Penktadienis, 10 Gegužė 2019 09:38
Pastarąjį dešimtmetį plokštelių grotuvai, arba kitaip – patefonai, o su jais – ir vinilinės plokštelės, vėl išgyvena atgimimą. 2007-ieji buvo liūdniausi vinilų istorijoje: tais metais Didžiojoje Britanijoje jų parduota vos per 200 tūkst. vnt. Po kelerių metų pardavimai jau šoktelėjo net 5 kartus.
Šiandien jau ir parduotuvių mažutėje Lietuvoje galime rasti, kuriose prekiaujama išskirtinai vien tik vinilinėmis plokštelėmis, muzikinių kavinių savininkai laiko prestižo reikalu ant sienų pakabinti bent kelis vinilus, o besiilsint gamtoje galima sutikti melomanų, drauge atsinešusių ir patefoną-lagaminėlį.
Tiesa, praeito šimtmečio pabaigoje vinilus be gailesčio nukonkuravo garsajuostės (vadinamosios kasetės), po to – ir kompaktiniai diskai. Tačiau vinilinės plokštelės it feniksas pakilo iš pelenų ir, panašu, pozicijų artimiausiu metu jokiai kitai naujovei tikrai nebeužleis. Lietuvos muzikantai taip pat vis dažniau ryžtasi išleisti vinilus, o už senesnius ir retesnius entuziastai negaili pakloti net 200–300 eurų, o kartais – ir dar didesnių sumų.