Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Nemokama vieta valčiai nuleisti ir Žalgirių kaime

Image - Nemokama vieta valčiai nuleisti ir Žalgirių kaime

  Įgyvendinus Aplinkos ministerijos kuruojamą projektą, žvejai mėgėjai ir kiti poilsiautojai jau gali nemokamai naudotis naujai įrengtomis 27 valčių nuleidimo vietomis dvylikoje savivaldybių. Tikimasi, kad, sudarius sąlygas vandens telkiniuose tinkamai nuleisti

Penktadienis, 3 Balandis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Liberalų sąjūdis pretendentu į Seimą siūlo A. Endziną

Image - Liberalų sąjūdis pretendentu  į Seimą siūlo A. Endziną

Kelti savo skyriaus pirmininką Audrių Endziną pretendentu į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje rinkimų apygardoje Šilutės liberalsąjūdiečiai nusprendė trečiadienį, partijos skyriaus visuotiniame

Antradienis, 21 Sausis Komentarai (0)

Problema

Į sukčių pinkles įkliuvusi verslininkė ieško kitų nukentėjusiųjų

Image - Į sukčių pinkles įkliuvusi verslininkė ieško kitų  nukentėjusiųjų

Iš Vokietijos užmestos sukčių pinklės stipriai įpainiojo šilutiškę verslininkę. Į įmonės pašto dėžutę antrą kartą gavusi anglų kalba paruoštus dokumentus, moteris pagalvojo, kad tai ES duomenų patvirtinimo forma, juos pasirašė

Pirmadienis, 30 kovas Komentarai (0)

Savivaldybėje

COVID-19 Šilutės rajone: susirgo Šylių kaimo gyventojas, izoliuoti jį apžiūrėję medikai

Image - COVID-19 Šilutės rajone: susirgo Šylių kaimo gyventojas, izoliuoti jį apžiūrėję medikai

  Ketvirtadienį Lietuvoje buvo patvirtinti 47 nauji koronaviruso atvejai, o daugiausia jų jau kelintą dieną iš eilės fiksuojama Klaipėdoje. Dar vienas koronaviruso atvejis, jau trečiasis, patvirtintas ir Šilutės rajone. "Šilutės naujienų"

Penktadienis, 3 Balandis Komentarai (8)

Seniūnijose

Švėkšnos knygnešius – kovotojus už lietuvišką žodį - prisimenant

Image - Švėkšnos knygnešius – kovotojus  už lietuvišką žodį - prisimenant

Kasmet kovo 16-ąją švėkšniškiai mini Knygnešio dieną. Pastarasis - aštuonioliktasis paminėjimas buvo kitoks – be renginio, be žmonių, be prisiminimų... Net šv. Mišios už knygnešius Švėkšnos šv. apaštalo Jokūbo bažnyčioje

Ketvirtadienis, 26 kovas Komentarai (0)

Savivaldybėje

Greitosios P5210184Rajono Tarybos posėdyje politikai taip ir neapsisprendė - atiduoti Greitosios medicinos pagalbos (GMP) dispečerinės funkciją Klaipėdos Greitosios pagalbos stočiai ar ne. 

Lapkričio 1-ąją įsigalios Sveikatos apsaugos ministerijos nurodymas veikti regioninėms GMP dispečerinėms, kurios turės tobulesnę įrangą ir racionaliau paskirstys rajoninių GMP automobilių iškvietimus. Pagrindinis tokios pertvarkos tikslas - kad rajono paribiuose gyvenantys pacientai greičiau sulauktų greitosios ir būtų nuvežti į artimiausią ar pageidaujamą ligoninę.

Rajono politikai mano, kad Šilutės regioninei ligoninei kilo grėsmė prarasti statusą, nes dalis rajono ligonių galimai bus pavežti ne į Šilutę, bet į Klaipėdos, Šilalės ar net Tauragės ligonines.

 

SPORTOKas ir kodėl nusprendė pakeisti Sporto ir pramogų komplekso statybos vietą iš 8 metus planuotos vietos Rusnės gatvėje į kitą vietą Stadiono gatvėje, šalia Šilutės stadiono?

Tokie klausimai įnešė sumaištį į darbo grupės dėl sporto ir pramogų komplekso statybos ir rajono Sporto tarybos bendrą posėdį.

Posėdyje svečio teisėmis dalyvavęs verslininkas Rimgaudas Višinskas kaltino rajono politikus Arvydą Jaką ir Algirdą Balčytį, kad jie abu, neturėdami oficialaus rajono Tarybos sprendimo, pakeitė 8 metus puoselėtą viziją Sporto ir pramogų kompleksą įrengti Rusnės gatvėje, buvusios Baldų sporto salės pastate. Verslininkui tai aktualu, nes dalis pastato yra jo nuosavybė ir galėjo būti panaudota planuojamam kompleksui įrengti.

SPORTO 1Vakar oficialiai atidaryta universali dirbtinės dangos sporto aikštelė. Gluosnių gatvės ar anksčiau vadinto Statybininkų kvartalo daugiabučių namų jaunimas šioje aikštelėje galės žaisti mažąjį futbolą, krepšinį, tinklinį, kvadratą ir kitus kolektyvinius žaidimus.

Apie tokios aikštelės būtinumą Šilutėje pirmasis pradėjo kalbą rajono mero pavaduotojas Algirdas Balčytis. Jis, tik pradėjęs eiti pareigas, sužinojo apie Kūno kultūros ir sporto departamento įgyvendinamą projektą, ir iškart pradėjo rūpintis, kad tokia aikštelė atsirastų Šilutėje.

Kelininku 5Potvynio vandens ir transporto priemonių sudarkytų kelių kasmetinis tvarkymas, Rusnės estakados statyba - tai kova su problemos padariniais, o ne su priežastimis.

Atkurta Lietuvos valstybė nesugebėjo išsaugoti Pamario krašto polderių sistemos ir apleido Nemuną seklumomis, kurios kasmet provokuoja vis didesnius potvynius.

Tokios mintys buvo išsakytos Savivaldybės ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos darbuotojų susitikime, kuris įvyko šios savaitės pradžioje.

SDC10817Šilutėje surengtas projekto „Vėtrungių kelias“ partnerių susitikimas, į kurį atvyko Klaipėdos miesto ir rajono, Pagėgių savivaldybės bei Šilutės kultūros ir turizmo atstovai.

Susitikimo metu aptarta projekto idėja ir būsimos veiklos.

Kai Kultūros ministerija paskelbė kvietimą teikti paraiškas Kultūros kelius ir kultūrinį turizmą skatinančių projektų konkursui, šilutiškės Kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė, kultūros centrų vadovės Jūratė Pancerova, Rita Tarvydienė ir Birutė Servienė bei Šilutės muziejaus direktorė Roza Šikšnienė inicijavo „Vėtrungių kelio“ idėją.

Šilutės paraišką konkursui, kuriame buvo gautos 34 paraiškos, parengė J.Pancerova.