Naujienos

pauksciai lapiukas_is_artiVentės rago ornitologinės stoties darbuotojai šiemet muša rekordus: nuo sausio 1 iki rugsėjo 15 dienos čia jau sužieduota 49 tūkstančiai paukščių, ir tai yra absoliučiai geriausias rezultatas per visą stoties gyvavimo laiką nuo 1929 metų. Rekordinis ir sužieduotų paukščių rūšių skaičius - 131 rūšis.

Tačiau šiemetinė rudeninė paukščių migracija parodė šiemetinės ypač lietingos vasaros padarytą žalą visiems sparnuočiams: į tinklus pakliūna žymiai mažiau nei įprasta vasarinių paukštelių rūšių. Nes jaunikliai, ką tik išsiritę ar net nespėję išsiristi, žuvo lizduose dėl neįprastai vėsių orų.

Šiemet ornitologų tinkluose pabuvojo ir vienas visai neįprastas svečias - jauniklis lapiukas. Lapiuką išpainioję iš tinklų, ornitologai jį paleido.

Nauji automobiliai_socialinems_darbuotojomsKetvirtadienis buvo džiugi diena devynioms Šilutės seniūnijos socialinėms darbuotojoms. Rajono valdžios atstovai joms įteikė raktelius nuo dviejų naujutėlaičių „Volkswagen Polo“ automobilių, kuriais specialistės galės lengviau pasiekti socialinės rizikos šeimas.

Kiekvienas automobilis kainavo apie 12 000 Eur. Jie buvo nupirkti lizingu iš nepanaudotų Savivaldybės lėšų, skirtų socialinėms reikmėms.

 

1Vienuolikai „Sidabrinių gervių“ nominuotą ir šešias iš jų laimėjusį filmą „Šventasis“ Šilutės kultūros ir pramogų centre bus galima išvysti vieninteliame seanse, kuris įvyks rugsėjo 23 d., 16 val.

nuotekos indivudualus_valymo_irenginiai_pliksnys1Visą 10-metį Šilutės rajone klojami nauji centralizuoti nuotekų tinklai, kurių įrengimą finansuoja Europos Sąjunga, bet rajone yra daug sodybų, neprisijungusių prie naujųjų tinklų. Nedaugelis iš tų sodybų savininkų rūpinasi aplinkos apsauga - yra įsirengę šiuolaikinius reikalavimus atitinkančias nuotekų duobes ar individualius nuotekų valymo įrenginius. Dauguma buitines nuotekas leidžia į upelius ar melioracijos sistemas.

potvynis pylimas_1Trečiadienį Šilutės savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis informavo, kad dėl gausaus lietaus, viršijančio vidutinį daugiametį mėnesio kritulių kiekį, nuo rugsėjo 20 d. 14 valandos Šilutės rajono savivaldybės teritorijoje skelbiama ekstremalioji situacija.

Pasak S.Šepučio, paskelbus ekstremalią situaciją ūkininkai, kurie dėl blogų oro sąlygų patirs nuostolių, įgaus teisę prašyti draudimo išmokų bei valstybės paramos nuostoliams kompensuoti. Be to, ekstremaliosios situacijos paskelbimas turėtų apsaugoti ūkininkus nuo sankcijų, gresiančių, jei dėl gamtos sąlygų ūkininkai deklaruotose žemėse negalėtų įvykdyti sutartinių įsipareigojimų.

Savaitės klausimasAr siunčiate/gaunate popierinius laiškus?

Ukmergės naujienos