Kūryba

miliauskiene bibliotekininkeŠilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Usėnų filialo bibliotekininkė, Lietuvos bibliotekininkų draugijos narė Onutė Miliauskienė tapo Gabrielės Petkevičaitės - Bitės atminimo medalio „Tarnaukime Lietuvai“ laureate už pilietinę iniciatyvą valstybės stiprinimo labui.

Briedis Svajoniu laivas virselisBill Niven (sudarytojas). Svajonių laivas „Wilhelm Gustloff“. Iš vokiečių kalbos vertė Alma Imbrasienė. - Vilnius: Briedis [2015]. - 252 p.: iliustr.
Leidykla „Briedis“ pristato naujieną - profesoriaus Bill Niven sudarytą knygą (straipsnių rinkinį) „Svajonių laivas Wilhelm Gustloff“.

 knyga tolminkiemio sodininkasVasario 26 d.  17.15 val. kviečiame į H.Šojaus dvarą (Lietuvininkų g. 4, Šilutė) - į rašytojos, kraštotyrininkės Editos Barauskienės naujos knygos „Tolminkiemio sodininkas”,skirtos K. Donelaičio gimimo metinėms, pristatymą.

 gyvenimo gyventojai pristatymasVasario 12 dieną, artėjant vienai iš reikšmingiausių Lietuvai istorinių datų, vasario 16-ajai – Lietuvos valstybės atkūrimo dienai, Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta poeto, prozininko, Lietuvos nepriklausomų rašytojų sąjungos nario, Fridricho Bajoraičio literatūrinės premijos laureato bei įvairių poezijos konkursų diplomanto, vieno iš produktyviausio Šilutės krašto rašytojo ir ištikimo bibliotekos bičiulio Audriaus Šikšniaus naujausia knyga „Gyvenimo gyventojai".

Briedis Hitlerio Elitines pajegos COPatrick Hook, Michael Sharpe, Brian L. Davis. Hitlerio elitinės pajėgos. Iš anglų kalbos vertė Gintaras Leščinskas. - Vilnius: Briedis [2015]. - 192 p.: iliustr.

sikniusDarykim darbus tylomis,
Geruosius visiškai be žodžių.
Negirdi Viešpats ausimis,
Bet iš akių jie neprapuola.

Audrius Šikšnius

leles ziemines 2Spėjame, vargiai rastume šilutiškį, kuris eidamas centrine Lietuvininkų gatve nebūtų stabtelėjęs prie Lietuvininkų g. 45 namo langų - tų, pro kuriuos žvelgia tarsi iš praeities nužengusios lėlės. Daug lėlių, kaskart vis kitokių, pagal metų laikus (o gal ir mados klyksmą?) keičiančių ir savo apdarus: tai pasipuošusių Kalėdoms, tai vėl užsimetančių plonytes sukneles - tarsi skubėtų į paplūdimį. O kartais persirengiančių tiesiog todėl, kad taip nutaria jų šeimininkė Onutė RUZGIENĖ...

Kad tokių stabtelėjusių yra labai daug, liudija ir pati šeimininkė: jai nuolat tenka pamatyti prie langų stiklo priplotas tai vaikų, tai senolių nosis, nuolat apie tai paliudija ir greta esančios parduotuvėlės pardavėja: esą, atėjo žmonės ir tikslinosi, kas čia už tų langų - lėlių parduotuvė ar dirbtuvėlės esančios?.. Ir kaip tų žydromis akimis mirksinčių gražuolių būtų galima nusipirkti?..

Bet neturėkite iliuzijų - Onutė niekam savo lėlių neparduos, sutinka tik papasakoti linksmas jų istorijas.

 saulius art baseinasIš Šilutės kilęs dailininkas Saulius Gudelevičius, virtualioje erdvėje prisistatantis Sauliaus Art vardu, vėl nustebino nauju kūriniu - 3D formatu idealiai nutapyta dviejų litų moneta. Beje, pastaroji, kaip ir kita lietuviškoji valiuta, jau pasitraukė iš rinkos, užleisdamos vietą naujiesiems euro banknotams ir monetoms.

Paklaustas, kodėl tapė būtent dviejų litų monetą, Saulius pripažino, jog tai - tiesiog atsitiktinumas, ir tuo pačiu savotiškas paminklas senajam litui.

fotoparoda budvycio ruskieneŠilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos kultūrinėje palėpėje eksponuojama Klaipėdos krašto fotomenininko Alfonso Budvyčio (1949-2003) retrospektyvinė paroda „Iškalbinga tyla“. Šilutės bendruomenė gali pamatyti didžiąją dalį - 19 originalių darbų iš 34 šio ciklo parodos darbų.

Ukmergės naujienos

,,,,,