filialo skaitytojus sukvietė penktasis literatūrinis ruduo „Prisijaukink žodį, paukštį, debesį...“. Jaukiuose Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro patalpose įvyko Audriaus Šikšniaus kūrybinis benefisas. Jo poeziją skaitė Šilutės kamerinio dramos teatro aktorius Vygantas Paldauskas, o dainas atliko bardai iš Raseinių Darius Leveckas ir Rytis Germanavičius.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt